back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Basescu-boc-oprea ,au onoare ?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
gladlyntelf

58 mesaje
Membru din: 22/01/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 16:59

primrul= serv meschin, colorat politic
notarul= serv until, diferitelor clanuri mafiote
preotul= homosexual, afemeiat, imoral și nesimțit
învățătorul= incult, avar, indiferent,și așa tebuie să-i treacă pe toți dilimanii clasa
jandarmul= forța brută în slujba tuturor șmecherilor,prost să fii să ai putere minte multă nu se cere.
armata (cadre-trupe)= nu mai este ce-a fost și-i mai jos decât atât, dar este pe bani, mulți bani.

...orice uniformă; militara, politistă, sau vreo robă magistrată , ori costum armani vezi, e-mbrăcat de-un obez mangafist..în proporții majoritare, peste tot.


pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 17:07

Cum putem spuna ca rechinu si gasca au onoare //...............sa il intrebam pe Berlusconi ce ii arata baselului cu degetu la timpla..//????
asta este onoare clasei politice romane . averi conturi dupa ei potop/ si turnatoru sef a venit acum cu conceptul de reformare a statului .hai sa ne spuna ce averi detine si incep sa dau diurna la copiii neajutorati /
ROMANI PESTELE ARE CAPUL STRICAT ............
/

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 17:14

De la: gladlyntelf, la data 2011-01-22 16:59:23primrul= serv meschin, colorat politic
notarul= serv until, diferitelor clanuri mafiote
preotul= homosexual, afemeiat, imoral și nesimțit
învățătorul= incult, avar, indiferent,și așa tebuie să-i treacă pe toți dilimanii clasa
jandarmul= forța brută în slujba tuturor șmecherilor,prost să fii să ai putere minte multă nu se cere.
armata (cadre-trupe)= nu mai este ce-a fost și-i mai jos decât atât, dar este pe bani, mulți bani.

...orice uniformă; militara, politistă, sau vreo robă magistrată , ori costum armani vezi, e-mbrăcat de-un obez mangafist..în proporții majoritare, peste tot.

POATE MAI SUNT PRINTRE EI 5-10% DEDICATI MESERIEI ,IN REST............

Raporteaza abuz de limbaj
… că poți numai să reușești, nu ai cum să pierzi. Eșecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eșec. Nimic. Totul înaintează in istoria umanității precum se întâmplă și cu procesul ei evolutiv. Totul avansează de-a lungul călătoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 17:36

De la: 9am104796, la data 2011-01-22 17:07:41 Cum putem spuna ca rechinu si gasca au onoare //...............sa il intrebam pe Berlusconi ce ii arata baselului cu degetu la timpla..//????
asta este onoare clasei politice romane . averi conturi dupa ei potop/ si turnatoru sef a venit acum cu conceptul de reformare a statului .hai sa ne spuna ce averi detine si incep sa dau diurna la copiii neajutorati /
ROMANI PESTELE ARE CAPUL STRICAT ............
/


Nea Gogule, nici acum nu ai rezolvat problema pestelui? Bre, te compatimesc, ca si eu am uitat odata un peste in portbagaj cand m-am intors de la pescuit si nu pot sa iti descriu ce a fost in masina mea o saptamana dupa treaba asta!
Hai sa traiesti!

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 9/07/2010
Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 23:07

Salutare

cititi si inscrieti-va acum cit e gratuit!

Analizati !
Nu presupune nici o investitie, nici macar de timp! (doar cat trimiteti emailuri la prieteni azi, acum! )

Din Ianuarie se poate colabora cu Google. Doar 7 de zile ptr inscriere Gratuita Mondiala (si pana acum am lucrat ptr.ei ca si clienti )

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Timpul trece si inscrierile sunt fff rapide .Google organizeaza reteaua, ptr. toti membrii care au net. Dupa deschidere site, pe pagina in dreapta sus exista o rubrica JOIN, clik aici pentru inregistrare.(dupa ce vedeti filmul). Dupa ce m-am inregistrat,pana am primit mail de confirmare si am deschis erau deja 23 inscrisi in echipa. Pana m-am uitat la ei s-au facut deja 33 si acum pana va scriu nici nu mai stiu ( erau din Romania,Ungaria,India, Anglia,Italia,Ghana) ,intre timp sunt inscrisi 80 adaugandu-se si din Malayesia,USA,Slovenia,Irlanda,Denmark,Polonia... deja sunt 60 ) si eu abia acum incep sa trimit mail o sa vedeti ora la care va trimit si o sa va spun cati sunt deja. 240 . Nu aveti nimic de pierdut. INCERCATI!

Este un nou sistem.

Asta înseamnă că sub dvs. se vor inregistra nu numai persoanele pe care le-ați invitat, ci din întreaga lume.

Care-i castigul? Google are un profit 1.3 milioane dolari pe zi dupa fiecare "CLICK."
Acum avem posibilitatea sa profitam si noi.

Ce puteti face sa nu pierdeti aceasta posibilitate?

Inregistrati-va !
Inregistrarea este complet gratuita. Si se face AICI:

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Asadar faceti clic pe JOIN, completati datele dvs ( prenumele,numele, e-mail, numărul de telefon 07...care este, etc. treceti dupa slash / cedoritifarapauza ) și veti obține propriul dvs.link, pe care il puteti trimite prietenilor, cunostintelor si strainilor,dusmanilor,oricui,etc.(primiti mail de confirmare unde jos e pagina d-voastra.Puteti trimite acest mesaj nu cel care-l primiti in engleza,doar schimbati dupa slash-stergeti numele meu si treceti pe al d-vstra.SUCCES !!!

Gândiți-vă, cine nu foloseste Google, Yahoo etc.?!

MAI SUNT DOAR 7 ZILE CU INSCRIERE GRATUITA!!!

Trimite-ti acum link-ul cunostintelor dvs., în caz contrar vor primi invitatie de la altcineva!

Clic pe JOIN pentru inregistrare! sau aici

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

SUCCES!

Copiati aceasta adresa in bara de adrese si puteti urmari filmuletul, apoi apasati JOIN sus in dreapta si va inregistrati GRATUIT SI LIBER fara obligatii!

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 08:14

@black- 'neata ! ca sa nu mai ocup pag. cu tot pomelnicul de mai sus, voi raspunde direct la problema cu Notabilitatile care au fost si mai sunt, oricit spui tu ca lumea s-a schimbat ! da, s-a schimbat, nu zic nu, dar nu atit de mult....ce vedem noi prin filme e o exagerare a "modernismului" ajuns in localitati mici ! chiar imi spunea o prietena ce lucreaza ca medic intr-un satulet din Franta ca lumea satului de acolo nu-i chiar atit de diferita - cum se crede- de lumea satului de la noi, care continua sa fie traditional !....cit despre ARMATA...pfffff, cind ii vad pe americani, pe englezi , ce mindri sunt de armata lor si ca Vladimir Putin, tocmai a marit soldele militarilor atunci, da-mi voie sa-ti spun ca baselu' tau e intr-o Eroare Majora !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 10:28

De la: gabigabi, la data 2011-01-23 08:14:06@black- 'neata ! ca sa nu mai ocup pag. cu tot pomelnicul de mai sus, voi raspunde direct la problema cu Notabilitatile care au fost si mai sunt, oricit spui tu ca lumea s-a schimbat ! da, s-a schimbat, nu zic nu, dar nu atit de mult....ce vedem noi prin filme e o exagerare a "modernismului" ajuns in localitati mici ! chiar imi spunea o prietena ce lucreaza ca medic intr-un satulet din Franta ca lumea satului de acolo nu-i chiar atit de diferita - cum se crede- de lumea satului de la noi, care continua sa fie traditional !....cit despre ARMATA...pfffff, cind ii vad pe americani, pe englezi , ce mindri sunt de armata lor si ca Vladimir Putin, tocmai a marit soldele militarilor atunci, da-mi voie sa-ti spun ca baselu' tau e intr-o Eroare Majora !


Gabi, nu te lua dupa ce vezi in filme! Nu compara Franta cu Romania! Este o alta lume, Vestul si-a conservat unele traditii pentru ca nu au avut de-a face cu comunismul de la noi care a reusit sa creeze omul nou. Si la noi mai sunt probabil sate izolate, in zona de munte, unde s-au mai conservat traditiile si modul de viata din trecut, dar in rest...s-a ales praful! Noi nici folclor nu mai avem, la orice nunta de la tara sunt la putere manelele, pusca si cureaua lata si dansul pinguinului.
Satul romanesc nu prea mai aduce cu cel traditional decat probabil la conditiile de trai, la nivelul de civilizatie si aici ma refer la fantana cu apa din curte, wc-ul din fundul gradinii si strazile neasfaltate. In rest, manele, tarani care nu mai lucreaza pamantul si se duc in schimb sa se angajeze paznici la oras, caminele culturale transformate in carciumi, etc. Se mai duc pe la biserica batranii, tinerii se duc in cluburi.

Unde i-ai vazut pe americani si pe englezi mandri de armata lor? In filme? Mersi, cum sa nu, daca Rambo se lupta singur cu doua divizii de rusi!
Putin are cu ce sa mareasca soldele, rusii sunt in expansiune economica pentru ca ei vand hidrocarburi la toata europa. Noi ce sa mai vindem? Am fost baieti buni si le-am dat de pomana.

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 10:35

De la: Black_Friday, la data 2011-01-23 10:28:51
De la: gabigabi, la data 2011-01-23 08:14:06@black- 'neata ! ca sa nu mai ocup pag. cu tot pomelnicul de mai sus, voi raspunde direct la problema cu Notabilitatile care au fost si mai sunt, oricit spui tu ca lumea s-a schimbat ! da, s-a schimbat, nu zic nu, dar nu atit de mult....ce vedem noi prin filme e o exagerare a "modernismului" ajuns in localitati mici ! chiar imi spunea o prietena ce lucreaza ca medic intr-un satulet din Franta ca lumea satului de acolo nu-i chiar atit de diferita - cum se crede- de lumea satului de la noi, care continua sa fie traditional !....cit despre ARMATA...pfffff, cind ii vad pe americani, pe englezi , ce mindri sunt de armata lor si ca Vladimir Putin, tocmai a marit soldele militarilor atunci, da-mi voie sa-ti spun ca baselu' tau e intr-o Eroare Majora !


Gabi, nu te lua dupa ce vezi in filme! Nu compara Franta cu Romania! Este o alta lume, Vestul si-a conservat unele traditii pentru ca nu au avut de-a face cu comunismul de la noi care a reusit sa creeze omul nou. Si la noi mai sunt probabil sate izolate, in zona de munte, unde s-au mai conservat traditiile si modul de viata din trecut, dar in rest...s-a ales praful! Noi nici folclor nu mai avem, la orice nunta de la tara sunt la putere manelele, pusca si cureaua lata si dansul pinguinului.
Satul romanesc nu prea mai aduce cu cel traditional decat probabil la conditiile de trai, la nivelul de civilizatie si aici ma refer la fantana cu apa din curte, wc-ul din fundul gradinii si strazile neasfaltate. In rest, manele, tarani care nu mai lucreaza pamantul si se duc in schimb sa se angajeze paznici la oras, caminele culturale transformate in carciumi, etc. Se mai duc pe la biserica batranii, tinerii se duc in cluburi.

Unde i-ai vazut pe americani si pe englezi mandri de armata lor? In filme? Mersi, cum sa nu, daca Rambo se lupta singur cu doua divizii de rusi!
Putin are cu ce sa mareasca soldele, rusii sunt in expansiune economica pentru ca ei vand hidrocarburi la toata europa. Noi ce sa mai vindem? Am fost baieti buni si le-am dat de pomana.

neeee, nu pot sa cred ca detectez amaraciune in "glasul" tau si ca ai o problema cu "pusca si cureaua lata" ! ei, am trait s-o vad si p'asta !

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 10:39

aaaaa si, ramine valabl ce-am zis : Notabilitatile, alea despre care am facut vorbire, mai sunt inca persoanele importante si respectate dintr-o comunitate ....le-am vazut pe oriunde am fost prin tara !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 11:12

De la: gabigabi, la data 2011-01-23 10:35:47
De la: Black_Friday, la data 2011-01-23 10:28:51
De la: gabigabi, la data 2011-01-23 08:14:06@black- 'neata ! ca sa nu mai ocup pag. cu tot pomelnicul de mai sus, voi raspunde direct la problema cu Notabilitatile care au fost si mai sunt, oricit spui tu ca lumea s-a schimbat ! da, s-a schimbat, nu zic nu, dar nu atit de mult....ce vedem noi prin filme e o exagerare a "modernismului" ajuns in localitati mici ! chiar imi spunea o prietena ce lucreaza ca medic intr-un satulet din Franta ca lumea satului de acolo nu-i chiar atit de diferita - cum se crede- de lumea satului de la noi, care continua sa fie traditional !....cit despre ARMATA...pfffff, cind ii vad pe americani, pe englezi , ce mindri sunt de armata lor si ca Vladimir Putin, tocmai a marit soldele militarilor atunci, da-mi voie sa-ti spun ca baselu' tau e intr-o Eroare Majora !


Gabi, nu te lua dupa ce vezi in filme! Nu compara Franta cu Romania! Este o alta lume, Vestul si-a conservat unele traditii pentru ca nu au avut de-a face cu comunismul de la noi care a reusit sa creeze omul nou. Si la noi mai sunt probabil sate izolate, in zona de munte, unde s-au mai conservat traditiile si modul de viata din trecut, dar in rest...s-a ales praful! Noi nici folclor nu mai avem, la orice nunta de la tara sunt la putere manelele, pusca si cureaua lata si dansul pinguinului.
Satul romanesc nu prea mai aduce cu cel traditional decat probabil la conditiile de trai, la nivelul de civilizatie si aici ma refer la fantana cu apa din curte, wc-ul din fundul gradinii si strazile neasfaltate. In rest, manele, tarani care nu mai lucreaza pamantul si se duc in schimb sa se angajeze paznici la oras, caminele culturale transformate in carciumi, etc. Se mai duc pe la biserica batranii, tinerii se duc in cluburi.

Unde i-ai vazut pe americani si pe englezi mandri de armata lor? In filme? Mersi, cum sa nu, daca Rambo se lupta singur cu doua divizii de rusi!
Putin are cu ce sa mareasca soldele, rusii sunt in expansiune economica pentru ca ei vand hidrocarburi la toata europa. Noi ce sa mai vindem? Am fost baieti buni si le-am dat de pomana.

neeee, nu pot sa cred ca detectez amaraciune in "glasul" tau si ca ai o problema cu "pusca si cureaua lata" ! ei, am trait s-o vad si p'asta !


Folclorul este unul din putinele lucruri care ne defineste ca popor si ne face diferiti fata de altii. Pentru mine, zona Maramuresului este cea mai aproape de suflet si acolo folclorul a supravietuit frumos, fara influente orientale, gitane, indiene...dar si acolo e cam pe duca! Manelele nu au nimic romanesc in ele, nici muzica si nu mai vorbesc de texte! Din pacate noi romanii avem un talent extraordinar sa preluam tot ce este prost si te apuca disperarea cand vezi cum ne tziganizam de buna voie si nesiliti de nimeni. Toti ruptii in fund, cu datorii la intretinere si cu succes la femei precum stricnina la maidanezi, se rup in figuri si te asasineaza cu urletele despre valoarea lor, dusmanii care le poarta pica si femeile lor campioane!
Campioane la ce, ca saracele nu au fost in viata lor la un coafor si nu stiu decat cum sa munceasca pe rupte si sa aiba grija de plozi?
Pusca si cureaua lata este probabil un cantec popular la origini, dar te dispera sa-i vezi la petreceri pe toti afumatii cum se jeluiesc ca nu mai sunt ce au fost pe vremuri. Or fi fost toti vanatori de elita?

Iti urez sa calatoresti in Germania in septembrie - octombrie si sa te duci la sarbatoarea berii, Oktoberfest in Bavaria sau Volkfest in celelalte landuri. O sa te impresioneze cum isi respecta ei traditia. In magazine sunt de vanzare costumele lor populare si ai sa vezi cati tineri merg la petrecere imbracati in costumele astea. Petrec apoi in bind bere in halbe de un litru si cantand in cor muzica traditionala germana, slagare din anii 60-70. Unde gasesti tu costume populare in Romania, sau cati pustani ai vazut tu sa le poarte?


"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 14:14

CUM SA AIBA ONOARE CEI CARE CONDAMNA LA MOARTE MILIOANE DE PENSIONARI SARACI CU PENSIE INTRE 500-1300 RON FARA MEDICAMENTE GRATIS CA UNI.BASESCU , E CEL CARE CONDAMNA LA MOARTE PENSIONARI BATRANI-BOLNAVI CARE NU POT PROTESTA, NU AU SINDICAT, NIMENI NU LE CHEAMA LA TV, SA SPUNA CUM TRAIESC.CRED CA DIN 3000-5000 RON ,AI POTI TRAI NU DIN 500-13000 CAT AU FOSTI INGINERI, PROFESORI, MEDICI, ASISTENTE, MUNCITORI.


gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 17:13

"Pusca si cureaua lata " se identifica deja cu BOC - la asta m-am referit cind am spus ca vad ca ai o problema cu ...
in rest, compatimesc cu tine !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 18:51

De la: gabigabi, la data 2011-01-23 17:13:52 "Pusca si cureaua lata " se identifica deja cu BOC - la asta m-am referit cind am spus ca vad ca ai o problema cu ...
in rest, compatimesc cu tine !


Nu neaparat!

www.youtube.com/watch?v=Jl_cTulm064&feature=related

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 20:13

Ia zi mai romane ce inseamna mindrie? .faptul ca nu te duci la vot? cind ajungi pe cai mari nu mai pui frina? si daca la politicieni scopul scuza mijloacele /

trebuie aplicata zicala : pestele se strica de la cap si se curata de la coada /ok asa ca varianta alegerilor anticipate este singura si cea mai buna pentru a iesi din fundatura pdl.
este ca vestul se va bucura daca in aceasta zona va exista o romanie prospera unde turisti sa stea cu lunile/ de ce nu am avea niste legi permisive si niste impozite modeste ca vestici sa depuna bani in banci romanesti/
MINDRIA SI ONOARE SINT CONCEPTE CE TREBUIE EDUCATE SI MODELATE/
de ce credeti ca conducatorilor le trebuie ???????????????????????????


CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 23 Ianuarie 2011, ora 22:54

AU OROARE CAND SI-ADUC AMINTE CA TREBUIE SA PLATEASCA PENSIILE LA FRAIERIME,

ONOARE ,IOC

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 24 Ianuarie 2011, ora 15:00

De la: gabigabi, la data 2011-01-24 10:38:46
De la: Black_Friday, la data 2011-01-23 18:51:08
De la: gabigabi, la data 2011-01-23 17:13:52 "Pusca si cureaua lata " se identifica deja cu BOC - la asta m-am referit cind am spus ca vad ca ai o problema cu ...
in rest, compatimesc cu tine !


Nu neaparat!

www.youtube.com/watch?v=Jl_cTulm064&feature=related[/quote]

Basescu e HUIDUIT la Iasi !


Excelent, sa fie huiduit pretutindeni ca un dusman al romanilor ce este!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 25 Ianuarie 2011, ora 02:23

De la: 9am178165, la data 2011-01-24 15:00:11
De la: gabigabi, la data 2011-01-24 10:38:46
De la: Black_Friday, la data 2011-01-23 18:51:08
De la: gabigabi, la data 2011-01-23 17:13:52 "Pusca si cureaua lata " se identifica deja cu BOC - la asta m-am referit cind am spus ca vad ca ai o problema cu ...
in rest, compatimesc cu tine !


Nu neaparat!

www.youtube.com/watch?v=Jl_cTulm064&feature=related[/quote]

Basescu e HUIDUIT la Iasi !


Excelent, sa fie huiduit pretutindeni ca un dusman al romanilor ce este!!!!!!!!!!



SUNT OUALE SI ROSIILE SCUMPE SI INGHETATE CA ASTFEL CRED CA PRIMEA IN CHELIE SI DIN ALEA.
MAI TINETI MINTE CAND A ZIS DUPA NUMARAREA VOTURILOR CA VA VENII IN FATA FANILOR LUI IN PIATA UNIVERSITATII LUNAR ,
L-a mai vazut cineva pe acolo?,poate cu masina.

Raporteaza abuz de limbaj
profiruta

10 mesaje
Membru din: 21/12/2009
Postat pe: 25 Ianuarie 2011, ora 09:05

ONOARE?cine sa aiba onoare acesti descreerati nauci care s au cranp[onat de putere si nu vor sa m ai plece?un base,securist si turnator,un om care a produs unul din cele m ai mari dezastre ptr romania,un boc care a facut o fac la apelul bocancilor?un piticot care habar nu are ce e cu el pe lumea asta sau oprea un un izmenar care si a castigat gradele prin pupincurism,rusine,pacat de ROMANIA

Raporteaza abuz de limbaj
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 25 Ianuarie 2011, ora 11:15

De la: vlad_639, la data 2011-01-19 11:05:14Dna Gabigabi

Nu sunteti nici obiectiva si-scuzati- nici sincera,macar ,cu dvs!

Ce onorabilitate are Dl Antonescu care s-a inhaitat cu o persoana ca dl Voiculescu a carui onorabilitate este mai mult decat discutabila??Ce onorabilitate a avut dl.Antonescu cand a cerut scoaterea din partid a dnei.Mona Musca ptr lucruri insignifiante ,dar nu-l deranjeaza ceea ce s-a dovedit ca a facut dl Voiculescu (inclusiv cu membrii din familia sa) de o gravitate evidenta?
Cum poti sa abandonezi principii de moralitate ptr a obtine tribuna si megafonul de la posturile de televiziune Antena?
O fi real politik(asta o pot intelege) ,dar cand pretinzi ca esti si onorabil,atunci ,scuzati-ma,insemna ca ori nu stim definitia onorabilitatii (macar minime) ori dvs judecati dupa jumatati de masura.
In chestiunea cu "sa fim intelesi",nici nu se pune vorba sa ajungem la un numitor comun.Sunteti prea vehementa,prea inversunata si orbita in sterotipiile dvs dusmanoase.
La dvs , ura, mai mult sau mai putin indreptatita impotriva lui Basescu si ai lui , subordoneaza toate luarile de pozitie.Si, ce este si mai trist ,va dati si un aer de superioaritate de genul "eu stiu tot" si restul,daca avem alte simpatii politice sau nu avem deloc,trebuie sa ni se puna calusul in gura.
Eu va repet ,toti,absolut toti cei aflati azi pe scena politica ,sunt atinsi de un sindrom al lipsei de onorabilitate.Aici nu se pune problema ca unii sunt onorabili si altii nu.Ambitiile politice ii fac sa abandoneze principiile onorabilitatii.Toti subordoneaza totul dorintei fierbinti de a se pastra la putere sau de a accede la putere.Dar sunt preocupati de imaginea lor ptr a nu le afecta credibilitatea.
Va citez din memorie ce spunea Catavencu ca replica finala la "Scrisoarea pierduta":
"Sa ma ierti coane Fanica,sa ma ierti!Suntem cu totii romani, mai mult sau mai putin onesti!"
Asa si cu onorabilitatea .Desigur ,aplicatia o consider valabila ptr oamenii politici ptr ca ,sunt absolut sigur,exista multi oameni in Romania ,in afara politicii, care se bucura de onorabilitate si de increderea celor de langa ei!
Ziua buna.


Dacă iau în serios exemplul dat de tine în legătură cu Antonescu și Voiculescu, îți reamintesc faptul că onoarea lui Traian Băsescu pendulează între anii 2004 - 2010 când "s-a înhăitat" cu Voiculescu, (nu cu Daniel Constantin), în 2009 cu "prostănacul" lui Ion Iliescu și în 2010 cu dezertorii lui Gabriel Oprea, "fostul șef al mafiei personale a lui Adrian Năstase?
Este serios exemplul pe care l-ai dat...?

Raporteaza abuz de limbaj
Nici clătita cu brânză nu se diferențiază de celelalte clătite politice. Găoaza este un desert prezidențial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondă" și negru. Cine se scoală "prea" de dimineață, rămâne cu "noaptea în cap".
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 25 Ianuarie 2011, ora 17:21

JAGARDELE ./ JAGARDELE /JAGARDELE/
pestele de la cap se strica /

Raporteaza abuz de limbaj
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 25 Ianuarie 2011, ora 18:09

De la: 9am104796, la data 2011-01-25 17:21:57JAGARDELE ./ JAGARDELE /JAGARDELE/
pestele de la cap se strica /


basescu-boc-oprea au tot atata onoare ca si cumatrul basescian, Bercea Mondialu`.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 25 Ianuarie 2011, ora 23:26

De la: galbeaza, la data 2011-01-15 01:49:14Cine poate da definitia ONOAREI ,citata de Gabriel Oprea,Traian Basescu si Emil Boc ?
In ceconditii aajuns Gabriel Oprea ,general cu 4stele ?
Acesti banditi fara patrie si demnitate care cersesc respect la adunari populare si de care au nenorocit un popor.Onoarea e un sentiment sacru .Ei sunt fara de nimic...A era sa uit ,adica au bani in conturi si atat.


Intraterestrii si noua ordine mondiala- de Cristian Negureanu
PITIFELNIC

6 mesaje
Membru din: 26/01/2011
Oras: Focsani

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 05:41

De la: galbeaza, la data 2011-01-15 01:49:14Cine poate da definitia ONOAREI ,citata de Gabriel Oprea,Traian Basescu si Emil Boc ?
In ceconditii aajuns Gabriel Oprea ,general cu 4stele ?


Ce mai este constitutional in Romania ?Dupa care Constitutie ?
O Romanie sfirtecata,o tara care-si pierde independenta pe zi ce trece ,cu batalioane de politicieni care nu produc nimic,dar consuma de 10 ori cit minuscula masa de producatori,cu o Constitutie care nu mai corespunde criteriilor corespunzatoare unei Romanii cu potentialul economic avut pina'n 1989,fara fabrici,uzine,cu agriculura abandonata,importatoare a principalelor produse de consum,devalizata de sistemul electric,sursele de apa ,gaze,petrol trecute in proprietatea strainilor-CERE SALARII SI PENSII PENTRU SUPRAVIETUIRE.
O Romanie in care numarul taxelor si impozitelor depasesc numarul zilelor dintr-un an .O Romanie condusa de un Guvern de incapabili ,care indatoreaza tara sa plateasca pensii si salarii dar si care in mod preferential,subventioneaza clientela politica a PDL ului,Guvern strins cu usa de presedintele Basescu ,sa favorizeze clentela politica care la sprijinit sa ajunga la Cotroceni.O Romanie ,cu institutii nefunctionale ,supraaglomerate de personal neproductiv,patronata de un presedinte si un premier ,fara cea mai vaga ideie ca ,fara productie proprie a principalelor produse de consum intern al populatiei,fara exportul excedentului de produse,fara a produce plus-valoarea din care sa platesti datoria externa ,salariile stufoase ale membrilor institutiilor de stat nefunctionale,pensii,fara aceasta plus-valoare,datoria externa va creste la infinit ,fiind obligata Romania sa-si cedeze FMI ului drepturile de proprietate, ale exploatarii principalelor resurse.
Haideti sa privim cu seriozitate realitatea,suntem deocamdata romani in Romania,chiar daca Basescu va indeamna sa mergeti unde veti vedea cu ochii,apelati la rationament !Nicaieri in lume ,nu veti fi ACASA !


vlad_639

489 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 10:30

De la: 111dinu, la data 2011-01-25 11:15:42
De la: vlad_639, la data 2011-01-19 11:05:14Dna Gabigabi

Nu sunteti nici obiectiva si-scuzati- nici sincera,macar ,cu dvs!

Ce onorabilitate are Dl Antonescu care s-a inhaitat cu o persoana ca dl Voiculescu a carui onorabilitate este mai mult decat discutabila??Ce onorabilitate a avut dl.Antonescu cand a cerut scoaterea din partid a dnei.Mona Musca ptr lucruri insignifiante ,dar nu-l deranjeaza ceea ce s-a dovedit ca a facut dl Voiculescu (inclusiv cu membrii din familia sa) de o gravitate evidenta?
Cum poti sa abandonezi principii de moralitate ptr a obtine tribuna si megafonul de la posturile de televiziune Antena?
O fi real politik(asta o pot intelege) ,dar cand pretinzi ca esti si onorabil,atunci ,scuzati-ma,insemna ca ori nu stim definitia onorabilitatii (macar minime) ori dvs judecati dupa jumatati de masura.
In chestiunea cu "sa fim intelesi",nici nu se pune vorba sa ajungem la un numitor comun.Sunteti prea vehementa,prea inversunata si orbita in sterotipiile dvs dusmanoase.
La dvs , ura, mai mult sau mai putin indreptatita impotriva lui Basescu si ai lui , subordoneaza toate luarile de pozitie.Si, ce este si mai trist ,va dati si un aer de superioaritate de genul "eu stiu tot" si restul,daca avem alte simpatii politice sau nu avem deloc,trebuie sa ni se puna calusul in gura.
Eu va repet ,toti,absolut toti cei aflati azi pe scena politica ,sunt atinsi de un sindrom al lipsei de onorabilitate.Aici nu se pune problema ca unii sunt onorabili si altii nu.Ambitiile politice ii fac sa abandoneze principiile onorabilitatii.Toti subordoneaza totul dorintei fierbinti de a se pastra la putere sau de a accede la putere.Dar sunt preocupati de imaginea lor ptr a nu le afecta credibilitatea.
Va citez din memorie ce spunea Catavencu ca replica finala la "Scrisoarea pierduta":
"Sa ma ierti coane Fanica,sa ma ierti!Suntem cu totii romani, mai mult sau mai putin onesti!"
Asa si cu onorabilitatea .Desigur ,aplicatia o consider valabila ptr oamenii politici ptr ca ,sunt absolut sigur,exista multi oameni in Romania ,in afara politicii, care se bucura de onorabilitate si de increderea celor de langa ei!
Ziua buna.


Dacă iau în serios exemplul dat de tine în legătură cu Antonescu și Voiculescu, îți reamintesc faptul că onoarea lui Traian Băsescu pendulează între anii 2004 - 2010 când "s-a înhăitat" cu Voiculescu, (nu cu Daniel Constantin), în 2009 cu "prostănacul" lui Ion Iliescu și în 2010 cu dezertorii lui Gabriel Oprea, "fostul șef al mafiei personale a lui Adrian Năstase?
Este serios exemplul pe care l-ai dat...?


Dle 111 Dinu,ma acuzati pe nedrept.
Daca ati fii avut rabdare sa vadeti si sa cititi toate luarile de pozitie anterioare,ati fii putut observa ca ,departe de a-i acuza de lipsa de onorabilitate doar pe cei carora reiese ca dvs le purtati simpatie,am spus clar ca toti ,absolut toti politicienii vizibili pe scena politica a tarii sunt lipsiti de onorabilitate.Ca toti fac rabat la capitolul onorabilitate ptr a accede si ptr a se pastra la putere.Referirea mea punctuala la Dnii Antonescu,Ponta si Voiculescu a venit
ca urmare a pozitionarii distinsei noastre colege de forum , dna Gabi ,de partea celor subliniati si de dvs atribuindu-le onorabilitate in timp ce ,in conform celor sustinute de dna Gabi,ceilalti erau lipsiti de asa ceva.
Si revin: nimeni dintre cei despre care se face vorbire aici nu au dat dovada de onorabilitate.Eu nu am observat onorabilitate de nici o parte a "baricadei" politice de azi..
Mie imi repugna gasirea de onorabilitate la unii si de lipsa de onorabilitate la altii doar pe criterii de partizanat politic.
De asemenea,dle Dinu,este posibil ca dl.Daniel Constantin sa fie un om onorabil.Dar legatura dintre Dl Voiculescu si Dl Constantin nu poate fii decat aceea de subordonare a acestuia din urma intereselor celui dintai.Ori ,a te insoti cu o astfel de persoana mai mult decat dubioasa nu este de natura sa-ti aduca o recunoastere a onorabilitatii.
Cu stima.

Raporteaza abuz de limbaj
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 12:27

De la: vlad_639, la data 2011-01-26 10:30:55
De la: 111dinu, la data 2011-01-25 11:15:42
De la: vlad_639, la data 2011-01-19 11:05:14Dna Gabigabi

Nu sunteti nici obiectiva si-scuzati- nici sincera,macar ,cu dvs!

Ce onorabilitate are Dl Antonescu care s-a inhaitat cu o persoana ca dl Voiculescu a carui onorabilitate este mai mult decat discutabila??Ce onorabilitate a avut dl.Antonescu cand a cerut scoaterea din partid a dnei.Mona Musca ptr lucruri insignifiante ,dar nu-l deranjeaza ceea ce s-a dovedit ca a facut dl Voiculescu (inclusiv cu membrii din familia sa) de o gravitate evidenta?
Cum poti sa abandonezi principii de moralitate ptr a obtine tribuna si megafonul de la posturile de televiziune Antena?
O fi real politik(asta o pot intelege) ,dar cand pretinzi ca esti si onorabil,atunci ,scuzati-ma,insemna ca ori nu stim definitia onorabilitatii (macar minime) ori dvs judecati dupa jumatati de masura.
In chestiunea cu "sa fim intelesi",nici nu se pune vorba sa ajungem la un numitor comun.Sunteti prea vehementa,prea inversunata si orbita in sterotipiile dvs dusmanoase.
La dvs , ura, mai mult sau mai putin indreptatita impotriva lui Basescu si ai lui , subordoneaza toate luarile de pozitie.Si, ce este si mai trist ,va dati si un aer de superioaritate de genul "eu stiu tot" si restul,daca avem alte simpatii politice sau nu avem deloc,trebuie sa ni se puna calusul in gura.
Eu va repet ,toti,absolut toti cei aflati azi pe scena politica ,sunt atinsi de un sindrom al lipsei de onorabilitate.Aici nu se pune problema ca unii sunt onorabili si altii nu.Ambitiile politice ii fac sa abandoneze principiile onorabilitatii.Toti subordoneaza totul dorintei fierbinti de a se pastra la putere sau de a accede la putere.Dar sunt preocupati de imaginea lor ptr a nu le afecta credibilitatea.
Va citez din memorie ce spunea Catavencu ca replica finala la "Scrisoarea pierduta":
"Sa ma ierti coane Fanica,sa ma ierti!Suntem cu totii romani, mai mult sau mai putin onesti!"
Asa si cu onorabilitatea .Desigur ,aplicatia o consider valabila ptr oamenii politici ptr ca ,sunt absolut sigur,exista multi oameni in Romania ,in afara politicii, care se bucura de onorabilitate si de increderea celor de langa ei!
Ziua buna.


Dacă iau în serios exemplul dat de tine în legătură cu Antonescu și Voiculescu, îți reamintesc faptul că onoarea lui Traian Băsescu pendulează între anii 2004 - 2010 când "s-a înhăitat" cu Voiculescu, (nu cu Daniel Constantin), în 2009 cu "prostănacul" lui Ion Iliescu și în 2010 cu dezertorii lui Gabriel Oprea, "fostul șef al mafiei personale a lui Adrian Năstase?
Este serios exemplul pe care l-ai dat...?


Dle 111 Dinu,ma acuzati pe nedrept.
Daca ati fii avut rabdare sa vadeti si sa cititi toate luarile de pozitie anterioare,ati fii putut observa ca ,departe de a-i acuza de lipsa de onorabilitate doar pe cei carora reiese ca dvs le purtati simpatie,am spus clar ca toti ,absolut toti politicienii vizibili pe scena politica a tarii sunt lipsiti de onorabilitate.Ca toti fac rabat la capitolul onorabilitate ptr a accede si ptr a se pastra la putere.Referirea mea punctuala la Dnii Antonescu,Ponta si Voiculescu a venit
ca urmare a pozitionarii distinsei noastre colege de forum , dna Gabi ,de partea celor subliniati si de dvs atribuindu-le onorabilitate in timp ce ,in conform celor sustinute de dna Gabi,ceilalti erau lipsiti de asa ceva.
Si revin: nimeni dintre cei despre care se face vorbire aici nu au dat dovada de onorabilitate.Eu nu am observat onorabilitate de nici o parte a "baricadei" politice de azi..
Mie imi repugna gasirea de onorabilitate la unii si de lipsa de onorabilitate la altii doar pe criterii de partizanat politic.
De asemenea,dle Dinu,este posibil ca dl.Daniel Constantin sa fie un om onorabil.Dar legatura dintre Dl Voiculescu si Dl Constantin nu poate fii decat aceea de subordonare a acestuia din urma intereselor celui dintai.Ori ,a te insoti cu o astfel de persoana mai mult decat dubioasa nu este de natura sa-ti aduca o recunoastere a onorabilitatii.
Cu stima.


Nu îl cunosc personal pe Daniel Constantin și nu fac parte din vreun partid politic. Am dorit doar să completez tabloul încrengăturii liderilor politici cu personajele controversate puse în discuție.
Din acest punct de vedere, onorabilitatea nu poate să aibă câștig de cauză pentru unii în detrimentul celorlalți lideri politici. Și totuși, este intrigant faptul că foștii profitori de pe urma mogulilor îi "mocirlesc" pe actualii profitori. Mai înțelept ar fii să se abțină.


Raporteaza abuz de limbaj
Nici clătita cu brânză nu se diferențiază de celelalte clătite politice. Găoaza este un desert prezidențial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondă" și negru. Cine se scoală "prea" de dimineață, rămâne cu "noaptea în cap".
vlad_639

489 mesaje
Membru din: 14/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 13:05

De la: 111dinu, la data 2011-01-26 12:27:02
De la: vlad_639, la data 2011-01-26 10:30:55
De la: 111dinu, la data 2011-01-25 11:15:42
De la: vlad_639, la data 2011-01-19 11:05:14Dna Gabigabi

Nu sunteti nici obiectiva si-scuzati- nici sincera,macar ,cu dvs!

Ce onorabilitate are Dl Antonescu care s-a inhaitat cu o persoana ca dl Voiculescu a carui onorabilitate este mai mult decat discutabila??Ce onorabilitate a avut dl.Antonescu cand a cerut scoaterea din partid a dnei.Mona Musca ptr lucruri insignifiante ,dar nu-l deranjeaza ceea ce s-a dovedit ca a facut dl Voiculescu (inclusiv cu membrii din familia sa) de o gravitate evidenta?
Cum poti sa abandonezi principii de moralitate ptr a obtine tribuna si megafonul de la posturile de televiziune Antena?
O fi real politik(asta o pot intelege) ,dar cand pretinzi ca esti si onorabil,atunci ,scuzati-ma,insemna ca ori nu stim definitia onorabilitatii (macar minime) ori dvs judecati dupa jumatati de masura.
In chestiunea cu "sa fim intelesi",nici nu se pune vorba sa ajungem la un numitor comun.Sunteti prea vehementa,prea inversunata si orbita in sterotipiile dvs dusmanoase.
La dvs , ura, mai mult sau mai putin indreptatita impotriva lui Basescu si ai lui , subordoneaza toate luarile de pozitie.Si, ce este si mai trist ,va dati si un aer de superioaritate de genul "eu stiu tot" si restul,daca avem alte simpatii politice sau nu avem deloc,trebuie sa ni se puna calusul in gura.
Eu va repet ,toti,absolut toti cei aflati azi pe scena politica ,sunt atinsi de un sindrom al lipsei de onorabilitate.Aici nu se pune problema ca unii sunt onorabili si altii nu.Ambitiile politice ii fac sa abandoneze principiile onorabilitatii.Toti subordoneaza totul dorintei fierbinti de a se pastra la putere sau de a accede la putere.Dar sunt preocupati de imaginea lor ptr a nu le afecta credibilitatea.
Va citez din memorie ce spunea Catavencu ca replica finala la "Scrisoarea pierduta":
"Sa ma ierti coane Fanica,sa ma ierti!Suntem cu totii romani, mai mult sau mai putin onesti!"
Asa si cu onorabilitatea .Desigur ,aplicatia o consider valabila ptr oamenii politici ptr ca ,sunt absolut sigur,exista multi oameni in Romania ,in afara politicii, care se bucura de onorabilitate si de increderea celor de langa ei!
Ziua buna.


Dacă iau în serios exemplul dat de tine în legătură cu Antonescu și Voiculescu, îți reamintesc faptul că onoarea lui Traian Băsescu pendulează între anii 2004 - 2010 când "s-a înhăitat" cu Voiculescu, (nu cu Daniel Constantin), în 2009 cu "prostănacul" lui Ion Iliescu și în 2010 cu dezertorii lui Gabriel Oprea, "fostul șef al mafiei personale a lui Adrian Năstase?
Este serios exemplul pe care l-ai dat...?


Dle 111 Dinu,ma acuzati pe nedrept.
Daca ati fii avut rabdare sa vadeti si sa cititi toate luarile de pozitie anterioare,ati fii putut observa ca ,departe de a-i acuza de lipsa de onorabilitate doar pe cei carora reiese ca dvs le purtati simpatie,am spus clar ca toti ,absolut toti politicienii vizibili pe scena politica a tarii sunt lipsiti de onorabilitate.Ca toti fac rabat la capitolul onorabilitate ptr a accede si ptr a se pastra la putere.Referirea mea punctuala la Dnii Antonescu,Ponta si Voiculescu a venit
ca urmare a pozitionarii distinsei noastre colege de forum , dna Gabi ,de partea celor subliniati si de dvs atribuindu-le onorabilitate in timp ce ,in conform celor sustinute de dna Gabi,ceilalti erau lipsiti de asa ceva.
Si revin: nimeni dintre cei despre care se face vorbire aici nu au dat dovada de onorabilitate.Eu nu am observat onorabilitate de nici o parte a "baricadei" politice de azi..
Mie imi repugna gasirea de onorabilitate la unii si de lipsa de onorabilitate la altii doar pe criterii de partizanat politic.
De asemenea,dle Dinu,este posibil ca dl.Daniel Constantin sa fie un om onorabil.Dar legatura dintre Dl Voiculescu si Dl Constantin nu poate fii decat aceea de subordonare a acestuia din urma intereselor celui dintai.Ori ,a te insoti cu o astfel de persoana mai mult decat dubioasa nu este de natura sa-ti aduca o recunoastere a onorabilitatii.
Cu stima.


Nu îl cunosc personal pe Daniel Constantin și nu fac parte din vreun partid politic. Am dorit doar să completez tabloul încrengăturii liderilor politici cu personajele controversate puse în discuție.
Din acest punct de vedere, onorabilitatea nu poate să aibă câștig de cauză pentru unii în detrimentul celorlalți lideri politici. Și totuși, este intrigant faptul că foștii profitori de pe urma mogulilor îi "mocirlesc" pe actualii profitori. Mai înțelept ar fii să se abțină.



Dle 111 Dinu,

Este de dorit sa se abtina toti.Oricum ,circul mediatic de acum intrece orice manifestare anterioara.
Dar,sunt de acord ca doua rele nu fac una mai buna!
De aceea am subliniat ca toti sunt loviti de neonorabilitate.Au toti ,cum spunea tatal meu,rahat pe bombeu si toti miros urat,indiferent ce parfumuri folosesc!
Dar asta nu se intampla doar la noi in tara.Peste tot in lume clasa politica este criticata pentru rabatul pe care o face de la sinceritate,onorabilitate si constanta .Cchiar mai auzi cate un politician tare inteligent si mare moralist cum spune:"numai boul este constant!" Pai,asta lamureste tot!

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 15:38

De la: vlad_639, la data 2011-01-26 10:30:55
De la: 111dinu, la data 2011-01-25 11:15:42
De la: vlad_639, la data 2011-01-19 11:05:14Dna Gabigabi

Nu sunteti nici obiectiva si-scuzati- nici sincera,macar ,cu dvs!

Ce onorabilitate are Dl Antonescu care s-a inhaitat cu o persoana ca dl Voiculescu a carui onorabilitate este mai mult decat discutabila??Ce onorabilitate a avut dl.Antonescu cand a cerut scoaterea din partid a dnei.Mona Musca ptr lucruri insignifiante ,dar nu-l deranjeaza ceea ce s-a dovedit ca a facut dl Voiculescu (inclusiv cu membrii din familia sa) de o gravitate evidenta?
Cum poti sa abandonezi principii de moralitate ptr a obtine tribuna si megafonul de la posturile de televiziune Antena?
O fi real politik(asta o pot intelege) ,dar cand pretinzi ca esti si onorabil,atunci ,scuzati-ma,insemna ca ori nu stim definitia onorabilitatii (macar minime) ori dvs judecati dupa jumatati de masura.
In chestiunea cu "sa fim intelesi",nici nu se pune vorba sa ajungem la un numitor comun.Sunteti prea vehementa,prea inversunata si orbita in sterotipiile dvs dusmanoase.
La dvs , ura, mai mult sau mai putin indreptatita impotriva lui Basescu si ai lui , subordoneaza toate luarile de pozitie.Si, ce este si mai trist ,va dati si un aer de superioaritate de genul "eu stiu tot" si restul,daca avem alte simpatii politice sau nu avem deloc,trebuie sa ni se puna calusul in gura.
Eu va repet ,toti,absolut toti cei aflati azi pe scena politica ,sunt atinsi de un sindrom al lipsei de onorabilitate.Aici nu se pune problema ca unii sunt onorabili si altii nu.Ambitiile politice ii fac sa abandoneze principiile onorabilitatii.Toti subordoneaza totul dorintei fierbinti de a se pastra la putere sau de a accede la putere.Dar sunt preocupati de imaginea lor ptr a nu le afecta credibilitatea.
Va citez din memorie ce spunea Catavencu ca replica finala la "Scrisoarea pierduta":
"Sa ma ierti coane Fanica,sa ma ierti!Suntem cu totii romani, mai mult sau mai putin onesti!"
Asa si cu onorabilitatea .Desigur ,aplicatia o consider valabila ptr oamenii politici ptr ca ,sunt absolut sigur,exista multi oameni in Romania ,in afara politicii, care se bucura de onorabilitate si de increderea celor de langa ei!
Ziua buna.


Dacă iau în serios exemplul dat de tine în legătură cu Antonescu și Voiculescu, îți reamintesc faptul că onoarea lui Traian Băsescu pendulează între anii 2004 - 2010 când "s-a înhăitat" cu Voiculescu, (nu cu Daniel Constantin), în 2009 cu "prostănacul" lui Ion Iliescu și în 2010 cu dezertorii lui Gabriel Oprea, "fostul șef al mafiei personale a lui Adrian Năstase?
Este serios exemplul pe care l-ai dat...?


Dle 111 Dinu,ma acuzati pe nedrept.
Daca ati fii avut rabdare sa vadeti si sa cititi toate luarile de pozitie anterioare,ati fii putut observa ca ,departe de a-i acuza de lipsa de onorabilitate doar pe cei carora reiese ca dvs le purtati simpatie,am spus clar ca toti ,absolut toti politicienii vizibili pe scena politica a tarii sunt lipsiti de onorabilitate.Ca toti fac rabat la capitolul onorabilitate ptr a accede si ptr a se pastra la putere.Referirea mea punctuala la Dnii Antonescu,Ponta si Voiculescu a venit
ca urmare a pozitionarii distinsei noastre colege de forum , dna Gabi ,de partea celor subliniati si de dvs atribuindu-le onorabilitate in timp ce ,in conform celor sustinute de dna Gabi,ceilalti erau lipsiti de asa ceva.
Si revin: nimeni dintre cei despre care se face vorbire aici nu au dat dovada de onorabilitate.Eu nu am observat onorabilitate de nici o parte a "baricadei" politice de azi..
Mie imi repugna gasirea de onorabilitate la unii si de lipsa de onorabilitate la altii doar pe criterii de partizanat politic.
De asemenea,dle Dinu,este posibil ca dl.Daniel Constantin sa fie un om onorabil.Dar legatura dintre Dl Voiculescu si Dl Constantin nu poate fii decat aceea de subordonare a acestuia din urma intereselor celui dintai.Ori ,a te insoti cu o astfel de persoana mai mult decat dubioasa nu este de natura sa-ti aduca o recunoastere a onorabilitatii.
Cu stima.

offff ! iar trebuiesc dezgropati mortii : 2004 - Grivco- Voiculescu - Base cu caciula-n miini ,da? " a te insoti cu o astfel de persoana mai mult decit dubioasa nu este de natura sa-ti aduca o recunoastere a onorabilitatii ", iar dupa ce faci aceasta alianta dubioasa , sa te speli pe miini de ea cu o usurinta extraordira, categorisind-o ca fiind o solutie imorala , iti ingroapa Definitiv Onorabilitatea !

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 15:49

userul vlad tocmai asta incerca sa spuna si a fost foarte clar, toti sunt o apa si un pamant si pentru o felie de tort au facut si fac aliante si cu dracu'!ce-i asa de greu de inteles? chiar trebuie sa faci un efort asa de mare pentru a justifica alianta juridica dintre comunisti-securisti cu liberali? nu se merita, macar pentru simplul motiv ca liberalii au fost cei care au luptat contra comunistilor, se rasucesc in mormant cei care au suferit de pe urma comunistilor iar urmasii lor solicita acum despagubiri materiale si morale si este o rusine sa te aliezi acum cu ei doar pentru a mai lua o felie de tort...

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 15:56

De la: 9am243736, la data 2011-01-26 15:49:22userul vlad tocmai asta incerca sa spuna si a fost foarte clar, toti sunt o apa si un pamant si pentru o felie de tort au facut si fac aliante si cu dracu'!ce-i asa de greu de inteles? chiar trebuie sa faci un efort asa de mare pentru a justifica alianta juridica dintre comunisti-securisti cu liberali? nu se merita, macar pentru simplul motiv ca liberalii au fost cei care au luptat contra comunistilor, se rasucesc in mormant cei care au suferit de pe urma comunistilor iar urmasii lor solicita acum despagubiri materiale si morale si este o rusine sa te aliezi acum cu ei doar pentru a mai lua o felie de tort...


da, dar spunind ,ba chiar Insistind pe Ideea asta , apare intrebarea : ce-i de facut ? daca toti sunt niste jigodii ce-ar trebui sa-nfunde puscaria ptr. tot ce i-au facu tarii asteia , CE FACEM ? o noua Revolutie ? CU CINE ? si ptr. CE ? CA SA CE ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

976 mesaje
Membru din: 6/11/2010
Oras: Brasov

Postat pe: 26 Ianuarie 2011, ora 15:56

OOOOfffff !.... mai D-l Vlad !!!!!!
O faceti acuma pe Gabi sa se coboare in amintiri negre , provocatoare de cosmaruri ...
Grivco si chestii d`astea !!
Pai , la cat este dansa de delicata si finuta, asta ii mai lipseste ...
Sa nu faca palpitatii !....
Ca de cand dansa il urmareste personal pe Basescu peste tot unde se duce el si in tot ceea ce face el , are parte numai de deziluzii ... De aici starea delicata ...
In rest , ea stie .
Si dupa cum v-am povestit, din experiente proprii !!
Nu din auzite sau zvonuri de doi lei , care mai de care mai provocatoare , ca ei nu ii plac d`astea !!

Raporteaza abuz de limbaj
Jules Verne....
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului BASESCU-BOC-OPREA ,AU ONOARE ?
Mergi la: