back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Vanzari foarte slabe pentru laguna

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
eugenius

5 mesaje
Membru din: 2/07/2008
Oras: Calarasi

Postat pe: 17 Octombrie 2008, ora 16:23

Mie mi-a placut dintotdeauna masina asta. Si primul si al doilea model, doar ca al treilea nu0mi place absolut deloc. Cel putin stopurile sunt oribile…acu ceva timp am si citit ca Laguna se vinde foarte prost, deci mai sint si altii care gandesc ca mine.

Raporteaza abuz de limbaj
Florin_bacalu

88 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 Ianuarie 2009, ora 01:56

pacat de interior....e demential...dar exteriorul e praf...

Raporteaza abuz de limbaj
tuiu

3 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Resita

Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 08:25

mah nush ce sa zic......curu si interioru ma atrage..nu pot sa zic dat farurile si botu is aiurea rau de tot

Raporteaza abuz de limbaj
flerinel007

9 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 15 Ianuarie 2009, ora 10:44

noua laguna este fff urata.e varza.
pe cand laguna coupe foarte smechera

Raporteaza abuz de limbaj
sorinpantazi

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Ianuarie 2009, ora 17:14

eu lucrez in industria pieseloe pentru renault si laguna,si nu-mi pasa daca ma credeti sau nu,dar nu isi merita banii,e frumoasa ca aspect interior si exterior dar nu piesele nu fac banii,pacat ca nu lasa la pret,cu siguranta laguna ar fi avut de castigat...

Raporteaza abuz de limbaj
musat_aurel30

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 19:14

Pai ce sa vanda?

M-am uitat azi sub ea, nici macar laguna asta de la ei, nu are suspensie independenta pe spate.

Ce sa mai zic de megan sau clio!

Am clio de servici si e varza!

La stabilitate bate spre matiz!

Toate sunt facute la misto la acest simbol (lumina la interior cand se aprinde, cand nu, chederul la o usa spate s-a rupt (masina are un an si usa aia nu s-a deschis de 50 de ori)

Bordul si plasticaraia sunt chicioase!

Troncane, cu toate ca nu are jocuri, pe curbe cu ceva denivelari bat amortizoarele de zici ca se rup.

Ascultati-ma pe mine, E VARZAAAA!

Raporteaza abuz de limbaj
Boanta_ady19

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Aprilie 2009, ora 10:10

Am citit toate mesajele voastre postate dar nu am vazut pe nimeni putin mai informat in legatura cu Laguna!!! Masina a fost creata cu gandul sa fie un concurent serios pentru masinile germane din clasa ei!
Si au inceput cu calitatea, ei intentioneaza sa intre in top 3 calitate cu acesta masina, dar au omis cel mai important lucru de la o masina si anume designul din acesta cauza anul acesta masina va avea un facelift destul de important !!
Mare greseala mentinerea lui Patrick Le"Q pe post de designersef!!!
Citroen a furat cam de pe la toate masinile nemtesti si a creat C5.....de la pozitie de condus pana la forma caroseriei!!
Bine cu romanii astia ca fac bani companiei Renault!!!

Raporteaza abuz de limbaj
alin_9fix

9 mesaje
Membru din: 24/03/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 12 Aprilie 2009, ora 19:12

mah nu stiu daca ti-ai cumpara un mercedes te gandesti ce au vrut sa faca din ea..te gandesti daca iti place si isi merita banii..nu ma incalzeste pe mine ce au vrut sa faca francezii din laguna..oricum chestia cu top 3 calitate este ca o usa din dos pt a concura cu masinile nemtesti..dar pentru a avea profit trebuie sa vinzi multe masini sau putine si scumpe...laguna nu face parte din nicio categorie..este o teapa cum au avut si cu velsatis...de lohan toti vb urat si tine in spatele renault..din cand in cand mai fabrici si ce se cere

Raporteaza abuz de limbaj
iuliancarstoiu

2 mesaje
Membru din: 31/07/2008
Postat pe: 3 Mai 2009, ora 02:39

Nu stiu ce inseamna pentru tine teapa dar eu am avut si laguna 2 si acum de 6 luni am laguna 3.
Masina este dementiala pentru orice drum fie lung fie scurt.
Din toti care va dati cu parerea aici despre un model sau altu cati Km ati mers cu laguna sa vedeti cum este?
Toti aveti un cliseu cu masinile nemtesti am prieten care la 6000 km i s-a blocat motoru la pasat.

Raporteaza abuz de limbaj
magister2006

34 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Mai 2009, ora 14:43

: Laguna III pare a fi o reusita, insa este f. scumpa si va stationa in depozite pana va mai reduce cu 3-4 mii E. Altfel, are mult de asteptat .Estimarile vanzarilor auto nu indica optimism. Sa nu uitati ca acum si inca ... piata va aprtine CUMPARATORILOR

Raporteaza abuz de limbaj
x?
Boanta_ady19

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Mai 2009, ora 15:55

Ma uit la voi toti, cei care a-ti scris despre Laguna si nu numai despre ea , ca va dori-ti ca toate masinile sa fie construite in Germania !!!Ce ati luat in calcul, doar motoarele lor diesel? Dar despre motoarele pe benzina de ce nu spune-ti nimic?
Pt ca nu au destula experienta? Si nu aveti cum sa le lauda-ti? 1. Gusturile oamenilor difera f mult, sunt pers care cumpara masina doar pt ca arata bine, altele se uita la fiabilitate!!
2.Nu stiu cati dintr-e cei care scriu au mai citit cate ceva din carti sau vb doar din auzite !!

Raporteaza abuz de limbaj
alin_9fix

9 mesaje
Membru din: 24/03/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 17:58

nu ma refeream ca e teapa pt client..ca sunt multi posesori de laguna care sunt f multumiti de ea, nicio prb..eu ma refeream ca s-au bagat f multi bani in proiectul asta si nu a fost reusit.vanzarile sunt f slabe si asta denota cat de mult o aprecieaza oamenii..cat despre masinile nemtesti sa nu uitam ca wolkswagen e pe locul doi mondial la constructori la masini, asa ca nu cred ca au ajuns acolo pt ca nu au motoare bune..mie imi place mai mult exteriorul decat interiorul dar nu ma convinge sa o cumpar ..oricum cred ca proiectul asta e depasit de laguna 2 ca vanzari si profit

Raporteaza abuz de limbaj
Boanta_ady19

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 5 Mai 2009, ora 20:17

O completare pt tine,masina a fost gandita mai mult din interior catre ext ,una dintre greselile pe care le-au recunoscut !!!
Ma repet , nu stiu ce ar face Renault fara romanii astia care muncesc pe bani putini ca sa vanda ei la un pret mai mare!! Putem sa vedem din 2012 modele noi la compania Renault, un design mai pe gustul europenilor asta in special datorita retragerii lui Patrick Le"Q(seful dep de design al Renault)

Raporteaza abuz de limbaj
alin_9fix

9 mesaje
Membru din: 24/03/2008
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 18:12

mai nu cred ca a fost o greseala..asa a fost gandit proiectul ca ar avea vreo sansa de reusita pentru ca nu aveau cum sa se lupte cu masinile germane..chiar daca scoteau cel mai revolutionar design..asa macar pot sa se mandreasca ca sunt in topul lui peste 3 calitate..e intrarea prin dos dar macar e un pas inainte..

Raporteaza abuz de limbaj
teo_joopuk

47 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 21 Mai 2009, ora 22:43

esti atit de sigur?oare deti vreo masina sau vorbesti si tu asa ...sa te afli in vorba

Raporteaza abuz de limbaj
teo_joopuk

47 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 21 Mai 2009, ora 22:47

nu sti nimic baiete esti habarnist totsl


Fosta membra 9am.ro

2 mesaje
Membru din: 8/04/2009
Oras: Pitesti

Postat pe: 28 Mai 2009, ora 11:55


Raporteaza abuz de limbaj
EA
jejnk

138 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 15:13

passat?? e muci masina , sunt fan masini nemtesti , dar passat`ul e zdrente, lucrez la porsche si credeti-ma...numai passaturi cu probleme majore. laguna 3 arata ca o cutie de chibrituri, nu stiu nimic despre ea, dar arata ca o masinutza cu telecomanda...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

140 mesaje
Membru din: 31/10/2008
Oras: Cernavoda

Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 15:58

De la: Boanta_ady19, la data 2009-05-03 15:55:02Ma uit la voi toti, cei care a-ti scris despre Laguna si nu numai despre ea , ca va dori-ti ca toate masinile sa fie construite in Germania !!!Ce ati luat in calcul, doar motoarele lor diesel? Dar despre motoarele pe benzina de ce nu spune-ti nimic?
Pt ca nu au destula experienta? Si nu aveti cum sa le lauda-ti? 1. Gusturile oamenilor difera f mult, sunt pers care cumpara masina doar pt ca arata bine, altele se uita la fiabilitate!!
2.Nu stiu cati dintr-e cei care scriu au mai citit cate ceva din carti sau vb doar din auzite !!


Mosule, lasa-te de masini si cartile lor si pune intai mana pe o carte de gramatica, nu de alta, dar m-ai rupt cat de urat poti sa scrii, ma oripilezi!!! Esti groaznic si inca ceva, ai masina?
In rest, sa fii sanatos si sa citesti muuuuult de tot.....

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

140 mesaje
Membru din: 31/10/2008
Oras: Cernavoda

Postat pe: 15 Noiembrie 2009, ora 16:00

De la: sotto015156, la data 2009-05-28 11:55:53

Salut, merg si eu o tura

Raporteaza abuz de limbaj
Boanta_ady19

7 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Noiembrie 2009, ora 21:57

La ce pot sa ma astept de la tine cand noi vb despre masini si tu te referi la un anumit limbaj !!! Asa e cand nu mai ai par pleca si mintea cu el odata!!! Sorry pt tine dar esti patetic!!!
Trezeste-te si incearca sa dai un raspuns la obiect vis-a vis de acest topic!!

Raporteaza abuz de limbaj
sotto077296

1 mesaj
Membru din: 2/12/2009
Postat pe: 2 Decembrie 2009, ora 15:36

In primul rand as dori sa va recomand seria de motoare TSI pe benzina si in al doile rand motore nu gasiti in carti ci la showroom-uri. Multumesc pentru pareri.

Raporteaza abuz de limbaj
9am096449

28 mesaje
Membru din: 14/07/2009
Postat pe: 8 Decembrie 2009, ora 22:13

Salut!...
Ai perfecta dreptate, acum si romanul s-a mai emancipat la capitolul masini, ca doar nu mai este pe piata decit batrina Dacia.Omul se unita in primul rind la banii facuti cu greu si pe urma la masina pe care vrea sa o cumpere; si va spun o vorba - totul in primul rind la o masina ( ca e romaneasca sau straina ) este:
- pret, - calitate, fiabilitate.
Dupa... se mai uita si la desain, marci, forme, prestanta in timp a marcii si tipului de masina, preturile la comsumabile si daca le gaseste usor, etc.
Este adevarat, sa se mai uite in special francezii astia si in gura clientului ca doar (lozinca este: clientul nostru, stapinul nostru ).
Sa studieze bine piata , si in special la masinile SH, sa vada atunci ce anume se cauta de potentilii cumparatori.
In concluzie - daca o masina respecta cit de cit ( in linii mari ) cerintele de mai sus, acea masina se va cauta si daca are 2, 3, 4 sau mai multi ani de rulaj. In general c-am asta este piata pentru marea majoritate de romani, cit si la altii... cred!.

Raporteaza abuz de limbaj
9am109855

3 mesaje
Membru din: 1/08/2009
Postat pe: 9 Decembrie 2009, ora 15:53

noul laguna cupe, daca nu stiai, e in shou room.l-am vazut zilele trecute. e frumos. mai frumos decat noua laguna.

Raporteaza abuz de limbaj
9am125936

6 mesaje
Membru din: 27/09/2009
Postat pe: 3 Ianuarie 2010, ora 12:49

asa e e superb coupeul...seful meu patronul de la renault iasi si a cumparat facuta pentru franta si nu am cuvinte ...

Raporteaza abuz de limbaj
Seth

11 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Craiova

Postat pe: 14 Mai 2010, ora 19:41

Am avut Laguna 2 break/combi/estate (cum i-o fi zicand) luata second pe la vreo 70K de km si am mai facut eu vreo 20K si s-a comportat exemplar. Nu am avut nici o problema cu ea, m-am intalnit recent cu noul proprietar si a zis ca merge fara pb masinuta.
Adevarul este ca a fost 1.8 benzina, am inteles ca la cele diesel le cam pica turbina, fapt spus de omul din service Renault, la modul ca bine ca ati luat pe benzina. :)
Despre Laguna 3 nu pot sa-mi dau cu parerea decat vizual, design-ul mi-i se pare o involutie, farurile alea alungite in sus gen clio fac masina sa para inalta si instabila, iar spatele ridicat da aceeasi impresie.
Interiorul pare foarte elegant, nimic de obiectat aici.
Daca pe presupusul facelift ii pun niste faruri alungite orizontal, nu urcate pe aripi, si ii coboara spatele cred ca ar fi senzationala masina.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

293 mesaje
Membru din: 8/09/2012
Postat pe: 20 Noiembrie 2012, ora 01:27

.

Raporteaza abuz de limbaj
Polixenia

2831 mesaje
Membru din: 9/12/2012
Oras: Resita

Postat pe: 30 Ianuarie 2013, ora 23:18

cogito ergo sum

Raporteaza abuz de limbaj
Polixenia

2831 mesaje
Membru din: 9/12/2012
Oras: Resita

Postat pe: 30 Ianuarie 2013, ora 23:18

cogito ergo sum

Raporteaza abuz de limbaj
Polixenia

2831 mesaje
Membru din: 9/12/2012
Oras: Resita

Postat pe: 30 Ianuarie 2013, ora 23:18

cogito ergo sum

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Vanzari foarte slabe pentru Laguna
Mergi la: