back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Bugatti veyron in romania?!

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
dundee

9 mesaje
Membru din: 2/07/2008
Oras: Giurgiu

Postat pe: 2 Iulie 2008, ora 15:06

Exista pana la urma? Mi-au spus niste pprieteni ca ar fi unul al nu stiu cui bogatan, da e undeva in molvova, cred ca in Piatra Neamt

L-a vazut careva sau e doar o lauda?!


speedster

18 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Iulie 2008, ora 16:26

Exista...si exista demult

Mi-au zis niste prieteni ca au niste prieteni care l-au vazut pe DN2:)


Aia nu e masina de circulat in romania...

Raporteaza abuz de limbaj
Banderas101

2 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 3 Iulie 2008, ora 02:43

eu sunt din piatra neamt si nu e nici un bugati aici .daca era se auzea tot orasul si nici nu am vazut-o.orasul e mic si daca era se auzeau multe despre ea

Raporteaza abuz de limbaj
mikes

10 mesaje
Membru din: 2/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 3 Iulie 2008, ora 11:58

Banderas101, normal ca nu ai auzit nimic de Veyron in Piatra Neamt. Din cate stiu eu masina exista in Bacau sau Onesti.

Cred ca a fost prezentata la Promotor. N-am vazut emisiunea, dar am vazut un anunt cum ca urmau sa o prezinte. Oricum asta era demult.

Raporteaza abuz de limbaj
claudiadocuz

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Iulie 2008, ora 02:44

masina exista cam de mult. e a unuia din bacau de face tat-su strazi prin toata romanica si are contracte cu statul...masina din afaceri cu statul...


janos_ok27

4 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Iulie 2008, ora 09:33

nu stiu cat stiti voi despre veiron dar since nu mi es pare o amsina care sa isi merite banii..sa va spun si de ce..inafara k este vb despre un moft..

in primul rand este o masina la care costul de productie este ami mare decat cel de vanzare:))ceea ce ma amuzat cel mai mult

in al doilea rand k si specificatii nu poti merge q viteza maxima prea mult din 2 motive nu rezista cauciucurile decat 12-15 minute la aceea viteza dar nu asta e problema k oricum ramai fara combstibil inite:P..aaaa asta dc ai unde sa mergi cu ea in romania:))

in al treilea rand el foloseste 2 motoare in V de la AUDI aceste motoare sunt pues in W si suna k un autobuz:(

degeaba ai un motor de 1000 de cai si care costa 2 milioane de euro cand la liniutza o masina de 25 de mii de lire te egala pe distanta scurta (vezi Atom Ariel)

tot degeaba veiron dc are motorul pozitionat in spate ceea ce nu convera un echilibru stabil in curbe din cauza nedistribuirii egale a greutatii in masina..adik pe circuit dc este vb despre timp scos nush dc este masina pe care ai vrea sa o conduci:(

per ansamblu poti gasi masini mult mai ieftine care sa poata egala o parte din performatnele masinai..sa fim serios nu prea ai unde sa mergi 400km/h

inafara de zgomotul motorului, de viteza la care poate ajunge masina si de faptul ka re motor de AUDI nu vad nici un atun care sa avantajeze masina..acuma nu vb despre faptul k ai bani si deja tea-i plictisit de restul masinilor si vrei sa te dai inspecatacol la prietenii tai k u ai veyron:P

asta este parerea mea:)


alexsbon

1 mesaj
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 8 Iulie 2008, ora 01:01

exista un veyron in onesti si este a lui Costel Casuneanu, dar nu umbla cu ea cel putin eu nu am vazut-o am inteles ca are o colectie de masini si aceasta ar fi piesa de rezistenta

Raporteaza abuz de limbaj
dundee

9 mesaje
Membru din: 2/07/2008
Oras: Giurgiu

Postat pe: 8 Iulie 2008, ora 12:07

Ce idee....sa ai un Veyron si sa nu mergi cu el. Atunci pentru ce naiba a dat 1,2 milioane de euro pe el?! Doar sa se laude ca-l are?


zon

84 mesaje
Membru din: 25/02/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 16 Iulie 2008, ora 23:28

mai Janos ok27 nu stiu cat stii tu despre Veyron dar le cam incurci. masina costa 1mil € nu 2. nu are motor Audi ci Bugatti chiar daca grupul VW ii detine. www.bugatti.com/en/veyron-16.4/manufacturing.html si nu sunt 2 motoare in V ci e un motor in W cu 16 cilindri si 4 turbo si chiar suna ca un motor de 8000cmc mai bine ca un autobuz , apoi sa mai afli ca masina chiar e echilibrata dinamic cu 45% si 55% dispunand de 4X4, rezultand {prin combinarea materialelor compozite precum si prin distribuirea lor } un centru de greutate ideal.Peste treaba cu liniuta, vs o masina de 25mii :)) cred ca fiecare am vrea asta (sa facem un Veyron) dar nici teoretic nici fizic NU ESTE POSIBIL.Altceva sa stii ca in momentul de fata e cea mai confortabila masina super-sport, cu benzina si cauciucurile ai dreptate dar cred ca la orcine ii ajunge 10 min sa ajunga la orgasm cu cei 407 km/h.Dar la chestia cu costurile de productie mai mari decat cel de vanzare ai pecit-o rau, nimeni nu face masinii de dragu lor numa ci ca sa scoata un profit. Pentru cei care-si permit una BRAVO LOR ,iar pentru noi restu : Poate in viata asta o sa avem norocu sa detinem una, doar asa in garaj.

Raporteaza abuz de limbaj
andreiu77

4 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Oras: Arad

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 07:17

chestia cu 2 motoare este partial adevarata, in sensul ca Veyron are unul singur dar este dezvoltat direct din motoarele V8 din gama VW/AUDI. Atom Ariel este real, costa citeva zeci de mii de euro, 0 la 100 km/h in 2.9 sec cu un motor de 2 litri de Honda Civic Type R + turbo la 300 CP si vreo 500 kg. In ceea ce privesc costurile de productie, normal ca ideea oricarei afaceri este sa scoti profit, dar nu prea le iese la toti, si in acest caz nici lui Bugatti, cel putin nu din vanzarea directa a acestei masini. Nu este prima si nici ultima data cand o firma va produce o masina chiar daca direct din aceasta activitate pierde ceva bani, dar sa nu uitam ca pe langa vanzare mai au o groaza de alte activitati (in special non-productive gen marketing) care in ansamblu le pot rotunji renumele si veniturile. Si oricum ei se tot chinuie sa lanseze Veyron-ul de prin 2003 dar le-a trebuit inca vreo 3 ani sa atinga 400 km in conditii de siguranta. Alte exemple de marci superbe care se produc in pierdere sunt si Aston Martin, gama Land Rover si "nava" amiral Bentley Arnage (dar ei castiga enorm cu versiunile Silver Spure si GT).

Raporteaza abuz de limbaj
tzepelin

48 mesaje
Membru din: 18/02/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Iulie 2008, ora 11:18

dunde una lume isi permite sa dea 1 mil de euro pe masina si sa o tina ca piesa de colectie. acu tu ce crezi ca masinile extravagante le iei sa mergi cu ele pe sosea sa te vada lumea ca ai cu ce? sa nu mai zic ca nu avem nici sosele pentru ea. oricum din partea mea felicitari lui Casuneanu

Raporteaza abuz de limbaj
Mondeo
laurentiu_cioby_89

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Iulie 2008, ora 12:35

:D in primul rand bugatti veyron nu e numai o masina , e o opera de arta , stiati sa e simgura masina care vine din fabrica cu diamante , are 2 de cate un carat slefuite cu 16 fete , de ce oare :D , si isi merita toti banii pe deplin , a sa va aduc aminte ca nu masina sport , sport e enzo , asta e gt si e o diferenta mare intre cele 2 . da intradvar exista masini care 100 km/h la fel de rapid sau care prind viteza mai mare , dar le lipseste stilul , caracteristica foarte importanta la o masina . sincer masina asta e visul meu umed

Raporteaza abuz de limbaj
marianitta24

10 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 26 Iulie 2008, ora 13:39

am vazut veyronu' lu' casuneanu, in parcarea de la washinghton residence;))

belea-belea.

colectie de masini ce e acolo, tata. si e normal -- cu casuneanu, gica popescu, chivu, urdareanca si toti ceilalti mahari care stau acolo!!!


Raporteaza abuz de limbaj
titianumihai

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 11 August 2008, ora 07:08

varianta mea la bugatti ... nissan skyline gtr 3 1200 bhp :) e si pe youtube masinutza ... delicata rau :)))

Raporteaza abuz de limbaj
d4nut2

3 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: Targoviste

Postat pe: 9 Septembrie 2008, ora 10:23

va spun sigur ca e unul in moldoava undeva pe langa oituz , l-am vazut cu ochii mei si scrie si pe net ;)

Raporteaza abuz de limbaj
zon

84 mesaje
Membru din: 25/02/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 10 Septembrie 2008, ora 14:05

Veyronu e masina de lux din fabrica ce zici tu de skyline ala e tunat si comfort total sub.Nici nu se fac comparatii la asemenea nivel ,a Veyronului.

Raporteaza abuz de limbaj
florin_c10

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Galati

Postat pe: 17 Septembrie 2008, ora 00:08

casuneanu...afaceri cu constructii...unul din fii lui are

Raporteaza abuz de limbaj
dj_kody2008

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 12 Octombrie 2008, ora 03:23

Deci copii sa va lamuresc pe toti,Costel Casuneanu detine aceasta masina,el este posesorul firmei PA&CO cu sediul in Com Oituz. Acolo locuieste el,are mai probabil casa lui Snoopy sau mai ceva ca ea,deci clante de aur si cristale svarowski nu lle are oricine,are ditamai palatul de casa si gradina mai mare ca ghencea apoi ce sa iti mai zic are o colectie nu prea mare de masini de epoca,baietilor lui le-a facut cadou acum 3 ani cate un Galardo alb ,el a zis ca are tot in viata si acum vrea sa aiba si cea mai puternica masina din lume si asa a comandat-o pe Veyron si dupa 6 luni a ajuns la el,umbla cu ea destul de rar.......dar si cand iese face exceptie,bineanteles ca foloseste mai mult elicopterul dar totusi e Marfa omu! by dj_kody2008 pentru informatii suplimentare...

Raporteaza abuz de limbaj
bimmer_4u2

4 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 19 Octombrie 2008, ora 10:12

Aaa da, siper eu am trecut de multe ori pe acolo pe langa Sediul lui. Vreau sa va spun k maisna este facuta de Volkswagen, ei au cumparat brandul asta.Si mai este o chestie ei cu fiecare masina facuta pierd 2 mil de euro, si nu le pasa de chestia asta , pur si simplu au vrut sa doveeasca sa se poate face o asemenea masina, mi se pare extraordinar ca ca tin cont de bani si numai de masini.

Raporteaza abuz de limbaj
CocoMaf

15 mesaje
Membru din: 14/11/2008
Oras: Onesti

Postat pe: 14 Noiembrie 2008, ora 08:31

hai sa va lamuresc dak nu ati inteles prea bine dc sia cumarat acel veyron si nu prea il foloseste cu el....in primul rand nu ai unde sa mergi cu el pe strazile fascinantei romanii...toata treaba a inceput de knd fiul lui avea un lamborghini gallardo alb iar un tov d-al lui (tot fiu de mare bogatas) sia cumparat un rolls royce...aici a intervenit concurenta...ala are rolls royce de 500000 euri si a vrut sa fie el mai smecher sa isi cumpere omashina mai scumpa....si a ales acest veyron kre a costat nu mai mult de 1,6 milioane de euro , nu cum au zis altii 2 mil sau 1 mil....s-a calculat si ar insemna 53 miliarde lei , 1,1 milioane lire sterline , 1,6 milioane euro sau 2 milioane dolari...dar tot gallardo il foloseste mai des pe langa colectia de hummere si elicopterul persional....si vreti sa ziceti ca romanii nu au bani ...si chiar intr-un oras micut asa cum este onesti de unde sunt si eu au fost cumparate printre cele mai pretentioase si mai scumpe masini...de exemplu acum vreo 6 ani a aparut un BMW M6 cabrio a unuia iancu iar anul trecut ia cumparat fiului sau un audi R8 de 140000 euri si mai sunt multe exemle

Raporteaza abuz de limbaj
zon

84 mesaje
Membru din: 25/02/2008
Oras: Brasov

Postat pe: 16 Noiembrie 2008, ora 00:32

fascinant... , inseamna ca Romania e plina de meseriasi si mai plina de restu ...

Raporteaza abuz de limbaj
anm

1 mesaj
Membru din: 27/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Noiembrie 2008, ora 13:49

deci...k sa va lamuresc k v-ati bagat in ceata mai rau dkt erati inainte....Bugatti Veyron nu pierde la fiecare masina vanduta...doar k nu s-au vandut atat de multe masini incat sa se amoritzeze cheltuielile pentru CERCETARI! Cand ai planurile gata facute, le aplici, iei materialele, si o produci....costa sa zicem 500.000e...ei o vand cu 1.6 mil euro...deci acopera costurile de productie....insa marea problema de la BUGATTI a fost inainte de lansare daca vor vinde indeajuns de multe masini pentru a acoperi si costurile dezvoltarii acestei masini[adica atunci cand s-au chinuit sa o inveteze..k sa o spun mai popular pentru popor]:)) sper k m-ati inteles...sunt 3 etape simple atunci knd vrei sa faci ceva...prima oara iti vine ideea...simplu....a doua oara trebuie faci intr-un fel ca ideea ta sa poate ajunge ceva palpabil....[cea mai costisitoare parte si mai grea] si a treia e sa pui deja in aplicare ce-ai facut in prealabil...asa s-a intamplat si la bugatti....e doar o strategie de marketing proasta...insa ei deabia acum si-au dat seama ca veyron a fost un proiect prost..prea costisitor..si acum este deja fumat..asteptam sa vedem cu ce isi va acoperi buba acest brand pe viitor!


freddybb

7 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 22:23

Eu am auzit ca paronul de la mezelurile ELIT ar avea una

Raporteaza abuz de limbaj
road_killer_85

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 16:33

E al lu fiu lui Casuneanu.....Bacau

Raporteaza abuz de limbaj
georgemitrache

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 09:28

Mai sunt si oameni care nu au ce face banii si pt palcere i-si mai achizitioneaza cate o bijuterie.

Raporteaza abuz de limbaj
edisonjohn86

16 mesaje
Membru din: 13/11/2008
Oras: Alexandria

Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 12:30

Ba o fi veyronu masina de impresii. dar mai documentativa :)) ce-a mai tare masina care are voie sa circule cu acte pe sosea o are un america care face cutii automate pentru nu stiu ce firma din america,a aratato la tv. motorasu are 4 turbo gigante si un motor de 8.2 litri V8 si are 2500 CP a declarat ca 2 veyroane nu are ce sai faca. masina consuma 40 de litri la 5-6 mile,si 0-100 intr-o sec si ceva si viteza maxima nedeterminata. Suma totala investita in masina 120000$

Raporteaza abuz de limbaj
silicon_007

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Ianuarie 2009, ora 15:16

bugatii e in onesti...asa ca stati linistiti ca exista in romania asa cv de mult

Raporteaza abuz de limbaj
silicon_007

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 03:58

nu vamai agitati bugati e in Romania si mai exact in onesti....

Raporteaza abuz de limbaj
silicon_007

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 Februarie 2009, ora 03:58

nu va mai agitati bugati e in Romania si mai exact in onesti....

Raporteaza abuz de limbaj
cosmin15021976

16 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Februarie 2009, ora 17:14

Am auzit ca nu il mai are Casuneanu, ci l-ar fi vandut unui tigan din Bucuresti, unu Cuza care are si strandul de la Salajan, printre altele!

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Bugatti Veyron in Romania?!
Mergi la: