back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Stiti pentru ce nu suntem acceptati in spatiul schengen?

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
9am042611

48 mesaje
Membru din: 1/05/2009
Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 16:15

De la: 9am178165, la data 2011-01-10 19:40:31
De la: 9am173019, la data 2011-01-10 05:45:30Pentru ca presedintele Romaniei este un INFRACTOR si sustine infractori in vazul intregii planete: ROBERTA ANASTASE.


Si sustine si alti infractori: Monica Iacob Ridzi, Elena Udrea, Cocos, Berceanu, Videanu, Blaga, etc.


9am042611

48 mesaje
Membru din: 1/05/2009
Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 16:26

Pt-ca avem destui tigani care ne fac de ras ,care se dau drept romani care nu stiu cei aceia munca, cersitul si furtisagul fiind principalele lor preocupari. Atat de rari sunt tigani care se pot numii si romani incat degetele dela maini sunt suficiente sa-i poti numara. Personal ma mandresc cu un MADALIN VOICU dar cu o floare nu se face primavara.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 18:03

pentru ca suntem MINCINOSI si, PROSTI pe deasupra ! care va sa zica, se ratoieste Baselu la Europa, certindu-i ca ne nedreptatesc degeaba ca, uite , ne-am securizat granitele si suntem OK si, apoi, tot el , mai zilele trecute se lauda la Strasbourg ca urmeaza arestarea unor lucratori vamali. poiiii, n-am inteles : e ORDINE , CORECTITUDINE si CINSTE la Granita RO sau NU ? abia acum URMEAZA sa ne punem la punct ? atunci de ce s-a facut de bacanie, ratoindu-se la Franta si Germania ? numai are omul asta, SIMTUL MASURII ? ce si-or fi zis in sinea lor oamenii aia ?ca nu-i intreg la minte , cum altfel ? P.S si numai la vama Siret i-au prins pe vreo 60 carind SPAGA cu GALEATA !


Fosta membra 9am.ro

529 mesaje
Membru din: 30/03/2010
Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 20:25

De la: gabigabi, la data 2011-02-06 18:03:48pentru ca suntem MINCINOSI si, PROSTI pe deasupra ! care va sa zica, se ratoieste Baselu la Europa, certindu-i ca ne nedreptatesc degeaba ca, uite , ne-am securizat granitele si suntem OK si, apoi, tot el , mai zilele trecute se lauda la Strasbourg ca urmeaza arestarea unor lucratori vamali. poiiii, n-am inteles : e ORDINE , CORECTITUDINE si CINSTE la Granita RO sau NU ? abia acum URMEAZA sa ne punem la punct ? atunci de ce s-a facut de bacanie, ratoindu-se la Franta si Germania ? numai are omul asta, SIMTUL MASURII ? ce si-or fi zis in sinea lor oamenii aia ?ca nu-i intreg la minte , cum altfel ? P.S si numai la vama Siret i-au prins pe vreo 60 carind SPAGA cu GALEATA !

BASESCU ,PUNE MULT BAZA PE alba-neagra .


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Februarie 2011, ora 17:36

PTR CEI CE TOT INJURA NATIA ROMINA, VA RECOMAND ASA CEVA. SA VA TREACA DE URIT....

COLOANA DE ROMINI IN BATALIA STALINGRADULUI. CEA MAI MARE PARTE DIN EI AU MURIT ACOLO.

forum.softpedia.com/index.php?act=attach&type=post&id=806380

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 12:55

De la: gabigabi, la data 2011-02-06 18:03:48pentru ca suntem MINCINOSI si, PROSTI pe deasupra ! care va sa zica, se ratoieste Baselu la Europa, certindu-i ca ne nedreptatesc degeaba ca, uite , ne-am securizat granitele si suntem OK si, apoi, tot el , mai zilele trecute se lauda la Strasbourg ca urmeaza arestarea unor lucratori vamali. poiiii, n-am inteles : e ORDINE , CORECTITUDINE si CINSTE la Granita RO sau NU ? abia acum URMEAZA sa ne punem la punct ? atunci de ce s-a facut de bacanie, ratoindu-se la Franta si Germania ? numai are omul asta, SIMTUL MASURII ? ce si-or fi zis in sinea lor oamenii aia ?ca nu-i intreg la minte , cum altfel ? P.S si numai la vama Siret i-au prins pe vreo 60 carind SPAGA cu GALEATA !


vad ca te caracterizezi foarte bine, dar nu inteleg un lucru, tu vorbesti despre tine la persoana intai plural?
acum inteleg de ce nimeni nu se intelege cu tine, ...e bine ca ai scris cu majuscule, sa vada toata lumea...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

73 mesaje
Membru din: 7/04/2010
Oras: Deva

Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 14:09

Fiindca suntem romani, nu sloveni sau estonieni...
Daca admir fara `retineri si fara niciun comentariu un popor, acela este poporul sarb vecin ! Niste barbati adevarati !!! Si nici ei nu sunt nemti...


M-am saturat, ATAT A FOST sa fie ! Privesc cum cade soarele-n apus si-astept raspunsuri care n-or sa vie la intrebari pe care nu le-am pus... P.S.- asta mi se intampla undeva pe o plaja imensa din Aurora, WestCoast - OREGON
Fosta membra 9am.ro

73 mesaje
Membru din: 7/04/2010
Oras: Deva

Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 14:14

To nastase mihail (...coloana de ROMINI...) :
Romini sau Ronini d-le Nastase ?
Glumesc desigur ! Si tatal meu a luptat la Stalingrad ...

Raporteaza abuz de limbaj
M-am saturat, ATAT A FOST sa fie ! Privesc cum cade soarele-n apus si-astept raspunsuri care n-or sa vie la intrebari pe care nu le-am pus... P.S.- asta mi se intampla undeva pe o plaja imensa din Aurora, WestCoast - OREGON
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 15:12

De la: 9am243736, la data 2011-02-08 12:55:08
De la: gabigabi, la data 2011-02-06 18:03:48pentru ca suntem MINCINOSI si, PROSTI pe deasupra ! care va sa zica, se ratoieste Baselu la Europa, certindu-i ca ne nedreptatesc degeaba ca, uite , ne-am securizat granitele si suntem OK si, apoi, tot el , mai zilele trecute se lauda la Strasbourg ca urmeaza arestarea unor lucratori vamali. poiiii, n-am inteles : e ORDINE , CORECTITUDINE si CINSTE la Granita RO sau NU ? abia acum URMEAZA sa ne punem la punct ? atunci de ce s-a facut de bacanie, ratoindu-se la Franta si Germania ? numai are omul asta, SIMTUL MASURII ? ce si-or fi zis in sinea lor oamenii aia ?ca nu-i intreg la minte , cum altfel ? P.S si numai la vama Siret i-au prins pe vreo 60 carind SPAGA cu GALEATA !


vad ca te caracterizezi foarte bine, dar nu inteleg un lucru, tu vorbesti despre tine la persoana intai plural?
acum inteleg de ce nimeni nu se intelege cu tine, ...e bine ca ai scris cu majuscule, sa vada toata lumea...


vad ca ti-ai facut curaj ,iar, cale de vreo 2 zile si ai iesit la atac de sub pat ....da' slabut, badie ! slabut rau de tot ! da' ia zi-i : cine -s aia TOTI care nu se inteleg cu mine ? TU ? pai pe tine am vazut cum te usuiau userii de pe topicul cu Legea aia cu despagubirile sau fetele de pe alte diverse alte topicuri, rugindu-te sa le ocolesti ! ....daca te intimidez , nu-i vina mea, e Meritul meu, n-am ce-ti face !
si revin la Miezul postarii : cu ce-am vazut si azi la alte doua Vami, mai are TUPEUL Presedintele tau sa afirme ca sunt granitele asigurate si ca vezi Doamne , UE ne defavorizeaza ? mai are curajul sa afirme ca nici musca nu trece , ci doar Tirul cu marfa de contrabanda ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 15:21

De la: gabigabi, la data 2011-02-08 15:12:56
De la: 9am243736, la data 2011-02-08 12:55:08
De la: gabigabi, la data 2011-02-06 18:03:48pentru ca suntem MINCINOSI si, PROSTI pe deasupra ! care va sa zica, se ratoieste Baselu la Europa, certindu-i ca ne nedreptatesc degeaba ca, uite , ne-am securizat granitele si suntem OK si, apoi, tot el , mai zilele trecute se lauda la Strasbourg ca urmeaza arestarea unor lucratori vamali. poiiii, n-am inteles : e ORDINE , CORECTITUDINE si CINSTE la Granita RO sau NU ? abia acum URMEAZA sa ne punem la punct ? atunci de ce s-a facut de bacanie, ratoindu-se la Franta si Germania ? numai are omul asta, SIMTUL MASURII ? ce si-or fi zis in sinea lor oamenii aia ?ca nu-i intreg la minte , cum altfel ? P.S si numai la vama Siret i-au prins pe vreo 60 carind SPAGA cu GALEATA !


vad ca te caracterizezi foarte bine, dar nu inteleg un lucru, tu vorbesti despre tine la persoana intai plural?
acum inteleg de ce nimeni nu se intelege cu tine, ...e bine ca ai scris cu majuscule, sa vada toata lumea...


vad ca ti-ai facut curaj ,iar, cale de vreo 2 zile si ai iesit la atac de sub pat ....da' slabut, badie ! slabut rau de tot ! da' ia zi-i : cine -s aia TOTI care nu se inteleg cu mine ? TU ? pai pe tine am vazut cum te usuiau userii de pe topicul cu Legea aia cu despagubirile sau fetele de pe alte diverse alte topicuri, rugindu-te sa le ocolesti ! ....daca te intimidez , nu-i vina mea, e Meritul meu, n-am ce-ti face !
si revin la Miezul postarii : cu ce-am vazut si azi la alte doua Vami, mai are TUPEUL Presedintele tau sa afirme ca sunt granitele asigurate si ca vezi Doamne , UE ne defavorizeaza ? mai are curajul sa afirme ca nici musca nu trece , ci doar Tirul cu marfa de contrabanda ?


stii de ce iti mai raspund, ca in prostia ta poti fi hazlie uneori...
iar chestia cu vamesi corupti, las-o balta , ca macane, nu se incadreaza la securitatea granitelor..., mai bine se incadreaza in sistemul mafiot pe care il preaslaviti si admirati din pozitia oamenilor "mie sa-mi fie bine, restul sa se descurce"...

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 16:55

Dece? Pai n-ati vazut de ce?
Va ma -i aduceti aminte de cand a-ti fost ultima data pe la vecinii . cand v-ati dus ,a-ti facut cheta,cand v-ati intors cheta.
D-AIA.
D-AIA
D-AIA.
Ar trebuii bagati la zdup ,99,99%?din cei cu functii ca la SIRET? INTREB SI EU ASA CA FRAIERU CARE A MUNCIT 30 ANI gr,a-Ia m-a trimis la pensie fortat,obligat .
a
Am pensie de 900 lei si nu stiu de ce ,pentru ca salariul brut era de 3-4 salarii ,lucram fara libere non stop ,nici sambete nici duminici ,uneori nici concedii ,doar banii pe concediu ,1 an nici nu mi l-au platit n-am avut curajul sa-i dau in judecata.
La iesire la pensie aveam aproape 1000 ore suplimentare si nu mi le-au mai platit,m-au usuit la pensie.,ziceau ca-mi dau libere si mi-au dat liber detot.


CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 16:58

De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-02-08 16:55:09Dece? Pai n-ati vazut de ce?
Va ma -i aduceti aminte de cand a-ti fost ultima data pe la vecinii . cand v-ati dus ,a-ti facut cheta,cand v-ati intors cheta.
D-AIA.
D-AIA
D-AIA.
Ar trebuii bagati la zdup ,99,99%?din cei cu functii ca la SIRET? INTREB SI EU ASA CA FRAIERU CARE A MUNCIT 30 ANI gr,a-Ia m-a trimis la pensie fortat,obligat .
a
Am pensie de 900 lei si nu stiu de ce ,pentru ca salariul brut era de 3-4 salarii ,lucram fara libere non stop ,nici sambete nici duminici ,uneori nici concedii ,doar banii pe concediu ,1 an nici nu mi l-au platit n-am avut curajul sa-i dau in judecata.
La iesire la pensie aveam aproape 1000 ore suplimentare si nu mi le-au mai platit,m-au usuit la pensie.,ziceau ca-mi dau libere si mi-au dat liber detot.



DE AIA MA CHEAMA JEFUITUL CA EI ERAU LA PUTERE,ASTIA SI AIA CA SUNT FRATI GEMENI.


9am244889

9 mesaje
Membru din: 14/01/2011
Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 17:21

Buna ziua ,citesc si ma intreb din ce triburii veniti? cu asemenea oameni asa tara si va mai intrebati de ce nu ne primesc in Schengen ,toti stiu de toate se vede dupa comentarii dar nimeni nu face nimic, ce sa zic Romani sunt oameni lasi, hoti si le plac mult sa se uite in curtea vecinului si nu in ograda lui, adica puteti veni cu solutii cu idei nu cu injurii si insulte asta demonstrati cit de educati sunteti,pacat ca nu aveti ochii si sa vedeti cum se comporta straini,stiu sa respecte stiu sa vorbeasca ,stiu sa asculte pe ceilalti din jurul lor.Voi credeti ca daca era altul la putere nu eram tot in situatia asta?poate mai rau.Eu nu fac politica nu am idee, ca sa ajungi acolo trebuie sa ai o motivatie dar parlamentari nostri nu stiu decat sa pape osul toti politicieni. Care din guvernele dupa 1989 a facut ceva pentru tara aceasta?Va multumesc.

Raporteaza abuz de limbaj
9am244889

9 mesaje
Membru din: 14/01/2011
Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 17:47

Buna ziua , ce ziceti ca eu nu inteleg nimic o tot tineti cu Basescu cu Stalingrad fratilor trezitiva la realitate nu visati cu ochi deschisi tot ce se intampla acum la noi nu e nimeni de vina decat toata societatea acestei tari.Vin si cu raspunsul tot eu, nimeni nu are curaj sa iasa in strada dar ATENTIE cu bun simt si cu educatie cu respect nu hai ba dal in aia ca e p---t nu cu forta cu scandal, se poate sa esi sa protestezi si cu calm cu bun simt si sa spui toate lucrurile pe fata dar cu educatie asta ne lipseste cel mai mult noua Romanilor .Va multumesc.

Raporteaza abuz de limbaj
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Februarie 2011, ora 18:18

De la: 9am244889, la data 2011-02-08 17:47:12Buna ziua , ce ziceti ca eu nu inteleg nimic o tot tineti cu Basescu cu Stalingrad fratilor trezitiva la realitate nu visati cu ochi deschisi tot ce se intampla acum la noi nu e nimeni de vina decat toata societatea acestei tari.Vin si cu raspunsul tot eu, nimeni nu are curaj sa iasa in strada dar ATENTIE cu bun simt si cu educatie cu respect nu hai ba dal in aia ca e p---t nu cu forta cu scandal, se poate sa esi sa protestezi si cu calm cu bun simt si sa spui toate lucrurile pe fata dar cu educatie asta ne lipseste cel mai mult noua Romanilor .Va multumesc.


daca o sa-mi spui CUI vrei sa spui si daca ma asiguri ca te va si ASCULTA, vin cu tine !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 09:53

Spatiul ala e al meu ,e a urmasilor mei si a urmasilor urmasilor mei,trogloditilor !

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 15:09

PENTRU CLANUL LUI BASESCU, CONPORTAMENT NEDEMN DE UN PRESEDINTE EUROPEAN.DAR NICI CEI DIN AFRICA NU SE CONPORTA CU HAHAIT.CEAUSESCU ERA DOMN FATA DE BASESCU.LA NOI E GENOCID, CUM SA FIM PRIMIT.MAI LIPSESTE LAGARUL DE EXTERMINARE, DAR NU AVEM NICI FANFARA, NICI BARACI, NICI CFR PE UNDE SA NE DUCA.E GROAZNIC SA FI SARAC, PENSIONAR IN TARCUL LUI BASESCU.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 16:23

sa-i dam dreaq

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
danielle_n65

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Februarie 2011, ora 13:18

Basescu este un REPTILIAN NENOROCIT care a indatorat tara unor institutii financiare internationale care nu fac acum nimic alceva decat sa ne conduca(falimenteze) din umbra. Cineva trebuia sa spuna asta tuturor romanilor. Basescu si toti lingaii lui trebuiesc indepartati de la putere cat mai repede cu puntinta. Romani treziti-va cat mai repede ca alfel ne paste falimentul.
INTREBARE; Cine si-a iubit tara mai mult; Ceausescu sau Basescu?
RASPUNSUL? il cunoasteti !


Raporteaza abuz de limbaj
9am243736

2704 mesaje
Membru din: 19/11/2010
Postat pe: 10 Februarie 2011, ora 13:26

De la: danielle_n65, la data 2011-02-10 13:18:53Basescu este un REPTILIAN NENOROCIT care a indatorat tara unor institutii financiare internationale care nu fac acum nimic alceva decat sa ne conduca(falimenteze) din umbra. Cineva trebuia sa spuna asta tuturor romanilor. Basescu si toti lingaii lui trebuiesc indepartati de la putere cat mai repede cu puntinta. Romani treziti-va cat mai repede ca alfel ne paste falimentul.
INTREBARE; Cine si-a iubit tara mai mult; Ceausescu sau Basescu?
RASPUNSUL? il cunoasteti !



il aduci iar pe ceausescu?

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 10 Februarie 2011, ora 13:34

De la: 9am243736, la data 2011-02-10 13:26:08
De la: danielle_n65, la data 2011-02-10 13:18:53Basescu este un REPTILIAN NENOROCIT care a indatorat tara unor institutii financiare internationale care nu fac acum nimic alceva decat sa ne conduca(falimenteze) din umbra. Cineva trebuia sa spuna asta tuturor romanilor. Basescu si toti lingaii lui trebuiesc indepartati de la putere cat mai repede cu puntinta. Romani treziti-va cat mai repede ca alfel ne paste falimentul.
INTREBARE; Cine si-a iubit tara mai mult; Ceausescu sau Basescu?
RASPUNSUL? il cunoasteti !



il aduci iar pe ceausescu?


mai prinzi roiul de carnati cu c.u.r.u. ?

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
vio_bazavan

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Februarie 2011, ora 17:45

sa ia mumu tot guvernuuuuuuuuuuuuuuu
si ciclopuuuuuuuuuuuuuu

Raporteaza abuz de limbaj
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 11 Februarie 2011, ora 13:43

SHENGEN E INTERZIS PENTRU GUVERNUL BASESCU-BOC, SI CAMARILA LOR CA E LUGA FMI, SI FACE EXPERIENTA PE CETATENI ROMANI, CARE SUNT MAI IEFTINI PENTRU FMI, DE CAT SOARECI-SOBOLANI DIN TARILE UE, NATO.AM AJUNS CETATENI ROMANI, PIESE DE EXPERIENTA PRIN BASESCU TARILOR CAPITALISTE.NE BUCURAM CAND PLECA CEUSESCU, DAR A VENIT ORIBILUL DE BASESCU CARE PUR SI SINPLU NE CONDAMNA LA MOARTE.CE FACE INTELECTUALIATEA, BISERICA, ACADEMIA, ARMATA ROMANA????????NIMIC DIN PACATE, ASISTA LA MOATEA POPORULUI ROMAN.

Raporteaza abuz de limbaj
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Februarie 2011, ora 15:27

De la: nastasemihail, la data 2011-01-18 10:50:34Fiindca la noi iernile sint mai grele, si verile mai secetoase. Nu e compatibilitate cu ei. Cind vom realiza acest deziderat, vom intra.


Da, dar iarna nu-i ca vara ! Si ce ai vrea, iarna mai secetoasa si vara mai grea !?

Raporteaza abuz de limbaj
Vested tanar !
9am125241

235 mesaje
Membru din: 29/08/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 11 Februarie 2011, ora 16:20

De la: 9am042611, la data 2011-02-06 16:26:46Pt-ca avem destui tigani care ne fac de ras ,care se dau drept romani care nu stiu cei aceia munca, cersitul si furtisagul fiind principalele lor preocupari. Atat de rari sunt tigani care se pot numii si romani incat degetele dela maini sunt suficiente sa-i poti numara. Personal ma mandresc cu un MADALIN VOICU dar cu o floare nu se face primavara.


Mai, tigani au mai toate tarile din Europa si multe altele din afara ei, dar sunt tiganii lor ! Adevarat este ca ele, tarile, nu au destui, de aceea noi, cu bratele deschise, ii "imbrancim" catre ele ! Apoi ca: fura, cersesc...pai unde si-au desavarsit practica !? La noi, guvernul fura, vamesii fura, politistii fura, partidele fura si uneori mai si cersesc (voturi, inpozite, incredere, etc), parlamentarii fura (ne fura linistea si saracia si nevoile ..), romanii, in general, fura, pai fura pana si cainii - fie ei chiar vagabonzi - pisicile, poporul roman, de veacuri fura ! Pai saracii tigani ce sa mai faca in aceasta tara in care a disparut "obiectul muncii lor"- pentru ei - acaparat fiind de populatia majoritara si de celelalte
minoritati !
Pai crezi ca ei, tiganii, daca nu ar fi gasit "conditii prielnice" s-ar fi inmultit atat de mult la noi, ca sa avem acum "destui.." caci, sarmanii au fost robi odata...nu ? Mai nene ori tata, suntem o natie sau mai bine zis un popor care, daca nu mai avem ce fura, inventam - ne furam caciula singuri ! Cred ca nu din cauza tiganilor nu suntem primiti, caci ei sunt deja acolo si se ...aia pe viza lor ci, din cauza saraciei noastre in care ne-a afundat si ne afunda inca, guvernantii nostri !


Vested tanar !
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2011, ora 19:38

De la: 9am125241, la data 2011-02-11 16:20:17
De la: 9am042611, la data 2011-02-06 16:26:46Pt-ca avem destui tigani care ne fac de ras ,care se dau drept romani care nu stiu cei aceia munca, cersitul si furtisagul fiind principalele lor preocupari. Atat de rari sunt tigani care se pot numii si romani incat degetele dela maini sunt suficiente sa-i poti numara. Personal ma mandresc cu un MADALIN VOICU dar cu o floare nu se face primavara.


Mai, tigani au mai toate tarile din Europa si multe altele din afara ei, dar sunt tiganii lor ! Adevarat este ca ele, tarile, nu au destui, de aceea noi, cu bratele deschise, ii "imbrancim" catre ele ! Apoi ca: fura, cersesc...pai unde si-au desavarsit practica !? La noi, guvernul fura, vamesii fura, politistii fura, partidele fura si uneori mai si cersesc (voturi, inpozite, incredere, etc), parlamentarii fura (ne fura linistea si saracia si nevoile ..), romanii, in general, fura, pai fura pana si cainii - fie ei chiar vagabonzi - pisicile, poporul roman, de veacuri fura ! Pai saracii tigani ce sa mai faca in aceasta tara in care a disparut "obiectul muncii lor"- pentru ei - acaparat fiind de populatia majoritara si de celelalte
minoritati !
Pai crezi ca ei, tiganii, daca nu ar fi gasit "conditii prielnice" s-ar fi inmultit atat de mult la noi, ca sa avem acum "destui.." caci, sarmanii au fost robi odata...nu ? Mai nene ori tata, suntem o natie sau mai bine zis un popor care, daca nu mai avem ce fura, inventam - ne furam caciula singuri ! Cred ca nu din cauza tiganilor nu suntem primiti, caci ei sunt deja acolo si se ...aia pe viza lor ci, din cauza saraciei noastre in care ne-a afundat si ne afunda inca, guvernantii nostri !


scurt....nu, scurt nu, in schimb : la Obiect !


VAM_CIURUIT

426 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 11 Februarie 2011, ora 19:47

De la: gabigabi, la data 2011-02-11 19:38:51
De la: 9am125241, la data 2011-02-11 16:20:17
De la: 9am042611, la data 2011-02-06 16:26:46Pt-ca avem destui tigani care ne fac de ras ,care se dau drept romani care nu stiu cei aceia munca, cersitul si furtisagul fiind principalele lor preocupari. Atat de rari sunt tigani care se pot numii si romani incat degetele dela maini sunt suficiente sa-i poti numara. Personal ma mandresc cu un MADALIN VOICU dar cu o floare nu se face primavara.


Mai, tigani au mai toate tarile din Europa si multe altele din afara ei, dar sunt tiganii lor ! Adevarat este ca ele, tarile, nu au destui, de aceea noi, cu bratele deschise, ii "imbrancim" catre ele ! Apoi ca: fura, cersesc...pai unde si-au desavarsit practica !? La noi, guvernul fura, vamesii fura, politistii fura, partidele fura si uneori mai si cersesc (voturi, inpozite, incredere, etc), parlamentarii fura (ne fura linistea si saracia si nevoile ..), romanii, in general, fura, pai fura pana si cainii - fie ei chiar vagabonzi - pisicile, poporul roman, de veacuri fura ! Pai saracii tigani ce sa mai faca in aceasta tara in care a disparut "obiectul muncii lor"- pentru ei - acaparat fiind de populatia majoritara si de celelalte
minoritati !
Pai crezi ca ei, tiganii, daca nu ar fi gasit "conditii prielnice" s-ar fi inmultit atat de mult la noi, ca sa avem acum "destui.." caci, sarmanii au fost robi odata...nu ? Mai nene ori tata, suntem o natie sau mai bine zis un popor care, daca nu mai avem ce fura, inventam - ne furam caciula singuri ! Cred ca nu din cauza tiganilor nu suntem primiti, caci ei sunt deja acolo si se ...aia pe viza lor ci, din cauza saraciei noastre in care ne-a afundat si ne afunda inca, guvernantii nostri !


scurt....nu, scurt nu, in schimb : la Obiect !


Dupa mascarada lui Basescu care a dus la incriminareaPDL ului in spaga de laVama,celelalte tari europene ,au inceput sa se uite mai atent la Romania si presedintele ei ! Coruptia este groasa rau !


CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 00:31

De la: PICCHIATO, la data 2011-02-06 07:17:19
De la: nicolae2006ion, la data 2011-02-05 09:48:01pentru ca suntem judecati dupa cei ce ne conduc,adica:hoti,mincinosi,cu un nivel de cultura limitat.,

Macar trebuia sa va uitati la figura lui Basescu cind ati votat,bandit mai mare nu exista in lume !



Si eu l-am votat ,sub stampila am scris ceva despre cei 40
La fel si contracandidatului votat si sub am scris la fel fiindca sunt egali.

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 01:00

De la: 9am125241, la data 2011-02-11 16:20:17
De la: 9am042611, la data 2011-02-06 16:26:46Pt-ca avem destui tigani care ne fac de ras ,care se dau drept romani care nu stiu cei aceia munca, cersitul si furtisagul fiind principalele lor preocupari. Atat de rari sunt tigani care se pot numii si romani incat degetele dela maini sunt suficiente sa-i poti numara. Personal ma mandresc cu un MADALIN VOICU dar cu o floare nu se face primavara.


Mai, tigani au mai toate tarile din Europa si multe altele din afara ei, dar sunt tiganii lor ! Adevarat este ca ele, tarile, nu au destui, de aceea noi, cu bratele deschise, ii "imbrancim" catre ele ! Apoi ca: fura, cersesc...pai unde si-au desavarsit practica !? La noi, guvernul fura, vamesii fura, politistii fura, partidele fura si uneori mai si cersesc (voturi, inpozite, incredere, etc), parlamentarii fura (ne fura linistea si saracia si nevoile ..), romanii, in general, fura, pai fura pana si cainii - fie ei chiar vagabonzi - pisicile, poporul roman, de veacuri fura ! Pai saracii tigani ce sa mai faca in aceasta tara in care a disparut "obiectul muncii lor"- pentru ei - acaparat fiind de populatia majoritara si de celelalte
minoritati !
Pai crezi ca ei, tiganii, daca nu ar fi gasit "conditii prielnice" s-ar fi inmultit atat de mult la noi, ca sa avem acum "destui.." caci, sarmanii au fost robi odata...nu ? Mai nene ori tata, suntem o natie sau mai bine zis un popor care, daca nu mai avem ce fura, inventam - ne furam caciula singuri ! Cred ca nu din cauza tiganilor nu suntem primiti, caci ei sunt deja acolo si se ...aia pe viza lor ci, din cauza saraciei noastre in care ne-a afundat si ne afunda inca, guvernantii nostri !



Astia se inmultesc pentru ca ne placandu-le munca ,le place sexul avand timp berechet,sunt odihniti stiu ca pot traii din alocatia copii;or si mancare le gamela de la primarie.


Fosta membra 9am.ro

4841 mesaje
Membru din: 14/12/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2011, ora 05:04

De la: JEFUIT_DE_FESENEI, la data 2011-02-12 00:31:12
De la: PICCHIATO, la data 2011-02-06 07:17:19
De la: nicolae2006ion, la data 2011-02-05 09:48:01pentru ca suntem judecati dupa cei ce ne conduc,adica:hoti,mincinosi,cu un nivel de cultura limitat.,

Macar trebuia sa va uitati la figura lui Basescu cind ati votat,bandit mai mare nu exista in lume !



Si eu l-am votat ,sub stampila am scris ceva despre cei 40
La fel si contracandidatului votat si sub am scris la fel fiindca sunt egali.


Ce tare esti tu bai Jupuitule! Stii sa si scrii! Eu credeam ca stii doar sa apesi pe butoane.

Raporteaza abuz de limbaj
"No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main... And therefore never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee." - John Donne
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Stiti pentru ce nu suntem acceptati in Spatiul Schengen?
Mergi la: