back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce trebuie safaca un popor cind are conducatori incompetenti

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Flo13

373 mesaje
Membru din: 22/07/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 12:20

De la: abica25, la data 2011-02-03 12:14:18 .....DA!!!!!! O ALTA...REVOLUTIE!!!!..sata este solutia de a scapa de aceste..lipitori ce nu se mai dau dezlipiti de scaunele lor


Si dai de altii> scapi de lup si dai de tigru. Crezi ca schimbi caracterul oamenilor in cateva zile?
Solutia e seppuku actualilor, confiscarea averilor facuta la cererea poporului in functie de increderea acordata . Aberez iar dar am scapa de multi .


april77

52 mesaje
Membru din: 13/11/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 13:32

De la: Flo13, la data 2011-02-03 12:20:12
De la: abica25, la data 2011-02-03 12:14:18 .....DA!!!!!! O ALTA...REVOLUTIE!!!!..sata este solutia de a scapa de aceste..lipitori ce nu se mai dau dezlipiti de scaunele lor


Si dai de altii> scapi de lup si dai de tigru. Crezi ca schimbi caracterul oamenilor in cateva zile?
Solutia e seppuku actualilor, confiscarea averilor facuta la cererea poporului in functie de increderea acordata . Aberez iar dar am scapa de multi .



...eu cred intr-o schimbare,poate va fi mai bine...poate dar traim cu speranta in mai bine!!!

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 13:37

De la: april77, la data 2011-02-03 13:32:43
De la: Flo13, la data 2011-02-03 12:20:12
De la: abica25, la data 2011-02-03 12:14:18 .....DA!!!!!! O ALTA...REVOLUTIE!!!!..sata este solutia de a scapa de aceste..lipitori ce nu se mai dau dezlipiti de scaunele lor


Si dai de altii> scapi de lup si dai de tigru. Crezi ca schimbi caracterul oamenilor in cateva zile?
Solutia e seppuku actualilor, confiscarea averilor facuta la cererea poporului in functie de increderea acordata . Aberez iar dar am scapa de multi .



...eu cred intr-o schimbare,poate va fi mai bine...poate dar traim cu speranta in mai bine!!!


este bine ca traiesti cu speranta in suflet, dar asta nu inseamna sa crezi ca lupul isi schimba si parul si naravul...

Raporteaza abuz de limbaj
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 13:50

De la: 9am243736, la data 2011-02-03 13:37:06
De la: april77, la data 2011-02-03 13:32:43
De la: Flo13, la data 2011-02-03 12:20:12
De la: abica25, la data 2011-02-03 12:14:18 .....DA!!!!!! O ALTA...REVOLUTIE!!!!..sata este solutia de a scapa de aceste..lipitori ce nu se mai dau dezlipiti de scaunele lor


Si dai de altii> scapi de lup si dai de tigru. Crezi ca schimbi caracterul oamenilor in cateva zile?
Solutia e seppuku actualilor, confiscarea averilor facuta la cererea poporului in functie de increderea acordata . Aberez iar dar am scapa de multi .



...eu cred intr-o schimbare,poate va fi mai bine...poate dar traim cu speranta in mai bine!!!


este bine ca traiesti cu speranta in suflet, dar asta nu inseamna sa crezi ca lupul isi schimba si parul si naravul...


Mai ales "lupul mãrii"...

Raporteaza abuz de limbaj
Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 14:24

De la: 111dinu, la data 2011-02-03 13:50:08
De la: 9am243736, la data 2011-02-03 13:37:06
De la: april77, la data 2011-02-03 13:32:43
De la: Flo13, la data 2011-02-03 12:20:12
De la: abica25, la data 2011-02-03 12:14:18 .....DA!!!!!! O ALTA...REVOLUTIE!!!!..sata este solutia de a scapa de aceste..lipitori ce nu se mai dau dezlipiti de scaunele lor


Si dai de altii> scapi de lup si dai de tigru. Crezi ca schimbi caracterul oamenilor in cateva zile?
Solutia e seppuku actualilor, confiscarea averilor facuta la cererea poporului in functie de increderea acordata . Aberez iar dar am scapa de multi .



...eu cred intr-o schimbare,poate va fi mai bine...poate dar traim cu speranta in mai bine!!!


este bine ca traiesti cu speranta in suflet, dar asta nu inseamna sa crezi ca lupul isi schimba si parul si naravul...


Mai ales "lupul mãrii"...


mai ales el sa nu se schimbe, poporul l-a votat pentru ce este...

Raporteaza abuz de limbaj
9am245321

1 mesaj
Membru din: 3/02/2011
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 14:56

Doar daca iesim in strada ca in 1989 putem sa-i schimbam pe actualii ,,conducatori". Dar sa iesim si sa ramanem acolo pana rezolvam.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 17:32

Daca dupa revolta din 89 am trait mai rau dupa inca una cum credeti ca am trai? Formata o comisie din oameni ai poporului, cinstiti si cu minte, si luati toti politicienii la rand si anchetati la sange, confiscarea averii si aruncati in cea mai rea puscarie din romania, condamnati la ani grei de inchisoare cu munca, pentru ca astia ne-au furat pe toti in consecinta pedeapsa cea mai mare care se poate da pentru furt.

Raporteaza abuz de limbaj
9am207786

153 mesaje
Membru din: 1/07/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 17:41

Ha ha ha, ce tare asta cu "sa iesim cu totii in strada"

Crezi ca romanii de azi mai sunt cei din 1989? Sau ca societatea romaneasca mai are puritatea de atunci?

Hai sa iti spun ce s-ar intampla in situatia de azi, cand societatea romaneasca este atat de polarizata si politizata...

Va apare Basescu la televizor si va spune PSD si Iliescu vrea sa destabilizeze Romania.

Iliescu va apare la televizor si va spune: Tara e in dezastru, trebuie sa venim noi opozitia si sa redresam tara. Demonstrantii sunt simpatizanti de ai nostri si trebuie sa facem ceva pentru ei.

Demersul din 1989 - creat de marea manipulare venita din afara tarii au profitat din plin de naivitatea si puritatea poporului Roman. Cumva Ceausescu ne izolase de exterior si nu stiam exact cu ce se mananca "strainatatea" --- mai mari lumii care invart state ca Romania in propriile buzunare.

Vedeti ce-i acum in Egipt? Cam ce a fost in Romania in 1989.

Acum totul e asa de pervertit, de politizat... romanii sunt dezbinati si pervertiti de cei 20 de ani de stapanire straina, sub niste portavoce nefericite, gen Iliescu, Constantinescu, Basescu...

Cand vom intelege ca Romania e pusa la un jug si ca haturile sunt la unii din afara tarii, vom reusi sa intelegem ce a incercat Nicolae Ceausescu sa faca... Culmea e ca a reusit, in ciuda tuturor lipsurilor si a suferintelor suportate de catre populatie. AM FOST UNICA TARA DIN LUME CARE SI-A PLATIT DATOTIILE LA FMI si Banca Mondiala... Ceva de neinchipuit --- cum adica, se poate trai fara ei, cand ei tin din scurt toate tarile de pe glob??? Cand vom intelege asta - abia atunci vom intelege ca protestele noastre sunt preluate si manipulate de catre ei, cei care conduc lumea - -- si ca singura cale de progres pentru Romania si pentru poporul ROMAN e sa avem liniste si sa incercam sa ne dezvoltam in liniste si in valorile traditionale ale acestui popor --- care din pacate acum 400 de ani plateam tribut la Poarta Otomana, acum platim la fel biruri grele la Inalte Porti de peste Ocean.


CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 04:35

Ce u facut cu ceasca la lovitura din dec,89

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 04:53

De la: 9am207786, la data 2011-02-03 17:41:17Ha ha ha, ce tare asta cu "sa iesim cu totii in strada"

Crezi ca romanii de azi mai sunt cei din 1989? Sau ca societatea romaneasca mai are puritatea de atunci?

Hai sa iti spun ce s-ar intampla in situatia de azi, cand societatea romaneasca este atat de polarizata si politizata...

Va apare Basescu la televizor si va spune PSD si Iliescu vrea sa destabilizeze Romania.

Iliescu va apare la televizor si va spune: Tara e in dezastru, trebuie sa venim noi opozitia si sa redresam tara. Demonstrantii sunt simpatizanti de ai nostri si trebuie sa facem ceva pentru ei.

Demersul din 1989 - creat de marea manipulare venita din afara tarii au profitat din plin de naivitatea si puritatea poporului Roman. Cumva Ceausescu ne izolase de exterior si nu stiam exact cu ce se mananca "strainatatea" --- mai mari lumii care invart state ca Romania in propriile buzunare.

Vedeti ce-i acum in Egipt? Cam ce a fost in Romania in 1989.

Acum totul e asa de pervertit, de politizat... romanii sunt dezbinati si pervertiti de cei 20 de ani de stapanire straina, sub niste portavoce nefericite, gen Iliescu, Constantinescu, Basescu...

Cand vom intelege ca Romania e pusa la un jug si ca haturile sunt la unii din afara tarii, vom reusi sa intelegem ce a incercat Nicolae Ceausescu sa faca... Culmea e ca a reusit, in ciuda tuturor lipsurilor si a suferintelor suportate de catre populatie. AM FOST UNICA TARA DIN LUME CARE SI-A PLATIT DATOTIILE LA FMI si Banca Mondiala... Ceva de neinchipuit --- cum adica, se poate trai fara ei, cand ei tin din scurt toate tarile de pe glob??? Cand vom intelege asta - abia atunci vom intelege ca protestele noastre sunt preluate si manipulate de catre ei, cei care conduc lumea - -- si ca singura cale de progres pentru Romania si pentru poporul ROMAN e sa avem liniste si sa incercam sa ne dezvoltam in liniste si in valorile traditionale ale acestui popor --- care din pacate acum 400 de ani plateam tribut la Poarta Otomana, acum platim la fel biruri grele la Inalte Porti de peste Ocean.


Ceasca a fost omorat exact pentru faptul ca scosese Romania de sub tutele FMI si BANCII MONDIALE nu mai avea nevoie de banii lor ,aveam de incasat zeci de miliarde de dolari de la tarile care Romanii au construit ,combinate chimice,fabrici de ciment,combinate siderurgice,centrale electrice ,fabrici de mobila,drumuri ,baraje ca cel de la Asuan Egipt Retele de transport energie electrica in toata Africa,Egipt,Libia,Tunisia ,Maroc,Iran,yrak,Iordania ,Siria,Liban,Sudan,India,Pakistan,
In aceste tari si altele din asia si africa Romania a vandut Instalatii de foraj,locomotive tractoare,autocamioane,strunguri freze morteze ,raboteze,centrale electrice,fabrici de ciment la cheie,produse siderurgice era Romania pe locul 1 la productia de otel/cap de locuitor /glob si avea de incasat miliarde bune. ,Mai marii lumii au vazut ca Romania acaparase,pietele pe toate continentele la ciment vrac si ambalat,
Urma ca in 1990 impreuna cu Iranul ,Yracul ,Libia sa fondeze o banca si leul devenea valuta convertibila. Spionii l-au dibuit si au facut bulibaseala din 89.


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 08:54

De la: 9am243736, la data 2011-02-03 14:24:41
De la: 111dinu, la data 2011-02-03 13:50:08
De la: 9am243736, la data 2011-02-03 13:37:06
De la: april77, la data 2011-02-03 13:32:43
De la: Flo13, la data 2011-02-03 12:20:12
De la: abica25, la data 2011-02-03 12:14:18 .....DA!!!!!! O ALTA...REVOLUTIE!!!!..sata este solutia de a scapa de aceste..lipitori ce nu se mai dau dezlipiti de scaunele lor


Si dai de altii> scapi de lup si dai de tigru. Crezi ca schimbi caracterul oamenilor in cateva zile?
Solutia e seppuku actualilor, confiscarea averilor facuta la cererea poporului in functie de increderea acordata . Aberez iar dar am scapa de multi .



...eu cred intr-o schimbare,poate va fi mai bine...poate dar traim cu speranta in mai bine!!!


este bine ca traiesti cu speranta in suflet, dar asta nu inseamna sa crezi ca lupul isi schimba si parul si naravul...


Mai ales "lupul mãrii"...


mai ales el sa nu se schimbe, poporul l-a votat pentru ce este...


A trecut demult vremea "sã nu se..."

Raporteaza abuz de limbaj
Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 18:12

De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-02-04 04:53:25
De la: 9am207786, la data 2011-02-03 17:41:17Ha ha ha, ce tare asta cu "sa iesim cu totii in strada"

Crezi ca romanii de azi mai sunt cei din 1989? Sau ca societatea romaneasca mai are puritatea de atunci?

Hai sa iti spun ce s-ar intampla in situatia de azi, cand societatea romaneasca este atat de polarizata si politizata...

Va apare Basescu la televizor si va spune PSD si Iliescu vrea sa destabilizeze Romania.

Iliescu va apare la televizor si va spune: Tara e in dezastru, trebuie sa venim noi opozitia si sa redresam tara. Demonstrantii sunt simpatizanti de ai nostri si trebuie sa facem ceva pentru ei.

Demersul din 1989 - creat de marea manipulare venita din afara tarii au profitat din plin de naivitatea si puritatea poporului Roman. Cumva Ceausescu ne izolase de exterior si nu stiam exact cu ce se mananca "strainatatea" --- mai mari lumii care invart state ca Romania in propriile buzunare.

Vedeti ce-i acum in Egipt? Cam ce a fost in Romania in 1989.

Acum totul e asa de pervertit, de politizat... romanii sunt dezbinati si pervertiti de cei 20 de ani de stapanire straina, sub niste portavoce nefericite, gen Iliescu, Constantinescu, Basescu...

Cand vom intelege ca Romania e pusa la un jug si ca haturile sunt la unii din afara tarii, vom reusi sa intelegem ce a incercat Nicolae Ceausescu sa faca... Culmea e ca a reusit, in ciuda tuturor lipsurilor si a suferintelor suportate de catre populatie. AM FOST UNICA TARA DIN LUME CARE SI-A PLATIT DATOTIILE LA FMI si Banca Mondiala... Ceva de neinchipuit --- cum adica, se poate trai fara ei, cand ei tin din scurt toate tarile de pe glob??? Cand vom intelege asta - abia atunci vom intelege ca protestele noastre sunt preluate si manipulate de catre ei, cei care conduc lumea - -- si ca singura cale de progres pentru Romania si pentru poporul ROMAN e sa avem liniste si sa incercam sa ne dezvoltam in liniste si in valorile traditionale ale acestui popor --- care din pacate acum 400 de ani plateam tribut la Poarta Otomana, acum platim la fel biruri grele la Inalte Porti de peste Ocean.


Ceasca a fost omorat exact pentru faptul ca scosese Romania de sub tutele FMI si BANCII MONDIALE nu mai avea nevoie de banii lor ,aveam de incasat zeci de miliarde de dolari de la tarile care Romanii au construit ,combinate chimice,fabrici de ciment,combinate siderurgice,centrale electrice ,fabrici de mobila,drumuri ,baraje ca cel de la Asuan Egipt Retele de transport energie electrica in toata Africa,Egipt,Libia,Tunisia ,Maroc,Iran,yrak,Iordania ,Siria,Liban,Sudan,India,Pakistan,
In aceste tari si altele din asia si africa Romania a vandut Instalatii de foraj,locomotive tractoare,autocamioane,strunguri freze morteze ,raboteze,centrale electrice,fabrici de ciment la cheie,produse siderurgice era Romania pe locul 1 la productia de otel/cap de locuitor /glob si avea de incasat miliarde bune. ,Mai marii lumii au vazut ca Romania acaparase,pietele pe toate continentele la ciment vrac si ambalat,
Urma ca in 1990 impreuna cu Iranul ,Yracul ,Libia sa fondeze o banca si leul devenea valuta convertibila. Spionii l-au dibuit si au facut bulibaseala din 89.


VISE FRATIOARE / NU CREZI CA MINCINOSII DIN POLITICA DIMBOVITEANA LE A VENIT TIMPUL SA PLATEASCA PENTRU NEMERNICIA LOR?


pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 18:14

ESTE TIMPUL ADORATORILOR ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 19:09

De la: 9am104796, la data 2011-02-04 18:14:13 ESTE TIMPUL ADORATORILOR ?

CE FACI NEA'GOGULE????????? TU CENTREZI TU DAI CU,CAPUL ? AI FACUT BAIA AIA ?

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
nicolae2006ion

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 09:54

sa-si invinga lasitatea,sa nu mai accepte sa fie mintiti la nesfirsit,sa ia atitudine la modul civilizat ori de cite ori constata ca le-au inselat asteptarile asa zisii alesi ai neamului.

Raporteaza abuz de limbaj
daniel_safta

5 mesaje
Membru din: 24/02/2009
Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 15:47

sa organizeze noi alegeri si sa-i schimbe!
nu sa-i lase sa-si termine mandatul ptr ca pina atunci ne vind si aerul;
i-ar banii europeni ajung tot .....la firmele lui cocos,videanu,basescu( fratele)+alti pdl

Raporteaza abuz de limbaj
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 16:10

De la: daniel_safta, la data 2011-02-05 15:47:46sa organizeze noi alegeri si sa-i schimbe!
nu sa-i lase sa-si termine mandatul ptr ca pina atunci ne vind si aerul;
i-ar banii europeni ajung tot .....la firmele lui cocos,videanu,basescu( fratele)+alti pdl

Da, dar Bahaescu ,se tine mai tare de scaun ca presedintele Egiptului !

Raporteaza abuz de limbaj
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 16:11

De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-02-04 04:35:16Ce u facut cu ceasca la lovitura din dec,89

Acum toti riminii ,prefera sa dea in ceasca,ca nu mai au locuri de munca !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 16:12

De la: daniel_safta, la data 2011-02-05 15:47:46sa organizeze noi alegeri si sa-i schimbe!
nu sa-i lase sa-si termine mandatul ptr ca pina atunci ne vind si aerul;
i-ar banii europeni ajung tot .....la firmele lui cocos,videanu,basescu( fratele)+alti pdl


Mai daniele, esti si tu fetita? Se poarta, s-au cununat ponta si cu crin, de ce nu ai fi si tu fetita?

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 16:17

De la: NESIMTITUL, la data 2011-02-05 16:10:02
De la: daniel_safta, la data 2011-02-05 15:47:46sa organizeze noi alegeri si sa-i schimbe!
nu sa-i lase sa-si termine mandatul ptr ca pina atunci ne vind si aerul;
i-ar banii europeni ajung tot .....la firmele lui cocos,videanu,basescu( fratele)+alti pdl

Da, dar Bahaescu ,se tine mai tare de scaun ca presedintele Egiptului !


Ai observat cã în þãrile unde existã susþinerea Americii, preºedinþii au comportamente dictatoriale? De ce crezi cã Traian Bãsescu pupã "dosul" american ºi-i "dã cu tifla" Uniunii Europene?

Raporteaza abuz de limbaj
Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 16:21

De la: Black_Friday, la data 2011-02-05 16:12:05
De la: daniel_safta, la data 2011-02-05 15:47:46sa organizeze noi alegeri si sa-i schimbe!
nu sa-i lase sa-si termine mandatul ptr ca pina atunci ne vind si aerul;
i-ar banii europeni ajung tot .....la firmele lui cocos,videanu,basescu( fratele)+alti pdl


Mai daniele, esti si tu fetita? Se poarta, s-au cununat ponta si cu crin, de ce nu ai fi si tu fetita?


o cheama Safta ....deci , e o femeie/ fata !

da' ma distreaza Oftica voastra ptr. ce s-a intimplat azi .....se apropie funia de par sau ce ? de ce v-a intrat morcovul atit de tare, doare ?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 17:12

De la: gabigabi, la data 2011-02-05 16:21:07
De la: Black_Friday, la data 2011-02-05 16:12:05
De la: daniel_safta, la data 2011-02-05 15:47:46sa organizeze noi alegeri si sa-i schimbe!
nu sa-i lase sa-si termine mandatul ptr ca pina atunci ne vind si aerul;
i-ar banii europeni ajung tot .....la firmele lui cocos,videanu,basescu( fratele)+alti pdl


Mai daniele, esti si tu fetita? Se poarta, s-au cununat ponta si cu crin, de ce nu ai fi si tu fetita?


o cheama Safta ....deci , e o femeie/ fata !

da' ma distreaza Oftica voastra ptr. ce s-a intimplat azi .....se apropie funia de par sau ce ? de ce v-a intrat morcovul atit de tare, doare ?

ARE MARE DREPTATE BLACK,PSD SE VA FOLOSI DE PNL,SI DUPA, DIN MOTIVE (DOCTRINARE ) VA DIVORTA CU SCANDAL . DACA VOI VA FACETI SPERANTE,EU VA SFATUIESC SA O LASATI MAI .....USUREL......DE FAPT EI SUNT CINSTITI SIVA SPUN IN FATA.....DAR VOI ORI NU INTELEGETI ORI NU PRICEPETI.......DE ASTA S-AU SI "INTITULAT " USL ADICA " UITE SULA LUPULUI ".......


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
pascu08_yahoo_com

1522 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 18:29

ALEA JACTA EST.............

Raporteaza abuz de limbaj
9am098151

7 mesaje
Membru din: 27/11/2009
Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 19:38

Ce trebuie sa faca?Ce trebuia sa faca acum 20 ani!Sa se IMPLICE!!!!Sa aiba curajul sa spuna NU celor care au privatizat economia pe un leu,sa spuna NU celor care au acceptat MARELE SABOTAJ NATIONAL.Sa nu uitam,inainte de '89,romanii faceau tractoare,avioane,elicoptere,etc.Acum nici macar painea cea de toate zilele nu mai putem sa ne-o asiguram.Producem pentrustraini si apoi cumparam la preturi nerusinate...tot de la ei.Asta se numeste ECONOMIE MONDIALA in conceptia FMI,UE si alte organizatii cu titulaturi pretentioase.
Deci,desi suntem o tara cu o zona binecuvantata de Dumnezeu,o tara care se poate intretine singura,care poate sa-si produca necesarul pentru de 3-4 ori populatia actuala,ascultam de "specialisti"straini care habar nu aveau inainte cine sau ce este Romania.Si cine este de vina?Sa ne privim in oglinda,sa ne privim in ochi si sa ne intrebam cine este vinovat si raspunsul va fi simplu:NOI !Pentru ca acceptam umilinta de a muncii pentru maruntis intr-un program de munca sclavagist,acceptam cu capul plecat orice mizerie din partea "patronilor",clienti politici ai partidelor actuale,acceptam legi impovaratoare,taxe aberante doar pentru umplerea buzunarelor celor"alesi".Eu personal numesc asta "NEOFEUDALISMUL ROMANESC".
Putem spune STOP???DA!!!Trebuie doar sa avem curajul,sa ne unim si sa ne conducem noi,dupa legile noastre.Avem specialisti,avem oameni de stiinta,avem PUTEREA de a dovedi lumii ca nu suntem doar o tara oarecare.Sa le aratam ca suntem ROMANI si ca ROMANIA nu este o vaca buna de pus la jug si de muls.Sa ne ridicam si sa spunem cu mandrie:SUNT ROMAN SI SUNT STAPAN IN TARA MEA,ROMANIA!!!


Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 19:59

De la: 9am098151, la data 2011-02-05 19:38:21 Ce trebuie sa faca?Ce trebuia sa faca acum 20 ani!Sa se IMPLICE!!!!Sa aiba curajul sa spuna NU celor care au privatizat economia pe un leu,sa spuna NU celor care au acceptat MARELE SABOTAJ NATIONAL.Sa nu uitam,inainte de '89,romanii faceau tractoare,avioane,elicoptere,etc.Acum nici macar painea cea de toate zilele nu mai putem sa ne-o asiguram.Producem pentrustraini si apoi cumparam la preturi nerusinate...tot de la ei.Asta se numeste ECONOMIE MONDIALA in conceptia FMI,UE si alte organizatii cu titulaturi pretentioase.
Deci,desi suntem o tara cu o zona binecuvantata de Dumnezeu,o tara care se poate intretine singura,care poate sa-si produca necesarul pentru de 3-4 ori populatia actuala,ascultam de "specialisti"straini care habar nu aveau inainte cine sau ce este Romania.Si cine este de vina?Sa ne privim in oglinda,sa ne privim in ochi si sa ne intrebam cine este vinovat si raspunsul va fi simplu:NOI !Pentru ca acceptam umilinta de a muncii pentru maruntis intr-un program de munca sclavagist,acceptam cu capul plecat orice mizerie din partea "patronilor",clienti politici ai partidelor actuale,acceptam legi impovaratoare,taxe aberante doar pentru umplerea buzunarelor celor"alesi".Eu personal numesc asta "NEOFEUDALISMUL ROMANESC".
Putem spune STOP???DA!!!Trebuie doar sa avem curajul,sa ne unim si sa ne conducem noi,dupa legile noastre.Avem specialisti,avem oameni de stiinta,avem PUTEREA de a dovedi lumii ca nu suntem doar o tara oarecare.Sa le aratam ca suntem ROMANI si ca ROMANIA nu este o vaca buna de pus la jug si de muls.Sa ne ridicam si sa spunem cu mandrie:SUNT ROMAN SI SUNT STAPAN IN TARA MEA,ROMANIA!!!

FOARTE FRUMOS......DAR AI UITAT CA INDUSTRIA S-A VANDUT,SA DEMOLAT IAR IN LOCUL FABRICILOR AU APARUT CARTIERE DE VILE,SPECIALISTII DE FRUNTE SUNT PLECATI,SAU AU IESIT LA PENSIE,IAR STAPANI IN TARA NOASTRA SUNTEM DOAR CU NUMELE.......MULTE DIN POLITICILE NOASTRE NE SUNT DICTATE DE UE,FMI,BM...........ASA CA.......


… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 09:52

De la: Black_Friday, la data 2011-02-05 20:07:08
De la: gabigabi, la data 2011-02-05 18:15:05
De la: Black_Friday, la data 2011-02-05 16:47:36
De la: gabigabi, la data 2011-02-05 16:21:07
De la: Black_Friday, la data 2011-02-05 16:12:05
De la: daniel_safta, la data 2011-02-05 15:47:46sa organizeze noi alegeri si sa-i schimbe!
nu sa-i lase sa-si termine mandatul ptr ca pina atunci ne vind si aerul;
i-ar banii europeni ajung tot .....la firmele lui cocos,videanu,basescu( fratele)+alti pdl


Mai daniele, esti si tu fetita? Se poarta, s-au cununat ponta si cu crin, de ce nu ai fi si tu fetita?


o cheama Safta ....deci , e o femeie/ fata !

da' ma distreaza Oftica voastra ptr. ce s-a intimplat azi .....se apropie funia de par sau ce ? de ce v-a intrat morcovul atit de tare, doare ?


Iar te inseli Gabi, dar nu mai mira nimic la felul in care privesti lucrurile! Ce s-a intamplat astazi este un ajutor pentru Basescu! Apele s-au despartit si pozitia PNL s-a clarificat.
Vom trai si vom vedea, dar sa nu uiti postarea asta pentru ca va veni vremea si te voi sacai cu ea!
Astazi a inceput panta descendenta a PNL!
Pasul pe care l-a facut Crin Antonescu este unul urias...spre dezastru.
O parte din electoratul traditional al PNL nu a aceptat niciodata relatia anormala cu PSD si asta s-a vazut si la alegerile din turul 2, 2009 cand voturile lui Crin din primul tur nu s-au dus integral la Geoana si asta a facut diferenta iar prostanacul nu a iesit presedinte! Si acum, o parte din electoratul PNL, electoratul dur care nu a uitat istoria PSD-ului si a celor care si astazi fac jocurile, cum ar fi Iliescu, Hrebenciuc si alti mafioti, va vota in viitor cu PDL, sau cu alta formatiune de dreapta, dar in nici un caz cu USL.

PNL va scadea in sondaje si in cadrul aliantei cu PSD va pierde locuri pe listele comune.
Intelegerea este ca PSD sa dea primul ministru in cazul in care va castiga viitoarele alegeri sau daca va da jos guvernul Boc si va avea majoritate ca sa formeze guvernul. Pentru PSD asta este important, sa guverneze!

Lui Crin i-au promis functia de presedinte al Romaniei pentru ca alegerile prezidentiale sunt foarte indepartate. Pina atunci, daca PSD va guverna, cred ca se va debarasa de PNL si va rupe alianta, asa ca PNL si Crin se vor alege cu cotul si piscotul! Au promisa pielea ursului din padure.

Nu pot sa spun ca imi este mila de actualul PNL, dimpotriva, tradatorii merita sa fie tradati, rau imi pare doar ca este posibil sa ajunga PSD iar la putere!


e posibil sa ai si tu o oarecare dreptate ....am si eu temerile mele dar, ASA NU SE MAI POATE ! ROMANIA MOARE , intelegi ?
vom trai si vom vedea , dar faptul ca sunteti atit de Agitati pe tema asta , imi spune ca VA E FRICA !


Romania moare? Si vin acum Pic si Poc sa o resusciteze? Sa vezi acum socuri electrice ce or sa-i aplice! Moaaama, o sa curga mierea si laptele in valuri pe strazile si ulitele Romaniei!
Vrajeala! Vor spune ca au mostenit o situatie dezastruoasa, ca nu pot sa incalce acordurile cu FMI, ca tre' sa treaca vreo cativa ani pina cind vor aparea rezultatele...
Vor rasufla usurati doar cei care sunt in spatele lor: Vantu, Patriciu, Voiculescu, Nastase, etc.


si ce, nu-i adevarat ? nu suntem indatorati pina peste cap ? mai produce ceva tara asta ... macar ptr. nevoile ei interne, ca nu mai zic de EXPORT !? si, intr-adevar, cine asteapta rezultate pozitive de pe azi -pe miine, se-nseala amarnic, dar trebuiesc luate masuri urgente de redresare si, cu Dumnezeu inainte ...altfel, cu Bas' si cu Boc, moartea e sigura !


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 10:47

De la: Silver9AM, la data 2011-02-05 19:59:19
De la: 9am098151, la data 2011-02-05 19:38:21 Ce trebuie sa faca?Ce trebuia sa faca acum 20 ani!Sa se IMPLICE!!!!Sa aiba curajul sa spuna NU celor care au privatizat economia pe un leu,sa spuna NU celor care au acceptat MARELE SABOTAJ NATIONAL.Sa nu uitam,inainte de '89,romanii faceau tractoare,avioane,elicoptere,etc.Acum nici macar painea cea de toate zilele nu mai putem sa ne-o asiguram.Producem pentrustraini si apoi cumparam la preturi nerusinate...tot de la ei.Asta se numeste ECONOMIE MONDIALA in conceptia FMI,UE si alte organizatii cu titulaturi pretentioase.
Deci,desi suntem o tara cu o zona binecuvantata de Dumnezeu,o tara care se poate intretine singura,care poate sa-si produca necesarul pentru de 3-4 ori populatia actuala,ascultam de "specialisti"straini care habar nu aveau inainte cine sau ce este Romania.Si cine este de vina?Sa ne privim in oglinda,sa ne privim in ochi si sa ne intrebam cine este vinovat si raspunsul va fi simplu:NOI !Pentru ca acceptam umilinta de a muncii pentru maruntis intr-un program de munca sclavagist,acceptam cu capul plecat orice mizerie din partea "patronilor",clienti politici ai partidelor actuale,acceptam legi impovaratoare,taxe aberante doar pentru umplerea buzunarelor celor"alesi".Eu personal numesc asta "NEOFEUDALISMUL ROMANESC".
Putem spune STOP???DA!!!Trebuie doar sa avem curajul,sa ne unim si sa ne conducem noi,dupa legile noastre.Avem specialisti,avem oameni de stiinta,avem PUTEREA de a dovedi lumii ca nu suntem doar o tara oarecare.Sa le aratam ca suntem ROMANI si ca ROMANIA nu este o vaca buna de pus la jug si de muls.Sa ne ridicam si sa spunem cu mandrie:SUNT ROMAN SI SUNT STAPAN IN TARA MEA,ROMANIA!!!

FOARTE FRUMOS......DAR AI UITAT CA INDUSTRIA S-A VANDUT,SA DEMOLAT IAR IN LOCUL FABRICILOR AU APARUT CARTIERE DE VILE,SPECIALISTII DE FRUNTE SUNT PLECATI,SAU AU IESIT LA PENSIE,IAR STAPANI IN TARA NOASTRA SUNTEM DOAR CU NUMELE.......MULTE DIN POLITICILE NOASTRE NE SUNT DICTATE DE UE,FMI,BM...........ASA CA.......


Silver, mã uimeºti. Sincer, Jos pãlãria!
Din curiozitate, pedeliºtii sunt ºi ei pãrtaºi la cele spuse de tine?


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
nicolae2006ion

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 18:35

actuala coalitie imi da sperante daca intr-un timp scurt ne scapa de mincinosi,daca nu cred ca nu va fi decit o rocada si dezamagirea va fi si mai mare.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 18:41

De la: nicolae2006ion, la data 2011-02-06 18:35:12actuala coalitie imi da sperante daca intr-un timp scurt ne scapa de mincinosi,daca nu cred ca nu va fi decit o rocada si dezamagirea va fi si mai mare.


cit de scurt trebuie sa fie timpul asta ? o zi- doua ? o saptamina, o luna ? ce prapad s-a facut in astia 2 ani de cind Basescu a FOST LASAT SA FACA , nu poate fi reparat batind din palme !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 18:46

De la: gabigabi, la data 2011-02-06 18:41:01
De la: nicolae2006ion, la data 2011-02-06 18:35:12actuala coalitie imi da sperante daca intr-un timp scurt ne scapa de mincinosi,daca nu cred ca nu va fi decit o rocada si dezamagirea va fi si mai mare.


cit de scurt trebuie sa fie timpul asta ? o zi- doua ? o saptamina, o luna ? ce prapad s-a facut in astia 2 ani de cind Basescu a FOST LASAT SA FACA , nu poate fi reparat batind din palme !


AI VAZUT COMFERINTA DE PRESA A PRESEDINTELUI ? NU CRED,NU TE INTERESEAZA....E MAI USOR SA ACUZI DE "AMORUL ARTEI " DECAT SA MERGI PE DECLARATII OFICIALE ARGUMENTATE.....

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului CE TREBUIE SAFACA UN POPOR CIND ARE CONDUCATORI INCOMPETENTI
Mergi la: