back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Blue air

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
Steff

8 mesaje
Membru din: 15/07/2008
Oras: Baia Mare

Postat pe: 15 Iulie 2008, ora 18:37

Blue Air astia sunt absolut incredibili...nu numai ca au niste tarife high-cost, da' nu e luna sa nu aiba probleme...de SkyEurope n-am auzit nimic aiurea pana acum...si nici de EasyJet...mai calatoreste cineva cu Blue Air??

Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 16 Iulie 2008, ora 23:32

Pana acum n-am zburat decat cu Austrian si SkyEurope. Urmeaza EasyJet Sky a fost super ok, cam mic spatiul pentru genunchi in schimb. In Austrian mancarea e fabuloasa!

Stiu pe cineva care a zburat cu Blue Air si, desi avea biletul cumparat dus-intors (rezervari pe net) i s-a cerut confirmare telefonica inainte de ambele zboruri, altfel risca sa piarda rezervarea (pe care o platise!!). Altceva nu stiu


crissme

1 mesaj
Membru din: 17/07/2008
Oras: Iasi

Postat pe: 17 Iulie 2008, ora 09:24

eu am mers cu blue air si nu am avut nici o problema.chiar am fost sunata si anuntat ca avionul va avea intarziere.si zborul a fost super ok si spun asta tinand cont de faptul ca a fost pt prima data cand ma urcam intr-un avion.asa ca nu mai scrieti voi.."am auzit ca, ...", si daca am scris aceste mesaj inseamna ca mai traiesc.


Fosta membra 9am.ro

30 mesaje
Membru din: 8/07/2008
Postat pe: 17 Iulie 2008, ora 13:30



necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 17 Iulie 2008, ora 13:40

zbor o data pe luna, cateodata chiar mai des cu blue-air. niciodata (chiar si in timpul vacantelor de iarna) nu am avut probleme. in plus, in bruxelles, unde mai tot timpul vremea este prosta, atrizarile si decolarile sunt f civilizate si sigure. cat despre pretul biletelor...depinde daca aterizeaza pe un aeroport national sau pe unul mai mic. probleme pot aparea la orice companie (vezi tarom). personal am o parere buna despre ei.


rxn_stanescu

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 2 August 2008, ora 18:46

Eu am zburat de multe ori cu Blue-Air, iar zborurile au fost placute. Singurele probleme sunt intarzierile si distantele mari intre aeroporturi si orase !!! Sincer am avut experiente neplacute cu alte companii mari. Am decis sa aleg low-cost tocmai pentru pretul convenabil. Merita sa vezi Roma cu 100 Eur dus-intors!!!!


sandu_53

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 6 August 2008, ora 14:38

eu am mers cu BLEU AIR SI-A FOST FOARTE BINE ,ADICA AU RESPECTAT LA MINUT PROGRAMUL PILOTUL A FOST F.BUN,SERVICIILE MULTUMITOARE....


anghel_daniel2005

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 8 August 2008, ora 16:34



mihaicrn

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 August 2008, ora 18:25

Parerile sunt diferite despre companie, eu sunt dezamagit ca nu mi se pare corect ca in pretul biletului sa primesti doar un pahar cu apa, iar restul de produse alimentare si bauturi sa le vanda la niste preturi pe care le practica companiile de prestigiu, iar oferta cu biletul de 1 euro e o minciuna eu nu am reusit sa prind aceasta oferta timp de un an de cand zbor cu Blue air


wanna_wanna85

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 August 2008, ora 12:50

pt. mihaicrn, se vede clar ca tu habar nu ai cum stau lucrurile in aviatie. Ca tine sunt o mie care vb in necunostinta de cauza... data viitoare iti recomand sa cumperi bilet la o companie traditionala, asta daca iti permiti sa dai in medie 700 euro pt o portie de mancare mizera si niste bauturi gratis. La sfarsit cnd vei trage linie vei constata ca ti-ai luat o mare tzeapa plus faptul ca echipajul de cabina este de cele mai multe ori obraznic mai ales p Tarom si p Alitalia. Bafta


MGD_ben

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 August 2008, ora 19:56

mergeti fratilor cu wizzair
este super tare
si personalul de o delicatete si un profesionalism rar intalnit in companile aviaticve
incercati si nu veti regereta chiar estze superrrrrrrrrrrrrr
incercati sincer www.wizzair.com



vaberaru_2

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 August 2008, ora 23:14

Am zburat cu Blue Air la Roma,Paris,Venetia (Treviso) si nu a fost nici o problema, s-a respectat orarul si nu au fost incidente in timpul zborului.Am sburat si inainte de intrarea in UE cand puteai sa comanzi pe internet cosmetice sau bauturi pe care le primeai in avion.Nu m-a deranjat ca nu se mananca,daca vrei totusi ceva poti comanda contracost.
Adiber


izabellamincsor

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 August 2008, ora 09:51

Am calatorit o singura data cu Blue Air si din pacate am avut o experienta neplacuta in sensul ca atat la plecare cat si la intoarcere in tara a avut intarziere de 3 ore.


andreea_nastasa

61 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 14 August 2008, ora 17:53


wizz air .

Era sa rupa avionul pilotul ala cretin ...basca personalul de cabina care si-a spus poezia in 30 de secude ca la spoturile cu medicamente.

Bauturile costa nu spun nu ...dar nu le aveau de loc...ca era a patra cursa...

plus 50 de grame in plus la bagaje pe care tre sa le platesti nu te iarta...

I know
De Blue am auzit numai lucuri bune


Fosta membra 9am.ro

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 August 2008, ora 14:32

nu este minciuna ca biletul costa 1 euro, trebuie doar sa prenotezi cu f mult timp inainte, sa nu schimbi data sau altceva pt ca nu este posibil, si deci pretul este 1 euro biletul +50 euro taxele aeroportuale, deci te costa 51 de euro dus....


camivl

2 mesaje
Membru din: 11/08/2008
Oras: Ramnicu Valcea

Postat pe: 18 August 2008, ora 22:14

am mers si wizzair si cu blueair...mi s-au parut ok..si nu cred ca pt 2 ore de zbor trebuie sa ofere de mancare....acum cred eu, depinde si de timp, si de nava, si de piloti...oricum wizzair e mai ieftin ca blueair


vera_adina

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 August 2008, ora 13:33

In final nu stiu de ce se comenteaza atat pentru ca in definitiv toti cautam cel mai ieftin bilet. Intotdeauna avionul a fost si va fi cel mai scump mijloc de transport. Dar si cel mai bun. E drept ca fiecare companie are parti rele si parti bune. Cat despre Blue Air am zburat o data dus-intors cu ei si ca siguranta si conform in avion sunt OK, personalul e OK, dar e adevarat ca intarzie decolarlle (oricum pentru un sfert sau o jumatate de ora nu cred ca e asa de grav) si intr-adevar reclama cu low cost e mincinoasa (faza c7u apa gratis e de porc; creaza o impresie foarte neplacuta), sunt companii care ofera preturi chiar mai bune decat ei si includ si o tratatie si "entertainment" (casti pentru muzica si film plus informatii despre zbor cu harta pe monitor); de exemplu TAROM care are si piloti mai buni cred. Numai la tarom am avut parte de aterizari fara zgaltaiala si buseala de pista. Am mai zburat cu alte companii low cost.


ocenihorosho

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 August 2008, ora 20:16

Pai Tarom nu e low cost! de aia.
Cand zbori cu low cost stii de la inceput (sau ar trebui sa stii) ca nu primesti nimic gratis la bord, si probabilitateade a intarzia e mult mai mare pentru ca nu au prioritate la decolare / aterizare. In acest sens Blue Air e ca oricare alta companie low cost, iar daca e sa intarzii o poti pati si o companie multinationala in domeniul aviatiei cu pretentii de lider in domeniu. Nu fac lobby, ci doar afirm ca ofera un serviciu ok la un pret ok. Poate doar ca de multe ori low cost nu e chiar atat de low :), dar sa nu uitam ca tocmai aceste companii low ost au facut transportul aerian mult mai accesibil, iar in era in care traim de cele mai multe ori transportul aerian e cea mai ieftina optiune.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 21 August 2008, ora 16:33

Foarte multi de aici sunt ori agajatii firmelor low-cost ori chiar nu stiu ce inseamna low-cost! Low-cost nu se refera numai la biletul avionului ce este ieftin datorita faptului ca nu primesti nimic pe avion ci si in intretinerea acestora. Low-cost se refera si la faptul ca intretinerea avioanelor este tot de natuta ieftina, si cum avionul este un mijloc de transport in care daca se intampla ceva cam 99% din cazuri sunt fatale, zau ar trebui sa va ganditi de doua ori inainte sa cumparati un bilet de avion. Intrati pe internet si cautati ce companii din lume au avut cele mai multe accidente si care nu au avut, o sa va minunati cate accidente a avut de ex Air France. Deocamdata companiile Low-cost nu au accidente majore deoarece avioanele sunt noi nu au decat 4 ani , totusi in ianuarie anul acesta Blue Air a inregisrat un accident, dar care nu s-a soldat cu morti. Ichipuiti-va cand avioanele low-cost vor imbaranii!!!
Eu am calatorit cu mai multe companii aeriene printre care si Wizz Airul iar in ultima mea calatorie cu ei, exact cand sa aterizeze in Romania am crezut ca nu vom mai reusi. Avionul ba urca, ba cobora si trepidatiile erau ingrozitoare, deja ne uitam unii la altii cu frica, eu una ma gandeam ca ar fii tare aiurea sa mor exact cand mai aveam cateva minute si aterizam. Si asta de la un avion care este practic nou!! Ei asa ceva nu am patit nici cu Air France nici cu Lufthansa , nici cu Taromul, si chiar nici cu una dintre companiile Turcesti care sunt pe primul loc in randul accidentelor in lume.
Asa ca aveti grija de voi si studiati inainte de a alege un zbor. Parerea mea e ca nu mancarea conteaza ci siguranta!!!


alina83tm

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Septembrie 2008, ora 10:20

'Low-cost se refera si la faptul ca intretinerea avioanelor este tot de natuta ieftina, si cum avionul este un mijloc de transport in care daca se intampla ceva cam 99% din cazuri sunt fatale'!
ASTA CHIAR ESTE CEA MAI MARE PROSTIE PE CARE AM AUZIT-O VREODATA!!!!! INFORMEAZA-TE MAI BINE CE INSEAMNA 'LOW-COST' SI DUPA AIA COMENTEAZA!


tanasa0103

2 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Vaslui

Postat pe: 3 Septembrie 2008, ora 15:25

Am zburat vara asta de la Bucuresti la Stuttgart cu Germanwings. M-a costat 290 de euro (2 adulti si un copil) cu Blueair m-ar fi costat 490.


cati_sandru

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 3 Septembrie 2008, ora 18:55

De la: tanasa0103, la data 2008-09-03 15:25:22Am zburat vara asta de la Bucuresti la Stuttgart cu Germanwings. M-a costat 290 de euro (2 adulti si un copil) cu Blueair m-ar fi costat 490.


Tocmai mi-am achizitionat un bilet dus intors buc - koln cu germanwings (160 euro), dar inca nu am zburat niciodata cu ei. Cum a fost?
Singura companie low-cost cu care am zburat pana acum a fost blue-air, un buc-maastricht si un buc-paris si nu am avut de ce ma plinge, pentru preturile foarte convenabile pe care le-am platit (dar cu biletele cumparate cu mult timp inainte). Faptul ca nu servesc mincare in avion nu m-a deranjat, chiar nu este necesara pt numai 2-3 ore de zbor.


sinecvanon1967

3 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 4 Septembrie 2008, ora 08:41

"Respectat orarul de zbor"? si mai ales, trei zboruri (Paris, Roma,etc) cu orar respectat? Asta N-O MAI POT CREDE! Poate nu era blue air!!!


glencoramaria

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Septembrie 2008, ora 10:49

Am circulat cu Easyjet si am m-am bucurat cand am ajuns cu bine acasa, data viitoare il voi ocoli.


adimcx

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Iasi

Postat pe: 4 Septembrie 2008, ora 23:27

Intr-adevar la BlueAir sunt intarzieri dese si nu este nimic gratis in afara de apa, insa prefer acest lucru fata de tarifele scumpe de la companiile mai mari unde sunt preturi accesibile doar la prenotare cu foarte mult timp inainte. La BlueAir am calatorit cu bilet de 1 euro cumparat cu doar 2 zile inainte de cursa, si este singura companie low-cost la care am gasit de obicei bilete ieftine cu doar cateva zile inainte de data efectuarii cursei. Nu stiu care sunt preturile practicate de agentii, eu folosesc intotdeauna doar achizitionarea online a biletelor.


necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 6 Septembrie 2008, ora 22:02

Eu am calatorit cu WizzAir si am fost profund dezamagita,avionul a avut intarziere 3 ore,am pierdut avionul de legatura catre destinatia finala si o suma foarte mare de bani.Nu voi mai circula cu ei niciodata .


MIGUELPIT

1 mesaj
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 11 Septembrie 2008, ora 13:34

e o companie scumpa si nu de lew cost si in plus zboara cu avioane antice si de demult MC 80,82 ETC STILL Antonov rusesti , eu cred ca nu va dura mult pe piata .MP


el_condor2

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 15 Septembrie 2008, ora 13:00

,,,am zburat din italia in romania dus - intors cu blue air ,,, chiar daca sunt low cost asta nu inseamna ca trebuie sa aceptam conditiile de autobuz de provincie ( a se citi RATA ) si starea tehnica proasta a aeronavelor punindu-ne viata in pericol ,,,nu imi fac mie nici un favor ci este afacerea lor nu a mea ,,,,,plus ca personalul parca este de pe alta planeta ,,, fac anunturi la misto cu jumatati de cuvinte si vorbesc de parca ar avea prune in gura ,,, ( pilotii -- chiar daca aeronavele sunt vai mama lor -- sunt profesionisti ) ,,,, despre serviciile aeroportuare de la baneasa nu mai spun ,,,,,,bagaje distruse ,,,, lipsa etc . ,,,,la 5 dimineata erau beti manga , nespalati ,mirosind a grajd, impreuna cu politistul de frontiera ,,, asta este romania ,,,,,aeroportul baseasa ,,,,poarta tarii ,,,,


,,,,,,,UNUL DINTRE CELE MAI MARI PACATE ESTE NESIMTIREA !!!,,,, ( PARINTELE CLEOPA )
redmiha07

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 09:00

Da, eu am calatorit de curand cu Blue Air si am fost foarte multumita de serviciile lor. Pot face comparatii...am zburat cu cateva linii aeriene si nu low cost.
Au fost punctuali, explicatii in cursul zborului, avioane curate , grija la bagaje.
Voi mai apela cu siguranta la ei.
Costurile ...nu prea mari. O cursa Buc-Stuttgart dus-intors 214Euro cu taxe cu tot.


el_condor2

5 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Septembrie 2008, ora 12:48

,,,minti ,,, chestia cu bagajele nu tine de blue air ,,,,tine de serviciile aeroportuare ,,,


,,,,,,,UNUL DINTRE CELE MAI MARI PACATE ESTE NESIMTIREA !!!,,,, ( PARINTELE CLEOPA )
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Blue air
Mergi la: