back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce sa fac?

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 10:13

"am o dilema...am petrecut 2 ore(a trebuit sa plece) frumoase alaturi de fata care nu ma asteptam (dar o doream alaturi de mine)de revelion... am simtit o apropiere intre noi in acea noapte(imbratisarea de la final a a spus cate ceva despre asta) dar apropierea a disparut a doua zi ...am vorbit la telefon si mi-a zis ca nu poate da iasa in oras ziua respectiva sa ne auzim urmatoarea zi dar avea telefonul inchis....i-am lasat un mass dar nu mi-a raspuns si nu am mai insistat....cu ce am gresit? unde e problema? nu i-a placut zodia mea?


PS: nu aveam numarul ei, ea m-a sunat si m-a intrebat ce fac in seara respectiva si nu puteam sa nu o invit "

cam asa ceva am auzit din gura unui prieten cum sa il ajut?

Raporteaza abuz de limbaj
nadi

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 17:23

e foarte simplu, comunicarea este raspunsul!
o suni pana dai de ea, doar nu o sa astepti sa va intalniti intamplator sau pana te suna iar!
o inviti undeva, daca tot refuza, ii spui verde "la telefon" ca o placi dar nu mai insisti pt ca stii si tu ce inseamna cateva refuzuri repetate si politicos iti iei la revedere, iti ceri scuze pt insistente si iti vezi de viata.

Raporteaza abuz de limbaj
jtazjmen

651 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 7 Ianuarie 2009, ora 18:13

De la: nadi, la data 2009-01-07 17:23:55e foarte simplu, comunicarea este raspunsul!
o suni pana dai de ea, doar nu o sa astepti sa va intalniti intamplator sau pana te suna iar!
o inviti undeva, daca tot refuza, ii spui verde "la telefon" ca o placi dar nu mai insisti pt ca stii si tu ce inseamna cateva refuzuri repetate si politicos iti iei la revedere, iti ceri scuze pt insistente si iti vezi de viata.



nu insista si nu o mai cauta.. e clar ca fata a vrut doar sa faca revelionul cu cineva... poate nu mai avea si alta optiune.. daca e sa vina, va veni ea la tine. Cu cat le cauti mai mult cu atat mai mult iti intorc spatele si fac pe interesantele... daca le tratezi cu indiferenta (nu din prima ), devin obsedate..

acum mi-e lene.. dar o sa deschid un topic sa va povestesc 2 experiente recente in esenta asemanatoare dar cu tipe diferite!

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 10:11

nady ...ca sa o sun pana dau de ea nu e genul meu(as parea obsedat)desii imi place mult de la zambetul care iti pune si tie un zambet mai mare pe buze si imbratisarea calda pana la gandurile spuse sau tinute doar pentru ea



lawyer...sa o ignor si sa astept sa ma caute nu cred ca e genul ei....de fapt nici nu mai stiu care e genul ei

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 19:23

in plus cred ca am facut ce ziceti voi amandoi la inceput ca nadi am vorbit cu ea prin mesaje si la telefon am lasat sa se vada ca vreau mai mult decat acele doua ore.....iar daca am vazut ca nu mai zice nimic(eu am facut primul pas trebuia sa faca si ea pe urmatorul oricat de mic si timid ar fi fost) am ignorat-o si eu desii nu stiu daca am facut bine sau nu.....sau poate trebuia sa astept sa se reculeaga dupa despartirea prin care a trecut?

Raporteaza abuz de limbaj
bianca_92003

36 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Calarasi

Postat pe: 8 Ianuarie 2009, ora 22:23

unele fete sunt timide si nu vor sa recunoasca faptul ca le place de un baiat... dar cu siguranta cred ca indirecte, aluzii si chestii din astea tot ar lasa... daca ar fi interesata cu adevarat! si aici nu conteaza trecutul... deoarece traim in prezent, nu? cel putin asta este parerea mea

Raporteaza abuz de limbaj
id_florentin

431 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Botosani

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 01:44

Ea stie de dilema ta???
Fao cunoscuta si ei la fel cum ne-ai facuto cunoscuta si noua...

Raporteaza abuz de limbaj
life

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 01:46

vreti sa schimbam un pic tema de discutie?este tot legat de femei,dar aici trebuie sa participe si femeile la aceasta poveste.fac asta doar din pura curiozitate,sa-mi fac eu o opinie decisiva cat de cat.
Am o relatie de 1 an cu o fata care a avut o cea mai buna prietena care s-a dovedit a fi cel mai mare dushman al ei.Adik a incercat inca de la inceput sa ne faca sa ne despartim.A incercat prin mine ,a inceput sa-mi povesteasca minciuni despre prietena mea ca e nu stiu cum si ca face nu stiu cum ( adik o sa te faca sa suferi,nu are personalitate,nu are simtzul umorului,eu o invatz intotdeauna ce sa faca si dak nu eram eu nu stia ce e bine si ce nu este,ai sa vezi ca e aeriana,e doar pe interese,nu a fost buna de nimic niciodata,mi-a fura totzi prietenii,nu este atat de desteapta,nu ai cum sa fi fericit cu ea....si tot asa).Dar apoi a incercat si fizic nu doar cu vorba,in primul rand nu mai disparea din viata mea intima,era tot timpul prezenta la mine si pe langa mine.Adica nu aveam parte de libertate.Prietena mea muncea si nu putea sa fie tot timpul langa mine,dar ea ( hai sa o numesc X ca asa i-mi este mai usor) aparea la mine acasa zi de zi,cu pretexte ca vai ce buna prietena este ea cu mine si cat de mult s-a atashat de mine.Am crezut la inceput ca o pune prietena mea pe X sa mh verifice sa nu fac cine stie ce,apoi a inceput mai din gluma mai din serios sa mh apuce de P..a.Am crezut ca e nebuna,am lasat-o asa ca am vazut ca e pe alta planeta,chiar nu am vrut sa traiesc cu constinta ca am destramat o prietenei de 11 ani doar ca nu am putut da uitarii unui gest necugetat al unei fete teribiliste.Dar ea nu s-a oprit aici,intr-o seara eram intr-un bar unde lucreaza mh cunostea toata lumea si normal prietena mea era munca si X era pe capul meu,a folosit iara pretext ca e beata si a inceput sa mh apuce iar de P...a apoi a inceput cu mangaieri,lingeri pe gat,muscari de ureche tot spunandu-mi ca vai ce bine ca sunt altfel decat ceilaltzi care i-a cunoscut ca nu o sa o strez a 2-a zi cu telefoane,apoi a incercat sa mh sarute si aici am pus capat la tot.Deja ignorantza care i-o purtam lui X a devenit ceva personal pt ca deja incepusem sa creez sentimente fata de prietena mea si nu vroiam sa nu aiba la cunostinta adevarata fatza a lui X.Acestea nu si-au vorbit 1 an de zile dar de 2 zile prietena mea i-mi tot spune ca o sa se impace cu X indiferent dak mie i-mi convine sau nu.Prietena mea mi-a spus ca refuza sa mai credea ce s-a intamplat si ca nu vrea sa mai auda de acele evenimente si ca simte ca X s-a schimbat cu adevarat si ca ii este foarte dor de ea si ca o sa se impace cu ea si nici de mine nu o sa se desparta.Dar i-am spus ca s-a pus singura in situatzia aceasta de a alege si de a refuza realitatea si ca eu nu pot sa raman langa ea din moment ce am sentimente atat de puternice pt ea si i-am explicat ca nu-o sa ne mai fie deloc bine ca relatzie de cuplu si ca ne va face sau cel mai mult pe mine sa sufar intr-un final .eu am o intrebare legata de aceasta poveste,
oare se mai merita sa mai continui o relatie baza doar pe sentimente sincere si vulnerabile cu o persoana care refuza sa mai accepte adevarul si este dispusa sa sacrifice tot pt a-si satiface dorintza infantila?
Sunt curios dak lumea de pe acest forum va confirma intr-un fel sau altul realitatea.

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 09:49

life esti nebun daca gandesti ca poti sa spui la cineva ce prieteni poate sa aiba sau sa nu isi faca fie ea chiar si sotia ta....o s-o ranesti, o s-o indepartezi de tine sunt sigura ca exista un prieten al tau de care nici ei nu ii place dar nu cred ca ti-a zis nimic mai bine las-o sa isi faca ce prieteni vrea mai ales ca pe domnisoara X o cunoasta dinaintea ta risti cam mult cand te iubesti cu o persoana trebuie sa ii accepti familia si prietenii

Raporteaza abuz de limbaj
fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 10:05

Eu cred ca pentru ea, Nick, ar fi o surpriza sa afle ca asta e ceea ce simti. Poate a crezut ca nu-i nimic rau in a se intalni cu tine in seara aia ca si amici...
Nu cred ca este timida, daca te-a imbratisat... dar poate a vrut sa spuna cu totul altceva: "Multumesc ca m-ai invitat, m-am simtit foarte bine."
Ziceai ca abia s-a despartit, poate ca inca nu vrea pe altcineva. Poate vroia doar un prieten, pe cineva cu care sa vorbeasca. Poate era un moment mai dificil... nah.. sa fi singura de anul nou e greu Nu cred ca a vrut sa-ti dea semnale gresite, doar a facut ce-a simtit pe moment, o simpla apropiere intre 2 fiinte, un moment si atat... nu este neaparat sa iasa ceva mai mult din clipe din astea... nu?

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 10:27

De la: angel_demon10, la data 2009-01-09 10:05:42Eu cred ca pentru ea, Nick, ar fi o surpriza sa afle ca asta e ceea ce simti. Poate a crezut ca nu-i nimic rau in a se intalni cu tine in seara aia ca si amici...
Nu cred ca este timida, daca te-a imbratisat... dar poate a vrut sa spuna cu totul altceva: "Multumesc ca m-ai invitat, m-am simtit foarte bine."
Ziceai ca abia s-a despartit, poate ca inca nu vrea pe altcineva. Poate vroia doar un prieten, pe cineva cu care sa vorbeasca. Poate era un moment mai dificil... nah.. sa fi singura de anul nou e greu Nu cred ca a vrut sa-ti dea semnale gresite, doar a facut ce-a simtit pe moment, o simpla apropiere intre 2 fiinte, un moment si atat... nu este neaparat sa iasa ceva mai mult din clipe din astea... nu?


poate ca nici eu nu am fost prea clar in exprimarea mea de teama sa nu o indepartez stiind care este situatia ei(si unele ganduri)....chiar nu cred ca a fost nimic rau in intalnirea din seara aceea, a inceput ca o intalnire intre amici si s-a termenat ca o intalnire intre amici...dar uneori momentele placute nu vrei sa se termene sau cel putin vrei sa se repete poate doar ca simplii prieteni sau poate ceva mai mult nu se stie nicidata atata timp cat nu incerci....si am incercat sa o invit in oras urmatoarele zile dar mi s-a parut o putin schimbata, mai rece, m-a amanat iar ziua urmatoare telefonul inchis, trebuia sa mai incerc?

Raporteaza abuz de limbaj
Iuliano88

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 10:46

nu are rost .... io zic sa o lasi balta .... asa sunt fetele din ziua de azi .... cu cat le bagi mai mult in seama cu cat insisti mai mult cu atat mai mult se cred mai interesante asa ca ...... daca e sa te placa te va mai suna odata dar acum sincer daca as fii in locul tau ash amana eu intalnirea cu o zii sa vada si ea cum te simti cand refuzi .... si in mare ai grija de tine ca balta are peste !!!

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 11:01

De la: Iuliano88, la data 2009-01-09 10:46:24nu are rost .... io zic sa o lasi balta .... asa sunt fetele din ziua de azi .... cu cat le bagi mai mult in seama cu cat insisti mai mult cu atat mai mult se cred mai interesante asa ca ...... daca e sa te placa te va mai suna odata dar acum sincer daca as fii in locul tau ash amana eu intalnirea cu o zii sa vada si ea cum te simti cand refuzi .... si in mare ai grija de tine ca balta are peste !!!


vreau sa cred si cred ca e diferita fata de alte fete si in plus eu nu vreau peste vreau delfini sau sirene

Raporteaza abuz de limbaj
Iuliano88

2 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 11:09

o sirena as vrea si eu sincer dar sunt pe cale de disparitie is protejate prin lege ...

Raporteaza abuz de limbaj
nadi

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 12:39

nick, spui ca sunteti amici, asta inseamna ca are o parere deja formata despre tine ca barbat. daca te considera un pic afemeiat sau ca umbli cu vrajeli doar ca sa o duci in pat e foarte natural comportamentul ei chiar daca te place, insa daca te considera un barbat serios,fara jocuri e foarte probabil sa nu fie interesata,daca este adevarat ce spui tu (ca ea ar cam stii ce simti).
sincer, tu ce parere crezi ca are ea despre tine la domeniul "femei"?

Raporteaza abuz de limbaj
life

12 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Constanta

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 16:23

nick ai mare dreptate,nu pot sa impun asa ceva,m-am gandit si eu la asa ceva dar am avut ca orice om momente de slabiciune cand orgoliul a pus amprenta mai mult decat sentimente si mi-a aburit judecata,dar chiar am avut nevoie de parerea cuiva indiferent ca era diferita,aveam nevoie pareri ca sa pot pune in balanta mai usor.
Daca ea isi doreste sa dea de pragul de sus cu capul numai ca sa-l poata vedea pe cel de jos atunci eu trebuie sa fiu acolo ca s-o tzin sa nu cada.
Femeile au stilul lor de gandire sufleteasca si barbatzii au stilul de gandire cerebrala ,noi trebuie sa discutam ca sa ajungem la un numitor comun care sa satisfaca ambele genuri de gandiri fara ca cineva sa se defavorizat.

Raporteaza abuz de limbaj
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 17:17

nick te-ai gandit ca daca te vede ca pe un bun prieten poate nu te place ca barbat ? imi pare rau sa spun asta , nu vreau sa te jignesc, dar uita , cand o fem are nevoie de un umar pe care sa se sprijine , nu neaparat il vrea ca si partener , poate sunteti compatibili ca temperamente , v-ati simtit bine , dar ea a intuit unde bati tu si poate nu e pregatita sau pur si simplu nu te vrea ca partener, se mai intampla

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 17:45

De la: gabi8ma, la data 2009-01-09 17:17:00nick te-ai gandit ca daca te vede ca pe un bun prieten poate nu te place ca barbat ? imi pare rau sa spun asta , nu vreau sa te jignesc, dar uita , cand o fem are nevoie de un umar pe care sa se sprijine , nu neaparat il vrea ca si partener , poate sunteti compatibili ca temperamente , v-ati simtit bine , dar ea a intuit unde bati tu si poate nu e pregatita sau pur si simplu nu te vrea ca partener, se mai intampla



as cred si eu,,,,si mai cred ca el ar treb sa faca susu pe ea si sa ii dea foc,si sa ma invite la inmormantare sa mananc si eu coliva si sa beau suc:P

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 17:52

nadi... nu cred ca are o parere inca despre mine ca barbat....ca gandire cred ca ma cunoaste mai bine, nu cred ca ma crede afemeiat, dimpotriva datorita zodiei nu are o impresie prea buna despre mine

gabi...e posibil sa ai dreptate poate a vazut in mine un prieten si atat si totusi poate ca nu e momentul acum dupa despartirea ei

Raporteaza abuz de limbaj
fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 18:02

De la: dasca777, la data 2009-01-09 17:45:01
De la: gabi8ma, la data 2009-01-09 17:17:00nick te-ai gandit ca daca te vede ca pe un bun prieten poate nu te place ca barbat ? imi pare rau sa spun asta , nu vreau sa te jignesc, dar uita , cand o fem are nevoie de un umar pe care sa se sprijine , nu neaparat il vrea ca si partener , poate sunteti compatibili ca temperamente , v-ati simtit bine , dar ea a intuit unde bati tu si poate nu e pregatita sau pur si simplu nu te vrea ca partener, se mai intampla



as cred si eu,,,,si mai cred ca el ar treb sa faca susu pe ea si sa ii dea foc,si sa ma invite la inmormantare sa mananc si eu coliva si sa beau suc:P


.....

Raporteaza abuz de limbaj
nadi

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 18:09

De la: nick_titi, la data 2009-01-09 17:52:52nadi... nu cred ca are o parere inca despre mine ca barbat....ca gandire cred ca ma cunoaste mai bine, nu cred ca ma crede afemeiat, dimpotriva datorita zodiei nu are o impresie prea buna despre mine

gabi...e posibil sa ai dreptate poate a vazut in mine un prieten si atat si totusi poate ca nu e momentul acum dupa despartirea ei

inca nu ai reusit sa dai de ea, sa vorbiti?
ps:ce zodie esti? berbec?

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 18:14

nu sunt berbec sunt varsator ....si nu nu am vorbit cu ea nu am gasit inca , cuvintele necesare sa vorbim fata in fata si nici nu stiu daca ar accepta sa ne intalnim

Raporteaza abuz de limbaj
nadi

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 18:29

De la: nick_titi, la data 2009-01-09 18:14:38nu sunt berbec sunt varsator ....si nu nu am vorbit cu ea nu am gasit inca , cuvintele necesare sa vorbim fata in fata si nici nu stiu daca ar accepta sa ne intalnim
nici nu o sa afli daca ar accepta decat daca o suni si vezi!


nu mai pierde timpul,sau astepti sa intre altul pe fir sa ai concurenta? timpul este pretios, nu are rost sa tot amani.


cat despre gasitul cuvintelor...cred ca femeile apreciaza sinceritatea, iar asta se observa mai usor intr-o forma bruta decat intr-o forma modelata. cel mai bine este sa fi sincer cu ea, sa ii spui tot ce simti si sa ii ceri si un raspuns,dar sa ii dai timp de gandire.


cele mai bune decizii se iau in cunostinta de cauza, asa ca tu o informezi pe ea despre sentimentele tale,iar ea la randul ei te va informa pe tine.


ps: eu tot zic de timp, dar in ceea ce ma priveste tot aman descutia,probabil de teama raspunsurilor si ma enerveaza ca simt ca imi tin singura viata in loc insa tu esti barbat si trebuie sa fi mai curajos ca mine

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 18:38

asa e ar trebuii sa fiu mai curajos dar se mai intampla sa iti pierzi curajul in asemenea situatii

PS: despre barbatul varsator :

--video.ele.ro/module.php?module=content_detaliu&id_content=30000530

aici e posibil sa se teama de prima varianta

--video.ele.ro/module.php?module=content_detaliu&id_content=30000637

iar aici de tot ce se spune


PSS sunt un varsator atipic

Raporteaza abuz de limbaj
nadi

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 19:12

deci? o suni in seara asta? poate chiar acum?

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 20:05

De la: nadi, la data 2009-01-09 19:12:51deci? o suni in seara asta? poate chiar acum?

maine promit ca o sun dar daca nu imi raspunde?

Raporteaza abuz de limbaj
nadi

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 00:39

De la: nick_titi, la data 2009-01-09 20:05:59
De la: nadi, la data 2009-01-09 19:12:51deci? o suni in seara asta? poate chiar acum?

maine promit ca o sun dar daca nu imi raspunde?
suni pana raspunde! sau vrei sa ii dai un bep scurt si zici ca tu ai suant dar nu a raspuns?
sper sa iti raspunda si sa stabiliti ceva

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

7130 mesaje
Membru din: 28/04/2010
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 00:50

o suni de maximum 2 ori (la timp de minin 30 de min intre apeluri) daca nu iti raspunde si nici nu iti da un apel inapoi sau mesaj ceva inseamna ca nu mai este interesata de tine. daca iti raspunde o inviti in oras. si daca te refuza ce ? nu mai curge maine apa calda la robinet ? doar nu-i ultima fata din lume !!!

Raporteaza abuz de limbaj
sdpoCVHBU IUBH M[BNWUGFN idn [tptbgb bg
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 14:54

am sunat....mi-a raspuns de prima data ....am stabilit....ca e ocupata si ca ma suna ea dupa ce termena cu sesiunea ca are mult de invatat ......e un pas in fata nu?

Raporteaza abuz de limbaj
nadi

42 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Oras: Cluj

Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 14:59

nu stiu daca e un pas in fata (neaparat), eu cred ca vrea sa te tina in stand by, inca nu stie ce isi doreste cua devarat de la tine.
daca zici ca fata este o "sirena" ai rabdare si tu 2-3 saptamani, dar nu iti face sperante prea mari.
oricum,cred ca te simti mai bine acum ca ai sunat-o

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului ce sa fac?
Mergi la: