back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Partidul poporului

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
Ovidiu_Bufnila

4 mesaje
Membru din: 12/06/2010
Postat pe: 12 Iunie 2010, ora 19:55

Astazi, 12 iunie 2010, se naste Partidul Poporului. E o nastere ceva mai neobisnuita. Nu e cu inregistrare la tribunal. E un partid fara birou central. E un partid al poporului. De fapt acest partid este un waved party care se va valuri continuu in acest an, pretutindeni.
Orice om de suflet, orice om care are valorile lui si le respecta pe cele ale altora se poate considera membru al acestui partid. Partidul Poporului va fi sau nu va fi. El este, pentru inceput o stare, o intrebare, o necesitate.


Ovidiu Bufnila:
Awarded for the philosophy of the modern war, USA
Awarded for the decoding images, United Kingdom
Awarded for the scenario and concept, USA

Raporteaza abuz de limbaj
9am189540

9 mesaje
Membru din: 12/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 00:21

Iar stricati aerul ? Avem destui basinosi,la munca ba!


Fosta membra 9am.ro

6780 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 10:33

De la: Ovidiu_Bufnila, la data 2010-06-12 19:55:53Astazi, 12 iunie 2010, se naste Partidul Poporului. E o nastere ceva mai neobisnuita. Nu e cu inregistrare la tribunal. E un partid fara birou central. E un partid al poporului. De fapt acest partid este un waved party care se va valuri continuu in acest an, pretutindeni.
Orice om de suflet, orice om care are valorile lui si le respecta pe cele ale altora se poate considera membru al acestui partid. Partidul Poporului va fi sau nu va fi. El este, pentru inceput o stare, o intrebare, o necesitate.


Ovidiu Bufnila:
Awarded for the philosophy of the modern war, USA
Awarded for the decoding images, United Kingdom
Awarded for the scenario and concept, USA


O zi mareata acest 12 iunie 2010,o sa il sarbatorim in fiecare an cu cantece patriotice,mici si bere. .Nu este prima data cand meduzele fac un partid al poporului dar,de fiecare data,evenimentul este emotionant pana la lacrimi! Sunt sigur ca poporul va spune DA si va adera cu mic (nu cu micul acela care se pune pe gratar) ,cu mare(nu cu marea aceea care este valurita).Nimeni nu rezista unduirilor meduzei si postarilor domnului Bufnila .

Raporteaza abuz de limbaj
Ovidiu_Bufnila

4 mesaje
Membru din: 12/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 10:39

La munca? Da nu mai sunt munci. Le-au redus cu un sfert. De fapt sunt mult mai multi someri. Acu, nu trebuie sa va fie cu suparare cu partidu asta ca nu e inregistrat. Poate n-o sa existe niciodata. Ma intereseaza cum gandesc românii despre asta.Si cum ar putea PartidulPoporului sa nu devina dictatorial sau pus pe capatuiala. Iar daca e cumva o Utopie un asemenea partid sau o tampenie, sa fie chestia asta numai in sarcina mea. Oricum, cum vedeti lucrurile: Cum ar putea Partidul Poporului sa serveasca Poporul de-adevaratelea fara sa derapeze? Ce i-ar trebui?


Ovidiu_Bufnila

4 mesaje
Membru din: 12/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 11:18



Ovidiu_Bufnila

4 mesaje
Membru din: 12/06/2010
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 19:23

Asta e România adevarata:
video.google.com/videoplay?docid=3248980463358300047&q=&hl=en

De la: 9am189540, la data 2010-06-13 00:21:38Iar stricati aerul ? Avem destui basinosi,la munca ba!


Fosta membra 9am.ro

529 mesaje
Membru din: 30/03/2010
Postat pe: 13 Iunie 2010, ora 20:29

Ce chestie ! Pe 22 decembrie 1989 in jurul orelor 14 ,in Studioul 4 al TVR,AJUNS DUPA MULTE PERIPETII SI IMBRINCELI PE CULOARELE CLADIRII,gratzie domnului actor Mitica Popescu,care mia aratat calea spre studiou,am propus formarea FRONTULUI SALVARII NATIONALE ,care trebuia sa respecte Platforma Program ce urmasa aduca Romania in rindul tarilor europene.Nenorocirea a fost ca nu stiam ca din spate veneau sacalii!
Asa si cu Partidul Poporului ,suna frumos ,dar multimea degaja miros urit !

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 17 Iunie 2010, ora 01:10

Nu mai avem incredere in nimic nou. Abia ne-am dumirit cu ceea ce avem. Stiu ca exista intentia de a se propune o "alternativa" la tot . Nu acuz ca asta ar putea fi alternativa care se cocea" de aceeasi diabolici care sunt pe cale sa piarda puterea, care au pierdut increderea poporului si care vor sa croiasca o "noua" cale spre putere, adica tot ei. De aceea imi permit sa nu mai am incredere in nimic. Mai bine o realitate cruda decat o incertitudine apasatoare. Dupa ce am fost condusi de aceeasi comunisto-securisti de peste 40 de ani...la ce sa ne mai asteptam. Suferim toti de scenarita si avem toate scuzele. Naparcile securiste infiltrate in viata noastra, in intimitatea noastra nu au disparut, dimpotriva.

Raporteaza abuz de limbaj
Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Iunie 2010, ora 19:13


Normal ca trebuia sa fiu si eu pe aici nu ????

Pentru toti baietii ce spun ca nu vor nimic nou si mai bine cu astia de acum ... macar stii la ce sa te astepti ... (oare ?) ... SA NU VA MAI PRIND CA BLESTEMATI VREODATA PE BASE, GEOANA SAU ALTII CA EI ... CACI E CLAR CA VA PLACE ASA .... VOI O SPUNETI NU EU !!! nu sunteti mai buni decat cei pe care ii votati ...

Pentru cei ce sustin noul (dar nu cu capul inainte ci cu unpic de cercetare) - va urez succes. Dar am o singura intrebare pt dl. Ovidiu - Daca gasiti un om cu aceleasi principii ca ale Dvs. ati fi instare sa va uniti cu el ? Caci degeaba apar 5 000 de partide daca fiecare vrea sa fie doar el in frunte !

Spun asta caci am vb cu 17 "patroni de Blog-uri si Site-uri" pt o unire intre ele dar nici unu nu a raspuns (pentru cei ce ma stiu pe aici ) nu am pomenit nici o secunda de mine. Am gasit 17 adrese a caror idei erau asemanatoare ... si deci daca se uneau aveau cam 20 000 de sustinator dintr-un foc... dar nici unul nu a vrut Oare de ce ?

PS : sunt mii de adrese de Internet ce vor sa ajunga partide ... nu te pune pe ganduri ?

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
florescu_vasile2001_2

326 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 18 Iunie 2010, ora 21:18

De la: Ovidiu_Bufnila, la data 2010-06-12 19:55:53Astazi, 12 iunie 2010, se naste Partidul Poporului. E o nastere ceva mai neobisnuita. Nu e cu inregistrare la tribunal. E un partid fara birou central. E un partid al poporului. De fapt acest partid este un waved party care se va valuri continuu in acest an, pretutindeni.
Orice om de suflet, orice om care are valorile lui si le respecta pe cele ale altora se poate considera membru al acestui partid. Partidul Poporului va fi sau nu va fi. El este, pentru inceput o stare, o intrebare, o necesitate.


Ovidiu Bufnila:
Awarded for the philosophy of the modern war, USA
Awarded for the decoding images, United Kingdom
Awarded for the scenario and concept, USA
............D-le Ovidiu Bufnila ,va rog respectuos sa fiti mai explicit.Poate.....Multumesc anticipat !


9am173376

112 mesaje
Membru din: 18/11/2009
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 12:07

Nu partide ne trebuesc domnilor.O revolutie, ne trebuie,pentru a inlatura tagma acestor imbuibati de la putere.Dar cine s-o faca?
Tot poporul suporta orice lovituri,ca bivolii cei puternici din jungla,cand sunt atacati de lei, nu le pasa de cel sacrificat.

Raporteaza abuz de limbaj
vladidec

851 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 12:29

De la: 9am173376, la data 2010-06-19 12:07:28Nu partide ne trebuesc domnilor.O revolutie, ne trebuie,pentru a inlatura tagma acestor imbuibati de la putere.Dar cine s-o faca?
Tot poporul suporta orice lovituri,ca bivolii cei puternici din jungla,cand sunt atacati de lei, nu le pasa de cel sacrificat.


Nu mai ganditi fratilor in reprize....daia sa dus naibii tara asta !!! nE GANDIM DOAR LA PREZENT Facem REVOLUTIE dar dupa aceea ????
Iar punem UN VIITOR ILIESCU ??? CE,PE CINE, CUM FACEM ???

Raporteaza abuz de limbaj
Astepti ca OAMENI MARI sa se nasca din partidele politice existente ? Daca nu, acorda-ne 2 minute din viata ta si vezi cum poti schimba totul ! >>www.plr.orgdominus.ro & www.orgdominus.ro
geoconda

7 mesaje
Membru din: 21/01/2009
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 13:32



leeloo_li

1 mesaj
Membru din: 19/06/2010
Oras: Constanta

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 14:04

Pentru un astfel de partid, "al poporului", cred ca ne lipsesc "ingredientele" de baza: poporul ºi vointa populara. Nu mai ai popor (situatia noastra), nu mai ai nici vointa. Orice este "al poporului" se impune prin vointa populara, care popularitate inseamna anarhie. Ne lipsesc si anarhistii. Pana si astia au plecat spre alte revolutii mai latine sau mai talibane. Ca sa aplici o politica imediat populara iti trebuie o revolutie. Ca unde "e multi" e si dezordine. Si unde e dezordine impui ordinea doar dandu-le o revolutie. Pentru revolutie iti trebuiesc arme. Vremea bannerelor, afiselor, scandarilor a trecut. Lumea vrea sa mai vada, dupa atata circ, si sange. Pentru arme trebuiesc bani. Astia ii gasesti mai greu. Nu cresc pe oriunde. Sa presupunem ca ai armele. Nu poti inarma tot poporul. A incercat Ceausescu, Dumnezeu sa-l odihneasca! Si a pierit rapus de propriile arme. Deci trebuie facuta o selectie stricta pentru a sti pe mana cui lasi o arma. Neavand tot poporul arme automat cei fara arme se vor simti amenintati de bratul armat. De aici dezbinarea miscarii. Si uite asa un lant vicios de lipsuri materiale si umane care nu vor duce la nici o "miscare populara". Doar daca nu trece lumea la actiuni "extrasociale" si "extracorporale" precum irakienii. Jocuri de artificii si alte alea, alea. Deci care ar fi finalitatea activitatii acestui partid? Doar un "loc de dat cu capul" pentru frustratii, sclavii si saracitii societatii? Fapte! Fapte nu partide! Doar daca nu este si asta un sondaj de opinie bine platit pentru stabilirea starii societatii! Hai sa ne ingropam capul ca strutul, dar in propriul dos, si sa asteptam sa nu ne-o traga portocalii pe la spate! Mai speram intr-un cutremur care sa faca o selectie precisa. Aloo! Utopii exista de cand prima maimuta a invatat sa tina pana in laba. Dar astia care si-au propus sa distruga Romania sunt cat se poate de reali si ancorati bine in realitatea, lehamitea si prostia romanului. Inca mai au ce fura.


gabymarinescu_pulsar

375 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 15:24

Asa se autonumeste el.....dar intentia nu are nici o legatura cu durerile poporului ci doar cu intentia da a amagi poporul din nou!

Raporteaza abuz de limbaj
broscuta_super_verde

1273 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 15:44

De la: vladidec, la data 2010-06-18 19:13:25
Normal ca trebuia sa fiu si eu pe aici nu ????

Pentru toti baietii ce spun ca nu vor nimic nou si mai bine cu astia de acum ... macar stii la ce sa te astepti ... (oare ?) ... SA NU VA MAI PRIND CA BLESTEMATI VREODATA PE BASE, GEOANA SAU ALTII CA EI ... CACI E CLAR CA VA PLACE ASA .... VOI O SPUNETI NU EU !!! nu sunteti mai buni decat cei pe care ii votati ...

Pentru cei ce sustin noul (dar nu cu capul inainte ci cu unpic de cercetare) - va urez succes. Dar am o singura intrebare pt dl. Ovidiu - Daca gasiti un om cu aceleasi principii ca ale Dvs. ati fi instare sa va uniti cu el ? Caci degeaba apar 5 000 de partide daca fiecare vrea sa fie doar el in frunte !

Spun asta caci am vb cu 17 "patroni de Blog-uri si Site-uri" pt o unire intre ele dar nici unu nu a raspuns (pentru cei ce ma stiu pe aici ) nu am pomenit nici o secunda de mine. Am gasit 17 adrese a caror idei erau asemanatoare ... si deci daca se uneau aveau cam 20 000 de sustinator dintr-un foc... dar nici unul nu a vrut Oare de ce ?

PS : sunt mii de adrese de Internet ce vor sa ajunga partide ... nu te pune pe ganduri ?


Nu e mai bine cu ce avem acum. Explicam o stare de spirit. Exista zvonul si ca atare suspiciunea ca tot cei de acum (patati fiind) vor sa intemeieze o noua formatiune politica. Domnul ovidiu de fata poate nu are nici o legatura cu treaba asta dar nu avem cu sa NU suspectam ca ar fi asa. La cate manarii exista in tara asta... In rest, ai dreptate coeziunea va veni de la sine la un moment , numai si daca vom fi cu totii manati pe strada. Daca va avea loc o chimbare, la noi se va face numai cu furca in mana. Nu spun ca se va face asta dar spun ca asa functioneaza poporul asta. Cat e suportabil isi vede fiecare de treaba lui si mai ales cat timp libertatea de exprimare mai exista. E doar umila mea parere.


Do the right thing or state the obvious and the 'pen will be mightier than the Sword.' The truth will set you free. It's the principle of the thing
9am187740

190 mesaje
Membru din: 15/05/2010
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 16:15

E corect.bolnavul de basescu trebiue tratat, boc la scoala primara ca habar nu are ce face, restul la lopata ca au furat, de 20 ani.uni intre care si cei de la udmr sun ministri de 5=7 ori.Ce au facut in 20 ani inafara averilor personale????nimic, deci tribunalul poporului trebiue nu partidul poporului sa mai fure basescu-boc,marko, oprea, sarbu=diaconescu-verestoy -udrea.


gerard

1100 mesaje
Membru din: 11/06/2010
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 16:38

De la: 9am173376, la data 2010-06-19 12:07:28Nu partide ne trebuesc domnilor.O revolutie, ne trebuie,pentru a inlatura tagma acestor imbuibati de la putere.Dar cine s-o faca?
Tot poporul suporta orice lovituri,ca bivolii cei puternici din jungla,cand sunt atacati de lei, nu le pasa de cel sacrificat.




Raporteaza abuz de limbaj
inmandi

58 mesaje
Membru din: 11/01/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 17:23

tema asa vcum o prezinti d-ta partidul poporului nu partid ci o stare de sprit a vigilentei poporului ,a electoratului e ok e binevenita dar citi vor intelege sau ce-i ce vor intelege chemarea se vor rupe din ei si pt o jumatate de ulkei vind tara altora
VOTUL E CEA MAI IMPORTANTA OBLIGATIE SI DREPT DEOPOTRIVA A NOASTRA A CELOR FARA DE PARTID
Chiar daca avem neamuri la un anume partid, filiatii de orice natura ar fi ele trebuie la vot sa fim unitari, stup de albine si sa nu mai votam pe ceii trei care s-au rotit dar nu fac efectul pe care l-au promis ,la promisiuni sint ok, la fapte mai rau ,concluzie ori nu stiu , ori nu vor,ori nu pot sa punem pe altii care chiar daca nu stiu macar sa vrea si ii ajutamm, ii intelegem
scopul demersului partidul poporului ar fi,propuneu, sa eliminam din parlament atentie din parlament pe cei trei si acei minoritari fara dec care nu se face guvernul sa mai stea cei trei muschetari, patru la matineu sa se ducva cu nepotii in parc sa vada cum se redreseaza tara fara ei fara securistii reveniti la putere, obraznic, nu cu profesionalism ,au epurat multe insiturtii punind pe ai lor in loc ,garda financiara ,judecatorii, dna ,organul de hartuire si intimidare3 e inacceptabi , culmea au penetrat judecatoriile
EI AR TREBUI SA-SI FACA mea culpa sa se organizeze in soc civila neguvernamentala sa-si ceara scuze poporului pt cei rai cu totii si sa stea deoparte 20 de acum incolo ,ca si-au facut fiecare afaceri de miliarde ,au cu ce trai ,oricum tot ei conduc si afacerile si evaziunile fiscale etc dar ma opresc sa nu declansez o reduta cu doi oameni cu pistol de apa


9am178165

4580 mesaje
Membru din: 14/12/2009
Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 19:03

Nu stiu dca ati observat, dar exista deja un "partid al poporului", condus de marele carmaci. Acest "partid" a penetrat deja toate structurile de forta ale statului. Acum asistam doar la consolidarea puterii!!!


super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2010, ora 23:21

De la: 9am178165, la data 2010-06-19 19:03:43Nu stiu dca ati observat, dar exista deja un "partid al poporului", condus de marele carmaci. Acest "partid" a penetrat deja toate structurile de forta ale statului. Acum asistam doar la consolidarea puterii!!!


Suspectez ca ne va propune o alternativa, tot el.

Raporteaza abuz de limbaj
All Things Grow With Love
9am189877

8 mesaje
Membru din: 21/06/2010
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 00:25

Da toti vor sa ajunga la ciolan ! nu vreau nimic decit sa avem o conducere de tehnocrati ! acestia sa fie schimbati si verificati periodic de popor !

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3053 mesaje
Membru din: 12/05/2010
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 10:43

De la: vladidec, la data 2010-06-19 12:29:56br />

Nu mai ganditi fratilor in reprize....daia sa dus naibii tara asta !!! nE GANDIM DOAR LA PREZENT Facem REVOLUTIE dar dupa aceea ????
Iar punem UN VIITOR ILIESCU ??? CE,PE CINE, CUM FACEM ???


Pai, asta-i problema: ce maimuta conducatoare punem in fruntea tarii??

Raporteaza abuz de limbaj
partidul_poporului

4 mesaje
Membru din: 21/06/2010
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 11:56

[acestia sa fie schimbati si verificati periodic de popor !]

daca intri pe www.pp.trei.ro poti sa propui o lege in acest sens. In partidul poporului iti alegi singura legile si le supui la vot.


9am175273

16 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 18:54

De la: partidul_poporului, la data 2010-06-21 11:56:17[acestia sa fie schimbati si verificati periodic de popor !]

daca intri pe www.pp.trei.ro poti sa propui o lege in acest sens. In partidul poporului iti alegi singura legile si le supui la vot.


Firesc, acolo nu vor exista taxe! Doar cotizatii "benevole"


9am037261

58 mesaje
Membru din: 1/05/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 19:02

De la: Ovidiu_Bufnila, la data 2010-06-12 19:55:53Astazi, 12 iunie 2010, se naste Partidul Poporului. E o nastere ceva mai neobisnuita. Nu e cu inregistrare la tribunal. E un partid fara birou central. E un partid al poporului. De fapt acest partid este un waved party care se va valuri continuu in acest an, pretutindeni.
Orice om de suflet, orice om care are valorile lui si le respecta pe cele ale altora se poate considera membru al acestui partid. Partidul Poporului va fi sau nu va fi. El este, pentru inceput o stare, o intrebare, o necesitate.


Ovidiu Bufnila:
Awarded for the philosophy of the modern war, USA
Awarded for the decoding images, United Kingdom
Awarded for the scenario and concept, USA

Raporteaza abuz de limbaj
9am037261

58 mesaje
Membru din: 1/05/2009
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 19:03

CARE PARTID CARE POPOR? Fara comentarii!!!!

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 21:17

Dejaa ,ma Bufnii,la rasu

Raporteaza abuz de limbaj
CIPRIOTU

1445 mesaje
Membru din: 9/11/2008
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 21:24

Parca auzii sau am auzitt ca si DD a vrut sau vrea sa faca un partid cu semnaturile lu Cojocaru si aud ca-l innvitara Demolatorii Nationali,Antitotalitari,sau ce inseamna DNA? sI pentru a distrage atentia fraierimii de la furaciunile din pensii,autostrazi,salariile nesimtite ,bagara cacealmaua cu DD.

Raporteaza abuz de limbaj
partidul_poporului

4 mesaje
Membru din: 21/06/2010
Postat pe: 21 Iunie 2010, ora 22:39

De la: 9am189902, la data 2010-06-21 18:57:17
Dece miroase a kaka conducaTORUL PARTIDULUI >?


in partid nu va exista un conducator efectiv, va fi inlocuit de un consiliu prezidential pentru a nu lasa puterea pe mana unui singur om.


Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Partidul Poporului
Mergi la: