back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Firme de inchirieri masini?

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 4 Martie 2009, ora 16:21

A facut cineva rezervare prin www.rent-a-car-baneasa.eu sa imi spuna si mie cum sunt ?!! Sau daca imi puteti da o sugestie, o recomandare care sunt cele mai bune firme, site-uri de inchirieri masini? Multumesc!

Raporteaza abuz de limbaj
cristiancluj

7 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 21:07

salut,

eu inchiriez destul de frecvent masini, si am luat de la multi tzepe, ba masina imi era adusa intr-o stare rea de tot.. ba rezervorul nu era plin ba murdara de tot. eu facand drumuri cluj bucurestii destuld e des inchiriez de la total car. au unele masini care la altii nu le gasesti si pana acum nu am ce sa le reprosez decat ca nu au sediu si in brasov www.totalcar-rentacar.ro poti apela cu incredere la ei daca ma intrebi pe mine

Raporteaza abuz de limbaj
invata sa conduci incet!
office

5 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 August 2009, ora 10:00

Am folosit si eu destul de des masini de la Carpe Diem Transport
Foarte promti ,puncruali, si masinile ok
www.cdtransport.ro

Raporteaza abuz de limbaj
Slavila_Radu

37 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 11:37

Incearca si la Top Cars...ii recomand cu incredere www.topcars.ro

Raporteaza abuz de limbaj
marianlucabv

2 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Brasov

Postat pe: 5 Ianuarie 2010, ora 14:01

Cea mai buna firma de inchirieri masini din Brasov, este UNIVERSAL LEASING S.A. Masini super O.K. si preturi f.f. bune. Merita incercat, mai ales daca e sa mergi la munte si vrei sa te dai prin zona. www.universal-leasing.ro
tel. 0740037544 - Remus Kollar

Raporteaza abuz de limbaj
crocodiluu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 11 Ianuarie 2010, ora 02:56

vad ca a reinviat topicul :)
personal am avut nevoie de curand pt 2 zile si am luat de la www.autorental.ro, in conditiile in care majoritatea nu vroiau decat minim 3 zile. au fost super ok, ieftini, masini bune, au diverse promotii(am platit mai putin ca pe site..)

deasemenea am prieteni care au luat de la www.autonom.ro, servicii bune, dar preturi ceva mai mari

Raporteaza abuz de limbaj
marianlucabv

2 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Brasov

Postat pe: 11 Ianuarie 2010, ora 15:15


Raporteaza abuz de limbaj
Drift_King

30 mesaje
Membru din: 23/07/2009
Postat pe: 8 Aprilie 2010, ora 16:51

salut ! In Cluj e vre-o firma care inchiriaza vw Tuareg ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1468

2 mesaje
Membru din: 4/02/2013
Postat pe: 4 Februarie 2013, ora 15:20

De la: Slavila_Radu, la data 2009-11-13 11:37:12Incearca si la Top Cars...ii recomand cu incredere www.topcars.ro[/quote]

Raporteaza abuz de limbaj
9am_1468

2 mesaje
Membru din: 4/02/2013
Postat pe: 4 Februarie 2013, ora 15:24

buna ziua,

si eu tot de la topcars-rentacar inchiriez de ceva vreme, sunt foarte multumit de serviciile lor, masinile sunt foarte intretinute si foarte curate!

Raporteaza abuz de limbaj
9am_2091

1 mesaj
Membru din: 22/05/2013
Postat pe: 22 Mai 2013, ora 23:24

Cel mai bine e sa inchiriati masina la in pret destul de rezonabil de thrifty sau alta companie internationala ca asa puteti depune plangere in cazul in care compania respectiva nu respecta contractul.
Nu uitati: nu acceptati masina sau semnati ceva inainte sa faceti poze la masina la absolut tot(interior si exterior), faceti poza la toate zgarieturile; daca puteti faceti un video in care sa filmati si persoana care va cedeaza masina. Trebuie neeaparat sa aveti ceva la mana in cazul in care nu e o companie respectabila. Verificati actele masinii, nu acceptati nimic in alta limba decat romana.
faceti poza la bordul masinii.
puteti sa va duceti la o vulcanizare in cazul in care masina e veche si sa verificati rotille masinii: foarte recomandat, in cazul nostru ne-a salvat viata!
Nu faceti greseala sa inchiriati de la www.airportrentacar.ro/ sau www.inchirieri-masini.ro/
este aceeasi companie. Masinile lor sunt inregistrate in Bulgaria si sunt foarte vechi. Nu va riscati viata, inchiriati de la o companie reputabila si de la care puteti gasim mai multe referinte.

Raporteaza abuz de limbaj
Robert_Niculas_1

1 mesaj
Membru din: 16/10/2013
Postat pe: 16 Octombrie 2013, ora 13:30

Cand am venit prima data din Franta cu avionul am apelat la serviciile unei companii mari. Am zis ca nah sunt mai de incredere. Vai ce am patit. Masina murdara, rezervoru aproape gol. Si ce preturi + limita de km.. Doamne!! Am zis ca nu se mai poate. A doua oara si apoi am apelat la un amic sa imi recomande o firma. Asa am ajuns la www.cars2go.ro
Ei au fost foarte sinceri. Au avut rabdare sa imi explice tot procesul. MI-au adus masina cum trebuie si direct la aeroport. Mi-a placut de ei
Ii recomand.


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 19/11/2013
Oras: Brasov

Postat pe: 19 Noiembrie 2013, ora 12:12

FII SIGUR CA FACI CEA MAI BUNA ALEGERE
atunci cand vrei sa inchiriezi o masina!

- Asistenta rutiera 24/7
- Kilometri nelimitati
- Asigurare CASCO
- Asigurare RCA
- Rovinieta
- Plin cu plin

www.intercarro.ro



Raporteaza abuz de limbaj
INTERCARRO® Rent a Car
9am_3105

1 mesaj
Membru din: 17/12/2013
Postat pe: 17 Decembrie 2013, ora 13:12

Am fost in Romania si am folosit firma Telcar. Sunt multumit. Am inchiariat o dacie Logar dar au si alte masini. Pretul consider ca a fost bun si toti cei cu care am vorbit au fost foarte seriosi. Am luat si am predat masina la Otopeni. Este o firma noua, sper sa se mentina asa si mai incolo. Ii recomand cui incredere.

Andrei

Raporteaza abuz de limbaj
Andrei81

3 mesaje
Membru din: 24/01/2014
Oras: Brasov

Postat pe: 24 Ianuarie 2014, ora 11:11

Salutare
Am avut si eu de curand nevoie de o masina in Brasov si, in urma cautarilor pe net, am ajuns la Intercarro (www.intercarro.ro), este chiar la reprezentanta Opel de pe Harmanului. Au numai masini noi, insa doar din gama Opel si Chevrolet. Nu sunt fan Chevrolet asa ca am ales un Opel Astra modelul nou, avea doar 3000 km la bord, inca mirosea a nou. Tipul de acolo a fost ok, am primit si ceva discount, am fost foarte multumit. Recomand!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16238 mesaje
Membru din: 20/03/2012
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 24 Ianuarie 2014, ora 11:21

De la: Andrei81, la data 2014-01-24 11:11:37Salutare
Am avut si eu de curand nevoie de o masina in Brasov si, in urma cautarilor pe net, am ajuns la Intercarro rent a car, este chiar la reprezentanta Opel de pe Harmanului. Au numai masini noi, insa doar din gama Opel si Chevrolet. Nu sunt fan Chevrolet asa ca am ales un Opel Astra modelul nou, avea doar 3000 km la bord, inca mirosea a nou. Tipul de acolo a fost ok, am primit si ceva discount, am fost foarte multumit. Recomand!


Cat e la noi inchirierea?
Opel Astra e o masina foarte practica, e ok.

Raporteaza abuz de limbaj
,,E-un curcubeu deasupra lumii sufletului meu"
Andrei81

3 mesaje
Membru din: 24/01/2014
Oras: Brasov

Postat pe: 24 Ianuarie 2014, ora 11:28

Eu am platit 240 Euro pe 8 zile. Vezi pe www.intercarro.ro

Raporteaza abuz de limbaj
9am_3761

4 mesaje
Membru din: 31/03/2014
Postat pe: 31 Martie 2014, ora 16:51

Salut, stiu ca e greu sa gasesti o agentie de inchirieri auto serioasa. Multe dintre ele ofera servicii proaste, comisione ascunse si pot provoca si alte neplaceri. Eu am patit-o de foarte multe ori si am ajuns in niste situatii foarte penibile din cauza termenilor specificati in contractul de inchiriere. Cred ca am incercat cam 10 agenti de inchirieri masini pana am gasit una serioasa care mi-a oferit servicii de calitate, transparente la preturi foarte mici si avantajoase, oferindu-mi suport pe toata perioada inchirieri masini. Agentia am gasit-o dupa lungi cautari pe site-uri specializate , si la inceput am crezut ca sunt la fel ca celelalte. Insa nu a fost asa, inca de la inceput cand am sunat si am discutat cu cei de acolo mi-au explicat toate conditiile si termenii de inchiriere. De atunci apelez la serviciile lor si sunt foarte multumit. Agentia o poti gasi pe www.rentacar01.ro/

Raporteaza abuz de limbaj
9am_4000

1 mesaj
Membru din: 29/05/2014
Postat pe: 29 Mai 2014, ora 15:10

Pentru cine vrea sa inchirieze in Brasov la preturi si garantii minime recomand www.zozorent.ro sau
www.zozorent.com

Raporteaza abuz de limbaj
9am_4049

1 mesaj
Membru din: 12/06/2014
Postat pe: 12 Iunie 2014, ora 11:40

Multe din firmele de aici nu mai sunt active ori si-au mutat site-urile. Din Bucuresti eu am folosit autonom pe care-i stie toata lumea si www.imarentals.ro/ . Am fost foarte multumit de amandoua.

Raporteaza abuz de limbaj
9am_3761

4 mesaje
Membru din: 31/03/2014
Postat pe: 29 Octombrie 2014, ora 12:31

Poti apela la aceasta firma de inchireri auto www.topcarsrent.ro/ . Sunt seriosi si au preturi destul de avantajaose.

Raporteaza abuz de limbaj
9am_4715

1 mesaj
Membru din: 31/12/2014
Postat pe: 31 Decembrie 2014, ora 11:46

ATENTIE la firma cu numele "TEN" din Bucuresti !!!

www.rentacar-ten.ro/contact.html

Sunt foarte neseriosi si obraznici.
Patronul este un interlop foarte impertinent si incearca sa va insele cu un contract conceput gresit.
Mi-au adus masina cu 3 ore intarziere si m-au pus sa semnez contractul la repezeala si nu am apucat sa vad "detaliul" in care daca depaseam numarul de kilometri aveam de platit 0.4 euro/km....in loc de 0.04 euro cat este la majoritatea firmelor. Adica trebuia sa platesc de 10 ori mai mult decat la alte firme !!!
Am calculat ca daca ma duc pe Transfagarasan-Sibiu-Transalpina_Bucuresti...voi plati in plus 250 de euro pentru depasirea de kilometri !!
Acest lucru este scris si pe site si in contract, deci nu este o eroare.
Eram pe drum pe autostrada Bucuresti-Pitesti cand am realizat acest lucru si m-am oprit si i-am sunat. Mi-a raspuns patronul, care mi-a zis ca nu e nici o problema, ca pot sa merg linistit. Dar eu i-am zis ca ESTE O MARE PROBLEMA, PENTRU CA AM SEMNAT CONTRACTUL PENTRU 0.4 EURO, deci daca depasesc va trebui sa platesc suma aia absurda. I-am cerut sa-mi schimbe contractul cu unul bun, dar a zis ca nu mai are formulare si ain final a devenit obraznic.
Atunci am renuntat sa mai plec si am inceput sa le caut adresa. oameni buni, nu am gasit-o...am cautat-o vreo 2 ore.
Am vrut sa-mi incarc GPS-ul, si priza nu mergea. IN final, cautand adresa lor, mi s-a descarcat si GPS-ul.
Era o adresa fantoma, intre Voluntari si Pipera. L-am sunat din nou si a zis foarte enervat ca vine la benzinarie si ca-mi da banii inapoi...
Cand a ajuns a inceput sa-mi fluture cateva sute de euro pe la nas, ca sa-mi arate ca el are bani si ca e firma serioasa, cauta sa ma umileasca pe mine ca-mi da banii inapoi, etc, etc...
Mi-a zis ca sunt recalcitrant si ca trebuia sa repar singur priza electrica.... Am ramas socat de cat tupeu si ce caracter infect poate sa aiba un om....
Un jeg de om si de firma...
Am pierdut o zi de concediu si a doua zi am apelat la o firma serioasa, cu care nu am avut probleme de nici un fel.
In concuzie aveti grija sa ocoliti acesti nenorociti cu numele "TEN"

Raporteaza abuz de limbaj
9am_5004

4 mesaje
Membru din: 18/03/2015
Postat pe: 18 Martie 2015, ora 16:15

eu vi-i recomand pe cei de la www.carsrental.ro , sunt renumiti in bucuresti cel putin pentru servicii bune de inchirieri auto

Raporteaza abuz de limbaj
9am_5198

1 mesaj
Membru din: 16/05/2015
Postat pe: 16 Mai 2015, ora 23:41

Firma noua pa piata din Bucuresti si Brasov www.swiso-rent-a-car-brasov.ro/inchirieri-auto.php

Raporteaza abuz de limbaj
Banica_Catalin_1

1 mesaj
Membru din: 23/05/2015
Postat pe: 23 Mai 2015, ora 11:06

Salut sau buna ziua,mi s-a intamplat si mie sa imi iau multe tepi ,sunt foarte multi tepari la firmele de inchirieri auto,eu fac Spania - Romania mai exact Bucuresti pentru vacante,am gasit ceva mult mai ok si ca pret si ca angajati.Merita sa aruncati o privire poate va pot ajuta www.rentacar-ten.ro/preturi-inchirieri-masini.html

Raporteaza abuz de limbaj
paraschivudaniel

1 mesaj
Membru din: 30/10/2015
Postat pe: 30 Octombrie 2015, ora 09:14

Eu am inchiriat de la Rentador Auto, parca firma era din Ploiesti dar mi-au adus masina la hotel in Bucuresti, nu am platit nimic in plus.
Mi-au adus masina, am inspectat-o in detaliu, si la interior si la exterior, rezervorul plin, masina curata, avea si servetele umede in portiera.
Am semnat actele, eu am inchiriat 4 zile si nu am avut limita de kilometri, nu au fost probleme.
Masina era un Passat model nou, era bine intretinuta, avea cam 50.000 km, care, dupa starea masinii, cred ca erau reali.
Cand m-am intors, am primit garantia inapoi desi deteriorasem putin bara spate, am zgariat-o cu bagajele. Am trecut zgariietura in procesul verbal, dar a fost ok.

Atentie la tepari, ca suntem toti patiti!

Raporteaza abuz de limbaj
Razvan_Mihai_Paraschiv_1

5 mesaje
Membru din: 5/11/2015
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Noiembrie 2015, ora 18:36

Eu am inchiriat recent de pe site ul www.rent-a-car-otopeni.ro , am fost destul de multumit. Masina mi-a fost adusa la aeroport.

Raporteaza abuz de limbaj
9am_Elena

3 mesaje
Membru din: 24/11/2015
Postat pe: 24 Noiembrie 2015, ora 10:15

Buna ziua,

Stie cineva o firma de inchirieri, preferabil din Brasov, de unde pot inchiria un microbuz de 8 locuri in stare buna, pentru deplasare in strainatate?
Multumesc anticipat.

Raporteaza abuz de limbaj
Razvan_Mihai_Paraschiv_1

5 mesaje
Membru din: 5/11/2015
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Noiembrie 2015, ora 23:52

Din pacate nu cred ca vei gasi o firma de rent a car din Romania dispusa sa iti inchirieze masina pentru a pleca in afara tarii.

Raporteaza abuz de limbaj
Razvan_Mihai_Paraschiv_1

5 mesaje
Membru din: 5/11/2015
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2015, ora 18:23

inchirieri masini Bucuresti

Raporteaza abuz de limbaj
Stefanita

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 24 Aprilie 2024, ora 16:22

Iti recomand VLS Rent Cars pentru inchirieri auto 8+1 in Bucuresti si Romania. Au inchiriere rapida, autovehicule de calitate si preturi corecte.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Firme de inchirieri masini?
Mergi la: