back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Cum vi se pare noul renault fluence?

 


 
 
jones

22 mesaje
Membru din: 3/07/2008
Oras: Baia Mare

Postat pe: 26 Octombrie 2009, ora 00:19

Azi l-am vazut in parcarea unui dealer, fara numere si imi place mult de tot. Adica nu mai este deloc banal ca vechiul Megane sedan. Mi se pare o masina mare si eleganta, chiar limuzina, parca nici nu mai este de clasa compacta. Nu stiu care vor fi preturile, dar ca design arata foarte bine.
Voua cum vi se pare fata de Megane sedan??

Raporteaza abuz de limbaj
vasya

1 mesaj
Membru din: 14/11/2009
Postat pe: 14 Noiembrie 2009, ora 21:25

Azi am facut un drive-test cu Fluence modelul Dinamic,sta bine la capitolul suspensie,confort interior(pacat ca in romania nu este varianta cu navi)aparatele pe bord sunt bine amplasate,peste 135km la ora se aude cam tare motorul,asta ptr.ca e doar 1,6 benz.cred,scaunele sunt mai comode ca la jetta,din interior masina pare mai mare decat ai privio de afara.
Ca si parte absolut negativa as zice ca mai au de lucru francezii foarte mult la portbagaj,cand il ridici la maxim se opreste in doua tampoane de zguduie toata masina si zici ca-ti cade capacul la portbagaj in cap,cele doua brate de sustinere ocupa din cei 500 de litri ai sai cam 80 unde daca pui ceva risti sa le faca terci.
In rest arata si merge mai bn ca Meganul.


neo_ro1984

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Iunie 2010, ora 11:34

nu sunt genul care sa zica continuu ca masinile frantuzesti sunt cele mai rele si bla..bla.. dar astia de la renault exagereaza grav... nu am mai vazut un motor nou la ei de 10 ani... 1.6 benzina si 1.5 dci le au de cand lumea... le-au mai modificat electronica si au mai adaugat cate 5-10 cp si cam atat... deci tehnica noua 0 si la pret cer bani pe ea. Nu se compara nici fluence nici megane cu octavia, focus, jetta, corola, astra sedan, in nici un caz... vorbesc de masini din aceeasi clasa cam in aceeasi plaja de preturi. In plus renault sunt scumpi la piese de nu iti vine sa creziin 5 ani mai platesi inca o data masina din piese si revizii si nici nu sunt la fel de fiabile ca germanele sau japonezele. Referitor la placutul formei masinii... asta e o chestie pur subiectiva... dar mie personal masina mi se pare hidoasa... nu am vazut acea forma atletica, fluenta, linii legate intre ele... nimic frumos la masina asta... farurile alea parca sunt guri de somni, fara o grila frumoasa impunatoare in fata... eu zic NU pentru fluence.. dar repet e chestie de gusturi.. deci subiectiva

Raporteaza abuz de limbaj
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 11 Iunie 2010, ora 10:11

de acord cu tine, incearca si ei din rasputeri sa se mentina pe piata auto, dar au vanzari destul de slabe in continuare, din cauza preturilor prea mari raportate la produsele pe care le ofera.

Raporteaza abuz de limbaj
Sandel

271 mesaje
Membru din: 14/03/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Iulie 2010, ora 21:30

pt ondine vorbesti din auzite, mai citeste despre rapoarte financiare, imi pari total pe langa piata auto, daca spui ca renault incearca sa supravietuiasca. Adica astia acapareaza din ce in ce mai mult si tu spui ca e l alimita supravietuirii.
pt neo_ro, dumneata stii ceva in plus fata de ondine, insa esti doar subiectiv. Ia spune-mi VAG de cand au motoarele alea? Ce e rau daca motoarele alea inca merg? Si au introdus motoare noi, dar pe modele mai scumpe.

Raporteaza abuz de limbaj
Regret ca traiesc in Romania
| Varianta pentru tiparire a topicului Cum vi se pare noul Renault Fluence?
Mergi la: