back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Caracteristici parapsihologice sau paranormale la oameni

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 00:00


Voi aborda acest univers informational, fiindca fenomenele sint reale si dovedite.

Telepatia
Clarvederea
Clarauditia
Teleportarea
Premonitia
Psihokinezia
Perceptii extrasenzoriale
Dedublarea (un fel de teleportare numai a corpului energetic)
Vise premonitive.

Si mai sint
Va rog nu veniti cu cazuri in care oamenii isi cistiga existenta din asta. Gen vraji....ghici....astrolo.... Fiindca nu fac subiectul acestui topic. Cazuri de la oameni normali, si explicatii cit de cit pe baze moderne.

E un subiect alunecos ce usor se poate duce in partea neagra a explicatiilor.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 00:06

Si ca sa nu intru in conflict cu cei care le au cu religia, fenomenle parapsihologice, sint o etapa in calea evolutiei la oameni. In momentul in care te cramponezi in ele, de fapt decazi. Deci atentie.

Si in biblie sint citeva cazuri. Schimbarea la fata, invierea lui Lazar, etc.

Deci studiat si detasare de ele.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 00:08

Daca dati o definitie, pe scurt, si o sinteza a cazurilor. Ptr a putea fi citite. Pe cit e posibil.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 04:02

De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 00:08:02Daca dati o definitie, pe scurt, si o sinteza a cazurilor. Ptr a putea fi citite. Pe cit e posibil.



Definitie??!!! Ce definitie...la ce??!!
In primul rand ca asemenea cazuri nu prea pot fi sintetizate...Pt. ca exact amanuntele sunt importante si senzatiile: de asta vorbim , de chestii inexplicabile pe care tu vrei sa le EXPLICAM !!!

Miaita...REFORMULEAZA!!!

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 16:56

ÿɹolıɹnzɐɔ ɐ ɐzǝʇuıs o ıs 'ʇɹnɔs ǝd 'ǝıʇıuıɟǝp o ıʇɐp ɐɔɐp
::1510uƃıs-lɯs: :1510uƃıs-lɯs:

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1253 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:15

De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 16:56:22 ÿɹolıɹnzɐɔ ɐ ɐzǝʇuıs o ıs 'ʇɹnɔs ǝd 'ǝıʇıuıɟǝp o ıʇɐp ɐɔɐp
::1510uƃıs-lɯs: :1510uƃıs-lɯs:


Stai sa ploua..ca e prea cald. Si nu ma pot concentra sa inteleg ce scrii..Cum iti iese ? Sau are legatura cu topicul ?

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:21

De la: adakaleh, la data 2010-08-16 17:15:45
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 16:56:22 ÿɹolıɹnzɐɔ ɐ ɐzǝʇuıs o ıs 'ʇɹnɔs ǝd 'ǝıʇıuıɟǝp o ıʇɐp ɐɔɐp
::1510uƃıs-lɯs: :1510uƃıs-lɯs:


Stai sa ploua..ca e prea cald. Si nu ma pot concentra sa inteleg ce scrii..Cum iti iese ? Sau are legatura cu topicul ?

Daca dau linkul, se termina cu forumul, la ce ar fi. Ti-l dau daca vrei pe email.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 16 August 2010, ora 17:25

nu-i mai iese ca atras fermoarul

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1253 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:28

De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:21:15
De la: adakaleh, la data 2010-08-16 17:15:45
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 16:56:22 ÿɹolıɹnzɐɔ ɐ ɐzǝʇuıs o ıs 'ʇɹnɔs ǝd 'ǝıʇıuıɟǝp o ıʇɐp ɐɔɐp
::1510uƃıs-lɯs: :1510uƃıs-lɯs:


Stai sa ploua..ca e prea cald. Si nu ma pot concentra sa inteleg ce scrii..Cum iti iese ? Sau are legatura cu topicul ?

Daca dau linkul, se termina cu forumul, la ce ar fi. Ti-l dau daca vrei pe email.


..Sunt foarte curioasa. Deci , trimite-l !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1253 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:30

De la: Will, la data 2010-08-16 17:25:44nu-i mai iese ca atras fermoarul


Emile , ai glume proaste in program ???Schimba canalul !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 16 August 2010, ora 17:34

nu draga! dar ai grije cum te esprimi, ca sintem cu ochii pe ecran

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 16 August 2010, ora 17:36

uite, daca v-am suparat...plec la o cafea

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1670 mesaje
Membru din: 8/08/2010
Postat pe: 16 August 2010, ora 17:38

am nevoie de ceva sa-mi dezlipesc ochii... de pe ecran

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:40

TELEPATIE = caracteristica parapsihologice de transmitere a gindurilor intre oameni. Se transmite de fapt in tot regnul viu. S-a demonstrat. Nu are legatura cu cimpul electromagnetic.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:43

CLARVEDEREA = denumita si visare cu ochii deschisi. Aparitia unor flashuri cu imagini complexe, situatii din prezent sau viitor sau trecut. Sau de l distanta f mare.
Apare si sub forma unei imagini la distanta.. E ca o marire a imaginii in spatiu.
In unele situatii e vorba de cai de urmat, nerealizate inca. Si viabile.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1253 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:46

De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:43:39Clarvederea = denumita si visare cu ochii deschisi. Aparitia unor flashuri cu imagini complexe, situatii din prezent sau viitor sau trecut. Sau de l distanta f mare.
Apare si sub forma unei imagini la distanta.. E ca o marire a imaginii in spatiu.
In unele situatii e vorba de cai de urmat, nerealizate inca. Si viabile.


Cred ca Emil sufera de clarvedere...Da-i ceva , ca sta cu ochiii risipiti...

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:48

De la: adakaleh, la data 2010-08-16 17:46:19
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:43:39Clarvederea = denumita si visare cu ochii deschisi. Aparitia unor flashuri cu imagini complexe, situatii din prezent sau viitor sau trecut. Sau de l distanta f mare.
Apare si sub forma unei imagini la distanta.. E ca o marire a imaginii in spatiu.
In unele situatii e vorba de cai de urmat, nerealizate inca. Si viabile.


Cred ca Emil sufera de clarvedere...Da-i ceva , ca sta cu ochiii risipiti...

NU-i dau ca baga in gura....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 17:48

De la: adakaleh, la data 2010-08-16 17:46:19
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:43:39Clarvederea = denumita si visare cu ochii deschisi. Aparitia unor flashuri cu imagini complexe, situatii din prezent sau viitor sau trecut. Sau de l distanta f mare.
Apare si sub forma unei imagini la distanta.. E ca o marire a imaginii in spatiu.
In unele situatii e vorba de cai de urmat, nerealizate inca. Si viabile.


Cred ca Emil sufera de clarvedere...Da-i ceva , ca sta cu ochiii risipiti...

NU-i dau ca baga in gura....

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 16 August 2010, ora 19:09

Cercetarile doctorului Osty
Primele cercetari stiintifice ale premonitiei se datoreaza unui francez: doctorul Eugene Osty (1874 - 1938) care, in laboratorul sau de la Institul Metafizic International (IMI) din Paris, testa in fel si chip calitatile de vizionari ale pacientilor sai. Astfel, intre cele doua razboaie mondiale, el a facut pe unul dintre cei mai buni subiecti ai sai, literatul Pascal Forthuny (1872 - 1963), o serie de 163 teste consecutive, al caror nivel de reusita a fost de 65 %.

Un alt cobai a fost Jeanne Leplace, un medic de sex feminin, care declara ca, in momentele de luna plina sau cand era furioasa ii cresteau capacitatile de clarvazatoare. In acele momente simtea o senzatie puternica in plexul solar manifestandu-se sub forma unei calduri care parea ca erupe. Dar, de departe, cel mai bun subiect al doctorului Eugene Osty a fost germanul Ludwig kahn (1874 - 1938). Iata un test relevator in ceea ce priveste puterea sa.

Pe 21 februarie 1925, Kahn a solicitat un subiect care sa-si scrie gandurile cei trec prin minte pe trei bucati de hartie, apoi sa le indoaie de cat mai multe ori cu putinta, in timp ce iese din camera. Din motive de onestitate, a fost ales un general de armata, pe nume Ferrie. El a scris in prezenta doctorului Osty, cele trei mesaje: pe prima hartie a notat "lampa cu trei electrozi", pe cea de-a doua - "ipoteza lui Wegener", iar pe cea de-a treia - "sanatatea este bunul cel mai de pret". Dupa aceea, doctorul Osty l-a rugat pe Cahn sa se intoarca in camera, sa stea in picioare, la un metru si jumatate de general si sa spuna cu voce tare ce "vede" pe fiecare bucata de hartie. Iata raspunsul clarvazatorului:" Pe prima hartie ati scris: electrozi ..... lampa.... lampa cu trei electozi. Pe cea de-a doua : ipoteza cu Wegner. Pe cea de-a treia : sanatatea este bunul cel mai de pret".

Kahn reusise sa ghiceasca cele trei mesaje, ba chiar si ordinea in care fusesera scrise!


Raporteaza abuz de limbaj
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 16 August 2010, ora 23:59

De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:43:39CLARVEDEREA = denumita si visare cu ochii deschisi. Aparitia unor flashuri cu imagini complexe, situatii din prezent sau viitor sau trecut. Sau de l distanta f mare.
Apare si sub forma unei imagini la distanta.. E ca o marire a imaginii in spatiu.
In unele situatii e vorba de cai de urmat, nerealizate inca. Si viabile.


E imposibile de explicat, pt. ca nu e vorba doar de imagini...uneori "stii" pur si simplu ce o sa se intample.

Am observat ca mi se intampla chestii din astea cand stau sa adorm, in intervalul dintre starea de veghe si cea de somn. Sunt un fel de flash-uri, dar nu e vorba doar de imagini ci si de anumite informatii precise, dar unde lipseste o imagine asociata.
Se intampla mai des in perioade de stress pronuntat si prelungit pe o perioada mai mare de timp.

Cand lipseste stressul, am observat ca am flash-urile astea, cu senzatii extrem de precise, cand beau cafea. Cred ca supraexcitarea nervoasa "ascute" cumva perceptiile extrasenzoriale.

Nu mi s-a intamplat doar de cateva ori, dar am inceput sa am perceptii de genul asta mai des dupa 30 de ani...si s-au inmultit, devenind la ordinea zilei dupa ce am avut baietelul. Nu stiu daca are vreo legatura....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

14360 mesaje
Membru din: 27/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2010, ora 03:02

De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:21:15
De la: adakaleh, la data 2010-08-16 17:15:45
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 16:56:22 ÿɹolıɹnzɐɔ ɐ ɐzǝʇuıs o ıs 'ʇɹnɔs ǝd 'ǝıʇıuıɟǝp o ıʇɐp ɐɔɐp
::1510uƃıs-lɯs: :1510uƃıs-lɯs:


Stai sa ploua..ca e prea cald. Si nu ma pot concentra sa inteleg ce scrii..Cum iti iese ? Sau are legatura cu topicul ?

Daca dau linkul, se termina cu forumul, la ce ar fi. Ti-l dau daca vrei pe email.




revfad.com/flip.html

Raporteaza abuz de limbaj
Voi fi la fel de dur ca adevarul si la fel de neindurator ca dreptatea.----,,Minciuna premeditata nu mai e chestie de fantezie,tine de caracter''-Tudor Musatescu----Prietenii vin si pleaca, dar dusmanii raman si se acumuleaza.----- -----Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost -----DUMNEZEU iubeste ingerii rebeli , adevaratii creatori care fac orice societate sa progreseze,ii ajuta si-i ocroteste, in schimb ii este indiferenta soarta oricarui ignorant mistico-religios------Este mult mai aproape de DUMNEZEU un ateu decat un miorlaitor ignorant mistico-religios,indiferent de confesiunea sau religia propovaduita ----Este mult mai bine, zic eu, sã îþi faci lectura pe vapor decât sã faci sex cu fundul.-TRAIAN BASESCU
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2010, ora 03:07


De ce esti rau. Acum toti copiii trec pe invers. Poate vrei sa stearga astia tot forumul.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2010, ora 03:10

De la: Bi_anca, la data 2010-08-16 23:59:27
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:43:39CLARVEDEREA = denumita si visare cu ochii deschisi. Aparitia unor flashuri cu imagini complexe, situatii din prezent sau viitor sau trecut. Sau de l distanta f mare.
Apare si sub forma unei imagini la distanta.. E ca o marire a imaginii in spatiu.
In unele situatii e vorba de cai de urmat, nerealizate inca. Si viabile.


E imposibile de explicat, pt. ca nu e vorba doar de imagini...uneori "stii" pur si simplu ce o sa se intample.

Am observat ca mi se intampla chestii din astea cand stau sa adorm, in intervalul dintre starea de veghe si cea de somn. Sunt un fel de flash-uri, dar nu e vorba doar de imagini ci si de anumite informatii precise, dar unde lipseste o imagine asociata.
Se intampla mai des in perioade de stress pronuntat si prelungit pe o perioada mai mare de timp.

Cand lipseste stressul, am observat ca am flash-urile astea, cu senzatii extrem de precise, cand beau cafea. Cred ca supraexcitarea nervoasa "ascute" cumva perceptiile extrasenzoriale.

Nu mi s-a intamplat doar de cateva ori, dar am inceput sa am perceptii de genul asta mai des dupa 30 de ani...si s-au inmultit, devenind la ordinea zilei dupa ce am avut baietelul. Nu stiu daca are vreo legatura....

Alea difuze sint presimtiri, intuitie. Clarvederea este chiar vizualizare cu ochii mintii sau ca o halucinatie.De fapt halucinatia intra aici. Si daca respectivul tace, poate verifica dupa un timp ce a fost. Altfel intra pe ....pastile..
Eu nu mai beau deloc cafea. Poate o reiau ocazional.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Bi_anca

1554 mesaje
Membru din: 8/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2010, ora 03:18

De la: nastasemihail, la data 2010-08-17 03:10:36
De la: Bi_anca, la data 2010-08-16 23:59:27
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 17:43:39CLARVEDEREA = denumita si visare cu ochii deschisi. Aparitia unor flashuri cu imagini complexe, situatii din prezent sau viitor sau trecut. Sau de l distanta f mare.
Apare si sub forma unei imagini la distanta.. E ca o marire a imaginii in spatiu.
In unele situatii e vorba de cai de urmat, nerealizate inca. Si viabile.


E imposibile de explicat, pt. ca nu e vorba doar de imagini...uneori "stii" pur si simplu ce o sa se intample.

Am observat ca mi se intampla chestii din astea cand stau sa adorm, in intervalul dintre starea de veghe si cea de somn. Sunt un fel de flash-uri, dar nu e vorba doar de imagini ci si de anumite informatii precise, dar unde lipseste o imagine asociata.
Se intampla mai des in perioade de stress pronuntat si prelungit pe o perioada mai mare de timp.

Cand lipseste stressul, am observat ca am flash-urile astea, cu senzatii extrem de precise, cand beau cafea. Cred ca supraexcitarea nervoasa "ascute" cumva perceptiile extrasenzoriale.

Nu mi s-a intamplat doar de cateva ori, dar am inceput sa am perceptii de genul asta mai des dupa 30 de ani...si s-au inmultit, devenind la ordinea zilei dupa ce am avut baietelul. Nu stiu daca are vreo legatura....

Alea difuze sint presimtiri, intuitie. Clarvederea este chiar vizualizare .Eu asa stiu.
Eu nu mai beau deloc cafea. Poate o reiau ocazional.


Ba sa crezi tu ca e intuitie!!!!! Cand eu ma duc sa dorm si ma trezesc din somn cand abia adormisem si ma duc s-o trezesc pe maica-mea sa-i spun : "Vezi ca barbatu-meu tocmai a trecut granita la Nadlac si intra in tara!!"....Cand sotului meu ii expira pasaportul intr-o saptamana si eu eram convinsa ca nu are cum sa vina 4000 de km dus intors doar ca sa ma vada 36 de ore.

Si asta e doar unul din cazuri, dar mi s-a intamplat de vreo 7 ori, pana cand, exasperata, biata consoarta a renuntat sa-mi mai faca surprize....Stiu pana si ce imi cumpara de sarbatori.

Pot doar sa spun ca e putin cam neplacut si pt. mine.....

Raporteaza abuz de limbaj
9amradiatie

19 mesaje
Membru din: 11/05/2010
Oras: Tg Mures

Postat pe: 17 August 2010, ora 06:00

De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 00:00:58
Voi aborda acest univers informational, fiindca fenomenele sint reale si dovedite.

Telepatia
Clarvederea
Clarauditia
Teleportarea
Premonitia
Psihokinezia
Perceptii extrasenzoriale
Dedublarea (un fel de teleportare numai a corpului energetic)
Vise premonitive.

Si mai sint
Va rog nu veniti cu cazuri in care oamenii isi cistiga existenta din asta. Gen vraji....ghici....astrolo.... Fiindca nu fac subiectul acestui topic. Cazuri de la oameni normali, si explicatii cit de cit pe baze moderne.

E un subiect alunecos ce usor se poate duce in partea neagra a explicatiilor.


Toate aceste fonomene, care nu produc "aparitia de particole materiale, nici macar fotoni, la care am mai putea adauga si levitatia, nu au loc in universul nostru , care este caracterizat de noianul proiectiilor holografice proprice universului nostru.Totusi sunt interceptate de oameni .?(nu toti numai unii) Care poate fie explicatia.Exista 2 posibilitati :1Ori universul nostru esteun sistem DESCHIS si atunci cade valbilitatii teoremei ENTROPIEI, (ptr . care a primit premiul Nobel Prigodin) ori universul nostru este un sistem inchis se contini numai proiectii holografice, care au manifestare de material.In al doilea caz putem analiza perceperea acestor fenomene in privinta caracterizarii omului.OMUL NU TRAIESTE NUMAI IN ACEST UNIVERS.Asta este o bomba domnilor dar numai pentru cei care nu cunosc sau nu recunosc existenta universului holografic.Omul fizic traeste in universul vizibil si invizibil undeva unde se petrec si fenomenele paranormale, prin ce prin suflet,spirit, duh,?.Dar nu suntem la fel, ca unii receptioneaza altii nu aceste fenomene.Unii poate participa la apritia fenomenului altii nu! Atunci care este explicatia, consultati topicul i topicul "Dimensiunile existentei noastre,universul holografic" acolo va deschide calea pentru a gasi o explicatie plauzibile.Altminter la aceasta interventie ar rezulta o alta lucrare.

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 August 2010, ora 17:06

De la: 9amradiatie, la data 2010-08-17 06:00:23
De la: nastasemihail, la data 2010-08-16 00:00:58
Voi aborda acest univers informational, fiindca fenomenele sint reale si dovedite.

Telepatia
Clarvederea
Clarauditia
Teleportarea
Premonitia
Psihokinezia
Perceptii extrasenzoriale
Dedublarea (un fel de teleportare numai a corpului energetic)
Vise premonitive.

Si mai sint
Va rog nu veniti cu cazuri in care oamenii isi cistiga existenta din asta. Gen vraji....ghici....astrolo.... Fiindca nu fac subiectul acestui topic. Cazuri de la oameni normali, si explicatii cit de cit pe baze moderne.

E un subiect alunecos ce usor se poate duce in partea neagra a explicatiilor.


Toate aceste fonomene, care nu produc "aparitia de particole materiale, nici macar fotoni, la care am mai putea adauga si levitatia, nu au loc in universul nostru , care este caracterizat de noianul proiectiilor holografice proprice universului nostru.Totusi sunt interceptate de oameni .?(nu toti numai unii) Care poate fie explicatia.Exista 2 posibilitati :1Ori universul nostru esteun sistem DESCHIS si atunci cade valbilitatii teoremei ENTROPIEI, (ptr . care a primit premiul Nobel Prigodin) ori universul nostru este un sistem inchis se contini numai proiectii holografice, care au manifestare de material.In al doilea caz putem analiza perceperea acestor fenomene in privinta caracterizarii omului.OMUL NU TRAIESTE NUMAI IN ACEST UNIVERS.Asta este o bomba domnilor dar numai pentru cei care nu cunosc sau nu recunosc existenta universului holografic.Omul fizic traeste in universul vizibil si invizibil undeva unde se petrec si fenomenele paranormale, prin ce prin suflet,spirit, duh,?.Dar nu suntem la fel, ca unii receptioneaza altii nu aceste fenomene.Unii poate participa la apritia fenomenului altii nu! Atunci care este explicatia, consultati topicul i topicul "Dimensiunile existentei noastre,universul holografic" acolo va deschide calea pentru a gasi o explicatie plauzibile.Altminter la aceasta interventie ar rezulta o alta lucrare.

Mi-mi spui. Cind eu am spus pe aici ce stie de fapt subconstientul oricui, ma cautau toti sa ma invite la consultatii medicale. Acum s-au lamurit ca sintem mai multi.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
9amradiatie

19 mesaje
Membru din: 11/05/2010
Oras: Tg Mures

Postat pe: 17 August 2010, ora 17:50

Cei care nu cred in asa ceva si intradavar se confunda in "incredibil" trebue sa lasat sa se trazeasca.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1253 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 August 2010, ora 00:31

Telekinezia:
- Capacitatea de a misca obiecte de la distanta cu puterea gandului, vointei


...deci ,cine crede in telekinezie , sa-mi ridice mana ..de pe mouse !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1253 mesaje
Membru din: 28/05/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 19 August 2010, ora 00:39

Inedia:
- Capacitatea de a supravietui cu prana-> nu mai esti dependent de hrana fizica

...deci ,..sa nu ne afecteze criza..

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

14360 mesaje
Membru din: 27/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 August 2010, ora 01:29

Fenomenul "inedia": n-a mancat si n-a baut 68 de ani


Jurnalul National scrie:

"Are 76 de ani si face senzatie cu o declaratie-soc: de 68 de ani n-a pus nimic în gurã. Nici mâncare, nici bãuturã. Si, prin urmare, nici n-a eliminat nimic. Curiozitatea medicalã este un hindus credincios, care a pus pe jar medicii. Acestia încearcã acum sã afle dacã este sau nu un impostor.

Ar putea fi un anunt de nuntã cu dar... „de la nea cutare, n-a mâncat, n-a bãut, dar dãruieste masa cu 100 de dolari”. Si totusi e departe de unele nunti din România. Prahlad Jani, a cãrui poveste extraordinarã i-a atras în jur un grup de admiratori, si-a dezvãluit secretul, acceptând sã se supunã unei supravegheri 24 de ore din 24 la un spital din Ahmedabad, capitala comercialã a statului Gujarat (vestul Indiei).
Zeita hindusã
Umblã îmbrãcat într-un sari rosu, poartã brãtãri si cercei, precum zeitele hinduse, ar putea fi luat drept impostor, dar este studiat de 40 de medici, la Spitalul Sterling din Ahmedabad. Pentru cã sustine cã ar fi fost binecuvântat de zei, a cãror chemare a auzit-o prima datã la vârsta de 8 ani, Jani a încãput pe mâna specialistilor în domeniul medical, care cautã explicatii stiintifice pentru cazul lui.
Proba de foc
Neurologul Sudhir Shah a declarat cã Jani a fost tinut sub observatie timp de 10 zile, fiind filmat în permanentã de o camerã ascunsã. În toatã aceastã perioadã, medicii sunt convinsi cã nu si-a încãlcat nici una dintre afirmatiile de mai sus. Totusi, nu existã nici un fel de metodã pentru a se verifica ce a fãcut timp de 68 de ani. Jani a acceptat sã nu se spele în timpul perioadei de examinare, dar a primit 100 de mililitri de apã, pentru a se spãla în gurã. Aceasta a fost colectatã ulterior si cântãritã. Dupã cele 10 zile de supraveghere, sãnãtatea sa este în limitele normale.
Ciudãtenie
„Prezintã semnele formãrii urinei, dar aceasta este reabsorbitã de peretii vezicii urinare. Comitetul medical nu are nici o explicatie stiintificã pentru aceasta”, a declarat doctorul Shah. Jani povesteste cã de la vârsta de 8 ani o tine tot asa. „Am primit elixirul vietii printr-un orificiu în cerul gurii, care-mi permite sã trãiesc fãrã hranã si fãrã apã”, le-a explicat el medicilor.
"
www.jurnalul.ro/modules.php?op=modload&name=News&file=article&si...

Fenomenul mai este cunoscut si sub numele "fenomenul inedia", in care subiectii afirma ca nu au mai mancat nimic timp de zeci de ani.

Ce parere aveti: impostura sau fenomene paranormale?

Raporteaza abuz de limbaj
Voi fi la fel de dur ca adevarul si la fel de neindurator ca dreptatea.----,,Minciuna premeditata nu mai e chestie de fantezie,tine de caracter''-Tudor Musatescu----Prietenii vin si pleaca, dar dusmanii raman si se acumuleaza.----- -----Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost -----DUMNEZEU iubeste ingerii rebeli , adevaratii creatori care fac orice societate sa progreseze,ii ajuta si-i ocroteste, in schimb ii este indiferenta soarta oricarui ignorant mistico-religios------Este mult mai aproape de DUMNEZEU un ateu decat un miorlaitor ignorant mistico-religios,indiferent de confesiunea sau religia propovaduita ----Este mult mai bine, zic eu, sã îþi faci lectura pe vapor decât sã faci sex cu fundul.-TRAIAN BASESCU
Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Caracteristici parapsihologice sau paranormale la oameni
Mergi la: