back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Vecini agresivi

 


 
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
 
lenutaharan

15 mesaje
Membru din: 11/02/2012
Postat pe: 13 Februarie 2012, ora 12:57

Vecinul de jos: fara copii-peste 50 ani-ne-a facut plangere la politie pt ca fetita noastra de 3 ani alearga prin casa,pt ca noi (eu cu sotul) vorbim prea tare, pt ca fetita plange uneori noaptea etc etc.Politia a venit a constatat si ne-a cerut sa facem o declaratie in numele fetei...cum ca nu s-ar mai repeta...
Vecina de sus:fara copii,pensionara-deseori ne-a oprit sa ne spuna ca o deranjaza mirosul ce urca de la noi(et.1) la ea(et.2) si ii inunda apartamentul...
La inceput aveam palpitatii de-a dreptu, acum am doua fetite si nu-mi mai bat capul.
Cui nu-i place sa se mute!


ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 14 Februarie 2012, ora 00:38

De la: lenutaharan, la data 2012-02-13 12:57:54Vecinul de jos: fara copii-peste 50 ani-ne-a facut plangere la politie pt ca fetita noastra de 3 ani alearga prin casa,pt ca noi (eu cu sotul) vorbim prea tare, pt ca fetita plange uneori noaptea etc etc.Politia a venit a constatat si ne-a cerut sa facem o declaratie in numele fetei...cum ca nu s-ar mai repeta...
Vecina de sus:fara copii,pensionara-deseori ne-a oprit sa ne spuna ca o deranjaza mirosul ce urca de la noi(et.1) la ea(et.2) si ii inunda apartamentul...
La inceput aveam palpitatii de-a dreptu, acum am doua fetite si nu-mi mai bat capul.
Cui nu-i place sa se mute!
/////// Nu mi vine a crede ceea ce ati scris.Eu am stat in pat cu fractura la genunchi si apoi am mers cu cadru .Mergeam pe scaune , ca sa pot tine piciorul intins avind grefa din sold . Nu am facut dus 3 luni si ceva , nu puteam merge la baie.Ma blestema , ma injura , nu am cuvinte . Suntem aici de 20 ani dar au fost instare sa mi sparga usa cu politia in casa [ l a amendat si ce ..] , s a batut cu politisti in intersectie , i a agresat ca merita amenda si el si a facut dreptate cu pumnii si scuipind . Sa va continui ... nu v as dori un asa vecin . Dar amindoi sunt asa si ea si el , dar cit au in cap creier cit bob de griu iar caracteul este de ... 2 lei si 3 bani . Stau pe un butoi plin de ura .Nu platesc plafonul ca am eu de platit intretinere restanta [ mi se pare normal la ce diagnostice am , timp de 4 ani plimbindu ma la spitale , dar imi platesc cum pot pe rind si ei nu pot dormi de grija mea .... ] ce pare aveti ? Ii vreti de vecini !?

Raporteaza abuz de limbaj
marcela_andrei2000

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Februarie 2012, ora 15:24

De la: danatur, la data 2012-02-11 14:25:06E sunt disperata. In fiecare weekend la noi e debandada. Vecinul de deasupra isi face de cap rau de tot si am incercat cam toate variantele sa-l linistesc si degeaba. Cand ti-e lumea mai draga si dormi si tu mai bine incep muzica, sariturile, tipetele. E cumplit.

Raporteaza abuz de limbaj
lenutaharan

15 mesaje
Membru din: 11/02/2012
Postat pe: 14 Februarie 2012, ora 17:17

E ingrozitor cu unii. Probabil ca asa isi varsa ei frustrarile.Pana nu se cearta cu toata lumea nu sunt sanatosi!.
Credeti-ma in fiecare bloc exista un specimen din asta...Culmea e ca ei cred despre toti ceilalti ca sunt anormali!

Raporteaza abuz de limbaj
eugenia1_vasilescu

5 mesaje
Membru din: 5/02/2009
Postat pe: 20 Februarie 2012, ora 08:08

Plafonul,subsolul ,scarile sunt parti comune care in contractul Dvs de cumparare reprezinta o cota parte.Deci aveti obligatia sa intretineti si aceste parti comune.In ceea ce priveste intretinerea, ar trebui sa intrati pe forum Vecini buni daca va accepta cu restante.

Raporteaza abuz de limbaj
9am171142

3 mesaje
Membru din: 9/11/2009
Postat pe: 2 Martie 2012, ora 06:12


Raporteaza abuz de limbaj
ynocentta

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Martie 2012, ora 21:40

De la: ioanapana2307, la data 2012-02-14 00:38:25Nu platesc plafonul ca am eu de platit intretinere restanta ?

Cum reusiti sa nu platiti plafonul?

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Martie 2012, ora 09:13

Ce platit plafonul? Despre ce vorbiti?

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Martie 2012, ora 18:13

De la: ynocentta, la data 2012-03-03 21:40:05
De la: ioanapana2307, la data 2012-02-14 00:38:25Nu platesc plafonul ca am eu de platit intretinere restanta ?

Cum reusiti sa nu platiti plafonul?
Nu am fost prea explicita ; vecinii mei nu platesc reparatia plafonului ca i intereseaza de ce am eu restanta la intretinere..Eu am restanta si mi platesc lunar si intetionez sa nu mi rezolv problemele de sanatate [ reoperare fractura .. etc etc si RMN sau tomograf , etc , ] dar nu i nimic comun .Sunt 3 probleme diferite / acoperisul blocului este problema comuna , intretinerea o platesc si cu penalizare , disciplina si omenia trebuie respectata daca ai educatie / Sper sa fi inteles si va rog nu ma judecati ca daca ati fi in situatia mea nu v ati dista [ referire doar la unele persoane ] ci m ati sfatui sincer ce este de facut .Pentru aceasta si eu si sotul meu va multumim !

Raporteaza abuz de limbaj
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Martie 2012, ora 18:16

De la: 9am171142, la data 2012-03-02 06:12:52infoinsider.ro/2011/06/20/ghertoiul-de-bloc-ai-mancat-ai-baut-ti...]

Raporteaza abuz de limbaj
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Martie 2012, ora 18:21

De la: eugenia1_vasilescu, la data 2012-02-20 08:08:59Plafonul,subsolul ,scarile sunt parti comune care in contractul Dvs de cumparare reprezinta o cota parte.Deci aveti obligatia sa intretineti si aceste parti comune.In ceea ce priveste intretinerea, ar trebui sa intrati pe forum Vecini buni daca va accepta cu restante.
Da ,sunt acceptata ca toti aveam centrale , retele de apa separate unii , am intelegere sa platesc pentru ca de 4 ani am cancer si suprapus cu un accident , fiind inca ne recuperata . Ce spuneti ? Ati accepta ca nu cer nici o favoare platindu mi tot ceea ce mi se cere si avind intelege .Eu prezentam aici un singur vecin cel de dedesuptul meu , precizez pe care la potolit politia recent , el fiind client fidel ,inclusiv agresind politisti !

Raporteaza abuz de limbaj
ion00

367 mesaje
Membru din: 23/03/2009
Postat pe: 4 Martie 2012, ora 19:22

De la: nastasemihail, la data 2012-03-04 09:13:21Ce platit plafonul? Despre ce vorbiti?


Domnule! Sint un mare iubitor al frumosului, al adevarului..... Uneori postarile dvs imi fac placere caci ma amuza. Felicitari. Pate ati citit poate nu cartea Cu Dumnezeu in subterana de Richard Wurmbrand (un evreu crestin).In ea relateaza ca acolo in inchisoare unde in acele conditii grele se mai gaseau unii intelectuali sa mai faca glume care ridicau mult moralul detinutilor. Wurmbrand era de parere ca asemenea oameni vor fi rasplatiti de Dumnezeu pe de-o parte iar pe de-o alta parte ii indemna sa primeasca Evanghelia . Exista in schimb si un revers al medaliei ca sa zic asa si anume ca glumetii sa nu ia in serios anumite informatii de o importanta capitala,sau sa nu fie crezuti de altii in situatii critice:

Bãrbaþii aceia au zis lui Lot: „Pe cine mai ai aici? Gineri, fii ºi fiice, ºi tot ce ai în cetate: scoate-i din locul acesta.
Cãci avem sã nimicim locul acesta, pentru cã a ajuns mare plângere înaintea Domnului împotriva locuitorilor lui. De aceea ne-a trimis Domnul, ca sã-l nimicim.”
Lot a ieºit, ºi a vorbit cu ginerii sãi, care luaserã pe fetele lui: „Sculaþi-vã”, a zis el, „ieºiþi din locul acesta; cãci Domnul are sã nimiceascã cetatea.” Dar ginerii lui credeau cã glumeºte.
Extras din Biblie (un mic episod despre nimicirea Sodomei si a Gomorei)

video.google.com/videoplay?docid=-1005106283422538802



Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 5 Martie 2012, ora 21:39

Dar daca ati avea un vecin ,care iti trimite in casa substante toxice deosebit de periculoase,cauzatoare de orice boala si moarte,si nu-l poti reclama niciunde ca este protejat de:politie,asociatie,medici,sri s.a.m.d.,va intreb ce ati face?

Raporteaza abuz de limbaj
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Martie 2012, ora 22:03

De la: 9am121159, la data 2012-03-05 21:39:45Dar daca ati avea un vecin ,care iti trimite in casa substante toxice deosebit de periculoase,cauzatoare de orice boala si moarte,si nu-l poti reclama niciunde ca este protejat de:politie,asociatie,medici,sri s.a.m.d.,va intreb ce ati face?

\
Dar cine este persoana de face asa si are protectie! Este sanatos mintal ?

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Martie 2012, ora 03:05

De la: ioanapana2307, la data 2012-03-06 22:03:44
De la: 9am121159, la data 2012-03-05 21:39:45Dar daca ati avea un vecin ,care iti trimite in casa substante toxice deosebit de periculoase,cauzatoare de orice boala si moarte,si nu-l poti reclama niciunde ca este protejat de:politie,asociatie,medici,sri s.a.m.d.,va intreb ce ati face?

\
Dar cine este persoana de face asa si are protectie! Este sanatos mintal ?

Ciini care fac in casa

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Martie 2012, ora 11:35

De la: nastasemihail, la data 2012-03-07 03:05:58
De la: ioanapana2307, la data 2012-03-06 22:03:44
De la: 9am121159, la data 2012-03-05 21:39:45Dar daca ati avea un vecin ,care iti trimite in casa substante toxice deosebit de periculoase,cauzatoare de orice boala si moarte,si nu-l poti reclama niciunde ca este protejat de:politie,asociatie,medici,sri s.a.m.d.,va intreb ce ati face?

\
Dar cine este persoana de face asa si are protectie! Este sanatos mintal ?

Ciini care fac in casa



sincer nu asteptam raspunsul de la dv. [mi ati facut o impresie de om intelept si ok. intrebat exact pe dna ce a postat . sa va aplaud pentru raspunsul dat .?

Raporteaza abuz de limbaj
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Martie 2012, ora 11:40

Eu asa cum sunt acum nu am nevoie decit de raspunsuri seriose , aici este un topic deschis gen ,,catavancu,, Dumnezeu sa va binecuvinteze!

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 7 Martie 2012, ora 16:09

Dar daca ati avea un vecin ,care iti trimite in casa substante toxice deosebit de periculoase,cauzatoare de orice boala si moarte,si nu-l poti reclama niciunde ca este protejat de:politie,asociatie,medici,sri s.a.m.d.,va intreb ce ati face?
------------
Dar cine este persoana de face asa si are protectie! Este sanatos mintal ?
-------------
Ciini care fac in casa
---------
sincer nu asteptam raspunsul de la dv. [mi ati facut o impresie de om intelept si ok. intrebat exact pe dna ce a postat . sa va aplaud pentru raspunsul dat .?
-----------
"Caini care fac in casa",aveti dreptate se stie cine sant caini la noi in tara,si nu pot fi opriti de nimeni.Imi dau seama ca acest sistem este bine pus la punct.Oamenii sant inbolnaviti,jehmaniti,omarati,iar cei ce pun substantele toxice deosebit de periculoase,am auzit ca sant si platiti sa le puna,ca de fabricat le fabrica altii.Substantele au ajuns sa fie puse si pe salile de asteptare la medici,pe banci in parcuri,in autobuze si tramvaie statii de masini,si chiar in paturile din spitale iar medici stiu de ele si le convine ca bolnavii pot fi mai usor jehmaniti.Cei carora s'au prins de aceste substante cauzatoare de boala si moarte,incearca sa le dea diagnostice psihice desi in mod real ei sant nebuni cu diploma.Pe acesti criminali nu-i inchide nimeni.Aceste substante sant mai ucigatoare decat gloantele din arme cu care se impusca oamenii.Despre uciderile cu arme se vorbeste la TV.dar de substante nu se vorbeste ca nu le da voie caini,Iar omenirea se duce la cimitir prea de vreme cu tot felul de diagnostice grele:cancer,picioare taiate,diabet,inima,plamani,gripa,s.a.m.d.din cauza acestor substante,si nimeni nu raspunde pentru aceste crime in masa.Fenomenul ia amploare pentru ca nimeni nu-i opreste.Reflectati va rog.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Martie 2012, ora 04:43

De la: ioanapana2307, la data 2012-03-07 11:35:30
De la: nastasemihail, la data 2012-03-07 03:05:58
De la: ioanapana2307, la data 2012-03-06 22:03:44
De la: 9am121159, la data 2012-03-05 21:39:45Dar daca ati avea un vecin ,care iti trimite in casa substante toxice deosebit de periculoase,cauzatoare de orice boala si moarte,si nu-l poti reclama niciunde ca este protejat de:politie,asociatie,medici,sri s.a.m.d.,va intreb ce ati face?

\
Dar cine este persoana de face asa si are protectie! Este sanatos mintal ?

Ciini care fac in casa



sincer nu asteptam raspunsul de la dv. [mi ati facut o impresie de om intelept si ok. intrebat exact pe dna ce a postat . sa va aplaud pentru raspunsul dat .?

Experienta unor rude. Nu asfixiaza nimeni vecinii decit daca are o sursa. Si asta e mai mereu de natura animala.
Cine sa iti bage nu stiu ce sa te asfixieze pe tine, un alt vecin. Reveniti-va cu conspiratiile astea.
Animalele neingrijite degaja mirosuri.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Martie 2012, ora 04:44

In stilul asta nu mai continui discutiile.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 8 Martie 2012, ora 17:41

Experienta unor rude. Nu asfixiaza nimeni vecinii decit daca are o sursa. Si asta e mai mereu de natura animala.
Cine sa iti bage nu stiu ce sa te asfixieze pe tine, un alt vecin. Reveniti-va cu conspiratiile astea.
Animalele neingrijite degaja mirosuri.
-------------
Vecinul meu de deasupra nu are animale in casa,animalul este el.A fost altul inaintea lui,acela a decedat si a venit altul,care are aceiasi ocupatie si aceiasi protectie.Dumneavoastra nu ascultati realitatea TV. despre politisti care raspund de arme si de substante toxice deosebit de periculoase.Acele substante le fac animalele de casa?Daca nu mai discutati acest subiect de ce l-ati deschis? Inseamna ca santeti in aceiasi barca cu ei.Dar acesti raufacatori si tainuitori lor se vor prezenta in fata scaunului de judecata al lui Dumnezeu,pentru ca este scris:"Judecata va fi pentru lucrurile ascunse ale oamenilor"Acestia sant adevarati vecini agresivi si dupa cum se vede sant aparati si pe saituri.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 9 Martie 2012, ora 15:09


Eu asa cum sunt acum nu am nevoie decit de raspunsuri seriose , aici este un topic deschis gen ,,catavancu,, Dumnezeu sa va binecuvinteze!
--------
Draga Ioanapana,sant timpuri foarte grele.Cei care trebuie sa ne apere s'au unit contra noastra.Oamenii din blocuri care ne umilesc si ne batjocoresc sant oamenii lor.In fiecare bloc sant oameni care se ocupa cu batjocorirea locatarilor,si nimeni nu le face nimic.Uita-te la Tv,omul care a inpuscat 8 persoane putea fi oprit,mai ales ca si alti locatari l-au reclamat la sectia 14.De ce crezi ca nu s-au luat masuri?....pentru ca face parte dintre protejati.Raspunsul meu este ca ne luptam cu morile de vant.Nu ai simtit ca singurul care te apara este Dumnezeu? In rest toti dau coltul,cand le spunem realitatea asa cum este,pentru ca rolul lor este contra adevarului.Domnul sa te apere si bucura-te de aceasta primavara,cum poti.Multa pace.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Martie 2012, ora 23:28

De la: 9am121159, la data 2012-03-08 17:41:40Experienta unor rude. Nu asfixiaza nimeni vecinii decit daca are o sursa. Si asta e mai mereu de natura animala.
Cine sa iti bage nu stiu ce sa te asfixieze pe tine, un alt vecin. Reveniti-va cu conspiratiile astea.
Animalele neingrijite degaja mirosuri.
-------------
Vecinul meu de deasupra nu are animale in casa,animalul este el.A fost altul inaintea lui,acela a decedat si a venit altul,care are aceiasi ocupatie si aceiasi protectie.Dumneavoastra nu ascultati realitatea TV. despre politisti care raspund de arme si de substante toxice deosebit de periculoase.Acele substante le fac animalele de casa?Daca nu mai discutati acest subiect de ce l-ati deschis? Inseamna ca santeti in aceiasi barca cu ei.Dar acesti raufacatori si tainuitori lor se vor prezenta in fata scaunului de judecata al lui Dumnezeu,pentru ca este scris:"Judecata va fi pentru lucrurile ascunse ale oamenilor"Acestia sant adevarati vecini agresivi si dupa cum se vede sant aparati si pe saituri.

Deja ai sarit de pe fix cu chestia aasta.
Da, tin cu aia care te asfixiaza. Sint in complot cu ei.
Pot sa imi iau si scaunul meu la judecata? sa nu fac bataturi pe alte scaune.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
ioanapana2307

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 10 Martie 2012, ora 15:45

De la: 9am121159, la data 2012-03-09 15:09:52
Eu asa cum sunt acum nu am nevoie decit de raspunsuri seriose , aici este un topic deschis gen ,,catavancu,, Dumnezeu sa va binecuvinteze!
--------
Draga Ioanapana,sant timpuri foarte grele.Cei care trebuie sa ne apere s'au unit contra noastra.Oamenii din blocuri care ne umilesc si ne batjocoresc sant oamenii lor.In fiecare bloc sant oameni care se ocupa cu batjocorirea locatarilor,si nimeni nu le face nimic.Uita-te la Tv,omul care a inpuscat 8 persoane putea fi oprit,mai ales ca si alti locatari l-au reclamat la sectia 14.De ce crezi ca nu s-au luat masuri?....pentru ca face parte dintre protejati.Raspunsul meu este ca ne luptam cu morile de vant.Nu ai simtit ca singurul care te apara este Dumnezeu? In rest toti dau coltul,cand le spunem realitatea asa cum este,pentru ca rolul lor este contra adevarului.Domnul sa te apere si bucura-te de aceasta primavara,cum poti.Multa pace.
Va multumesc. Sunteti o persoana care intradevar dati un sfat bun sau comunicati de asa natura sa va puna in evidenta o educatie si un caracter pe care vi l ati slefuit atent avind ocrotirea lui Dumnezeu mereu alaturi . Si eu va doresc sa va fie bine si ocrotire maxima de persoane perverse si batjocoritoare. Eu deja ma dezabonasam de aici dupa ce unii fac hai crezindu se ,,spirituali ,,, dar deosebit de nepoliticosii... nu mai continui... pe curind si putere sa puteti tine piept unor personaje ce se cred ,,barbati destepti,,

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Martie 2012, ora 17:18

Eu asa cum sunt acum nu am nevoie decit de raspunsuri seriose , aici este un topic deschis gen ,,catavancu,, Dumnezeu sa va binecuvinteze!
--------
Draga Ioanapana,sant timpuri foarte grele.Cei care trebuie sa ne apere s'au unit contra noastra.Oamenii din blocuri care ne umilesc si ne batjocoresc sant oamenii lor.In fiecare bloc sant oameni care se ocupa cu batjocorirea locatarilor,si nimeni nu le face nimic.Uita-te la Tv,omul care a inpuscat 8 persoane putea fi oprit,mai ales ca si alti locatari l-au reclamat la sectia 14.De ce crezi ca nu s-au luat masuri?....pentru ca face parte dintre protejati.Raspunsul meu este ca ne luptam cu morile de vant.Nu ai simtit ca singurul care te apara este Dumnezeu? In rest toti dau coltul,cand le spunem realitatea asa cum este,pentru ca rolul lor este contra adevarului.Domnul sa te apere si bucura-te de aceasta primavara,cum poti.Multa pace.

Va multumesc. Sunteti o persoana care intradevar dati un sfat bun sau comunicati de asa natura sa va puna in evidenta o educatie si un caracter pe care vi l ati slefuit atent avind ocrotirea lui Dumnezeu mereu alaturi . Si eu va doresc sa va fie bine si ocrotire maxima de persoane perverse si batjocoritoare. Eu deja ma dezabonasam de aici dupa ce unii fac hai crezindu se ,,spirituali ,,, dar deosebit de nepoliticosii... nu mai continui... pe curind si putere sa puteti tine piept unor personaje ce se cred ,,barbati destepti,,
--------
Ma bucur ca ai inteles repede cu cine ne luptam pe aici....ca si in viata de toate zilele.Iti doresc o primavara de vis.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 11 Martie 2012, ora 17:25

Deja ai sarit de pe fix cu chestia aasta.
Da, tin cu aia care te asfixiaza. Sint in complot cu ei.
Pot sa imi iau si scaunul meu la judecata? sa nu fac bataturi pe alte scaune.
---------
La judecata,numai Dumnezeu are scaun si cei stabiliti de El pentru aceasta.Noi ne vom infatisa in picioare in fata scaunului de judecata.Cel putin ma bucur ca recunoasteti ca exzista oameni care asfixiaza. Daca asa de usor sar oamenii de pe fix...inseamna ca esti mai sarit ca toti.Sanatate va doresc.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Martie 2012, ora 11:37

De la: 9am121159, la data 2012-03-11 17:25:19Deja ai sarit de pe fix cu chestia aasta.
Da, tin cu aia care te asfixiaza. Sint in complot cu ei.
Pot sa imi iau si scaunul meu la judecata? sa nu fac bataturi pe alte scaune.
---------
La judecata,numai Dumnezeu are scaun si cei stabiliti de El pentru aceasta.Noi ne vom infatisa in picioare in fata scaunului de judecata.Cel putin ma bucur ca recunoasteti ca exzista oameni care asfixiaza. Daca asa de usor sar oamenii de pe fix...inseamna ca esti mai sarit ca toti.Sanatate va doresc.

Cind acuzi ca nu tin oamenii cu tine cind ii acuzi pe vecini ca te asfixiaza, sa nu te astepti la alt gen de discutie.
Nu ma face ca iti arat ce probleme au avut unii prin bloc, de iti piere cheful sa mai acuzi aiurea. Persoana de fapt 2 persoane, ce au asfixiat o scara intreaga cu mirosul unor animale, nescoase din casa. Imi e sila sa pun poze.
Si daca ma mai faci sarit, te altoiesc in acelasi stil, ca vad ca tii mai mult cu violenta decit centitatea de care tot vorbesti pe aici.
Deocamdata nu ti-am zis in acelasi stil. Continua si ti-o iei.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Martie 2012, ora 11:40

De la: 9am121159, la data 2012-03-08 17:41:40Experienta unor rude. Nu asfixiaza nimeni vecinii decit daca are o sursa. Si asta e mai mereu de natura animala.
Cine sa iti bage nu stiu ce sa te asfixieze pe tine, un alt vecin. Reveniti-va cu conspiratiile astea.
Animalele neingrijite degaja mirosuri.
-------------
Vecinul meu de deasupra nu are animale in casa,animalul este el.A fost altul inaintea lui,acela a decedat si a venit altul,care are aceiasi ocupatie si aceiasi protectie.Dumneavoastra nu ascultati realitatea TV. despre politisti care raspund de arme si de substante toxice deosebit de periculoase.Acele substante le fac animalele de casa?Daca nu mai discutati acest subiect de ce l-ati deschis? Inseamna ca santeti in aceiasi barca cu ei.Dar acesti raufacatori si tainuitori lor se vor prezenta in fata scaunului de judecata al lui Dumnezeu,pentru ca este scris:"Judecata va fi pentru lucrurile ascunse ale oamenilor"Acestia sant adevarati vecini agresivi si dupa cum se vede sant aparati si pe saituri.

Ai numai ura in vorbele tale.
Pina acum nu mi-am dat seama ce tot biigui cu religia. Practic tu blestemi oamenii in numele religiei.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Martie 2012, ora 18:02

Deja ai sarit de pe fix cu chestia aasta.
Da, tin cu aia care te asfixiaza. Sint in complot cu ei.
Pot sa imi iau si scaunul meu la judecata? sa nu fac bataturi pe alte scaune.
---------
La judecata,numai Dumnezeu are scaun si cei stabiliti de El pentru aceasta.Noi ne vom infatisa in picioare in fata scaunului de judecata.Cel putin ma bucur ca recunoasteti ca exzista oameni care asfixiaza. Daca asa de usor sar oamenii de pe fix...inseamna ca esti mai sarit ca toti.Sanatate va doresc.


Cind acuzi ca nu tin oamenii cu tine cind ii acuzi pe vecini ca te asfixiaza, sa nu te astepti la alt gen de discutie.
Nu ma face ca iti arat ce probleme au avut unii prin bloc, de iti piere cheful sa mai acuzi aiurea. Persoana de fapt 2 persoane, ce au asfixiat o scara intreaga cu mirosul unor animale, nescoase din casa. Imi e sila sa pun poze.
Si daca ma mai faci sarit, te altoiesc in acelasi stil, ca vad ca tii mai mult cu violenta decit centitatea de care tot vorbesti pe aici.
Deocamdata nu ti-am zis in acelasi stil. Continua si ti-o iei.
------------
Domnule Nastasemihail,ia uita-te mai sus cine a inceput cu "saritul"? Si daca am raspuns la fel nu-ti place.Atunci hai sa respectam proverbul "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face"
Daca pe matale te asfixsiaza cu caini...se poate si aceasta.Si eu am un vecin care intretine 2 caini,dar nu ma pot plange de el,caci nu ma deranjeaza.Pe mine ma deranjeaza substntele cauzatoare de boala si moarte,care au ajuns sa fie puse si in paturile din spitale.Cu ale cuvinte ne platim inbolnavirile si aceasta se numeste talharie.Bineinteles ca nu le convine talharilor cand ne dam seama ca santem inbolnaviti chiar de ei,si cauta sa ne puna in carca tot ce vor ei.Ceace scriu este adevar,si este scris ca "Adevarul ne face slobozi"Ani de zile mi-a fost rusine de rusinea lor sa spun adevarul,dar apoi am vazut scris in Biblie ca Domnul Isus la cruce a invins si "rusinea".Sant in democratie si am voie sa vorbesc .nu sant in comunism cu lacat la gura.Trebuie sa stie omenirea ca asfixsierea ia amploare si foarte multi mor din aceste substante si nu stiu din ce au murit
.Asa ca in afara de vecinul de deasupra nu ma plang de nici-un alt locatar din blocul meu.Multa Pace si adevar.

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 12 Martie 2012, ora 18:10

Ai numai ura in vorbele tale.
Pina acum nu mi-am dat seama ce tot biigui cu religia. Practic tu blestemi oamenii in numele religiei.
------------
Unde vedeti ura....eu vad adevar.Nu este nevoie sa blestem eu......cei care fac raul sant deja blestemati de Dumnezeu in Biblie.Nu am zis ca tii cu vecinul,ci cu sistemul,altfel nu mai acuza pe nedrept.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: << 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Vecini agresivi
Mergi la: