back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


saftica o zona rezidentiala de vile preferata de bucuresteni

 


 
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
 
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 20 Martie 2009, ora 07:37

Orice teren din proprietatea ta este o valoare ,daca esti un bun gospodar,daca doresti sa locuiesti in casa ta ,dar acest fapt este numai pentru cei care muncesc si merita terenul.Pentru cine este invatat la bloc,casa la curte este o povara

Raporteaza abuz de limbaj
va_ciuruim

225 mesaje
Membru din: 10/11/2008
Oras: Turnu Magurele

Postat pe: 29 Martie 2009, ora 04:59

PINA NU SCHIMBATI PRIMARUL DIN balotesti,saftica nu va avea acces pentru auto din dn1 si nici sosele interioare marginite cu borduri si pavate


conform cercetarilor facute sa stabilit ca black-friday și silver9am ,apartin aceluiaș ID,,o persoana care vrea sa compromita PDL ul prin prezentarea de afirmații oneroase și injuri ,cautași sa-l izolați.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 August 2009, ora 19:35



Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
VAM_CIURUIT

426 mesaje
Membru din: 11/11/2008
Oras: Satu Mare

Postat pe: 28 August 2009, ora 16:33

Adevarat ,SAFTICA este o zona interesanta dar primarul din Balotesti-Saftica,este de doi bani.Drumurile sint pline de gropi si praf,risti sa intri cu masina,unde mai pui ca nici nu exista intrare auto spre SAFTICA din DN1,domneste delasarea si interesele personale a celor de la primarie


Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 5 Septembrie 2009, ora 17:07

De la: 999florin, la data 2009-08-20 19:35:53forum.softpedia.com/servicii/serviciu/proiectare-in-constructii-...]
Vind si eu teren in Adunatii Copaceni


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
Fosta membra 9am.ro

754 mesaje
Membru din: 22/06/2009
Oras: Constanta

Postat pe: 6 Septembrie 2009, ora 05:27

De la: lasciva1, la data 2009-09-05 17:07:09
De la: 999florin, la data 2009-08-20 19:35:53forum.softpedia.com/servicii/serviciu/proiectare-in-constructii-...]
Vind si eu teren in Adunatii Copaceni
Daca vinzi cu 1 dolar mp ,cumpar sa-mi fac vila linga tine


PDLei, nu ma lasati PUII MEI,furati cit sunt eu presedinte,sa ne tina romanii minte.Lenuța sa-și plateasca ratele la banca. http://www.youtube.com/watch?v=iYKYDqZsUNo ■9AM: Sunteti multumit de realizarile dumneavoastra de pana acum in fruntea statului? Traian Basescu: Bineinteles. Am facut tot ce mi-am propus. Fiica mea cea mica, Lenuta, a invatat in sfarsit sa scrie si sa citeasca, ca doar nu e in Parlamentul Europeana de doua ani degeaba. Sunt foarte mandru de ea. Sunt multumit si de Ioana, cealalta fiica, ca stie sa invarta banii si afacerile. Altfel, ce sa zic… am fost un prieten bun pentru toti cei care m-au sustinut in campaniile electorale si imi platesc mereu datoriile. ■9AM: Dar eu ma refeream la poporul roman. Sunteti multumit de ce le-ati oferit din postura de presedinte ? http://www.youtube.com/watch?v=yAaDpSnqjfg&feature=related .9AM. VA MULTUMIM ! Traian Basescu: Va multumesc si eu. Am plecat, ma asteapta Becali si Patriciu la restaurant.Și pe urma trec pe la LENUȚA- Nurse with big tits eats cum- Ea face și mai bine !
virgilciuta

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 Septembrie 2009, ora 12:47

sper ca cineva din partea primariei sa citeasca aceste mesaje si sa se apuce serios de treaba ! mereu promit ca vor face si drege, si ramanem cu astea !
sper sa se ocupe si de asfaltul strazilor din Balotesti unde in zilele calduroase se ridica un praf monstroas dupa trecerea unei masini !


INITIATORUL

67 mesaje
Membru din: 19/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 7 Septembrie 2009, ora 01:12

Daca localnici sint delasatori,primaria nici atit nu este interesata,hai sa ne intrunim sa facem asociatia proprietarilor si sa actionam


LUPULUS

14 mesaje
Membru din: 7/09/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 8 Septembrie 2009, ora 10:11

De la: , la data 2009-03-20 07:37:45 Orice teren din proprietatea ta este o valoare ,daca esti un bun gospodar,daca doresti sa locuiesti in casa ta ,dar acest fapt este numai pentru cei care muncesc si merita terenul.Pentru cine este invatat la bloc,casa la curte este o povara

Adevarat Saftica este ca un Rai,numai ca cei care vin in cautare de teren,fiind incapabil sa cumpere,abandoneaza catei,pisici,ba mai mult si saci cu gunoaie,cita rautate !cita dezumanizare !


adiereapadurii

28 mesaje
Membru din: 18/08/2009
Postat pe: 13 Septembrie 2009, ora 06:06

Am si eu o parcela de 1200 mp cu utilitati ,super pentru o vila ,tel 0722545763,pret bun


9am138628

2 mesaje
Membru din: 20/09/2009
Postat pe: 20 Septembrie 2009, ora 07:28

Asa este ,la Saftica este o zona buna,daca preturile ar fi mai mici ,multi ar parasi Bucurestiul,dar cu ce construiesti o casa ?


9am151234

7 mesaje
Membru din: 8/10/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 8 Octombrie 2009, ora 23:48

AM CITIT PE TOPIC ,AM DELEGAT PE CINEVA SA-MI CUMPERE TEREN LA SAFTICA,DAR NU SE GASESC DECIT PARCELE MICI,CELE PESTE 5000 mp SINT FIE IN LITIGIU FIE FARA UTILITATI


ioncmarian

15 mesaje
Membru din: 21/04/2009
Postat pe: 12 Octombrie 2009, ora 09:04

Buna ziua, ma numesc Ion Marian, sunt contrariat de faptul ca toata lumea cauta apartamente pentru Programul - Prima Casa - acestea fiind la preturi f. mari eu detin in proprietate un ansamblu rezidential alexandraresidence.ro in Comuna Tunari -Ilfov, am incercat sa ma asociez cu mai multi dezvoltatori si asocierea cu acestia nu facea decat sa creasca pretul final. Asa ca am hotarat sa devin prprietar de teren si dezvoltator, am contactat 4 firme de constructii, am negociat preturile/mp de constructie la cheie am adaugat pretul terenului si al utilitatiilor si a rezultat:
1. CASA PE STRUCTURA DE LEMN-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=60.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
2. CASA PE STRUCTURA DE METAL-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=65.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
3. CASA PE STRUCTURA DE ZIDARIE-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=75.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
4. CASA PE STRUCTURA MIXTA PARTER ZIDARIE SI ETAJ DE LEMN-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=68.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
5. TEREN INTRAVILAN LOTIZAT +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=100 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;


SI ACUM FACETI SI VOI SOCOTELA CE SE MERITA LA PRETURILE ACESTEA CASA SAU APARTAMENT, poate ca unii rau intentionati vor spune ca este distanta mare, da sunt 14 km pana in Bucuresti pe soseaua Pipera- Tunari-Dimieni dar sunt microbuze si autobuze sunt cai de acces catre munte,mare, centrul comercial baneasa, catre cele doua aeroporturi, sunt dua pasarele una la calea ferata de la Porche-Nord aproape finalizata si una la calea ferata de la centura Bucurestiului la intrare in Tunari care estein curs de executie se poate ajunge la noua autostrada Buc.-Bv- 3 km, se va face intrare la Aeroportul Otopeni prin Tunari la numai 800 m de cartier.Deci trageti voi concluziile.


ioncmarian

15 mesaje
Membru din: 21/04/2009
Postat pe: 12 Octombrie 2009, ora 09:06

Buna ziua, ma numesc Ion Marian, sunt contrariat de faptul ca toata lumea cauta apartamente pentru Programul - Prima Casa - acestea fiind la preturi f. mari eu detin in proprietate un ansamblu rezidential alexandraresidence.ro in Comuna Tunari -Ilfov, am incercat sa ma asociez cu mai multi dezvoltatori si asocierea cu acestia nu facea decat sa creasca pretul final. Asa ca am hotarat sa devin prprietar de teren si dezvoltator, am contactat 4 firme de constructii, am negociat preturile/mp de constructie la cheie am adaugat pretul terenului si al utilitatiilor si a rezultat:
1. CASA PE STRUCTURA DE LEMN-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=60.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
2. CASA PE STRUCTURA DE METAL-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=65.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
3. CASA PE STRUCTURA DE ZIDARIE-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=75.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
4. CASA PE STRUCTURA MIXTA PARTER ZIDARIE SI ETAJ DE LEMN-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=68.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
5. TEREN INTRAVILAN LOTIZAT +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=100 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;


SI ACUM FACETI SI VOI SOCOTELA CE SE MERITA LA PRETURILE ACESTEA CASA SAU APARTAMENT, poate ca unii rau intentionati vor spune ca este distanta mare, da sunt 14 km pana in Bucuresti pe soseaua Pipera- Tunari-Dimieni dar sunt microbuze si autobuze sunt cai de acces catre munte,mare, centrul comercial baneasa, catre cele doua aeroporturi, sunt dua pasarele una la calea ferata de la Porche-Nord aproape finalizata si una la calea ferata de la centura Bucurestiului la intrare in Tunari care estein curs de executie se poate ajunge la noua autostrada Buc.-Bv- 3 km, se va face intrare la Aeroportul Otopeni prin Tunari la numai 800 m de cartier.Deci trageti voi concluziile.


SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Octombrie 2009, ora 11:20

De la: ioncmarian, la data 2009-10-12 09:06:25Buna ziua, ma numesc Ion Marian, sunt contrariat de faptul ca toata lumea cauta apartamente pentru Programul - Prima Casa - acestea fiind la preturi f. mari eu detin in proprietate un ansamblu rezidential alexandraresidence.ro in Comuna Tunari -Ilfov, am incercat sa ma asociez cu mai multi dezvoltatori si asocierea cu acestia nu facea decat sa creasca pretul final. Asa ca am hotarat sa devin prprietar de teren si dezvoltator, am contactat 4 firme de constructii, am negociat preturile/mp de constructie la cheie am adaugat pretul terenului si al utilitatiilor si a rezultat:
1. CASA PE STRUCTURA DE LEMN-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=60.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
2. CASA PE STRUCTURA DE METAL-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=65.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
3. CASA PE STRUCTURA DE ZIDARIE-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=75.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
4. CASA PE STRUCTURA MIXTA PARTER ZIDARIE SI ETAJ DE LEMN-100 MP LA CHEIE +GRADINA 185 MP + 52,6 MP SERVITUTE +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=68.000 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;
5. TEREN INTRAVILAN LOTIZAT +UTILITATI + COMUNITATE(GRADINITA,CAFE RESTAURANT, CLUB, MARKET)=100 EURO TVA INCLUS WWW.ALEXANDRARESIDENCE.RO;


SI ACUM FACETI SI VOI SOCOTELA CE SE MERITA LA PRETURILE ACESTEA CASA SAU APARTAMENT, poate ca unii rau intentionati vor spune ca este distanta mare, da sunt 14 km pana in Bucuresti pe soseaua Pipera- Tunari-Dimieni dar sunt microbuze si autobuze sunt cai de acces catre munte,mare, centrul comercial baneasa, catre cele doua aeroporturi, sunt dua pasarele una la calea ferata de la Porche-Nord aproape finalizata si una la calea ferata de la centura Bucurestiului la intrare in Tunari care estein curs de executie se poate ajunge la noua autostrada Buc.-Bv- 3 km, se va face intrare la Aeroportul Otopeni prin Tunari la numai 800 m de cartier.Deci trageti voi concluziile.

Apropierea de aeroport constituie un dezavantaj,din cauza zgomotului de la avioane


http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
ioncmarian

15 mesaje
Membru din: 21/04/2009
Postat pe: 12 Octombrie 2009, ora 16:39

DE ACORD CU DUMNEVOASTRA, DAR DACA AR FI ADEVARAT. IN MOMENTUL IN CARE S-A FACUT MASURATOARE PT STUDIUL DE ZGOMOT A REZULTAT UN PROCENT DE 42/48 DB IN ALEXANDRARESIDENCE.RO PE CAND IN INTERSECTIE LA P-TA DOMENII SECTOR 1 ERAU 73 DB. SI CREDETI DVS CA AEROPORTUL OTOPENI I-SI MUTA ACTIVITATAEA COMERCIALA IN TUNARI MAI NOU CONSTRUIND SPATII DE BIROURI, AT, MOL METROU, TREN PT CA ESTE ZGOMOT SAU CA NU ESTE SI ESTE FOARTE RENTABIL. DACA A-TI STA SA ASCULTATI UN AVION CAND DECOLEAZA SAU ATERIZEAZA VE-TI CONSTATA CA CESTA TUREAZA MOTOARELE CAND DECOLEAZA SAU ATERIZEAZA ACEST FENOMEN FIIND IN PRIMA PARTE A PARTII DE RULARE-PISTEI DECI ACOLO ESTE ZGOMOTUL. SI IN INCHEIERE FACETI LEGATURA SI CU PRETUL PACHETULUI ALEXANDRARESIDENCE.RO ADICA 60.000 EURO TVA INCLUS CASA SI GRADINA +UTILITATI SI COMUNITATE IN ZONA DE NORD A CAPITALEI ?????. O ZI BUNA


Fosta membra 9am.ro

677 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Buzau

Postat pe: 16 Octombrie 2009, ora 13:28

sI EU AM INVESTIT IN TERENURI IN ZONA aDUNATII cOPACENI ,DAR SE VA FACE UN AEROPORT SI-MI STRICA SOCOTELILE


Cit este Basescu in floare,nici in tocuri nu ma doare !
GISSELLA

57 mesaje
Membru din: 28/07/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Octombrie 2009, ora 21:48

Cu adevarata convingere spun ca SAFTICA,reprezinta o zona superba pentru rezidenta.Doar ca ar trebui sensibilizata primaria sa faca cale de acces din DN1 ,SA REPARE SI SA ASFALTEZE DRUMURILE INTERNE DIN sAFTICA.


alessia

163 mesaje
Membru din: 27/10/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 29 Octombrie 2009, ora 21:26

De la: virgilciuta, la data 2009-09-06 12:47:01sper ca cineva din partea primariei sa citeasca aceste mesaje si sa se apuce serios de treaba ! mereu promit ca vor face si drege, si ramanem cu astea !
sper sa se ocupe si de asfaltul strazilor din Balotesti unde in zilele calduroase se ridica un praf monstroas dupa trecerea unei masini !
Cit timp va fi presedinte Basescu si primari de la PDL in tara va fi jale si amar ,saracie si hotie,poporul are ocazia unica sa scape de Basescu la 22 noiembrie cu un NU SERIOS SI HOTARIT


ROMANIA ARE NEVOIE DE SCHIMBARE ,BASESCU A CUFUNDAT ROMANIA IN DEZASTRU ECONOMIC M-am edificat ! Șmecheria este clara,in 2007,in 2009 au fost prezenti la vot doar 5-6 milioane de votanti dar cu STS ul voturile au fost trecute la ambele parti si la urma au mai fost fabricate citeva sa faca diferenta pentru Basescu.Impunerea CCR ca pentru validarea Referendumului din 29 iulie 20012 sa fie 1/2 din electorat la vot,iar PDL ul sa boicoteze Referendumul interzicind prezenta la vot,se bazeaza tocmai pe faptul ca românii nu se prezinta la vot din comoditate,nepasare,analfabetism politic,indoctrinare,prostie etc si nu se poate atinge pragul de 9125000. DAR CE LEGITIMITATE ARE UN PRESEDINTE CARE FUGE DE POPOR SI BOICOTEAZA REFERENDUMUL ??????
PUPPETEER

20 mesaje
Membru din: 15/12/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Decembrie 2009, ora 13:24

[Numele quote = 'Data Valentin_R' = '2008-11-19 20:25:41 '] Legat de treaba cu aproape padurea ... ma gandesc dak o sa o tine-ti voi acolo, dupa cum am vazut eu in Bucuresti voi sunte-ti fan asfalt ... Doamne ajuta sa Ramana padurea în picioare ...[/ quote]
Protejati padurea la Saftica ,zona este splendida atit vara cit si iarna.Izona vecina pe strada Fermei ,a luat fiinta un cartier nou cu utilitati ,dar grija primarului lasa de dorit referitor la asfaltarea drumurilor,oricum este o zona frumoasa si departe de poluare.


Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Decembrie 2009, ora 13:30

cine cumpara 10.000 mp [1ha] in jilava la sosea,numai 100 euro/mp


toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
cezarul

54 mesaje
Membru din: 20/01/2010
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 07:22

De la: florinpreda999, la data 2009-12-20 13:30:12cine cumpara 10.000 mp [1ha] in jilava la sosea,numai 100 euro/mp


Sint interesat de minim 100 hectare la 20 euro/mp cu deschidere mare la sosea

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 07:34

De la: florinpreda999, la data 2009-12-20 13:30:12cine cumpara 10.000 mp [1ha] in jilava la sosea,numai 100 euro/mp


Florine, suceste-l cu latura mare la sosea si fa o oferta promotionala pentru domnul, ca pe praful asta....Dar ia-ti cota parte la rezidentialul care se va naste

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
NESIMTITUL

786 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 24 Ianuarie 2010, ora 20:18

De la: florinpreda999, la data 2009-12-20 13:30:12cine cumpara 10.000 mp [1ha] in jilava la sosea,numai 100 euro/mp

Pe criza asta dau 4 euro/mp

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

136 mesaje
Membru din: 23/07/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 6 Februarie 2010, ora 18:53


Cu adevarat Saftica constituie singura zona interesanta pentru a construi o vila ,pretul de 80 de euro /mp este acceptabil fata de 200 cit era inainte,problema este sa se dea drumul la credite

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=rzORw7-RLCs&feature=related
alessia

163 mesaje
Membru din: 27/10/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 7 Februarie 2010, ora 16:27

Regret ca nu am cumparat si eu un teren la Saftica,acum am probleme cu ANI

Raporteaza abuz de limbaj
ROMANIA ARE NEVOIE DE SCHIMBARE ,BASESCU A CUFUNDAT ROMANIA IN DEZASTRU ECONOMIC M-am edificat ! Șmecheria este clara,in 2007,in 2009 au fost prezenti la vot doar 5-6 milioane de votanti dar cu STS ul voturile au fost trecute la ambele parti si la urma au mai fost fabricate citeva sa faca diferenta pentru Basescu.Impunerea CCR ca pentru validarea Referendumului din 29 iulie 20012 sa fie 1/2 din electorat la vot,iar PDL ul sa boicoteze Referendumul interzicind prezenta la vot,se bazeaza tocmai pe faptul ca românii nu se prezinta la vot din comoditate,nepasare,analfabetism politic,indoctrinare,prostie etc si nu se poate atinge pragul de 9125000. DAR CE LEGITIMITATE ARE UN PRESEDINTE CARE FUGE DE POPOR SI BOICOTEAZA REFERENDUMUL ??????
CHIOMPALIUL

360 mesaje
Membru din: 21/11/2008
Oras: Caransebes

Postat pe: 9 Februarie 2010, ora 04:54

Cine a fost destept a construit la SAFTICA o zona cu aer curat ,miliardarii au luat plasa la Pipera in Iancu Nicolae

Raporteaza abuz de limbaj
http://www.youtube.com/watch?v=kYP5FMAhjeo&feature=related
SOGUNUL

389 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 00:08

Zona Iancu Nicolae -PIPERA esste o mare teapa, de preferat este sa-ti construiesti casa in zonele Domnesti,Saftica,Ciolpani,acum fiind momentul achizitionarii de teren ,deoarece dupa 20 martie 2010 preturile vor exploda.

Raporteaza abuz de limbaj
http://promotia70eltc.nvn.ro/istoric/71-istoric.html
CAMELEONII

164 mesaje
Membru din: 12/02/2010
Oras: Odorheiul Secuiesc

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 14:01

De la: , la data 2009-03-20 07:37:45 Orice teren din proprietatea ta este o valoare ,daca esti un bun gospodar,daca doresti sa locuiesti in casa ta ,dar acest fapt este numai pentru cei care muncesc si merita terenul.Pentru cine este invatat la bloc,casa la curte este o povara [/quote

Si o constructie tip imobil cu parter si 3 etaje ,in care sa se uneasca 6 familii si sa-si construiasca apartamente de 3 camere(liwing 30 mp ,dormitor 20 mp cu baie,dormitor 16 mp cu baie,bucatarie 15 mp cu debara ,grup sanitar,2 dresinguri ,2 debarale,terasa 12 mp,contribuind fiecare cu 75000 euro.
Daca exista persoane interesate pot raspunde pe acest topic,eu vin cu terenul cu utilitati.


Raporteaza abuz de limbaj
Traian Bãsescu a venit azi la Cluj pentru a le transmite oamenilor sã meargã în 29 iulie la vot indiferent de modul în care aleg sã voteze ...dar ar prefera un DA sa plece pe mare......
Fosta membra 9am.ro

490 mesaje
Membru din: 24/06/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Februarie 2010, ora 18:08

De la: NICE, la data 2010-02-12 14:01:58
De la: , la data 2009-03-20 07:37:45 Orice teren din proprietatea ta este o valoare ,daca esti un bun gospodar,daca doresti sa locuiesti in casa ta ,dar acest fapt este numai pentru cei care muncesc si merita terenul.Pentru cine este invatat la bloc,casa la curte este o povara [/quote

Si o constructie tip imobil cu parter si 3 etaje ,in care sa se uneasca 6 familii si sa-si construiasca apartamente de 3 camere(liwing 30 mp ,dormitor 20 mp cu baie,dormitor 16 mp cu baie,bucatarie 15 mp cu debara ,grup sanitar,2 dresinguri ,2 debarale,terasa 12 mp,contribuind fiecare cu 75000 euro.
Daca exista persoane interesate pot raspunde pe acest topic,eu vin cu terenul cu utilitati.




Mai ,sa dati si de pomana si sa fugiti de Bucuresti,cautati cit mai gasiti loc de casa la distanta de 25 - 30 km de Bucuresti ca nu mai este de trait,dar nu va duceti in Pipera ca va condamnati singuri

Raporteaza abuz de limbaj
PE 29 IULIE 2012 EU AM CHEMAT ELECTORATUL LA VOT DAR PDL SI OAMENII DIN SERVICIILE SECRETE VOR BOICOTA SI IMPEDICA PARTICIPAREA SA NU ATINGA PRAGUL ELECTORAL SA MA REINTORC LA COTROCENI.AMBASADORII MEI DIN STRAINATATE STIU SI EI CE AU DE FACUT.MONICA MACOVEI LATRA LA BRUXELLES SA-L ASMUTA PE BARROSO SI PE MERKEL CA ASTIA SUNT CRETINI SI NU PRICEP MANEVRELE MELE,DAR AU INTERESE IN ROMANIA LA FEL CA AMERICANII.LA CCR AM OMUL MEU STEFAN MINEA SPECIALIST IN FALSURI SI DAU PESTE CAP DECIZIILE PLENULUI CIND SUNT FRAIERII PLECATI IN CONCEDII. EU NU RESPECT LEGEA PARTIDELOR POLITICE,IN SPECIAL ART.2 SI ART.46. STIAM CA LISTELE ELECTORALE SUNT UMFLATE CU PESTE 3,5 MILIOANE DE ELECTORI CA AM SI EU VAGABOANTA MEA LA AUTORITATEA ELECTORALA PERMANENTA SI VROIAM SA LE MAI TRAG O PACALEALA GAOZARILOR,DACA MAI ERA DULAUL MEU BLAGA LA MI REUSEAM.DAR NICI CU IOAN RUS NU MA PLING CA ESTE OMUL LUI BOC.DAR NU MA PLING,O AM PE ASPAZIA COJOCARU, SECURISTA CARE RASTOARNA SITUATIA LA CCR IN FAVOAREA MEA PE HANDICAPATUL ZEGREAN,PSIHOPATA IULIA,PETRE CEAUSESCU LAZAROIU INFRACTORUL CARE CU TOATE CELE 7,5 MILIOANE DE VOTURI IMPOTRIVA MEA SI INCOMPETENTA PARLAMENTULUI MA INTORC LA COTROCENI.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului SAFTICA O ZONA REZIDENTIALA DE VILE PREFERATA DE BUCURESTENI
Mergi la: