back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu-boc-oprea ,au onoare ?

 


 
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
 
_gladlynelf_

37 mesaje
Membru din: 23/02/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Februarie 2011, ora 17:37

De la: gabigabi, la data 2011-02-23 17:33:07
De la: vlad_639, la data 2011-02-23 17:24:41
De la: gabigabi, la data 2011-02-23 16:36:07paiiiii, eu am spus ceva acolo si bag de seama ca n-ai observat : "bomba" mincinoasa cind a facut fiiiisss, a scos mult fum si-n spatele lui , ascunsa de el, s-a facut o tranzactie imobiliara de care nimeni nu s-a mai interesat orbita de atita fum ....asa ca, aceasta fumigena nu este exclus sa fii fost lansata de "institutul " de dezinformare ....Romania este, intr-adevar, tara tuturor posibilitatilor si a scenariilor ! par absurde ? cu cit sunt mai absurde, cu atita cred ca se ascunde ceva acolo....astia 21 ani de democratie dimboviteana m-au invatat sa nu mai exclud nimic ca fiind absurd sau imposibil !


Corect! Perfect de acord cu dvs.O seara placuta.vlad


la fel !





Hi; stimabilo ! ce-ti mai fac rastalmacirile culinare ?


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Februarie 2011, ora 18:09

De la: _gladlynelf_, la data 2011-02-23 17:37:36
De la: gabigabi, la data 2011-02-23 17:33:07
De la: vlad_639, la data 2011-02-23 17:24:41
De la: gabigabi, la data 2011-02-23 16:36:07paiiiii, eu am spus ceva acolo si bag de seama ca n-ai observat : "bomba" mincinoasa cind a facut fiiiisss, a scos mult fum si-n spatele lui , ascunsa de el, s-a facut o tranzactie imobiliara de care nimeni nu s-a mai interesat orbita de atita fum ....asa ca, aceasta fumigena nu este exclus sa fii fost lansata de "institutul " de dezinformare ....Romania este, intr-adevar, tara tuturor posibilitatilor si a scenariilor ! par absurde ? cu cit sunt mai absurde, cu atita cred ca se ascunde ceva acolo....astia 21 ani de democratie dimboviteana m-au invatat sa nu mai exclud nimic ca fiind absurd sau imposibil !


Corect! Perfect de acord cu dvs.O seara placuta.vlad


la fel !





Hi; stimabilo ! ce-ti mai fac rastalmacirile culinare ?


ce-ai dori sa maninci ? miine pun de'o fasole ....nu cu ciolan ,ci cu cirnati si voi ataca borcanul cu gogonele !

Raporteaza abuz de limbaj
_gladlynelf_

37 mesaje
Membru din: 23/02/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Februarie 2011, ora 18:18

De la: gabigabi, la data 2011-02-23 18:09:43

Hi; stimabilo ! ce-ti mai fac rastalmacirile culinare ?


ce-ai dori sa maninci ? miine pun de'o fasole ....nu cu ciolan ,ci cu cirnati si voi ataca borcanul cu gogonele ![/quote]


siiiii ce reteta de prepararea bunatatilor o sa folosesti, p-aia din campania la prezidentiale ale lui geoana sau p-aia de-o serveste Vanghelie pe la vanghelioane ?!

recomandare dezinteresata:

renunta la ciolan c-ai sa-ti strici placa, mai bine folosesti o bucatica din colosalul carnat al lui Oprescu stricto-sensu, sa nu cumva sa-mi rasalmacesti recomandarea.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Februarie 2011, ora 19:58

De la: _gladlynelf_, la data 2011-02-23 18:18:26
De la: gabigabi, la data 2011-02-23 18:09:43

Hi; stimabilo ! ce-ti mai fac rastalmacirile culinare ?


ce-ai dori sa maninci ? miine pun de'o fasole ....nu cu ciolan ,ci cu cirnati si voi ataca borcanul cu gogonele !



siiiii ce reteta de prepararea bunatatilor o sa folosesti, p-aia din campania la prezidentiale ale lui geoana sau p-aia de-o serveste Vanghelie pe la vanghelioane ?!

recomandare dezinteresata:

renunta la ciolan c-ai sa-ti strici placa, mai bine folosesti o bucatica din colosalul carnat al lui Oprescu stricto-sensu, sa nu cumva sa-mi rasalmacesti recomandarea. [/quote]

pfiiiii, atit de tinar- 22 ani ai zis ca ai ? - si atita de destept ce esti ....ptui-ptui-ptui ....sa nu te deochi ! da' vezi ca-ti trebuie ochelari ,ca tocmai am zis ca nu e cu ciolan, ori nu prea intelegi , maicuta? ....pacat de tine, baiat tinar !

Raporteaza abuz de limbaj
gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 24 Februarie 2011, ora 00:35


Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 11:00


Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 14:23

BASESCU-BOC-OPREA ,AU ONOARE ?
nuuuuuuuuuuuu, onoarea a fost confiscata de altii....

Raporteaza abuz de limbaj
vlad_639

489 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 14:32

De la: 9am243736, la data 2011-02-25 14:23:52BASESCU-BOC-OPREA ,AU ONOARE ?
nuuuuuuuuuuuu, onoarea a fost confiscata de altii....


O luati de la inceput???
8 pagini de dezbateri pe aceasta tema nu v-au ajuns???

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 14:36

De la: vlad_639, la data 2011-02-25 14:32:46
De la: 9am243736, la data 2011-02-25 14:23:52BASESCU-BOC-OPREA ,AU ONOARE ?
nuuuuuuuuuuuu, onoarea a fost confiscata de altii....


O luati de la inceput???
8 pagini de dezbateri pe aceasta tema nu v-au ajuns???


tu nu esti plictisit?
si poate intre timp s-a mai descoperit cate ceva...

Raporteaza abuz de limbaj
Tramp

9944 mesaje
Membru din: 16/08/2010
Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 15:13

De la: 9am243736, la data 2011-02-25 14:36:19
De la: vlad_639, la data 2011-02-25 14:32:46
De la: 9am243736, la data 2011-02-25 14:23:52BASESCU-BOC-OPREA ,AU ONOARE ?
nuuuuuuuuuuuu, onoarea a fost confiscata de altii....


O luati de la inceput???
8 pagini de dezbateri pe aceasta tema nu v-au ajuns???


tu nu esti plictisit?
si poate intre timp s-a mai descoperit cate ceva...

Cum se sparg ouale de paste!

Raporteaza abuz de limbaj
calinraduscorpionul

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Arad

Postat pe: 25 Februarie 2011, ora 17:39

Din subofiter intendent General cu 4 stele?Frumos

Raporteaza abuz de limbaj
magister2006

34 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Februarie 2011, ora 11:42

r DELA IGORILA
Domnilor nu cadeti in capcana celor care ar incerca sa aplice marca ONOARE pe obrazul nespalat-mocirlos/sulfuros.Incercati sa promovati un top la HOTILOR, NESPALATILOR, NASPARLIILOR-TOTI CU FATA PENALA-chiar daca unii asteapta sa li se t treaca numele pe CLOPOTUL de la Cotroceni. Nu uitati ca acel clopot nu mai are funie pentru alarmare (functiuneaza cu telecomanta - butonul este "peste Balta- (cred ca stiati!)-si funia au furat-0 -stiu ei pentru ce! Dintre cei trei , cred ca OPREA -cel cu capul intre 4 stele (!) pare a fi onorabil. Onoarea este o floare rara, putini o recunosc si au priceperea sa o recolteze: nu se lipeste de mainile incopitate ale celor fara de respect fata de trcutul natiei. Ei stiu bine -dela cei fara de patrie care au facut pact cu MEFISTO: pentru a domina un popor terbuie sa--l lipsesti de trecutul sau : Cine nu-si cunoaste istoria , este ca un copil ce nu cunoaste parintii ( orfan, fata aparare); ia-i stiinta de carte ( pongrestei intelectualii, saraceste tara de oameni valorosi); vinde- bogatiile solului/subsolului;ia-i si micile sperante; cultiva zavistia intre oameni, intre colectivitati; adu- pentru siguranta "linistii" celor fara de tara, trupe straine si fa din teritoriul national TINTA a adversitatilor/ a naoilor otomani / conchistadsori si da -le acestora statut de ocupant supus altor legi-in dispretul legilor/cutumelor nationale.
Incercati , stimati cititori, sa gsitii raspunsul din generic: pe cine sa gratulam cu ONOARE? Pe obrazul carui pretendent / ocupant al tronului ar prinde o asemenea floare ? Nu depuneti efort sa cautati _ raspunsul va va descuraja Asasa s-ai ajute CEL DE SUS cum isi tin juramantul - au jurat mincinos/pe blblie, blestematii. CRED CA PROPRIETARUL sit-ului NU MA VA. CENZURA. A mai facut-o ! Ii multumesc.

Raporteaza abuz de limbaj
x?
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 27 Februarie 2011, ora 00:50

ONOARE SE VEDE LA WAMA,vama,nu degeaba-i zice vama ,oameni-si faceau treaba vamuiau marfa,ca la moara luau si ei vama si nu luau in natura ci in kes,

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 27 Februarie 2011, ora 01:00

De la: calinraduscorpionul, la data 2011-02-25 17:39:20Din subofiter intendent General cu 4 stele?Frumos


Baxulexu i-a plantat vreo 3 stele paremise,nu degeaba l-a facutgheneral ,omulera dator si a reusit a spart partidul peneleilor si alpenalilor si a facut
partidul traseistilor,de fapt si pedaleii sunt tot din traseisti ,asta-i tactica divide si stapaneste,asa a procedat si bunicuta iliceasca,astia-s frati gemeni din 92 paremise cand s-au spart din FSN pd ,pdsr,pnl,prm si alte partidulete si aripi frante.

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 27 Februarie 2011, ora 13:37

Citesc aceste discutii si ma gindesc cum au putut romanii sa voteze basescu ...............................
sigur ca sa putut / unde erau majoritatea romanilor ? in strainatate . da? si cei de acasa ?
nu au fost la vot .
RUSINICA popor ingrat / stai cuminte cu tanti la povesti si vrei sa iti fie bine?
niciodata nu vei primi nimic gratis /
ONOARE CREDINTA PATRIE ./

si obligatia de a merge la vot.


CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 27 Februarie 2011, ora 14:34

TOTI AUUUUUUUUUUUUUUUUUU NEVOIE

Raporteaza abuz de limbaj
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 28 Februarie 2011, ora 06:35

Da de acord cu tine. nu au nevoie de onoare ci numai de bani .cit mai multi /
pentru bani sa distrus indistria .agricultura si ce mai tare ma doare cind vad milioane de romani adusi in pragul deznadesdii//////////////////////////////////
politicienii romani au demonstrat cit de mult iubesc tara asta / nu merita toti mai mult de un SICTIR /
ROMANE FII DESTEPT /

Raporteaza abuz de limbaj
ularunicolae

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Drobeta Turnu Severin

Postat pe: 28 Februarie 2011, ora 17:05

O,N-O ARE NICIUNUL DINTRE EI SI NICI MULTI DINTRE CEI CE INCA MAI CRED IN EI

Raporteaza abuz de limbaj
CRISMAR1968

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 08:58

Fratilor,credeti in Antonescu,Voiculescu,Ponta,ca vor face treaba in tara asta,ma tem ca nuj ,sunt de 4 ani in opozitie,conturile,buzunarele sunt golite,abia asteapta sa vina la ciolan,dar sa faca treaba mai putin,numai interesul lor,si afacerile cu stattul sunt interesante,sper sa scape tara de toti comunisti astia,o zi buna oamenilor.

Raporteaza abuz de limbaj
9am176831

67 mesaje
Membru din: 9/12/2009
Postat pe: 4 Martie 2011, ora 14:08

Au, altfel nu ajungeau oameni de stat.

Raporteaza abuz de limbaj
vaiana

46 mesaje
Membru din: 27/11/2009
Postat pe: 5 Martie 2011, ora 13:40

Pai cand s-a impartit onoarea astia au venit ultimii si nu au mai gasit nimic[si de asta habar nu au ce inseamna onoarea!] asa ca au luat mult tupeu,minciuna,perversitate,jigodism si tradare la greu!

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTUL

90 mesaje
Membru din: 2/01/2011
Oras: Alexandria

Postat pe: 5 Martie 2011, ora 16:08

De la: 9am176831, la data 2011-03-04 14:08:31Au, altfel nu ajungeau oameni de stat.


AU .TUPEU,,JMEKEREALA,,AU LIPSA DE BUN SIMT,OPORTUNISM SI MAI AU PUTIN SI INTRA IN ISTORIE

Raporteaza abuz de limbaj
9am245649

18 mesaje
Membru din: 16/02/2011
Postat pe: 8 Martie 2011, ora 11:58

De onoare vorbim! Imi aduc aminte de o declaratie mai veche a lui Hrebengiuc care spunea ca ,,Antonescu este catelusul de casa al lui Dinu Patriciu" Si ce vedem acum pe toate televiziunile inculpatilor penali? De dimineata pana seara se pupa PSD cu PNL de te ia de cap nu alta!
Referitor la finantarea familiei Antonescu de catre Patriciu, nu se stie ce fel de servicii de consultanta ofera Adina Valean-Antonescu, pentru cei aproape 10.000 euro lunar, tinand cont ca specializarea sa de profesor de matematica, e greu de priceput in ce consta aceasta.
Adina Valean-Antonescu are insa antecedente pe statele de plata ale lui Patriciu.
Vreme de 4 ani 2001-2004, doamna Valean-Antonescu a fost director general al pusculitei liberale numuite Institutul pentru Libera Initiativa (I.L.I.). Fundatia ILI a fost infiintata de Dinu Patriciu, iar printre membrii fondatori ai acesteia s-au aflat si Crin Antonescu, Ludovic Orban, Calin Popescu Tariceanu, Norica Nicolai, Dan Radu Rusanu, Teodor Atanasiu, Teodor Melescanu.....Aceasta fundatie a intrat apoi si in atentia procurorilor deoarece anumite tranzactii financiare facute prin ILI erau suspectate ca ar fi atras fonduri obtinute in urma unor infractiuni comise de presupusul grup de crima organizata din care, conform procurorilor ar face parte Dinu Patriciu.
Firma la care lucreaza nevasta presedintelui liberal Adina Valean-Antonescu, offshore-ul FINITE ASSETS Ltd, cu sediul in insulele Virgine Britanice, a fost infiintata de Dinu Patriciu la sfarsitul lui 2008, pentru a prelua activele fondului de investitii FABIAN ROMANIA LIMITED. Offshore-ul este controlat prin intermediul unei alte societati, BLAK SEA GLOBAL PROPERTIES LIMITED, infiintata tot de Dinu Patriciu.
De ce onoare vorbesti domnule Antonescu cand in declaratia de avere de anul trecut sotia dumitale primea peste 100.000 de euro pe una din firmele lui Dinu Patriciu, FINITE ASSETS Ltd!!!
De ce onoare vorbesti domnule Antonescu , profesor de istorie, cand dumneata erai pe statele de plata ale lui Patriciu cu functie de director la la o alta firma din grupul Rompetrol. Rompetrol Dowstream.
De ce onoare vorbiti voi familia Antonescu, profesori de ale caror performante profesionale nimeni nu a auzit!! Dar aveti conturi si averi de milioane de dolari!!!!!! Saracii profesori ptr. care pretindetica va bateti cred ca va plang de mila cand va vad in ce hal ati ajuns de-ati incurcat stanga cu dreapta!!
Dar pentru cati bani ati primit si primiti in continuare de la stapanii vostrii penali continuati sa va prostituati fara nici cea mai mica rusine sau jena in fata tuturor!!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am245649

18 mesaje
Membru din: 16/02/2011
Postat pe: 8 Martie 2011, ora 12:01

Informatia inseamna putere! De ce televiziunile inculpatilor Voiculesc, Patrici, Vantu ne intoxica de dimineata pana seara cu dezinformare si minciuna!!! Ce interes au sefii de guvern si de stat care au privatizat toata economia Romaniei mana in mana cu cei mai corupti oameni, multi dintre ei fac acum coada la DNA si da cu subsemnatul cum au deventit ei miliardari in afaceri in care statul si intreaga societate a avut numai de pierdut in timp ce conturile lor si ale celor care le-au facilatat imbogatirea imensa la care au ajuns sunt de ordinul miliardelor de dolari! In loc ca aceste societati profitabile sa fie ale statului si sa alimenteze bugetul de stat din care sa fie platiti profesori, doctori, politisti. functionari,...etc. ca de altfel cum se intampla in tarile occidentale, la noi in democratia originala a lui Iliescu, Roman, Nastase, tocmai aceste bogatii le-am facut cadou, dar deloc dezinteresati acestor imbogatiti de TOP!!
-Cine a dispus si in ce conditii s-a privatizat Petrom, cu toate bogatiile solului si subsolului!!!!!
-Cine si in ce conditii a privatizat Petromidia si ce a castigat statul roman din vanzarea acesteia!!!!!!!
Toate antenele lui Voiculescu, Patriciu, Vantu, prin gura pitecantropilor Razvan Popescu, Radu Tudor, Dana Grecu, Victor Ciutacu, Mugur Ciuvica, Nistorescu, Rosca Stanescu si alti penali din PSD si PNL repeta in delir cat rau a facut Basescu si Boc acestei Tari!!!!!Si acestia trebuie imediat dati jos cu pietre si bate, sa treaca ei in fruntea bucatelor si sa ne arate ei cum se fura....ca astia habar-nu-au!!!!!
Sa faca comparatie aceste televiziuni, sa se documenteze si sa ne relateze pe baze reale:
- Cine sunt cei mai bogati romani!!!
- In timpul carei guvernari au intrat ei in posesia bogatiilor Romaniei?
-Cate privatizari si in folosul cui a facut guvernarea Nastase, Tariceanu, Boc?
-Cata avere a acumulat Nastase, Tariceanu,Boc?
-Ce premier a sustinut pe fata oamenii penalii din Romania??? Nastase cu averea matusii Tamara,Tariceanu care cheama ministrul justitiei la intalnirea de blat cu inculpatul Patriciu!!!
Nimic din acestea nu vei vedea la aceste televiziuni!!! Ei vad ca li se apropie funia de par, si incep sa faca poteca la DNA de le scartie toate oasele la gandul ca o sa infunde puscaria!!! Si culmea tupelului!!!!Tocmai pe cei pe care i-a jupui fara mila cu SAFI si FNI ii cheama sa le fie pavaza si sa-i scape de ,,tiranul Basescu" care-i persecuta politic!!!!
Pe cine mai prostesc acesti hoti de neam si tara???Chiar asa de tampiti si prosti ne cred???
Mergeti saraci miliardari bogati la judecata,nu va mai dati bolnavi sau accidentati ca tot nu mai scapati!!
Ce frumos il mai plimba la tribunal sindicalistul Luca pe inculpatul Vantu in carucior!!!!Ti se rupea fletul sufletul de saracul om!!! Basescu asta fara suflet, in ce hal i-a adus si-i chinuie pe bietii oameni!!!

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 8 Martie 2011, ora 14:12

De la: 9am245649, la data 2011-03-08 12:01:46Informatia inseamna putere! De ce televiziunile inculpatilor Voiculesc, Patrici, Vantu ne intoxica de dimineata pana seara cu dezinformare si minciuna!!! Ce interes au sefii de guvern si de stat care au privatizat toata economia Romaniei mana in mana cu cei mai corupti oameni, multi dintre ei fac acum coada la DNA si da cu subsemnatul cum au deventit ei miliardari in afaceri in care statul si intreaga societate a avut numai de pierdut in timp ce conturile lor si ale celor care le-au facilatat imbogatirea imensa la care au ajuns sunt de ordinul miliardelor de dolari! In loc ca aceste societati profitabile sa fie ale statului si sa alimenteze bugetul de stat din care sa fie platiti profesori, doctori, politisti. functionari,...etc. ca de altfel cum se intampla in tarile occidentale, la noi in democratia originala a lui Iliescu, Roman, Nastase, tocmai aceste bogatii le-am facut cadou, dar deloc dezinteresati acestor imbogatiti de TOP!!
-Cine a dispus si in ce conditii s-a privatizat Petrom, cu toate bogatiile solului si subsolului!!!!!
-Cine si in ce conditii a privatizat Petromidia si ce a castigat statul roman din vanzarea acesteia!!!!!!!
Toate antenele lui Voiculescu, Patriciu, Vantu, prin gura pitecantropilor Razvan Popescu, Radu Tudor, Dana Grecu, Victor Ciutacu, Mugur Ciuvica, Nistorescu, Rosca Stanescu si alti penali din PSD si PNL repeta in delir cat rau a facut Basescu si Boc acestei Tari!!!!!Si acestia trebuie imediat dati jos cu pietre si bate, sa treaca ei in fruntea bucatelor si sa ne arate ei cum se fura....ca astia habar-nu-au!!!!!
Sa faca comparatie aceste televiziuni, sa se documenteze si sa ne relateze pe baze reale:
- Cine sunt cei mai bogati romani!!!
- In timpul carei guvernari au intrat ei in posesia bogatiilor Romaniei?
-Cate privatizari si in folosul cui a facut guvernarea Nastase, Tariceanu, Boc?
-Cata avere a acumulat Nastase, Tariceanu,Boc?
-Ce premier a sustinut pe fata oamenii penalii din Romania??? Nastase cu averea matusii Tamara,Tariceanu care cheama ministrul justitiei la intalnirea de blat cu inculpatul Patriciu!!!
Nimic din acestea nu vei vedea la aceste televiziuni!!! Ei vad ca li se apropie funia de par, si incep sa faca poteca la DNA de le scartie toate oasele la gandul ca o sa infunde puscaria!!! Si culmea tupelului!!!!Tocmai pe cei pe care i-a jupui fara mila cu SAFI si FNI ii cheama sa le fie pavaza si sa-i scape de ,,tiranul Basescu" care-i persecuta politic!!!!
Pe cine mai prostesc acesti hoti de neam si tara???Chiar asa de tampiti si prosti ne cred???
Mergeti saraci miliardari bogati la judecata,nu va mai dati bolnavi sau accidentati ca tot nu mai scapati!!
Ce frumos il mai plimba la tribunal sindicalistul Luca pe inculpatul Vantu in carucior!!!!Ti se rupea fletul sufletul de saracul om!!! Basescu asta fara suflet, in ce hal i-a adus si-i chinuie pe bietii oameni!!!


Daca stii tu toate astea, cifra, zi'ne si noua averea reala a lui trahehenel, acest bugetar de 20 de ani! Cum, nu o ai? Ba, cifra, vezi ca prin Legea 188/1999 trahehenel e obligat sa dea informatii pe proprie raspundere in ceea ce priveste veniturile famigliei..Cum, nu se potrivesc veniturile declarate cu averea ebelor? Pai, da un telefon la ANI sa sesizezi, vezi insa ca Ani nu e fata pe care incerci tu ca baconski s'o lauzi libidinos, ci e Agentia Nationala de Integritate...Cum, la voi, la pedaloi e interzisa controlarea averilor de catre ANI-isti? Nu ne'ai spune vreo noutate, avem informatii despre matrapazlacurile ANI din teritoriu...

"NIHIL SINE DEO!"

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 8 Martie 2011, ora 14:17

De la: 9am245649, la data 2011-03-08 12:01:46Informatia inseamna putere! De ce televiziunile inculpatilor Voiculesc, Patrici, Vantu ne intoxica de dimineata pana seara cu dezinformare si minciuna!!! Ce interes au sefii de guvern si de stat care au privatizat toata economia Romaniei mana in mana cu cei mai corupti oameni, multi dintre ei fac acum coada la DNA si da cu subsemnatul cum au deventit ei miliardari in afaceri in care statul si intreaga societate a avut numai de pierdut in timp ce conturile lor si ale celor care le-au facilatat imbogatirea imensa la care au ajuns sunt de ordinul miliardelor de dolari! In loc ca aceste societati profitabile sa fie ale statului si sa alimenteze bugetul de stat din care sa fie platiti profesori, doctori, politisti. functionari,...etc. ca de altfel cum se intampla in tarile occidentale, la noi in democratia originala a lui Iliescu, Roman, Nastase, tocmai aceste bogatii le-am facut cadou, dar deloc dezinteresati acestor imbogatiti de TOP!!
-Cine a dispus si in ce conditii s-a privatizat Petrom, cu toate bogatiile solului si subsolului!!!!!
-Cine si in ce conditii a privatizat Petromidia si ce a castigat statul roman din vanzarea acesteia!!!!!!!
Toate antenele lui Voiculescu, Patriciu, Vantu, prin gura pitecantropilor Razvan Popescu, Radu Tudor, Dana Grecu, Victor Ciutacu, Mugur Ciuvica, Nistorescu, Rosca Stanescu si alti penali din PSD si PNL repeta in delir cat rau a facut Basescu si Boc acestei Tari!!!!!Si acestia trebuie imediat dati jos cu pietre si bate, sa treaca ei in fruntea bucatelor si sa ne arate ei cum se fura....ca astia habar-nu-au!!!!!
Sa faca comparatie aceste televiziuni, sa se documenteze si sa ne relateze pe baze reale:
- Cine sunt cei mai bogati romani!!!
- In timpul carei guvernari au intrat ei in posesia bogatiilor Romaniei?
-Cate privatizari si in folosul cui a facut guvernarea Nastase, Tariceanu, Boc?
-Cata avere a acumulat Nastase, Tariceanu,Boc?
-Ce premier a sustinut pe fata oamenii penalii din Romania??? Nastase cu averea matusii Tamara,Tariceanu care cheama ministrul justitiei la intalnirea de blat cu inculpatul Patriciu!!!
Nimic din acestea nu vei vedea la aceste televiziuni!!! Ei vad ca li se apropie funia de par, si incep sa faca poteca la DNA de le scartie toate oasele la gandul ca o sa infunde puscaria!!! Si culmea tupelului!!!!Tocmai pe cei pe care i-a jupui fara mila cu SAFI si FNI ii cheama sa le fie pavaza si sa-i scape de ,,tiranul Basescu" care-i persecuta politic!!!!
Pe cine mai prostesc acesti hoti de neam si tara???Chiar asa de tampiti si prosti ne cred???
Mergeti saraci miliardari bogati la judecata,nu va mai dati bolnavi sau accidentati ca tot nu mai scapati!!
Ce frumos il mai plimba la tribunal sindicalistul Luca pe inculpatul Vantu in carucior!!!!Ti se rupea fletul sufletul de saracul om!!! Basescu asta fara suflet, in ce hal i-a adus si-i chinuie pe bietii oameni!!!


Si unde era basecsu cand se intamplau aceste "furturi", nu se prefacea ca e ministru/primar/pres.? Aaaa, era ocupat cu educatia ebelor sale, bien sur educatia Cahul=Kabul . Sau medita la ciudata contradictie ireconciliabila dintre vara si iarna? Sau cauta banii nostri, pe care tot el ni'i luase, chipurile pt. autostrazi [iti pare cunoscuta zicerea "Aici sunt banii dvs.!"?]....
Mai zburdati, mieilor, inca mai e vremea voastra!!!!

"NIHIL SINE DEO!"

Raporteaza abuz de limbaj
vasile_vali

2835 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 8 Martie 2011, ora 14:21

Completare: Nu va credem prosti, nu aveti nevoie de confirmarea/infirmarea noastra, postarile voastre agramate/copiate/repetate_pana_la delir va arata gradul de "hintelijentza"!!!

"NIHIL SINE DEO!"

Raporteaza abuz de limbaj
9am245649

18 mesaje
Membru din: 16/02/2011
Postat pe: 8 Martie 2011, ora 16:24

basescu deranjeaza prea multi mogului prin incurajarea functionarii justitiei. Si cum cei care se feresc de efectele legii sunt multi si foarte bogati, e limpede ca nu stau cu mainile in san si pun la cale orice ar putea sa-i ajute sa scape de el. Din acest punct de vedere curajul lui Basescu de a lupta cu ,,sistemul" pe care Iliescu nu la atins nici macar cu privirea iar Constantinescu a recunoscut ca a fost infrant de el, este impresionant si il deosebeste de orice om politic de dupa '89.
PSD+PNL=USL nu pot concepe o democratie normala. Se tem ca daca Basescu reuseste sa reformeze statul Roman, ei nu mai pot dirija si controla justitia, politia, armata. Le este frica ca nu vor mai putea, asa cum au fost obisnuiti sa dirijeze politic in scopul si interesele lor tot ce misca in tara asta!
Basescu este principalul obstacol in calea rebransarii mogulilor la miliardele romaniei! Si pentru acest lucru el trebuie neaparat suspendat!!!! Asta cere in cor VOICULESCU, PATRICIU, VANTU!!! care toti sunt in pericol de a fi arestati si judecati daca nu- dau numaidecat jos pe ,,dictatorul Basescu"
Disperare scrie pe chipurile schimonosite ale acestora...Disperare pentru ca le este din ce in ce mai greu sa ne vanda si le va fi in mod evident imposibil de ,,supravietuit" cu Basescu
Basescu nu trebuie suspendat pentru ca asa doresc niste infractori penali despre care o lume intreaga stie ca si-au dobandit averile fabuloase jefuind statul; PETROM+PETROMIDIA ori nenorocind milioane de oameni cu SAFI si FNI.
Opozitia USL se opune din rasputeri reformei al carei scop final este un stat in slujba intereselor cetatenilor, nu ale unui grup de oligarhi obisnuiti sa fie mereu mai presus de lege.

In sfarsit s-a ajuns pana acolo unde talharii Romaniei ultimilor 20 de ani trebuie sa plateasca!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

976 mesaje
Membru din: 6/11/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 8 Martie 2011, ora 16:32

Noooo !!
Nu te mai chinui frateme leu !
Antibãsescienii de serviciu te vor apostrofa iar, ºi iar, ºi iar ...
Asta le e meseria .
Nu mã crezi ?
Studiazã din arhivã la "politic" ºi te vei lumina !! ...
La ei asta nu e reformã .
E ceva aºaaaa, ce ei nu înþeleg nici picaþi cu cearã în zonele erogene ...

Raporteaza abuz de limbaj
Jules Verne....
9am173376

112 mesaje
Membru din: 18/11/2009
Postat pe: 8 Martie 2011, ora 19:30

Ar trebuii sa-i fie rusine lui basescu pentru ceia ce face acuma.Asta trebuia sa o faca acum sase ani si sa inceapa cu portul Constanta.
Vrea sa dea bine la electorat.
PENTRU MINE NU DA!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului BASESCU-BOC-OPREA ,AU ONOARE ?
Mergi la: