back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Tiguan

 


 
 
mihaicoco_121

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 1 Februarie 2009, ora 10:49

salut, ce parere aveti despre Tiguan Trak and Field ?
credeti ca este cel m-ai bun suv,la categoria lui ?
credeti ca o vor mai ieftini ?

Raporteaza abuz de limbaj
CLAUDIUS_CALINESCU

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Oras: Brasov

Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 05:12

daaaaaaaaaaaaaaa

Raporteaza abuz de limbaj
b56eid

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 07:20

Da,cred ca anul viitor o sa-mi achizitionez unul

Raporteaza abuz de limbaj
danerceanu
ssorin_bv

8 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 08:45

Desi sunt un fan al vw-urilor Tiguan este un esec. Pentru ca este urat normal ca este si scump

Raporteaza abuz de limbaj
valentin_anca

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 10:22

Tiguan e o masina super, mai ales varianta track&field, iar in privinta pretului sa fim seriosi ,cat sa mai scada.
are deja o reducere de 5000 euro , dar.... promotia se va incheia la 28 februarie,
plus ca multi, daca ar ajunge Tiguan-ul la 10.000 euro, tot logan de 9.000 euro ar lua.

Raporteaza abuz de limbaj
seradi

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Zalau

Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 13:41

am inteles ca renault koleos ii mai reusit,sincer nu sunt fan al vw
cam mic spatiul interior la tiguan...scumpa intretinerea

Raporteaza abuz de limbaj
eu
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 14:38

e urat!
urat rau de tot!

Raporteaza abuz de limbaj
catalinpredaorizontnet

1 mesaj
Membru din: 31/01/2008
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 14:47

Nu e chiar foarte urat ca aspect. Ca utilitate.... strutocamila.
Asta se intampla cand vrei sa faci dintr-un Hatchback un SUV

Raporteaza abuz de limbaj
jejnk

138 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 15:08

mercedes GLK!!!!!!!!!!!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 21:58

Nasol rau, vezi Audi Q5 sau Ford KUGA ; compara optiunile si MARCA mai ales , e la furat!

Raporteaza abuz de limbaj
ady_just_me_2006

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Februarie 2009, ora 10:30

avend in vedere ca este un wv in primul rand banuiesc ca este o masina buna fiabila cat despre pret nush de ce wv au preturile asa de mari la modelele sale in rest sunt ffffff k

Raporteaza abuz de limbaj
cocas

9 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Hunedoara

Postat pe: 15 Februarie 2009, ora 13:40

Tiguan..., cred ca la un moment dat oricine daca ar avea o asemenea masina nu ar face comparatie cu ranault s-au ford etc.,dar fiecare are preferintele sale, parerea mea este o masina buna si daca o sa am posibilitatea sa achizitionez nu stau prea mult pe ganduri.

Raporteaza abuz de limbaj
ccs
valentin_anca

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Februarie 2009, ora 15:57

asa se intampla de obicei:D , detinatori de logan, fiesta , clio si alte turcisme de genu asta, ajung sa critice si sa si dea cu parerea despre vw . :D
probabil ca fiecare isi doreste sa conduca un vw , fie el golf passat sau tiguan, nu mai zic de touareg ....dar e clar ca nu si permite
unu care conduce un bmw sau un mercedes probabil ca nu va fi atras de un vw, asta e ..... e indreptatit omu
dar restul intai sa conduceti un vw , sa-l detineti si apoi sa va apucati sa postati
s-auzim de bine

Raporteaza abuz de limbaj
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 16 Martie 2009, ora 18:54

cine apuca sa conduca un vw stie despre ce este vorba, si in afara de designul exterior care este in ochii fiecaruia, calitatea materialelor si a executiei, durabilitatea motorului si eleganta in rulare, fiecare este liber sa aleaga apoi modelul potrivit, de la skoda la seat, apoi vw si luxul absolut, audi.
plus ca veci nu mai are nevoie de alta masina produsa de francezi, italieni, indieni :) si nici nu va vrea sa revina la o masina mult inferioara.
aici este si raspunsul referitor la pretul putin mai mare al masinilor vw, prohibitiv chiar pentru foarte multi in cazul masinilor audi.
adevarul ca aceste masini nu sunt chiar pentru oricine, si din pacate multa lume se multumeste cu putin si nu vrea sa recunoasca asta in ruptul capului.
prefera sa ii dea inainte ca ce masina buna produce renault sau mai stiu eu cine, ca de asta are si el, in ideea ca se va convinge sigur ca a facut alegerea cea mai buna.
si apoi vedem la televizor rezultatul tragic al unui accident pentru pasagerii dintr-un logan, sau alta masina pentru oameni inconstienti, multi din pacate din cauza saraciei si a unor mentalitati depasite de realitatea economica.
nu uitati cand cumparati o masina ca viata voastra nu are pret.

Raporteaza abuz de limbaj
jejnk

138 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Martie 2009, ora 15:27

toate masinile pe care le-am avut pana acum au fost din concernul vw, culmea am condus tiguan, e super ok masina super super ok, dar totusi mercedes GLK ruleaza, intr-adevar costa cat 2 tiguanuri, dar merita toti banii

Raporteaza abuz de limbaj
jejnk

138 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Martie 2009, ora 15:37

ondin666 vreau sa te contrazic un pic, desi sunt total IMPOTRIVA afirmatilor gen "renault e masina buna" renault e cea mai proasta marca de masini dupa dacia, i-au intrecut total pana si peugeot si citroen....dar tin sa iti zic ca niste prieteni au cazut 15 metri in prapastie cu renault megane cu 12 airbaguri sau 10, era full de airbaguri, 4 insi , si n-au patit nimic(gen moarte, coma etc, doar fracturi),a luat dauna totala pe ea... deci ca siguranta masina e ok

Raporteaza abuz de limbaj
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 18 Martie 2009, ora 19:14

vrei sa spui ca au avut ei zile, in compensatie la ghinionul sa ajunga in prapastie, dar si multa bafta sa scape cu bine.eu am avut colegi care au cazut intr-o prapastie cu un sprinter plin de marfa si au scapat amandoi cu viata, fracturi, splina rupta si multe altele, dar asta nu inseamna neaparat ca masina x sau y e cea mai sigura daca te arunci cu ea in prapastie.acolo numai D-zeu are grija de tine, orice producator de masini nu se bazeaza pe asta cand proiecteaza si produc o masina.
pentru mine orice masina are cel putin 3 dimensiuni...sa fie perfect functionala, totul sa lucreze optim cat mai mult timp conform destinatiei, sa fie utilizate in constructie materiale de buna calitate si sa ofere un grad ridicat de confort si siguranta in rulare.
restul sub titlul de design, brand, marketing, optionale etc. sunt amanunte.

Raporteaza abuz de limbaj
ulise

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 1 Aprilie 2009, ora 20:04

De la: mihaicoco_121, la data 2009-02-01 10:49:54salut, ce parere aveti despre Tiguan Trak and Field ?
credeti ca este cel m-ai bun suv,la categoria lui ?
credeti ca o vor mai ieftini ?


ce a-ti alege intre un Tiguan Trak & field si o Honda CR-V-2008
si care dintre aceste SUV-uri credeti ca este m-ai bun

la preturi este clar - CR-V - 32 000/TIGUAN TRAK & FIELD-cu aproape toate optiunile se duce pe la 37 000

Raporteaza abuz de limbaj
ssorin_bv

8 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Aprilie 2009, ora 00:56

Am precizat mai sus faptul ca este urat. Probabil m-am obisnuit cu un anumit tlook al vw. Dar precum scria cineva mai sus cel mai important lucru este sa conduci un vw. Nu vorbim de codus o zi sau doua. Cel putin 6 luni ar fii indicat , ca sa apuci sa traiesti cu un vw multe bariere si greutati din jungla noastra de trafic si apoi ai sa reaizezi ce inseamna un vw. Revin iar la cineva care scria ca vw-urile sunt scumpe.Asa e pentru ca cineva care le produce stie pe ce cere banii. Multi fac greseala sa compare o masina second hand vw cu una noua gen renault. Fratilor daca e sa facem comparatie intre masini la capitolul calitate si design le facem intre masini noi. Si sa revenim la topicul acestei discutii as dori sa spun domnului: daca ai bani sa cumperi tiguanul si daca dupa un test drive te simti bine in masina din toate punctele de vedere nu mai sta pe ganduri. Nu uitati ca atunci cand iti cumperi o masina mai ales noua iti satisfaci un moft care face bine creierului care apoi va face bine organismului si implicit sanatatii dumneavostra. Asa ca dragii mei forumisti care aveti bani cumparati numai decat un Tiguan si daca mai aveti bani luati-mi si mie unul si o sa va pomenesc tata viatza mea de bine si apoi o sa transmit si urmasilor mei. pa va pup

Raporteaza abuz de limbaj
ulise

6 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 5 Aprilie 2009, ora 10:56

M-am hotarat merg pe honda CR-V ,este f fiabila pret rezonabil,off-road nu se compara cu Tiguan Trak & Field [m-ai slaba vreau sa spun] ,dar in rest are aceleasi dotari si se comprta super pe sosea,merge si 4x4 dar nu la fel ca Tiguanaul[m-ai slaba] dar te ajuta pe zapada drumuri proaste, munte etc.
saltare ,my frieds

Raporteaza abuz de limbaj
ssorin_bv

8 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 5 Aprilie 2009, ora 21:52

Deja noi iubitorii de Vw stim ca cei care conduc Honda sunt cei care isi doresc foarte mult un Vw dar din motive economice se duc la Honda. Normal ca-i intelegem. Gresesc cumva?

Raporteaza abuz de limbaj
neo_ro1984

32 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 10:28

De la: ulise, la data 2009-04-05 10:56:29M-am hotarat merg pe honda CR-V ,este f fiabila pret rezonabil,off-road nu se compara cu Tiguan Trak & Field [m-ai slaba vreau sa spun] ,dar in rest are aceleasi dotari si se comprta super pe sosea,merge si 4x4 dar nu la fel ca Tiguanaul[m-ai slaba] dar te ajuta pe zapada drumuri proaste, munte etc.
saltare ,my frieds


super alegere.. super masina... vw calitativ sunt bune.. dar eu cred ca cr-v e cu o clasa peste tiguan la imagine cel putin.. si la spatiu si altele... vw sunt masini bune dar exagereaza putin cu preturile la noile modele de fiecare data

Raporteaza abuz de limbaj
Florin_mara

5 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 10:49

Am 2 Honde si nu a-si cumpara un VW.
Mai ales Honda e mai scumpa decat VW.
Sunt prea sarac sa-mi cumpar ceva ieftin.

Raporteaza abuz de limbaj
Florin_mara

5 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 10:53

Daca vrei sa iesi putin in off-road va trebui sa alegi versiunea 2 care s-a fabricat pana in 2006. Versiunea 3 din 2007 este mai joasa si conceputa pentru asfalt mai mult desi este 4x4 permanent.
Eu am un CR-v 2006 cu motor de 2 litri benzina.
Are 190.000km. Sa imi aratati va rog un Tiguan cu astfel de rulaj care sa se comporte la fel la drum cu acest numar de km

Raporteaza abuz de limbaj
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 14 Mai 2010, ora 16:52

Nu va cumparati nici Tiguan nici CRV, luati Duster, ca asa are si vecinul de la 2 si cel de la 4, este super noua, extrem de frumoasa, spatioasa la greu, daca in logan incapea numai un porc intreg, in asta incap si doi, fara probleme.
Totul tine de imagine, vrei sa fie neaparat SUV, atunci bun-i si duster, vrei sa ai o masina putin mai eleganta, baga o honda, vrei si eleganta si performante, cumpara tiguan, vrei toate astea dar sa arati si ca nu mai sti ce sa faci cu banii, cumpara GLK.
Chiar esti important si vrei sa ajungi repede oriunde, cumpara un avion Gulfstream si asa i-ai luat din prima pe toti vecinii de la bloc.
:)

Raporteaza abuz de limbaj
dafffne

68 mesaje
Membru din: 29/09/2008
Oras: Constanta

Postat pe: 4 August 2010, ora 18:10

Ce design este k ( este specific vw, linii clare si curate ), dar la condus nu mi s-a parut deloc impresionant motorul de 2.0 TDi. Se conduce f usor Kuga. Am vazut un model dragut pe strada Hyundai ix 35.

Referitor la noul SUV de la Dacia mi se pare ca este util persoanelor ce doresc sa invete cum se sudeaza, deoarece pe faimosul model se poate observa in detaliu acest aspect.

CRV-ul este o masina. Japonezii de la Honda chiar au un nume in domeniul auto. Asadar nu cred ca-si au rostul discutii ca acel client de Honda nu-si permite vw. Pote pur si simplu nu il vrea ca nu este ce ii trebuie lui si conform gusturilor sale!

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1715 mesaje
Membru din: 8/02/2011
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Februarie 2011, ora 09:42

ceva modele noi de tomberon ?

Raporteaza abuz de limbaj
Decat batran si sarac mai bine tanar si bogat!
| Varianta pentru tiparire a topicului tiguan
Mergi la: