back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce trebuie safaca un popor cind are conducatori incompetenti

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
neinfricatul

19 mesaje
Membru din: 21/07/2009
Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 09:00

problema noastra nu este Basescu ci pe cine punem in locul lui


pe Poanta?
pe Crin?
problema noastra este ca oamenii capabili nu pot sa intre in competitie cu acesti hoti
este un cerc inchis in care nu intra decit ai lor


9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 09:44

De la: neinfricatul, la data 2011-01-31 09:00:47problema noastra nu este Basescu ci pe cine punem in locul lui


pe Poanta?
pe Crin?
problema noastra este ca oamenii capabili nu pot sa intre in competitie cu acesti hoti
este un cerc inchis in care nu intra decit ai lor


Eu zic ca deocamdata Crin e cel mai potrivit!!! Nu spun ca Ponta ar fi nepotrivit, dar deocamdata Crin e mai ferm ( nu fermitatea aceea brutala de tip basist securistic, ci fermitatea si intransigenta unui barbat foarte hotarat dar inteligent si educat!) si de asa ceva avem nevoie acum!!!!!!!!!!
Victor Ponta este si el un lider inteligent nu neg, dar este potrivit vremurilor unei democratii mai normale, mai "asezate" ( hai sa lasam propaganda basista cu Ponta comunistul, ca un comunist mai mare decat basescu nu cred ca mai exista acum in politica, a fost cadru de nadejdie, nu orice!!). Social-democratia nu e optiunea mea, dar............., e o doctrina absolut fireasca oriunde in lume, si are electoratul sau ( asa ca sa mai termine postacii basisti, ca poporul roman nu e chiar asa de prost cum cred ei!!). Victor Ponta este potrivit la presedintia Romaniei sa zicem peste 10-15 ani, va fi si mai experimentat, iar populatia Romaniei nu va mai fi asa de naiva sa mai creada ca PSD-ul mai are ceva in comun cu comunismul ( de fapt acest partid e condus deja de generatiile mai tinere, batranii sau cam dus, asa ca nu stiu de ce i s-ar mai putea imputa fantome!!).
M-am saturat de sloganele postacilor basisti si de aceea am facut aceasta analiza prin prisma pur rationala, n-am chef sa vorbesc de dragul vorbitului!!!!!!!!!


9am208340

7 mesaje
Membru din: 12/07/2010
Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 10:33

Sa-i impuste sau sa-i spanzure !
Depinde de perioada istorica

Raporteaza abuz de limbaj
liviu_doru2008

87 mesaje
Membru din: 17/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 12:25

Dupa cum bine stiti , toti politicienii romani sunt transferati de la manastirile din tara si strainatate ,
ei dau dovada de curaj si corectitudine iar grija neamului romanesc le inconvoaie spatele ,
mirenii neamului , acesti politicieni cu adinci radacini in organizatia sfinta a securitatii neamului
nu precupetesc nici un efort pentru binele celui de linga el , adica frate , copii , sotie, parinti .
Insa au o problema , cum se apropie legea pamanteana de ei se imbolnavesc GRAV !!!
De regula au un disconfort accentuat in zona genitala , insa actiunea rapida a fratilor in credinta mistuitoare a valorilor pamantesti ai scapa .
Pentru eliminarea totala a viitoarelor necazuri le recomand un tratament pe baza de CIANURI si inhalare de CICLON B

Raporteaza abuz de limbaj
CREDINTA SI CALITATE !!!
Metart

12 mesaje
Membru din: 30/05/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 13:24

Bravo ma esti foarte interesat de soarta acestei tari... nu ai inteles ce se discuta aici???
Pe asta se bazeaza si conducatorii nostri iubiti pe ignoranta majoritatii care aleg cu burta ca in cap nu au alceva decat ganduri de FOAME si daca le serveste (capul) la ceva este ca sa nu le ploua in gat....

Raporteaza abuz de limbaj
Corect, onest si indatoritor,de onoare si cuvant,ambitios si tenace, razbunator cu cei ce ma fac sa pierd,
sorin_badoiu

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Drobeta Turnu Severin

Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 13:34

ASA ESTE , CU BATA! NU POTI SA ASTEPTI 4 ANI INTRE ALEGERI DACA AI FACUT O ALEGERE PROASTA CA SA INCERCI ALTA VARIANTA, MAI ALES CA ASTIA AI NOSTRI NU PLEACA DACA NU-S CAPABILI. SUNT MAI RAU CA PORCUL LA TROACA. TU-I DAI PESTE BOT SI EL VINE INAPOI.
TREBUIE SA SCAPAM DE ASTIA! NE OMOARA! NU REPREZINTA STATUL, NU NE REPREZINTA PE NOI, NU I-AM TRIMIS ACOLO SA NE TAIE SALARIILE PENSIILE SI POSIBILITATEA DE A TRAI.

SI E CIUDAT CA EI INVOCA STATUL DE DREPT( TOCMAI ASCULT LA RADIO O STIRE CU UN OM CARE A INCERCAT SA SE SINUCIDA DATORITA PROBLEMELOR FINANCIARE).
ASA SPUN TOTI DICTATORII, SI CEAUSESCU NU A SPUS CA REVOLUTIA ESTE LEGALA, DIMPOTRIVA. DACA FACI O GREVA LA CARE DANSEZI PINGUINUL, BOC SE UITA PE GEAM SI CE ZICE ? LASA CA OBOSESC SI SE DUC ACASA.

ALTA ERA SITUATIA DACA INTRAU OAMENII PESTE EI

ASTIA NU STIU DECAT DE FRICA FIZICA!

Raporteaza abuz de limbaj
mn
Far_Cry

305 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Oras: Ploiesti

Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 14:11

De la: 9am178165, la data 2011-01-31 09:44:27
De la: neinfricatul, la data 2011-01-31 09:00:47problema noastra nu este Basescu ci pe cine punem in locul lui


pe Poanta?
pe Crin?
problema noastra este ca oamenii capabili nu pot sa intre in competitie cu acesti hoti
este un cerc inchis in care nu intra decit ai lor


Eu zic ca deocamdata Crin e cel mai potrivit!!! Nu spun ca Ponta ar fi nepotrivit, dar deocamdata Crin e mai ferm ( nu fermitatea aceea brutala de tip basist securistic, ci fermitatea si intransigenta unui barbat foarte hotarat dar inteligent si educat!) si de asa ceva avem nevoie acum!!!!!!!!!!
Victor Ponta este si el un lider inteligent nu neg, dar este potrivit vremurilor unei democratii mai normale, mai "asezate" ( hai sa lasam propaganda basista cu Ponta comunistul, ca un comunist mai mare decat basescu nu cred ca mai exista acum in politica, a fost cadru de nadejdie, nu orice!!). Social-democratia nu e optiunea mea, dar............., e o doctrina absolut fireasca oriunde in lume, si are electoratul sau ( asa ca sa mai termine postacii basisti, ca poporul roman nu e chiar asa de prost cum cred ei!!). Victor Ponta este potrivit la presedintia Romaniei sa zicem peste 10-15 ani, va fi si mai experimentat, iar populatia Romaniei nu va mai fi asa de naiva sa mai creada ca PSD-ul mai are ceva in comun cu comunismul ( de fapt acest partid e condus deja de generatiile mai tinere, batranii sau cam dus, asa ca nu stiu de ce i s-ar mai putea imputa fantome!!).
M-am saturat de sloganele postacilor basisti si de aceea am facut aceasta analiza prin prisma pur rationala, n-am chef sa vorbesc de dragul vorbitului!!!!!!!!!
Cu un LIMITAT ca tine, sa-i votezi pe "TANTALAUL si pe GOGOMANUL" ( CRIN si POANTA PROASTA) pana o-i auzi de tine la PRO/TV ca te-ai sinucis ! ASA VEZI TU SOLUTIA SALVATOARE ??!...Cu "crin si ponta" ?!... Ma mir cum de nu postezi ca-i vrei la guvernare pe Felix-Voiculescu, Vadim si OTV "cioara" Diaconescu ! TO HELL WITH ONE LIKE YOU !...


111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 14:25

De la: Far_Cry, la data 2011-01-31 14:11:56
De la: 9am178165, la data 2011-01-31 09:44:27
De la: neinfricatul, la data 2011-01-31 09:00:47problema noastra nu este Basescu ci pe cine punem in locul lui


pe Poanta?
pe Crin?
problema noastra este ca oamenii capabili nu pot sa intre in competitie cu acesti hoti
este un cerc inchis in care nu intra decit ai lor


Eu zic ca deocamdata Crin e cel mai potrivit!!! Nu spun ca Ponta ar fi nepotrivit, dar deocamdata Crin e mai ferm ( nu fermitatea aceea brutala de tip basist securistic, ci fermitatea si intransigenta unui barbat foarte hotarat dar inteligent si educat!) si de asa ceva avem nevoie acum!!!!!!!!!!
Victor Ponta este si el un lider inteligent nu neg, dar este potrivit vremurilor unei democratii mai normale, mai "asezate" ( hai sa lasam propaganda basista cu Ponta comunistul, ca un comunist mai mare decat basescu nu cred ca mai exista acum in politica, a fost cadru de nadejdie, nu orice!!). Social-democratia nu e optiunea mea, dar............., e o doctrina absolut fireasca oriunde in lume, si are electoratul sau ( asa ca sa mai termine postacii basisti, ca poporul roman nu e chiar asa de prost cum cred ei!!). Victor Ponta este potrivit la presedintia Romaniei sa zicem peste 10-15 ani, va fi si mai experimentat, iar populatia Romaniei nu va mai fi asa de naiva sa mai creada ca PSD-ul mai are ceva in comun cu comunismul ( de fapt acest partid e condus deja de generatiile mai tinere, batranii sau cam dus, asa ca nu stiu de ce i s-ar mai putea imputa fantome!!).
M-am saturat de sloganele postacilor basisti si de aceea am facut aceasta analiza prin prisma pur rationala, n-am chef sa vorbesc de dragul vorbitului!!!!!!!!!
Cu un LIMITAT ca tine, sa-i votezi pe "TANTALAUL si pe GOGOMANUL" ( CRIN si POANTA PROASTA) pana o-i auzi de tine la PRO/TV ca te-ai sinucis ! ASA VEZI TU SOLUTIA SALVATOARE ??!...Cu "crin si ponta" ?!... Ma mir cum de nu postezi ca-i vrei la guvernare pe Felix-Voiculescu, Vadim si OTV "cioara" Diaconescu ! TO HELL WITH ONE LIKE YOU !...


Se vrea a fi un alt "intelectual" din generaþia 2008-2010, absolvent al ºcolii de alfabetizare pedelistã.
Mãi copii, nu mai tropãiþi pe scãri, luaþi liftul!


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
111dinu

1317 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 14:25

De la: Far_Cry, la data 2011-01-31 14:11:56
De la: 9am178165, la data 2011-01-31 09:44:27
De la: neinfricatul, la data 2011-01-31 09:00:47problema noastra nu este Basescu ci pe cine punem in locul lui


pe Poanta?
pe Crin?
problema noastra este ca oamenii capabili nu pot sa intre in competitie cu acesti hoti
este un cerc inchis in care nu intra decit ai lor


Eu zic ca deocamdata Crin e cel mai potrivit!!! Nu spun ca Ponta ar fi nepotrivit, dar deocamdata Crin e mai ferm ( nu fermitatea aceea brutala de tip basist securistic, ci fermitatea si intransigenta unui barbat foarte hotarat dar inteligent si educat!) si de asa ceva avem nevoie acum!!!!!!!!!!
Victor Ponta este si el un lider inteligent nu neg, dar este potrivit vremurilor unei democratii mai normale, mai "asezate" ( hai sa lasam propaganda basista cu Ponta comunistul, ca un comunist mai mare decat basescu nu cred ca mai exista acum in politica, a fost cadru de nadejdie, nu orice!!). Social-democratia nu e optiunea mea, dar............., e o doctrina absolut fireasca oriunde in lume, si are electoratul sau ( asa ca sa mai termine postacii basisti, ca poporul roman nu e chiar asa de prost cum cred ei!!). Victor Ponta este potrivit la presedintia Romaniei sa zicem peste 10-15 ani, va fi si mai experimentat, iar populatia Romaniei nu va mai fi asa de naiva sa mai creada ca PSD-ul mai are ceva in comun cu comunismul ( de fapt acest partid e condus deja de generatiile mai tinere, batranii sau cam dus, asa ca nu stiu de ce i s-ar mai putea imputa fantome!!).
M-am saturat de sloganele postacilor basisti si de aceea am facut aceasta analiza prin prisma pur rationala, n-am chef sa vorbesc de dragul vorbitului!!!!!!!!!
Cu un LIMITAT ca tine, sa-i votezi pe "TANTALAUL si pe GOGOMANUL" ( CRIN si POANTA PROASTA) pana o-i auzi de tine la PRO/TV ca te-ai sinucis ! ASA VEZI TU SOLUTIA SALVATOARE ??!...Cu "crin si ponta" ?!... Ma mir cum de nu postezi ca-i vrei la guvernare pe Felix-Voiculescu, Vadim si OTV "cioara" Diaconescu ! TO HELL WITH ONE LIKE YOU !...


Se vrea a fi un alt "intelectual" din generaþia 2008-2010, absolvent al ºcolii de alfabetizare pedelistã.
Mãi copii, nu mai tropãiþi pe scãri, luaþi liftul!


Nici clãtita cu brânzã nu se diferenþiazã de celelalte clãtite politice. Gãoaza este un desert prezidenþial. "Daltonistul de urechi" aude în "blondã" ºi negru. Cine se scoalã "prea" de dimineaþã, rãmâne cu "noaptea în cap".
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 15:42

De la: Far_Cry, la data 2011-01-31 14:11:56
De la: 9am178165, la data 2011-01-31 09:44:27
De la: neinfricatul, la data 2011-01-31 09:00:47problema noastra nu este Basescu ci pe cine punem in locul lui


pe Poanta?
pe Crin?
problema noastra este ca oamenii capabili nu pot sa intre in competitie cu acesti hoti
este un cerc inchis in care nu intra decit ai lor


Eu zic ca deocamdata Crin e cel mai potrivit!!! Nu spun ca Ponta ar fi nepotrivit, dar deocamdata Crin e mai ferm ( nu fermitatea aceea brutala de tip basist securistic, ci fermitatea si intransigenta unui barbat foarte hotarat dar inteligent si educat!) si de asa ceva avem nevoie acum!!!!!!!!!!
Victor Ponta este si el un lider inteligent nu neg, dar este potrivit vremurilor unei democratii mai normale, mai "asezate" ( hai sa lasam propaganda basista cu Ponta comunistul, ca un comunist mai mare decat basescu nu cred ca mai exista acum in politica, a fost cadru de nadejdie, nu orice!!). Social-democratia nu e optiunea mea, dar............., e o doctrina absolut fireasca oriunde in lume, si are electoratul sau ( asa ca sa mai termine postacii basisti, ca poporul roman nu e chiar asa de prost cum cred ei!!). Victor Ponta este potrivit la presedintia Romaniei sa zicem peste 10-15 ani, va fi si mai experimentat, iar populatia Romaniei nu va mai fi asa de naiva sa mai creada ca PSD-ul mai are ceva in comun cu comunismul ( de fapt acest partid e condus deja de generatiile mai tinere, batranii sau cam dus, asa ca nu stiu de ce i s-ar mai putea imputa fantome!!).
M-am saturat de sloganele postacilor basisti si de aceea am facut aceasta analiza prin prisma pur rationala, n-am chef sa vorbesc de dragul vorbitului!!!!!!!!!
Cu un LIMITAT ca tine, sa-i votezi pe "TANTALAUL si pe GOGOMANUL" ( CRIN si POANTA PROASTA) pana o-i auzi de tine la PRO/TV ca te-ai sinucis ! ASA VEZI TU SOLUTIA SALVATOARE ??!...Cu "crin si ponta" ?!... Ma mir cum de nu postezi ca-i vrei la guvernare pe Felix-Voiculescu, Vadim si OTV "cioara" Diaconescu ! TO HELL WITH ONE LIKE YOU !...


Parerea mea e ca nu esti sanatos la minte!!!!!!!!!!! Pai cu cine sa venim la guvernare, cu extraterestii??? Stii alti politicieni in opozitie, mai potriviti????
Daca vrei sa stii, DIN PUNCT DE VEDERE ABSOLUT RATIONAL SI DIN CONSIDERENTE PUR ECONOMICE, ROMANIA AR FI SALVATA DACA AM OPTA PENTRU MONARHIA CONSTITUTIONALA PRIN REVENIREA LA TRON A CASEI DE HOHENZOLLERN, SI PRIN VENIREA LA PUTERE A PNL, PC SI PNTCD.
Orice ai spune, toata mizeria asta de clientela politica prezidentiala care vesnic se alimenteaza de la bugetul de stat, este un organism parazit care a imbolnavit Romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


liviu_doru2008

87 mesaje
Membru din: 17/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Ianuarie 2011, ora 21:19

mertatule ! tu esti om ? daca da , ce faci pe acilica , ceai de obiele marinaresti mancati-as circumvolutiunea !stai in locul tau ca altfel te ....usuci ...grade multe ...

Raporteaza abuz de limbaj
CREDINTA SI CALITATE !!!
rodicadriana

10 mesaje
Membru din: 24/09/2009
Postat pe: 1 Februarie 2011, ora 15:01

Conducatorii nu sunt alesii poporului. Poporul este nevoit sa aleaga pe cei care ajung sa candideze. Candideaza doar cine e finantat de cei cu multi bani, ca apoi sa le reprezinte ineresele. Dupa ce sunt alesi, le vin facturile de la sponsori si mai trebuie sa-si umple si ei conturile. Ca sunt din PSD, PNL sau PDL, sunt o apa si un pamant. Nu mai sperati la conducatori care sa apere interesele poporului, astea sunt discutii sterile.

Raporteaza abuz de limbaj
9am119813

2 mesaje
Membru din: 18/08/2009
Postat pe: 1 Februarie 2011, ora 16:57

ce se castiga din asta? isi fac ei o baza de datepe care...

Raporteaza abuz de limbaj
9am037484

11 mesaje
Membru din: 25/04/2009
Postat pe: 1 Februarie 2011, ora 23:19

Bine ,dar cum putem sa ne mobilizam si sa iesim in strada .Ai sa spunem ca cu ajutorul tehnologiei am putea . Dar intampinam doua probleme la care eu nu le pot da raspunsul
I
1. Ii dam jos pe astia dar pe cine punem?
2. Cum i-am pute face pe romani sa fie mai buni cu cei din jur si sa ne capatam demnitatea de romani. Nu vedeti ca cei care mai ies pe dincolo (o mare parte nici nu vor sa spuna ca sunt romani), Si exemple ar fi la nesfarsit.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

149 mesaje
Membru din: 9/09/2010
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 17:34

pai nu pot sa faca atat timp cat poporul si conducatorii sunt animati de acelasi ideal-SOCIETATEA DE CONSUM.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 17:42

De la: YS, la data 2011-02-02 17:34:12pai nu pot sa faca atat timp cat poporul si conducatorii sunt animati de acelasi ideal-SOCIETATEA DE CONSUM.


pai, toata LUMEA merge pe acest principiu....pina o da foamea peste noi ! atunci sa vezi cum se va pune orice cojita de piine in cuptor si se va face pesmetsi nu se va mai arunca la gunoi platouri cu mincare, asa cum am vazut, ingrozindu-ma , dupa Sarbatori ! .....cum nu mai aruncam haine ca nu mai e in trend , ci le vom purta ptr. ca ne tin de CALD - deci sunt UTILE !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

10086 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 17:53



Trebuie sa iesim un milion in strada si am rezolvat-o ! Asa a picat Ceausescu asa o sa pice mubaraku... Noi pana in 89' nu am iesit insa consideram ca nu avem nicio vina....Vina exista atata timp cat exista solutia si nu vrem sa o folosim.... Dupa revolutie ....multi viteji se arata....insa in timpul derularii ei....ne uitam la televizor....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 18:00

eeeee! Gabi, ce stie tineretul?
Invata ei cind se stringe surubul!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 18:02

Minoru'
tu erai nascut in '89?
Si daca nu, la ce televizor te uitai?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 19:18

De la: _KARPOV, la data 2011-02-02 17:53:39

Trebuie sa iesim un milion in strada si am rezolvat-o ! Asa a picat Ceausescu asa o sa pice mubaraku... Noi pana in 89' nu am iesit insa consideram ca nu avem nicio vina....Vina exista atata timp cat exista solutia si nu vrem sa o folosim.... Dupa revolutie ....multi viteji se arata....insa in timpul derularii ei....ne uitam la televizor....

ASTA A MAI POSTAT'O CINEVA........DAR ATENTIE MARE !!!!!!!!!!!! DACA SUNT 1 MILON SI 2,3........NU SE PUNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!DE ACORD ?

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 19:23

romanii, ies numa'-n decembre, dom'le!
ie februare amu, ia ni!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7898 mesaje
Membru din: 20/05/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 19:47

De la: Will, la data 2011-02-02 19:23:20romanii, ies numa'-n decembre, dom'le!
ie februare amu, ia ni!

POATE DATORITA FAPTULUI , CA E LUNA MAI SCURTA ?

Raporteaza abuz de limbaj
… cã poþi numai sã reuºeºti, nu ai cum sã pierzi. Eºecul este imposibil; este o iluzie. Nimic nu este eºec. Nimic. Totul înainteazã in istoria umanitãþii precum se întâmplã ºi cu procesul ei evolutiv. Totul avanseazã de-a lungul cãlãtoriei tale.
9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 21:17

De la: Will, la data 2011-02-02 19:23:20romanii, ies numa'-n decembre, dom'le!
ie februare amu, ia ni!


Iesim cand ne hotaram, bine????? Si vezi, ca e aproape....................!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Februarie 2011, ora 21:25

De la: Will, la data 2011-02-02 19:23:20romanii, ies numa'-n decembre, dom'le!
ie februare amu, ia ni!
Tu vorbesti. Nici nu stii ce e aia....VIATA. Ai pierdut dreptul la ....iesit. Din 85....auzi la el. Si vorbeste....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 3/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 06:19

De la: OSTASUL, la data 2011-01-13 18:58:55Exista solutie ?

SA PUNA MINAPE PAR ,SA-I ALUNGE DIN ROMANIA !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

6 mesaje
Membru din: 3/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 06:20

De la: 9am178165, la data 2011-02-02 21:17:31
De la: Will, la data 2011-02-02 19:23:20romanii, ies numa'-n decembre, dom'le!
ie februare amu, ia ni!


Iesim cand ne hotaram, bine????? Si vezi, ca e aproape....................!!!!

sA NU UITATI PACHETELUL CU MINCARE ,CA DUREAZA !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 06:23

De la: nastasemihail, la data 2011-02-02 21:25:52
De la: Will, la data 2011-02-02 19:23:20romanii, ies numa'-n decembre, dom'le!
ie februare amu, ia ni!
Tu vorbesti. Nici nu stii ce e aia....VIATA. Ai pierdut dreptul la ....iesit. Din 85....auzi la el. Si vorbeste....


...TRAIRE!!

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 09:15

De la: Ingrid, la data 2011-02-03 06:23:10
De la: nastasemihail, la data 2011-02-02 21:25:52
De la: Will, la data 2011-02-02 19:23:20romanii, ies numa'-n decembre, dom'le!
ie februare amu, ia ni!
Tu vorbesti. Nici nu stii ce e aia....VIATA. Ai pierdut dreptul la ....iesit. Din 85....auzi la el. Si vorbeste....


...TRAIRE!!


Invingatoareo ! meriti cu prisosinta !

Raporteaza abuz de limbaj
Metart

12 mesaje
Membru din: 30/05/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 10:15

De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-01-31 00:38:46
De la: csabafelmeri74, la data 2011-01-30 19:44:15ai perfecta dreptate prietene nu numai ca suntem blestemati dar suntem prosti gramada la un loc daca am ajuns sa fim batjocuriti de 400 de oameni nu suntem in stare sai dam jos de la guvernare ne meritam soarta cu varf si indesat natie mai proasta ca romanul nai sa vezi pe fata pamintului pacat dar asta este realitatea in romania noi nu vom mai iesi din hotie si minciuna nici o data'numai daca va veni un vlad tepes dar cred ca nici atuncia nu vom iesi ca daca ar trage in tapa toti hoti am ramane fara padure


Nu e adevarat am ramane fara populatie,ca ar face tepi din otel inox sau din plastic si ar folosii o teapa la 10 una cat coloana lu Brancusi ,iar pe netrebnici sa-i ridice cu macaraua si sa-le dea drumul in teapa ,poate sa-i traga si orizontal ca merge.


Saltu JEFUIT_DE_FESENEI - dupa pseudonim cred ca vei intelege cel mai bine si-mi vei da dreptate in cele ce urmeaza:
Greseala noastra a celor pe care Silviu Brucan in primavara lui '90 i-a numit " Stupid people" a fost ca la primele alegeri " LIBERE" de dupa "IMPUSCATU"AM VOTAT CU BURTA.
In loc sa votam cu oameni veniti din afara cu reale concepte si orientari intradevar democratice am votat cu " DEMOCRATIA ORIGINALA SI COMUNISMUL CU FATA UMANA; am fost de acord ( o parte din noi, cei 90% ai lui Brucan ) sa fim condusi de OAMENII DE BINE.
Avem de ceva timp un partid care nu participa la aliante de guvernare indiferent care ar fi culoarea politica- cel putin in ultima perioada. Daca in Mai 1990 se vota acest partid - am fi avut un presedinte cu adevarat deschis spre democratie care venea cu o echipa de politicieni scoliti in medii democratice din vest - presedinte care isi dorea aceasta functie, pentru palmares ( istorie ) omul era cel mai bogat candidat la presedintie la vremea aceia si nu-i mai tribuia " saracia" noastra cum au facut fesenistii. In situatia actuala cred ca singura solutie este inlaturarea de la putere a tuturor nenorocitilor indiferent de culoarea politica ( ma refer la cei de la putere inclusiv grupurile parlamentare, principale ) deoarece dintre toti acestia oricare vor veni tot " pe o mana vor juca"
Si slava domnului chiar zilele astea avem exemple destul de concludente CA SE POATE - Putem dupa aceea sa organizam alegeri intradevar libere si sa votam DAR SA VOTAM NOI POPORUL NU GRUPURILE DE INTERESE.
Spun asta deoarece sunt comvins ca noi cei multi care nu avem nimic de castigat in mod direct ( influenta - interese de afaceri etc. ) deci noi cei multi , nu ne prezentam la vot decat in mica parte.
Iar cei din cercurile de influenta din lumea politicii se duc toti,ca sa se ajute pe ei si nu pe noi.
Deci : "GOLANI" Singura solutie inc-o revolutie.
Sper ca santeti convinsi ca daca pe acest forum se incinge admosfera se va recurge la metode menite in a asigura linistea si pacea mai marilor nostri.
PS. - Pentru cei mai tineri: - apelativul de GOLAN a fost folosit de presedintele FSN din '90 la adresa participantilor la manifestatia ( maraton ) din piata Universitatii, manifestatie care nu avea alt scop decat de a obtine permisiunea de a transmite pe postul de TV o caseta filmata in sediul CC in noaptea de 22 spre 23 decembrie '90 Am vazut de carand acea caseta pe un post de tv din tara cu subtatrare din limba Germana!!!???? Se poate vedea acolo cine si cum impart puterea in Romania inca din acea noapte - deci nu la alegeri ....
Bafta si ne....... citim maine...
"MAI BINE GOLAN DECAT ACTIVIST"


Corect, onest si indatoritor,de onoare si cuvant,ambitios si tenace, razbunator cu cei ce ma fac sa pierd,
april77

52 mesaje
Membru din: 13/11/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 12:14

.....DA!!!!!! O ALTA...REVOLUTIE!!!!..sata este solutia de a scapa de aceste..lipitori ce nu se mai dau dezlipiti de scaunele lor

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului CE TREBUIE SAFACA UN POPOR CIND ARE CONDUCATORI INCOMPETENTI
Mergi la: