back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Suspans in cazul lui tariceanu: premierul risca sa nu intre in parlament

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
nicicandva

28 mesaje
Membru din: 9/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:01

credeti ca tariceanu o sa prinda un loc in Parlament??


Fosta membra 9am.ro

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:13

tariceanu nu merita sa mai stea in romania ,e un nemernic ce si=a batut joc de popor in favoarea nevoilor lui personaleimi pare rau ca inca i s-a mai votat partidul,cu taxiceni si vosganieni ne mai procpopsim cu inca 100 de taxe


georgelucianpop

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:15

Gunoaele la cosul cu gunoi. Tari culege ce a semanat, adica sa aiba parte de tot raul din Romania . A facut numai deservicii Romaniei, si lui personal si gastii lui numai lucruri bune. Sa-l ia dracu de jigodie !


snd_simion

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:16

Ar fi pacat. Omul asta chiar a incercat sa faca ceva, cu toate piedicile piratului cu ochiul in prajina
Poate ca are si hibele petro-liberale dar sa nu uitam ca nimeni nua junge sa conduca daca nu reprezinta un grup de interese si , in special, nu este sustinut de cei ,,amarati". Doar pentru ei se faca legile cele bune... cele coercitive pentru pacatosi


lumy_marginean

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:16

De la: nicicandva, la data 2008-12-02 17:01:15credeti ca tariceanu o sa prinda un loc in Parlament??

CRED CA DA MERITA SA INTRE IN PARLAMENT CE AVETI IMPRESIA CA ALTII SUNT MAI BUNI!


nccaraba

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Campulung Muscel

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:19

Sigur ca nu merita. Dupa parerea mea nu merita sa fie liber ! Pacat ca a tras in jos PNL-ul ! Dar are rezerve destule de la petrolul vandut rusilor .


bogdan1122

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:33

TARICEANU MERITA SA FIETRIMI IN BANGLDES


ciprianciobaca

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:39

SIGUR va intra in parlament, se va gasi o solutie, chiar daca il vor sacrifica pe acest coleg de partid care a obtinut mai multe voturi decat el .... il dau afara din PNL .... pentru interesul national ....
la alegerile locale se poate, locul de consilier iti este luat de partid. esti exclus din partid, si locul sau este luat de urmatorul pe lista .... s-au intamplat multe cazuri in romania .....
se gasesc solutii, asta e politica la noi ...
PNL ia sub 20 % la alegeri parlamentare dar vrea sa puna premierul ... sunt la fel de comici cum era si nastase in 2004 ....


teo02ob

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:47

NU NU NU !!!!! In puscarie cu el e un I***T !!!


stanciu_gh_irina

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:47

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


stanciu_gh_irina

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:49

INTREBARE E DE FAPT....MERITA VREUNUL?


florian_apostu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 17:53

Sincer, nu cred ca vreun candidat ar merita locul in parlament. Acolo ajung numai cei carora le este permis, cei cu interese comune, trebuie alcatuita acea echipa care sa poata sa fraudeze statul roman fara ca cineva sa se opuna. Pana acum s-a reusit, in ciuda scandalurilor si a asa zisilor "aparatori" ai statului roman, in ciuda DNA-ului care nu este decat o modalitate de a arata ca se lupta impotriva coruptiei (fara succes insa, si acesta fiind o unealta a clasei politice manjite). Pacat ca aceasta mentalitate se transmite in randul clasei politice tinere...


dabte

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Constanta

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 18:01

altul la rand! am fost la vot sa apara altul la rampa mai competent. chiar daca a mai facut si cate ceva bine nu inseamna ca trebuie sa fie in continuare premier. Cumva s-a nascut premier? In plus PNL a scos un rezultat destul de prost, cum au tupeul sa-l propuna pe TARICEANU?


lianacapusa

17 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 18:18

este asa o paguba?poate scapa bietul Roman de oamenii incompetenti


alyraly2006

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 18:34

Nu merita ! Sa se invete minte sa-si vada lungul nasului si sa nu mai fie asa de arogant. Din cauza lui PNL a avut asa rezultate proaste ! Trebuie dat afara si din partid !!!


irinamatei_pfa

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 18:36

Nu ar fi nici o paguba. Dimpotriva.
Ar trebui ca premier sa fie un ..economistr ca altfel se duce de ripa economia....
Ca toti ..inginerii si altii se baga acolo unde nu s epricep.
Ca sa nu mai vorbesc de ..abuzuri (inclusiv ale ..sotiei..!!!) si de ...
incosecventa ( < d. lRazgindeanu >).

Sa fie d-lor cineva capabil..
ca nu au murit oamenii capabili din tarisoara asta....


Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 18:44


Da, cred ca tariceanu nu merita sa intre in Parlament; s-a dovedit ca este un om mic, asa cum voit i-am scris numele. Si-a ajutat prietenii sa castige firmele creand in jurul sau mafie si jaf la drumul mare: a vandut pe nimic Petrom, i-a facut cadou lui patriciu Rompetrol, are firma de import auto si toate atelierele aferente (service, numai un ex.), este un ciocoi al vremurilor noastre.
Dumnezeu il tine fara voturile necesare, Dumnezeu ii arata ca trebuie sa stea un pic si pe margine ; numai ca lor le este foarte teama sa mai iasa din borcanul cu miere...
Sa ingroase randurile bogatasilor, dar in fabrici si uzine ! nu in Guvern, in Parlament.... Sa se ia de mana cu Nastase, alt smecher de Romania !

A facut atata caz de salariile profesorilor, de majorarea pensiilor - mai intai ca nu se poate, ca este imposibil, ca la doua zile dupa acele declaratii si dupa ce a aruncat societatea romaneasca in proteste si vacarm, a apelat cu placere la sloganuri in care aceleasi fraze devenisera pozitive pentru campanie; cum ar spune un spumant detergent, UN MARE PLUS !!! Nu i-a fost rusine sa apeleze la "realizarea" de a fi marit pensiile ? Nu, cum nu i-a fost nici tatalui sau adoptiv, Dumnezeu sa-l ierte, Amedeo Lazarescu, sa tradeze Romania, sa-si tradeze natzia, neamul !

Rusine, domnule tariceanu ! Dar numele va este predestinat: sunteti tare la obraz si tineti la toate observatiile noastre de nemultumiti ai (de)serviciilor acestui guvern si ale premierului actual !


Fosta membra 9am.ro

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 18:59

nu-i nici o paguba
sa vada si el cum e sa-si bata joc altii de banul public


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 19:16

Un gunoi de om...Isi face hotel de cateva zeci de milioane de euro langa Brasov si ministra desemnata de el ,vaca aia ,spune ca acordarea bonurilor de masa este ilegala.
Numai oameni nebuni puteau vota cu PNL....

La gunoi cu Tariceanu


summersummer

50 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Sibiu

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 19:58

la recycle bin cu el!


carmel68cs

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 20:28

Nu ar avea ce cauta pe acolo si nici alti ca el,dar se pare ca si parlamentul e o ,,padure" daca nu cumva chiar mai uscata decat se pare.


200622

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Timisoara

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 20:37

L-a ajuns pe arogant BLESTEMUL PROFESORILORRRRR


mariuscornelius

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 20:38

sa ramana la masinutele lui de 2 lei..citroen..
dar fac astia ceva sa-l bage...baga-s-ar in...


ruxxi2001

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 20:58

da, eu cred ca tariceanu ar merita sa intre in parlament. el nu incearca sa atraga masa prin pomana, cum ar fi de ex porcii care au fost impartiti saptaman trecuta, ci prin rezolavrea problemelor existentiale care exista la noi in tara, si care dupa cum se vede nu se vor schimba niciodata, vom ramane la fel de inapoiati ca si pana acuma. in continuare ne complacem in aceasta situatie fara nici un viitor. pai daca ni se dau porci si dulciuri de poamana, ce sens mai are sa schimbam ceva? nu?


fanel_maran

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 21:37

merita el a facut multe pt popor care noi nici nu stim ma refer la bune Daca el lasa hoti sa faca tot ce vreau eram mai in rahat decat suntem


nico_flo5

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 21:42

in niciun caz nu merita sa mai intre in parlament. Om mai nesimtin nu am vazut si cea mai mare dovada de nesimtire a dat de curand, cand la trimis pe Vosganian in Petrosani la locul accidentului cu minerii. Nu stiu in ce calitate si ce cauta acolo Vosganian, cand primul ministru ar fi trebuit sa fie la fata locului.
RUSINE si sa mai avem incredere in astfel de oameni care nu le pasa de soarta Romanilor.
Care probleme au fost rezolvate in timpul mandatului, in afara de taxe si de scumpiri ( ex. combustibilul), a impartit 600 mil euro pt campanie, cate apartamente sociale se faceau cu banii astia?
600000000euro : 100000euro / apart = 6000 apartamente nu cred ca este imposibil dar trebuie sa vrei sa faci ceva pt poporul asta, care drept vorbind isi merita soarta, atata timp cat nu participam nici la votul pt care am strigat in dec 1989..Asa ca nu este nicio pierde ba din contra poate o fi altul in locul lui care vrea sa faca ceva si pt popor.
Florina


Fosta membra 9am.ro

8 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 22:14

Ar fi mare pacat sa-l mai vedem si parlamentar! Ajungeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!


Fosta membra 9am.ro

101 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 22:59

Cea mai cunoscuta realizare Tariceanu :
Taxa auto
Scop : Sa-si vand citroenul !
Contestata de romani, de UE, ca se cheama "de poluare" , "de mediu" etc
are un singur scop : sa se vanda numai masini noi !
Trebuia sa spuna clar, daca era cinstit, " toate masinile care nu sunt vandute prin firmele la care sunt actionar au taxa de ne-Tariceanu de 200% ! "


CHIOMPALIUL

360 mesaje
Membru din: 21/11/2008
Oras: Caransebes

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 23:57

am fost atras de BASESCU sa candidez la 8 contra VOICULESC,si-mi pare rau,ca fost consilier la Iliescu ,sef SIE,securist la CEAUSESCU ,am trecut acum la BASESCU si sint compromis.
TARICEANU ARE MERITUL CA DESI BASESCU A INCERCAT SA DESTABILIZEZE ROMANIA ,PRIN PRACTICIILE SECURISTE DE SCANDAL ,DOSARE,TARICEANU A DUS MANDATUL CU CINSTE PINA LA CAPAT .acum BASESCU tremura ca in 2009 NU-L MAI VOTEAZA NIMENEA
ROMANIA ESTE INCA PE MINA TRADATORILOR DE NEAM-TREZITI-VA ROMANI


http://www.youtube.com/watch?v=kYP5FMAhjeo&feature=related
parcasviu

111 mesaje
Membru din: 26/10/2008
Oras: Targoviste

Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 00:02

DRACEASCA INCURCATURA DACA PIERD SI DE DATA ASTA OCAZIA SA AJUNG PRIM MINISTRU-I-MI FAC ALT PARTID
BASESCU NU MAI ARE CREDIBILITATE ASA CA LA ANU CANDIDEZ LA PRESIDENTIE


Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Suspans in cazul lui Tariceanu: Premierul risca sa nu intre in Parlament
Mergi la: