back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Vecini agresivi

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

1618 mesaje
Membru din: 9/12/2010
Oras: Iasi

Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 08:47


voi rideti de mine....
scot si eu limba la voi uite-asa


azi sunt un om normal...oferta valabila doar azi pina la ora...pfiu...gata.nu mai e valabila
Far_Cry

305 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Oras: Ploiesti

Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 14:39

De la: nastasemihail, la data 2010-12-29 07:58:57Eu nu ama vut. Am figura fioaroasa, sau am avut.

Daca un vecin da muzica tare, face zgomote, sau altele de genul, va dau o reteta.

Nu-i o solutie sa te certi cu astfel de oameni. Cel mai indicat e sa gasesti o metoda sa-l scoti tu pe el din sarite. Candid. De exemplu, ceva cu apa, ca ti se pare ca ar curge de la el. Cind e clar ca nu e nimic, o iei de la capat, si il intrebi daca nu curge de la el. Din juma in juma de ora, cind da muzica tare.
Sau il intrebi de niste scule, ceva.
Sau niste zahar ca ai probleme cu nervii si te apuca crizele. Bineinteles nu in legatura cu muzica.
Sau il intrebi cine cinta, sincer interesat de ce buna e muzica. Cu cit mai des suni la usa lui, cu atit va intra la banuieli, si va da muzica mai incet, sa para ca nu e acasa.
Rezultat garantat. Daca urla, treaba lui....el urla. Tu bobesti calm. Daca tu urli, tot aia e, muzica nu mai conteaza.

Raporteaza abuz de limbaj
Far_Cry

305 mesaje
Membru din: 1/01/2010
Oras: Ploiesti

Postat pe: 21 Ianuarie 2011, ora 14:44

Daca vecinu da tare un Pink-Floyd sau Deep-Purple ii spun sa-l dea mai tare ,ca la mine nu se aude suficient ,dar daca-i canta Guta ,Vijelie sau Minune incerc sa dau si eu la randu-mi muzica mult mai tare ca el ! CARE PE CARE !...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 9/07/2010
Postat pe: 22 Ianuarie 2011, ora 23:12

Salutare, scuze de off topic, dar e important!!!

Cititi si inscrieti-va acum cit e gratuit in forurile malyesiene de afaceri care nu s-au deschis inca, la adresa: www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Analizati !
Nu presupune nici o investitie, nici macar de timp! (doar cat trimiteti emailuri la prieteni azi, acum! )

Din Ianuarie se poate colabora cu Google. Doar 7 de zile ptr inscriere Gratuita Mondiala (si pana acum am lucrat ptr.ei ca si clienti )

Timpul trece si inscrierile sunt fff rapide .Google organizeaza reteaua, ptr. toti membrii care au net. Dupa deschidere site, pe pagina in dreapta sus exista o rubrica JOIN, clik aici pentru inregistrare.(dupa ce vedeti filmul). Dupa ce m-am inregistrat,pana am primit mail de confirmare si am deschis erau deja 23 inscrisi in echipa. Pana m-am uitat la ei s-au facut deja 33 si acum pana va scriu nici nu mai stiu ( erau din Romania,Ungaria,India, Anglia,Italia,Ghana) ,intre timp sunt inscrisi 80 adaugandu-se si din Malayesia,USA,Slovenia,Irlanda,Denmark,Polonia... deja sunt 60 ) si eu abia acum incep sa trimit mail o sa vedeti ora la care va trimit si o sa va spun cati sunt deja. 240 . Nu aveti nimic de pierdut. INCERCATI!

Este un nou sistem.

Asta înseamnã cã sub dvs. se vor inregistra nu numai persoanele pe care le-aþi invitat, ci din întreaga lume.

Care-i castigul? Google are un profit 1.3 milioane dolari pe zi dupa fiecare "CLICK."
Acum avem posibilitatea sa profitam si noi.

Ce puteti face sa nu pierdeti aceasta posibilitate?

Inregistrati-va !
Inregistrarea este complet gratuita. Si se face AICI:

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Asadar faceti clic pe JOIN, completati datele dvs ( prenumele,numele, e-mail, numãrul de telefon 07...care este, etc. treceti dupa slash / cedoritifarapauza ) ºi veti obþine propriul dvs.link, pe care il puteti trimite prietenilor, cunostintelor si strainilor,dusmanilor,oricui,etc.(primiti mail de confirmare unde jos e pagina d-voastra.Puteti trimite acest mesaj nu cel care-l primiti in engleza,doar schimbati dupa slash-stergeti numele meu si treceti pe al d-vstra.SUCCES !!!

Gândiþi-vã, cine nu foloseste Google, Yahoo etc.?!

MAI SUNT DOAR 7 ZILE CU INSCRIERE GRATUITA!!!

Trimite-ti acum link-ul cunostintelor dvs., în caz contrar vor primi invitatie de la altcineva!

Clic pe JOIN pentru inregistrare! sau aici

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

SUCCES!

Copiati aceasta adresa in bara de adrese si puteti urmari filmuletul, apoi apasati JOIN sus in dreapta si va inregistrati GRATUIT SI LIBER fara obligatii!

www.prelaunchmalaysia.com/scavitza

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

8928 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 12:25

De la: annca_a, la data 2011-01-21 08:47:19
voi rideti de mine....
scot si eu limba la voi uite-asa


Nu radem Ancuta! Dar baga limba la loc, ca ti-o taie popa!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 14:24

Ce faci cind ciinele vecinului se pisa la coltul usii tale si un metru mai incolo? Intreb....profesionistii....
E chihuahua pina intr-un an, dar sint in gasca, si ma-sa si tac-su.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

8928 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 15:46

De la: nastasemihail, la data 2011-01-28 14:24:13Ce faci cind ciinele vecinului se pisa la coltul usii tale si un metru mai incolo? Intreb....profesionistii....
E chihuahua pina intr-un an, dar sint in gasca, si ma-sa si tac-su.


Pai ... cred ca as face un pic galagie, asa ca sa ma remarce si pe mine apoi as pofti vecinul sa curete!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

8928 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 15:49

Lipseste de doua zile de pe forum vecinul Tramp .
Trampy, cine te-a suparat??

Raporteaza abuz de limbaj
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 28 Ianuarie 2011, ora 15:51

De la: nastasemihail, la data 2011-01-28 14:24:13Ce faci cind ciinele vecinului se pisa la coltul usii tale si un metru mai incolo? Intreb....profesionistii....
E chihuahua pina intr-un an, dar sint in gasca, si ma-sa si tac-su.



Pãi ce sã faci Mihãiþã dragã...cureþi!

Raporteaza abuz de limbaj
Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
9am124544

1 mesaj
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 01:17

eu nu am nici o pb
CAND VECINU UNE MANELE,EU IMI DORESC SA II SPARG USA!
CAND EU PUN :METALLIUCA,EL NUSH CE FACE:CRED CA O idolatrizeaza pe MANUELA-ROCK!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 02:02

De la: Dorulet, la data 2011-01-28 15:51:49
De la: nastasemihail, la data 2011-01-28 14:24:13Ce faci cind ciinele vecinului se pisa la coltul usii tale si un metru mai incolo? Intreb....profesionistii....
E chihuahua pina intr-un an, dar sint in gasca, si ma-sa si tac-su.



Pãi ce sã faci Mihãiþã dragã...cureþi!

S-o crezi tu. Am aruncat de mai multe ori cu cite 5 litri de apa, de am inundat tot holul. Si s-a rezolvat...e curat luna.
Stil cazon.
Nu ai cu cine discuta. E setat pe ciini, nu pe oameni.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
cotaraneu

18 mesaje
Membru din: 15/01/2009
Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 21:33

Fierbe 10 -15 ardei iuti,intr-o cana de apa,lasa sa se raceasca,mai adauga si uda cu apa rezultata peretele pe care face pipi catelul.Cand peretele este inca ud stropeste-l si cu o mana de piper macinat.Garantat nu se va mai apropia de usa ta.

Raporteaza abuz de limbaj
9am036696

1 mesaj
Membru din: 20/06/2009
Postat pe: 29 Ianuarie 2011, ora 23:18

nu inteleg ce vrei sa spui despre vecini.....? vecinii de palier, vecinii de la granita sau cei de la tara? cam toti avem probleme de tot felul, dar cel mai bine este sa-i ignoram pe cei ce ne deranjeaza sau sa le dam o lectie pe care nu o poate uita.......

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 30 Ianuarie 2011, ora 09:59

De la: cotaraneu, la data 2011-01-29 21:33:57 Fierbe 10 -15 ardei iuti,intr-o cana de apa,lasa sa se raceasca,mai adauga si uda cu apa rezultata peretele pe care face pipi catelul.Cand peretele este inca ud stropeste-l si cu o mana de piper macinat.Garantat nu se va mai apropia de usa ta.

Asta nu stiam. Oricum e curat luna pe hol. Le multumesc cutilor nevinovati. Ca stapinul nesimtit, in loc sa ia cateii in brate pe hol, pina afara, cum fac toti, ii lasa liberi pe hol. De aici e problema. Si am mai discutat cu el.
Problema nu e cu ciinele sau cu el, dar in timp se strica cimentul si pute, si da impresia ca tu ca persoana esti murdar.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
cotaraneu

18 mesaje
Membru din: 15/01/2009
Postat pe: 30 Ianuarie 2011, ora 13:01

De la: nastasemihail, la data 2011-01-30 09:59:23
De la: cotaraneu, la data 2011-01-29 21:33:57 Fierbe 10 -15 ardei iuti,intr-o cana de apa,lasa sa se raceasca,mai adauga si uda cu apa rezultata peretele pe care face pipi catelul.Cand peretele este inca ud stropeste-l si cu o mana de piper macinat.Garantat nu se va mai apropia de usa ta.

Asta nu stiam. Oricum e curat luna pe hol. Le multumesc cutilor nevinovati. Ca stapinul nesimtit, in loc sa ia cateii in brate pe hol, pina afara, cum fac toti, ii lasa liberi pe hol. De aici e problema. Si am mai discutat cu el.
Problema nu e cu ciinele sau cu el, dar in timp se strica cimentul si pute, si da impresia ca tu ca persoana esti murdar.
cainii au mirosul foarte sensibil.Indiferent cat ai spala ei tot simt urma.Urinatul intr-un anumit loc este semnatura lor,marcarea teritoriului.Mirosul de ardei iute nu le place iar piperul,ca si pe om,ii deranjeaza si le provoaca stranuturi asa ca vor evita locul respectiv.Ai dreptate ,nu catei sunt vinovati ci stapanii care nu-i educa .

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 02:15

S-a rezolvat. A fost un mic scandal. Si acum respectivii isi iau ciinii in brate.
Credeau ca e inundatie pe hol. Intrasera in trepidatie ca aparea si disparea apa in mod ciudat.
Acum cind ma vad toti cei ce stiu, rid. Le-am rezolvat o problema de citiva ani. Cu mizeria de la ciinii unuia. A avut si 8 chihuahua.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
april77

52 mesaje
Membru din: 13/11/2010
Postat pe: 3 Februarie 2011, ora 11:17

De la: nastasemihail, la data 2010-12-29 07:59:47Daca mai aveti cazuri, si de vecini si de rezolvari, spuneti-le, sa ne vindecam societatea.




..sint fericita,locuiesc la tara(pe linga Calimanesti)o zona superba,la poale de munte unde este atita liniste incit imi doresc sa am vecini...galagiosi!!!...asa ca daca cineva are prea multi!!!! ..si inca ceva...sa fiti fericiti de sf.Valentin

Raporteaza abuz de limbaj
casatopnord

53 mesaje
Membru din: 1/02/2009
Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 13:32

super tare eu am o vecina care sta la et 3 si eu la 4/4 problema e ca in fiecare dimineata,,bate in podea,,parca o apuca danblaua,,sau joaca popice asa se aude zgomotul i-am facut observati am vb civilizat ,,dar nu are efect,,eu sant genul de om care nu platesc cu aceeasi moneda ,cu zgomot contra zgomot ,ca as putea deorice stau deasupra ei ,s-ai pun boxele cu muzica la refuz pe tavan cu fata in jos,,sau sa sar sa bubui si eu ,dar nu pot sa ma cobor la gradul ei de cultura,,e naspha,,si numai la ore nepotivite face zgomot care ar tresari si un mort..eu am nervi de otel ca lucrez cu publicul.....dar doamna care sta sub ea la et 2 e exasperata a inebunit numai stie ce sa faca,,,,,ce e de facut ma poate ajuta cineva..nu vreau sai fac acela-si lucru ca si ea,,,se sperie si catelusul meu cand aude zgomot e traumatizat,,,e culmea ironoei ca nu e in varsta ,e casatorita are un copil,care e la fel de sarit ca ei..nu am idee ce fel de om e dar servici bun are lucreaza in mediu inalt,,am ajuns la cocluzia ca astia cu prea multa facultate au ceva la Mansarda,,O ZI MINUNATA VA DORESC LA TOTI DE PE ACEST FORUM

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 13:38

De la: casatopnord, la data 2011-02-04 13:32:59super tare eu am o vecina care sta la et 3 si eu la 4/4 problema e ca in fiecare dimineata,,bate in podea,,parca o apuca danblaua,,sau joaca popice asa se aude zgomotul i-am facut observati am vb civilizat ,,dar nu are efect,,eu sant genul de om care nu platesc cu aceeasi moneda ,cu zgomot contra zgomot ,ca as putea deorice stau deasupra ei ,s-ai pun boxele cu muzica la refuz pe tavan cu fata in jos,,sau sa sar sa bubui si eu ,dar nu pot sa ma cobor la gradul ei de cultura,,e naspha,,si numai la ore nepotivite face zgomot care ar tresari si un mort..eu am nervi de otel ca lucrez cu publicul.....dar doamna care sta sub ea la et 2 e exasperata a inebunit numai stie ce sa faca,,,,,ce e de facut ma poate ajuta cineva..nu vreau sai fac acela-si lucru ca si ea,,,se sperie si catelusul meu cand aude zgomot e traumatizat,,,e culmea ironoei ca nu e in varsta ,e casatorita are un copil,care e la fel de sarit ca ei..nu am idee ce fel de om e dar servici bun are lucreaza in mediu inalt,,am ajuns la cocluzia ca astia cu prea multa facultate au ceva la Mansarda,,O ZI MINUNATA VA DORESC LA TOTI DE PE ACEST FORUM

Ti-as spune o solutie, dar e pe drept de autor.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
rncster

1 mesaj
Membru din: 6/01/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Februarie 2011, ora 18:34

Si ce faci daca baga shishu-n tine cind iese la usa?
Sau boxer-ul-n figura?

Nu-ti mai trebuie sa-i ceri zahar, ci sa te scape careva repede de la omor!

Solutia se numeste POLITIA ROMANA: sunati cu incredere la 112 (fara sa va simta animalu' zgomotos) si, dupa 2-3 amenzi, nu mai face probleme...

Daca e vreun chirias incercati o plingere si la Primarie: majoritatea nu isi fac acte la fisc si stau "pe blat"...

rncster

Raporteaza abuz de limbaj
9am110291

13 mesaje
Membru din: 19/09/2009
Postat pe: 5 Februarie 2011, ora 15:30


Daaaaaaaaaaaaaaa! are dreptate domnul de mai sus; functioneaza garantat; noi am fost terorizati o noapte intreaga de niste vecini cu muzica la refuz,iar dimineata cand ei s-au culcat am dat noi la maximum toate boxele si televizoarele din casa; fara sa le spunem absolut nimic nici atunci nici altadata; de atunci nu s-a mai intamplat!

Raporteaza abuz de limbaj
9am186000

12 mesaje
Membru din: 20/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 07:58

priviri,resp.foc? ;;;;;;;platonie!

Raporteaza abuz de limbaj
9am186000

12 mesaje
Membru din: 20/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2011, ora 08:03

PS.pt anca!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 11:29

De la: annca_a, la data 2011-01-21 08:47:19
voi rideti de mine....
scot si eu limba la voi uite-asa


Pot sa scot si eu ceva ?

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
Fosta membra 9am.ro

8928 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 18:11

...dintii

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 19:43

De la: Melody_, la data 2011-02-09 18:11:23...dintii




Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
Fosta membra 9am.ro

469 mesaje
Membru din: 29/01/2011
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 19:46

Nu mai radeti de iubi al meeeeeuuuuuuuuuuuuuu..........

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

23741 mesaje
Membru din: 25/04/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 19:49

De la: Gabrielina, la data 2011-02-09 19:46:12Nu mai radeti de iubi al meeeeeuuuuuuuuuuuuuu..........


mai, ne gandeam ca-l incurca...ii e cald cu ei in gura...

Raporteaza abuz de limbaj
Nu te teme ca ai prea mult bun simt
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Februarie 2011, ora 03:16


Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Februarie 2011, ora 04:31

De la: Gabrielina, la data 2011-02-09 19:46:12Nu mai radeti de iubi al meeeeeuuuuuuuuuuuuuu..........

voi sinteti vecini intre voi sau cu altii?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Vecini agresivi
Mergi la: