back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Inventatori celebri si de la cine au furat marea idee

 


 
 
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 11:21





Galileo Galilei

La scoala am invatat ca astronomul, matematicianul si fizicianul Galileo Galilei a inventat telescopul. Insa nu el ar trebui sa-si culeaga laurii pentru asta ci Dutchman Hans Lippershey. In 1608, Lippershey a creat primul telescop si a incercat sa iti patenteze inventia, insa a fost refuzat.

Cand Galileo a aflat de inventia lui Lippershey si-a creat propriul telescop in 1609, prin care se putea vedea doar putin mai departe decat prin cel al lui Lippershey. Nici Galileo nu si-a patentat inventia, insa in timp numele sau a ramas sinonim cu inventia telescopului iar Lippershey a fost uitat. Patru sateliti ai lui Jupiter au fost numiti dupa Galileo, iar numele lui Lippershey a fost dat unui mic crater de le Luna.






Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 26 Septembrie 2009, ora 11:25

Alexander Fleming

Sir Alexander Fleming este cel despre care se crede ca a inventat penicilina. Insa lucrurile nu stau chiar asa. Triburile nord africane foloseau penicilina de sute de ani. In 1897 Ernest Duchesne a folosit mold penicillum glaucoma pentru a vindeca porcii de febra tifoida, intelegand efectele si caracteristicile penicilinei. Insa nimeni nu l-a luat in serios. Dupa ce ani mai tarziu Fleming a descoperit penicilina intamplator, el nu si-a dat seama de capacitatile sale si a incetat sa mai cerceteze asupra ei. Intre timp alti oameni de stiinta ca Howard Florey, Norman Heatley, Andrew Moyer si Ernst Chain au inceput sa cerceteze efectele penicilinei si au gasit o cale pentru a o produce pe scara larga. Dar cu toate ca Fleming nu a fost cel care a descoperit penicilina, nici nu i-a inteles puterea de vindecare el a ramas in istorie ca inventatorul ei.


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 09:02

Albert Einstein

Cand auzi numele Eistein te gandesti automat la teoria relataivtatii. Se pare ca si adevarul este relativ. De fapt Henri Poincaré a fost cel care a inventat ecuatia. Poincaré era expert in teoria relativitatii in secolul al XIX-lea, publicand 30 de carti si 500 de alte lucrari despre acesta. Se pare ca in lucrarile sale Einstein a reprodus multe din ideile lui Poincaré insa nu a amintit nimic despre acesta, pur si simplu insusindusi-le.


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 23:05

De la: 999florin, la data 2009-09-27 09:02:38Albert Einstein

Cand auzi numele Eistein te gandesti automat la teoria relataivtatii. Se pare ca si adevarul este relativ. De fapt Henri Poincaré a fost cel care a inventat ecuatia. Poincaré era expert in teoria relativitatii in secolul al XIX-lea, publicand 30 de carti si 500 de alte lucrari despre acesta. Se pare ca in lucrarile sale Einstein a reprodus multe din ideile lui Poincaré insa nu a amintit nimic despre acesta, pur si simplu insusindusi-le.
Deci....un escroc.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Dorinel

3855 mesaje
Membru din: 24/04/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Septembrie 2009, ora 23:18

De la: nastasemihail, la data 2009-09-27 23:05:30
De la: 999florin, la data 2009-09-27 09:02:38Albert Einstein

Cand auzi numele Eistein te gandesti automat la teoria relataivtatii. Se pare ca si adevarul este relativ. De fapt Henri Poincaré a fost cel care a inventat ecuatia. Poincaré era expert in teoria relativitatii in secolul al XIX-lea, publicand 30 de carti si 500 de alte lucrari despre acesta. Se pare ca in lucrarile sale Einstein a reprodus multe din ideile lui Poincaré insa nu a amintit nimic despre acesta, pur si simplu insusindusi-le.
Deci....un escroc.
Nu, un evreu !


Ori suntem capitalisti, ori nu mai suntem.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Octombrie 2009, ora 10:14

Thomas Edison
Thomas Edison este cunoscut ca cel mai mare inventator al lumii. Se crede ca ar avea patentate 1.093 de inventii, care inca uimesc si azi. Insa se pare ca nu el a fost cel care le-a inventat pe multe dintre ele, ci erau munca unei echipe de tehnicieni anonimi. Cea mai importanta inventie care i se atribuie se pare ca nici macar nu a plecat din laboratorul sau. Cu patru decenii inainte ca Edison sa se fi nascut, omul de stiinta Sir Humphry Davy a inventat becul, cu filament din carbon. Inventia a fost recunoscuta de intreaga lume, insa singura problema era ca nu putea sa lumineze mai mult de 12 ore, pentru ca filamentul se rupea. Primul bec practicabil a fost inventat de Heinrich Goebel in 1854. Acesta a incercat sa-si vanda inventia lui Edison insa acesta a refuzat zicand ca nu vede nicio intrebuintare practica. Cu toate acestea, dupa moartea lui Goebel, Edison a cumparat patentul lui Goebel de la sotia defunctului, la un pret mult mai scazut decat ii fusese propus prima data, si l-a inregistrat pe numele lui.


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

1671 mesaje
Membru din: 26/09/2009
Postat pe: 24 Octombrie 2009, ora 10:01

In 1921 Profesorul Doctor Nicolae Constantin
Paulescu (1869-1931) descoperã insulina. Substanþa care,
an dupã an, salveazã vieþile a milioane ºi milioane de
suferinzi de diabet. Care îi este brevetatã de Ministerul
Industriei ºi Comerþului la 10 aprilie 1922, sub denumirea
de «pancreinã». Dar pentru care Banting ºi McLeod
primesc, în 1924, Premiul Nobel.


Ioan 8 ,32. ªi veþi cunoaºte adevãrul, iar adevãrul vã va face liberi.
alessia

163 mesaje
Membru din: 27/10/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 27 Octombrie 2009, ora 09:43

Toate inventiile provin din experienta altor civilizatii care in urma cu milioane de ani au ajuns la stadiul respectiv de dezvoltare dar ,cataclismele terestre au readus omenirea mereu la stadiul de inceput.In era actuala energia bombei atomice ,ameninta sa readuca lumea la stadiul de inceput


ROMANIA ARE NEVOIE DE SCHIMBARE ,BASESCU A CUFUNDAT ROMANIA IN DEZASTRU ECONOMIC M-am edificat ! Șmecheria este clara,in 2007,in 2009 au fost prezenti la vot doar 5-6 milioane de votanti dar cu STS ul voturile au fost trecute la ambele parti si la urma au mai fost fabricate citeva sa faca diferenta pentru Basescu.Impunerea CCR ca pentru validarea Referendumului din 29 iulie 20012 sa fie 1/2 din electorat la vot,iar PDL ul sa boicoteze Referendumul interzicind prezenta la vot,se bazeaza tocmai pe faptul ca românii nu se prezinta la vot din comoditate,nepasare,analfabetism politic,indoctrinare,prostie etc si nu se poate atinge pragul de 9125000. DAR CE LEGITIMITATE ARE UN PRESEDINTE CARE FUGE DE POPOR SI BOICOTEAZA REFERENDUMUL ??????
9am065267

19 mesaje
Membru din: 1/06/2009
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 27 Octombrie 2009, ora 22:48

Pot afirma ca o mica parte din inventii provin de la alte civilizatii , dar restul sunt noi descoperite , chiar daca au fost redescoperite de noi , asta nu inseamna ca le-am copiat . Pina si eu fac inventii ,si nu am nici un motiv sa spun ca as primi informatii din trecut , totul este nou si uneori ma fascineaza rezultatele incredibile , ce face NASA sau altii nu poate depasi aplicatiile mele , nu le consider mari desi sunt la limita incredibilului. Toti oamenii au idei dar nu toate sunt eficiente , cei ce le descopera si nu cred in rezultat , va zice cu certitudine , totul este ca inainte ,nu s-a produs nimic diferit de celelalte descoperiri , toate acestea din cauza mintii inguste si bolnave ,increzuti in ceea ce au invatat gresit pina atunci credeau ca e corect , la fel vor crede intotdeauna.
O minte unica se modifica mereu , se repara ,si evolueaza de fiecare data diferit si nealeator. Gindul este a doua mare arma ce s-a inventat si continua sa devina mai puternica decit destinul .Prima arma ineficienta a fost credinta , dar omul se schimba asa ca a inlocuito cu bomba atomica.Sa continuam schimbarea si poate intro zi vom alege ce vrem fiecare.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Octombrie 2009, ora 05:49

De la: salvatorul, la data 2009-10-27 09:43:54Toate inventiile provin din experienta altor civilizatii care in urma cu milioane de ani au ajuns la stadiul respectiv de dezvoltare dar ,cataclismele terestre au readus omenirea mereu la stadiul de inceput.In era actuala energia bombei atomice ,ameninta sa readuca lumea la stadiul de inceput
Niciodata nu se va mai reveni la evul mediu si antichitate. Decit ca mod de viata, ptr perioade mult mai scurte. Si nu ca mod de gindire. Deja am o siguranta ca asa va fi.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
cifobrien

128 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Noiembrie 2009, ora 15:14

Chiar nu are nici o importanta cine le-a inventat important e ca s-au inventat .stie cineva cine a inventat focu?
pun pariu ca era unu slabut si ia furat inventia musculosu tribului :))


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 05:05

Focul a fost inventat de individul de prasila al tribului. Dupa ce i-a facut consoartei o droaie de copii, aia a uitat de el sa-l mai incalzeasca noaptea, si a fost nevoit sa gaseasca o alta sursa de incalzit.
Oricum nu a tinut mult...doar pina in deceniul 7 cind a inceput criza energetica. Tine si acum.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 13 Noiembrie 2009, ora 07:27

De la: 9am065267, la data 2009-10-27 22:48:18Pot afirma ca o mica parte din inventii provin de la alte civilizatii , dar restul sunt noi descoperite , chiar daca au fost redescoperite de noi , asta nu inseamna ca le-am copiat . Pina si eu fac inventii ,si nu am nici un motiv sa spun ca as primi informatii din trecut , totul este nou si uneori ma fascineaza rezultatele incredibile , ce face NASA sau altii nu poate depasi aplicatiile mele , nu le consider mari desi sunt la limita incredibilului. Toti oamenii au idei dar nu toate sunt eficiente , cei ce le descopera si nu cred in rezultat , va zice cu certitudine , totul este ca inainte ,nu s-a produs nimic diferit de celelalte descoperiri , toate acestea din cauza mintii inguste si bolnave ,increzuti in ceea ce au invatat gresit pina atunci credeau ca e corect , la fel vor crede intotdeauna.
O minte unica se modifica mereu , se repara ,si evolueaza de fiecare data diferit si nealeator. Gindul este a doua mare arma ce s-a inventat si continua sa devina mai puternica decit destinul .Prima arma ineficienta a fost credinta , dar omul se schimba asa ca a inlocuito cu bomba atomica.Sa continuam schimbarea si poate intro zi vom alege ce vrem fiecare.

De unde stii tu asta, Ca noi nu acceptam nici statele din jur (ma refer la altii, nu la noi), daramite sa acceptam civilizatii din trecut. Dar au existat, deja sint dovezi. Dar nu la modul ca au fost mai avansate ca asta. Asta e deja pe tot globul. Se pare ca celelalte au fost locale. Dar nicidecum mai avansate.
Si acum se va trece o bariera, care deja se trece. DEFINITIV. Deci celelalte, din moment ce nu stim nimic de ele, nu au trecut-o.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 25 Decembrie 2009, ora 06:39

CRACIUN FERICIT SI LUMINOS !


toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Fl_Orion999

15216 mesaje
Membru din: 2/06/2013
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Noiembrie 2013, ora 17:12


Raporteaza abuz de limbaj
Singura religie pe care o accept si o propovaduiesc este.....RELIGIA IUBIRII , a FERICIRII si a PROSPERITATII.... --------DUMNEZEU sa binecuvanteze ROMANIA.... *** ,,Fii om, fii drept �i recunoa�te c�, pe deasupra ambi�iilor, intrigilor �i urilor, este Patria, este ve�nicia neamului, �i c� acolo trebuie s� ne �nt�lnim totdeauna, chiar dac� nu ne �n�elegem de fiecare dat�."(Ion Antonescu) *** ,,�n ziua de azi, pentru a st�p�ni c�t mai mul�i oameni, nu se mai cuceresc teritorii, ci sufletele acelor oameni. Odat� ce ai sufletul, ai omul; iar c�nd ai omul, teritoriul vine de la sine." (contele de Marenches) ***,,Putem avea fie democratie in aceasta tara , fie putem avea mari bogatii concentrate in mainile a putini oameni, dar nu le putem avea pe ambele'' [Louis Brandeis---membru al Curtii Supreme de Justitie a S.U.A. ]***
Fosta membra 9am.ro

483 mesaje
Membru din: 4/10/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 11:10

Da așa este ! Toți oamenii de științã care au descoperit câte ceva, au fost în final furați de alții , care au mai adus o altã îmbunãtãțire, declarând-o ca fiind al lui. Asta a fost mereu și este și va fi mereu. Atât Edison cât și Tesla au fost furați.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

483 mesaje
Membru din: 4/10/2013
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 1 Februarie 2014, ora 11:13

De la: cifobrien, la data 2009-11-11 15:14:27Chiar nu are nici o importanta cine le-a inventat important e ca s-au inventat .stie cineva cine a inventat focu?
pun pariu ca era unu slabut si ia furat inventia musculosu tribului :))


Focul nu a fost inventat. El a fost furat din urma unui trãsnet, care a aprins un copac. Dar cu pãstratrea lui era o problenã, au înventat amnarul care impreunã cu cremenea a ieșit scântei. aprinzând iasca

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 22 Noiembrie 2014, ora 14:18

SINT MULTE IDEI ORIGINALE IN DOMENIUL ASTA.

DE EXEMPLU TOT CE E IN DOMENIUL ELECTROTEHNIC SI ELECTRONIC LA ORIGINE SINT ORIGINALE.

TESLA CHIAR A FOST UN PIONIER.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
| Varianta pentru tiparire a topicului inventatori celebri si de la cine au furat marea idee
Mergi la: