back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ziua noastra de nastere.

 


 
Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
 
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 21:45


Numai anuntul zilei. fara comentarii si felicitari.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
super_green_frog

1358 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 19 Iunie 2009, ora 12:05

7 Iunie

Gemeni - Ziua animatorulu

Persoanele nascute pe 7 iunie stiu sa simta pulsul publicului, dar adesea ele vor stabili cum stau lucrurile in cadrul societatii sau familiei. Nativii pot fi visatori, nerealisti sau pot fi persoane pe care nu te poti baza. Prin felul lor de a fi, ei stiu cum sa traga foloase de pe urma dorintelor si gandurilor celorlalti.

Intr-adevar, increderea si carisma lor pot cauza dezamagire in cazul in care vor fi desemnati sa preia un rol de conducere si nu vor face fata. Fara indoiala, ei trebuie sa se aventureze pentru a atrage cat mai multe aprecieri din partea societatii.

Cei nascuti astazi sunt inzestrati cu un sarm seducator care ii captiveaza pe ceilalti. Adesea, acest talent este folosit intr-o maniera facila, inconstienta, fara vreun calcul prealabil. In cazul in care doresc sa aiba un succes durabil, pentru nativii zilei de 7 iunie este foarte important sa se ancoreze profund in realitate si sa nu se multumeasca cu aparentele.

Adesea, fiind considerati superficiali, ei trebuie sa-si extinda orizonturile dincolo de aspectul material al vietii (haine, masina, casa, bani etc.). Acest lucru va fi factorul cheie in determinarea abilitatii lor de a pune bazele unor prietenii stranse si de a-si lua angajamente profunde.

In cazul in care trebuie sa-si stabileasca baze mai profunde pentru viata lor, in general, ei vor esua in mod repetat in relatiile lor personale. Uneori, cei nascuti astazi nu sunt constienti de propriile deficiente, dar la un moment dat, exista posibilitatea ca o persoana la care tin cu adevarat sa le deschida ochii.

De obicei, „limbajul” in care exceleaza nativii zilei de 7 iunie este cu desavarsire cel non-verbal. Pentru ei, limbajul vizual, al corpului si limbajul dragostei sunt firesti. Dorinta lor de a-i seduce pe ceilalti, fie la propriu, fie la figurat, este proportionala cu aptitudinea lor de a face acest lucru.

Aceasta seductie poate lua o forma fizica, dar si una verbala. Din nefericire, ceea ce poate insemna foarte mult pentru nativii zilei de 7 iunie poate fi doar o impresie trecatoare. Astfel, ei sunt foarte in masura sa ii dezamageasca pe ceilalti.

Din cand in cand, cei nascuti pe 7 iunie pot manifesta tendinta de a se comporta aparent bizar. Pentru majoritatea, acest lucru reprezinta o diversiune inofensiva. Este posibil ca ei sa incerce doar o noua activitate sau o noua modalitate de exprimare, asa cum altii, de exemplu, ar putea incerca o noua palarie.

Intr-adevar, persoanele nascute pe 7 iunie sunt cele mai distractive persoane ale anului. Acest lucru se observa pe deplin atunci cand ei joaca rolul de gazde.

Nativii zilei de 7 iunie reprezinta in mod categoric tipul de senzuali si atletici carora le place orice forma de miscare si orice contact fizic. In plus, ei delecteaza prin faptul ca ii socheaza pe ceilalti si fac glume. Mai presus de toate, ei dispretuiesc tipul de oameni pretentiosi, plini de aere si ifose.

Chiar si cand au foarte mult succes, nativii zilei de 7 iunie se mandresc cu ei insisi prin faptul ca stiu sa isi parteze bunul simt si sunt la zi cu noutatile. Amuzamentul este probabil cel care le ofera cea mai mare satisfactie, mai ales in cazul in care ei sunt pusi in situatia de a aprecia o piesa sau joaca chiar ei in aceasta.

SFATURI: Controleaza-ti puterea de seductie. Ii poti induce pe ceilalti in eroare si vei regreta mai tarziu. Incearca sa te simti bine (nu mai fi atat de dependent de audienta). Studiaza-ti temeinic subiectele si expune-le cu seriozitate.

PUNCTE FORTE:
Amuzant
Caraghios
Fermecator

PUNCTE SLABE:
Nu te poti baza pe el
Preocupat
Insensibil


All Things Grow With Love
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 August 2009, ora 13:58

Topic numai ptr anuntul zilei de nastere, ca sa nu facem varza. Sa ne luam in primire de aici. Pe topicul de felicitari, restul.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 August 2009, ora 20:19

18 mai 1968


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
april_ro

136 mesaje
Membru din: 9/08/2009
Postat pe: 12 August 2009, ora 20:33

21 aprilie 1964


april_ro

136 mesaje
Membru din: 9/08/2009
Postat pe: 12 August 2009, ora 20:34

De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 21:45:16

Numai anuntul zilei. fara comentarii si felicitari.


Deci, cand zici ca te-ai nascut ?


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 August 2009, ora 01:32

De la: april_ro, la data 2009-08-12 20:34:33
De la: nastasemihail, la data 2009-06-04 21:45:16
Numai anuntul zilei. fara comentarii si felicitari.


Deci, cand zici ca te-ai nascut ?

Mai incolo putintel. O sa pun chiar in ziua respectiva. De ce intrebi?
Asa ar fi bine. Nu inainte, sa nu facem torticolis de atita asteptat.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 August 2009, ora 01:32

De la: april_ro, la data 2009-08-12 20:33:1221 aprilie 1964
La multi ani.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 14 August 2009, ora 01:33

Dar ca sa nu incarcam acest topic ne pupacim pe celalat topic, de felicitari. Asa ar fi bine


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 27 Decembrie 2009, ora 10:42



Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1078 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 09:57

Va fi ziua mea...mafelicit singura.


Fosta membra 9am.ro

6522 mesaje
Membru din: 23/09/2009
Oras: Iasi

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 10:15

De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.

MULTI ANI!!!!!


Fosta membra 9am.ro

11272 mesaje
Membru din: 21/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 12:37

De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.
CAND ??? LA MULTI ANI !!!


toti avem dreptate,toti aveti dreptate,toti stim adevarul,toti stiti adevarul,fiecare are dreptate,fiecare cunoaste adevarul,FIECARE ARE DREPTATEA SI ADEVARUL SAU- TRAIASCA DREPTATEA si ADEVARUL !!! Nu scuipa niciodata in oglinda!!! Intotdeauna poti face mai mult decat ai facut pana acum,niciodata nu e prea tarziu !!! Tot mai multi oameni ne vor binele,d'aia ne merge rau !!! "Orice adevar trece prin 3 faze:mai intai este ridiculizat, apoi trezeste o opozitie violenta,si in sfarsit este acceptat ca fiind evident de la sine"-Avicena. Daca nu stiu ca nu stiu, atunci mi se pare ca stiu. ANUNT UMANITAR :Rog Prostii si Cretinii,sa stea departe de mine !!! “Nu poti sa tratezi ochiul fara sa tii cont de cap, nu poti sa tratezi capul fara sa tii cont de minte si nu poti sa tratezi mintea fara sa tii cont de sufletul si spiritul omului.” (Zamolxe) http://www.youtube.com/watch?v=tNu44XzTnLY Sunt doua feluri de a-ti trai viata... Unul - de a crede ca nu exista miracole. Altul - de a crede ca totul este un miracol. Albert Einstein DACA N-AM AVEA DEFECTE,NU NE-AR FACE PLACERE SA LE VEDEM PE ALE CELORLALTI,TOTI SUNTEM DEFECTI DESI NOI NE VEDEM NUMAI CALITATILE ....Barbatii conduc lumea. Femeile ii conduc pe barbati.....Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic. (CICERO )...Un om singur nu are nici o putere,puterea i-o dau cei care-l sustin...Vorba multa,saracia omului...Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost ...Un snob este un om care a fost educat mai mult decat ii permitea inteligenta.....Este bine sa lasi bautura....insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.....
Fosta membra 9am.ro

1078 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 13:49

De la: florinpreda999, la data 2009-12-29 12:37:21
De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.
CAND ??? LA MULTI ANI !!!


Multumesc. E secret,nici eu nu stiu prea exact...


Fosta membra 9am.ro

1078 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 13:50

De la: crio, la data 2009-12-29 10:15:16
De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.

MULTI ANI!!!!!


Multumesc.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 14:06

De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.
Cum adica e secret? Drept pedeapsa sa ne spui si virsta
La multi ani si fericiti de ziua ta secreta.
Ai cumva temperatura?


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 14:13

de Buna Vestire !


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 14:17

De la: gabigabi, la data 2009-12-29 14:13:11 de Buna Vestire !
Ce buna vestire? Toti vorbim de unii singuri.


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 14:20

De la: nastasemihail, la data 2009-12-29 14:17:08
De la: gabigabi, la data 2009-12-29 14:13:11 de Buna Vestire !
Ce buna vestire? Toti vorbim de unii singuri.



cum adica "ce Buna Vestire " ? ....banuiam eu ca va prind cu nestiinta !


Fosta membra 9am.ro

1078 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 14:35

De la: nastasemihail, la data 2009-12-29 14:06:57
De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.
Cum adica e secret? Drept pedeapsa sa ne spui si virsta
La multi ani si fericiti de ziua ta secreta.
Ai cumva temperatura?


Cand simt ca se apropie ZIUA, ma duc la mama (aflu ziua),la tata (aflu luna),dupa care imi numar inelele de crestere ( ca la copaci) si aflu anul.
Pedeapsa efectuata: varsta biblica.


nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 14:39

De la: xyz, la data 2009-12-29 14:35:58
De la: nastasemihail, la data 2009-12-29 14:06:57
De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.
Cum adica e secret? Drept pedeapsa sa ne spui si virsta
La multi ani si fericiti de ziua ta secreta.
Ai cumva temperatura?


Cand simt ca se apropie ZIUA, ma duc la mama (aflu ziua),la tata (aflu luna),dupa care imi numar inelele de crestere ( ca la copaci) si aflu anul.
Pedeapsa efectuata: varsta biblica.
Ai 132 ani...asa....


Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Fosta membra 9am.ro

1078 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 29 Decembrie 2009, ora 14:45

De la: nastasemihail, la data 2009-12-29 14:39:25
De la: xyz, la data 2009-12-29 14:35:58
De la: nastasemihail, la data 2009-12-29 14:06:57
De la: xyz, la data 2009-12-29 09:57:56Va fi ziua mea...mafelicit singura.
Cum adica e secret? Drept pedeapsa sa ne spui si virsta
La multi ani si fericiti de ziua ta secreta.
Ai cumva temperatura?


Cand simt ca se apropie ZIUA, ma duc la mama (aflu ziua),la tata (aflu luna),dupa care imi numar inelele de crestere ( ca la copaci) si aflu anul.
Pedeapsa efectuata: varsta biblica.
Ai 132 ani...asa....


Tot tanara ma simt...


Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Decembrie 2009, ora 06:28

Pregatiti ceva frumos pentru sfarsitul lui aprilie

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
gabigabi

12108 mesaje
Membru din: 1/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Decembrie 2009, ora 08:16

LA MULTI ANI ! fiti fericiti cit se mai poate !

Raporteaza abuz de limbaj
lyly

500 mesaje
Membru din: 20/08/2008
Oras: Petrosani

Postat pe: 31 Decembrie 2009, ora 12:00

6 Aprilie
Berbec - Ziua Cercetatorului

Persoanele nascute pe 6 aprilie manifesta o dorinta coplesitoare de a experimenta tot ce ii inconjoara. Ei sunt adeptii stiintei, cercetand si testand toate aspectele problemelor emotionale, fizice si psihologice. Nu le scapa nimic si sapa cat de adanc este necesar pentru a descoperi adevarul despre ceea ce ii intereseaza sau pentru a vedea cum functioneaza anumite mecanisme.

Cei nascuti astazi manifesta o curiozitate copilareasca greu de suportat, dar in acelasi timp isi demonstreaza si abilitatea de a excela in crearea unor materiale de inalta clasa. Sunt persoane preocupate de adevar, care cauta neobositi orice greseala (pentru ca in cazul lor ceva este mereu in neregula) si intotdeauna incearca sa o corecteze.

Principala lor preocupare este aceea de a descoperi sensul lucrurilor. In cazul in care sunt solicitati sa faca cercertari, au nevoie de cobai. Nativii zilei de 6 aprilie vor folosi in acest scop atat prietenii, familia, strainii, cat si pe ei insisi. Sunt extrem de nemilosi atunci cand intrevad posibilitatea de a descoperi raspunsurile cautate.

Atunci cand au indoieli, ei sunt dispusi sa discute logic. Sunt receptivi si extrem de speculativi. Ei vor renunta mai degraba la teorii pentru a obtine rezultatele dorite in urma testelor si experimentelor. Problema intervine atunci cand ajung la rezultate pe care nu se asteptau sa le obtina. In astfel de situatii, cei mai evoluati dintre nativii zilei de 6 aprilie accepta ca ipotezele lor initiale au fost gresite.

Cei mai incapatanati sau mai putin inteligenti vor refuza sa le accepte. Ei vor cerceta in continuare pentru a ajunge la rezultatele care se potrivesc cu teoriile lor, exasperandu-i in cele din urma pe cei din jur.

Cei nascuti pe 6 aprilie vor cauta in general cea mai buna modalitate de a realiza ceva, fara a se impiedica de idei preconcepute. Deschiderea lor pentru a explora necunoscutul sau cele mai ciudate situatii ar putea fi amuzanta, cu toate ca ei le abordeaza intial destul de serios.

Familia si prietenii ii pot indragi pentru aceste calitati. In acelasi timp, colegii pot fi iritati de preocuparile lor si in cele din urma se indeparteaza. Din fericire, cei nascuti pe 6 aprilie demonstreaza in final o capacitate de invidiat de a face haz de necaz.

Ei recunosc astfel ca si parerile celorlalti conteaza. Acest lucru depinde insa de ego-ul lor.

Mai presus de toate, au capacitatea de a privi problemele in ansamblu si de a intui posibilitati de rezolvare. Acesta este de fapt unul dintre punctele forte al nativilor zilei de 6 aprilie. Astfel, ei pot fi considerati un fel de vizionari. Totusi, asemenea majoritatii vizionarilor, ei pot fi rupti de cei din jurul lor.

Desi prietenii sau asociatii pot fi absorbiti de fluxul lor de energie, persoanele nascute pe 6 aprilie supraestimeaza uneori importanta sprijinului pe care il acorda. Capacitatea celor nascuti astazi de a impulsiona o echipa in munca pentru a obtine un obiectiv comun este esentiala pentru a realiza planuri marete.

SFATURI: Aminteste-ti ce responsabilitati ai. Analizeaza-ti cu atentie viziunile. Stabilizeaza-ti sentimentele. Invata sa-i lasi si pe altii sa decopere. Nu dispretui valorile traditionale. Fii mai realist. Renunta la teorie in cazul in care nu se potriveste.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1078 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Decembrie 2009, ora 12:22

De la: Gigi_Octan, la data 2009-12-31 06:28:33Pregatiti ceva frumos pentru sfarsitul lui aprilie


Niste peste cu mujdei si mamaliga (23 apr.- Sf.Gheorghe-dezlegare la peste). Deja imi ling mustatile...

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

3581 mesaje
Membru din: 30/11/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Decembrie 2009, ora 12:29

De la: xyz, la data 2009-12-31 12:22:42
De la: Gigi_Octan, la data 2009-12-31 06:28:33Pregatiti ceva frumos pentru sfarsitul lui aprilie


Niste peste cu mujdei si mamaliga (23 apr.- Sf.Gheorghe-dezlegare la peste). Deja imi ling mustatile...


sper ca nu intamplator ai zis Sf Gheorghe!

Raporteaza abuz de limbaj
Nu trageti in pianist!
Fosta membra 9am.ro

1078 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 31 Decembrie 2009, ora 12:59

De la: Gigi_Octan, la data 2009-12-31 12:29:07
De la: xyz, la data 2009-12-31 12:22:42
De la: Gigi_Octan, la data 2009-12-31 06:28:33Pregatiti ceva frumos pentru sfarsitul lui aprilie


Niste peste cu mujdei si mamaliga (23 apr.- Sf.Gheorghe-dezlegare la peste). Deja imi ling mustatile...


sper ca nu intamplator ai zis Sf Gheorghe!


Nimic nu e intamplator pe lumea asta...

Raporteaza abuz de limbaj
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Ianuarie 2010, ora 05:03

La multi tuturor

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
nastasemihail

47672 mesaje
Membru din: 3/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Ianuarie 2010, ora 20:00

Felicitari celor cu sfintul Vasile.

Raporteaza abuz de limbaj
Cei ce le interzic altora accesul la anumite aspecte ale vietii.....sint satui de acel aspect.
Pagini: 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ziua noastra de nastere.
Mergi la: